Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(08-03-2017, 14:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Saage juba ükskord aru,et kuskil pole "õiget" õli ja ükskõik mis õli me sinna paaki paneme,reostamine on see ikkagi. See on paratamatus. Reostamine lõpeb ära hoopis siis,kui lõpeb see lõputu inimkonna poolt korraldatud läbu ja viimane inimesetaoline "mardikas" kaob. Jutt mingist keskonnasäästust ja kokkuhoiust on jamps,eriti vaadates milline reostamine toimub päevast päeva..... Ja sõdade ajal käib sihuke trall..... kõigil pohh......sellest peremehetundest ja muudest väärtustest ei räägigi. Kahju.

Just, milleks mina peaksin ennast pesema, kui nemad kaa ju ei pese.

Kas on väga üllatav, et mootoriõli koostises on hulk manuseid, mida ketiõlides ei ole? Mingil põhjusel on mootoriõli loodusesse laskmine keelatud. Vandenõu?
Ning kas tõesti arvad, et  loodusele vähimat kahju tegev õli on vaid õlitootjate ahnuse pärast nii kallis, tegelikult on seal ikkagi suvaline kamsaõli?

Töötlemata rapsiõli rääsub mõne nädalaga kasutuskõlbmatuks. Praadimiseks ette nähtud õli määrimisomadused on nigelad ja pealegi kipub see metalli kleepuvaks jätma. Ning minul on kogemus, et ühe kummivooliku pani rapsiõli lausa nahka - ää pudenes.

Biolaguneva hüdroõliga on kogemus olemas: minu põllul oleva vahelao juures lendas tõstuki survevoolik. Vähemalt 38 l õli maha. 4 nädala pärast oli koht kenasti roheline ja kaks järgmist aastat vaata, et rammusamgi. Eks näis, kuidas sel aastal seis on.

Samas tilkus seesinane veduk mootorist õli ja need kaks laiku olid veel eelmisel suvel selgelt näha.

Mitu liitrit ketiõli profil saemehel päevas läheb? Minul läheb aastas üks viieliitrine kanku ja ausalt öeldes ei teki mingit mõtetki, et hakkaks ökonoomitama oma metsas.
Vasta

Suht loodussõbralik tundub olevat automaatkastiõli. Mul oli kord kurb juhus, kui talvel kimas üks auto vähemalt 5 liitrit seda lume sisse. Koristamata ta jäi, kevadel läks see plats ilusti ühtlaselt roheliseks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Emake loodus puhastab kõik. Vanasti käis õlivahetus traktoril nii,et mindi kivihunnikusse ja keerati punn ära. Pärast kallati nafta katerisse ja pandi natukeseks käima. Lasti uuesti karter tühjaks ja alles siis pandi uus õli sisse. Big Grin  Saekene aga udustab ketiõli ilusti laiali ja seda kiiremini taastub emakese tervis.....
Vasta

Kiiremal ajal on olnud kaheksa meest saagidega kraavikaldaid ja sihte puhastamas, siis tuli ca üks 180l vaat kuupeale...
Talvel läheb trafoõli kui tasuta saab, muu ajal midagi odavamapoolset... Probleeme pole veel esinenud.

Riigimõtsas peab teinekord olema biolagunev ettenäidata...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(08-03-2017, 16:42 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-03-2017, 14:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Saage juba ükskord aru,et kuskil pole "õiget" õli ja ükskõik mis õli me sinna paaki paneme,reostamine on see ikkagi. See on paratamatus. Reostamine lõpeb ära hoopis siis,kui lõpeb see lõputu inimkonna poolt korraldatud läbu ja viimane inimesetaoline "mardikas" kaob. Jutt mingist keskonnasäästust ja kokkuhoiust on jamps,eriti vaadates milline reostamine toimub päevast päeva..... Ja sõdade ajal käib sihuke trall..... kõigil pohh......sellest peremehetundest ja muudest väärtustest ei räägigi. Kahju.

Just, milleks mina peaksin ennast pesema, kui nemad kaa ju ei pese.

Kas on väga üllatav, et mootoriõli koostises on hulk manuseid, mida ketiõlides ei ole? Mingil põhjusel on mootoriõli loodusesse laskmine keelatud. Vandenõu?
Ning kas tõesti arvad, et  loodusele vähimat kahju tegev õli on vaid õlitootjate ahnuse pärast nii kallis, tegelikult on seal ikkagi suvaline kamsaõli?

Töötlemata rapsiõli rääsub mõne nädalaga kasutuskõlbmatuks. Praadimiseks ette nähtud õli määrimisomadused on nigelad ja pealegi kipub see metalli kleepuvaks jätma. Ning minul on kogemus, et ühe kummivooliku pani rapsiõli lausa nahka - ää pudenes.

Biolaguneva hüdroõliga on kogemus olemas: minu põllul oleva vahelao juures lendas tõstuki survevoolik. Vähemalt 38 l õli maha. 4 nädala pärast oli koht kenasti roheline ja kaks järgmist aastat vaata, et rammusamgi. Eks näis, kuidas sel aastal seis on.

Samas tilkus seesinane veduk mootorist õli ja need kaks laiku olid veel eelmisel suvel selgelt näha.

Mitu liitrit ketiõli profil saemehel päevas läheb? Minul läheb aastas üks viieliitrine kanku ja ausalt öeldes ei teki mingit mõtetki, et hakkaks ökonoomitama oma metsas.

Pole elu nii lill miskit. Mehed lammutasid kunagi platsipeal jumzi ära, kõik mahlad lasti vastu maad, krt muruniiduk ei tahtnud järgmised aastad sealt kuidagi läbi minna. 
 2 liitrit ajan ikka päevas läbi, aga kui arvestada tänaseid langetus hindasid siis see juba pankrott biolaguneva õliga.
Vasta

(08-03-2017, 16:58 PM)mlsluik Kirjutas:  Kiiremal ajal on olnud kaheksa meest saagidega kraavikaldaid ja sihte puhastamas, siis tuli ca üks 180l vaat kuupeale...
Talvel läheb trafoõli kui tasuta saab, muu ajal midagi odavamapoolset...   Probleeme pole veel esinenud.

Riigimõtsas peab teinekord olema biolagunev ettenäidata...

Riigimetsas tuleb varsti seepi ja nööri otsima hakata. Ja see on kurb tõsiasi.
Vasta

http://www.erimell.ee/tooted.php?cat=8905 lahtiselt oma taarasse  tuleb viieliitrine kanku kuskil seitsme euro kanti. Kasutanud juba aastaid ja rahul.
Vasta

(08-03-2017, 19:59 PM)PSV Kirjutas:  http://www.erimell.ee/tooted.php?cat=8905 lahtiselt oma taarasse  tuleb viieliitrine kanku kuskil seitsme euro kanti. Kasutanud juba aastaid ja rahul.
ise olen ostnud lahtist ketiõli mahta poest, kui spets ta on ja kas ta ka muust õlist millegipoolest erineb ei tea, aga nii enda rahustuseks. Samas talvel on ta jäänud külmaga liiga paksuks, siis olen kallanud sisse 5W40 mootoriõli, mis riiulis seisab.
Pakume klientidele tootevalikut "seinast seina".
Alates kõrgkvaliteetsetest (Mobil, Valvoline, Addinol) õlidest
ja määretest kuni odavaimate Venemaalt pärit (Kamaz, Avtool,
MGE-46 jne) mootori-, transmissiooni- ja hüdroõlideni välja.

Müüme tooteid väikepakendites (1L, 5L, 10L, 25L) meie kauplus-tanklates, kui ka lahtiselt Võru kauplus-laos.


Teostame lahtiste õlide hulgimüüki:
* alates 100 liitrist soodushind Võru kauplus-laos: tel. +372 782 4024
* alates 200 liitrist hind kokkuleppel - müügijuht: tel. +372 505 1345,
e-post: paul@mahta.ee
Vasta

Flexoil-st saab ka lahtiselt oma taarasse osta väga erinevat sorti õlisid ja vedelikke.
Vasta

Mis hüdroõlist arvate? Keti määrimiseks käib ka vist, uut hüdroõli jääb tihtipeale vaadipõhjadesse mul üle ja seni olen kõik ketimäärdeks käiku andnud, vahepeal õnnestus põdramaalt viski eest 180l pneumoõli vaate hankida ja see käis küll saele nagu õlitatult Big Grin  st et talvel oli piisavalt vedel et ei tekkinud probleeme.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kasutada võib kõike peaasi, et  määrib. Valik on sinu kas hoiad õli pealt kokku ja ostad rohkem kette ja plaate, või hoiad viimase pealt kokku ja ostad õli. Määrib hästi, aga probleem on selles, et ei püsi plaadi küljes ja lendab kohe sealt minema.
 Kui saaks kuskilt seda möginat mida sisse segada nagu kuldsesbörsis kunagi müüdi, siis täitsa ok.
Vasta

(10-03-2017, 09:05 AM)mlsluik Kirjutas:  Mis hüdroõlist arvate? Keti määrimiseks käib ka vist, uut hüdroõli jääb tihtipeale vaadipõhjadesse mul üle ja seni olen kõik ketimäärdeks käiku andnud, vahepeal õnnestus põdramaalt viski eest 180l pneumoõli vaate hankida ja see käis küll saele nagu õlitatult Big Grin  st et talvel oli piisavalt vedel et ei tekkinud probleeme.

Kuna kohalikus kaubanduses müüdav King vms ketiõli keeldus -10 juures kanistrist väljumast, siis selle talve puud on kõik hüdroõli abil tehtud. Voolavus on niipalju parem, et kui spets õliga (soojal ajal) jäi 1/3-1/4 ketiõli alles, siis nüüd tõmbab paagi pea tühjaks. Igaks juhuks ei tangi bensiini silmini.


Vasta

(10-03-2017, 09:05 AM)mlsluik Kirjutas:  Mis hüdroõlist arvate?
...

Hästi pumbatav, vedel ja ei määri kuigi hästi. Jahutab küll.

Palju parem, kui läbitöötanud mootoriõli. Halvem, kui uus mootoriõli.

Vihmaussile meeldib sama vähe.
Vasta

Minuarvates on asjad nii,et kui keegi peaks nutma hakkama,et me reostame siin oma väikeste mootorsaagidega metsa ja maad omale küttepuid tehes siis see kõlab küll demagoogiana selle kõrval,kui õhtal pimedas õue minnes ilusa ilmaga keerame oma kaelakesed kahekorra ja vaatame hetkeks taevasse. Iga natukese aja tagant lendavad üle meie peade suured lennukid. Nende kütusepaakides on üüratud kogused ja nende sisu peaks olema ikka kordades hullem kui meie ketiõli mis läbitöötanud. Ja rõhutan siin juures ikka koguseid. Siin ei ole tegu liitri mahakallamisega vihmaussidele. Seda paska hingame me kõik sisse täiega.
Vasta

(10-03-2017, 14:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Minuarvates on asjad nii,et kui keegi peaks nutma hakkama,et me reostame siin oma väikeste mootorsaagidega metsa ja maad omale küttepuid tehes siis see kõlab küll demagoogiana selle kõrval,kui õhtal pimedas õue minnes ilusa ilmaga keerame oma kaelakesed kahekorra ja vaatame hetkeks taevasse. Iga natukese aja tagant lendavad üle meie peade suured lennukid. Nende kütusepaakides on üüratud kogused ja nende sisu peaks olema ikka kordades hullem kui meie ketiõli mis läbitöötanud. Ja rõhutan siin juures ikka koguseid. Siin ei ole tegu liitri mahakallamisega vihmaussidele. Seda paska hingame me kõik sisse täiega.

Kui selline suhtumine aitab Sul rahulikult magada, siis õlita aga edasi. Sinu maailmapilti jagavate rahustuseks võin öelda, et Indias ja Aafrikas loobitakse ka prügi oluliselt rohkem maha, kui meie kunagi suudame, siis pole ka prügikoristust vaja, eksole. Lihtsalt on mingi hulk minusuguseid, kellele ei meeldi elada nii, angu nad seda teevad Indias või Aafrikas, eksole.

Mürk on tapab kohe ainult letaalsest doosist kõrgemal tasemel. Kui tilgutada vähem, jääb surma põhjus enamasti hämaraksWink
Vasta

Ei häiri mind ei lennukid ega ka saed magamisel. Big Grin Ja kas sa arvad ,et ma ei taha ülikorralik olla? Ma ei saa lihtsalt .
Vasta

Tulemas on Husqvarna 137 lammutusse! Soovijaid on juppidele?

Veel pole maha löödud
Vasta

M10G -le veerand osa ketiõli sisse ja kleepuvus ning määrimine olemas.Loksutada ka ikka  Big Grin
Vasta

(10-03-2017, 15:07 PM)JaakH Kirjutas:  Tulemas on Husqvarna 137 lammutusse! Soovijaid on juppidele?

mina mina!!!!!!!!
küljekaas koos pidurilindi ja hoovaga

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(10-03-2017, 16:25 PM)Marko Kirjutas:  
(10-03-2017, 15:07 PM)JaakH Kirjutas:  Tulemas on Husqvarna 137 lammutusse! Soovijaid on juppidele?

mina mina!!!!!!!!
küljekaas koos pidurilindi ja hoovaga

Sina sina oled mul punaselt ja suurelt töötoas kirjas
Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne