Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mitte, et see ülalkirjutanud hädalist aitaks, aga väike mõttetera nii üldiselt riistade kestvuse kohalt:
kui raha on väga vähe, ei tohi rapsida ja paugutada. Asjad lähevad siis katki.

Kel raha rohkem, see võib peale suruda, sest vajadusel võtab ta järgmise.

Vaikselt näkitsedes reeglina ei lähe ootamatult katki.

Sealt oled küsinud:
http://saed.ee/kontakt/

Nad saadavad ka.
Vasta

(27-05-2019, 09:12 AM)v6sa Kirjutas:  Mitte, et see ülalkirjutanud hädalist aitaks, aga väike mõttetera nii üldiselt riistade kestvuse kohalt:
kui raha on väga vähe, ei tohi rapsida ja paugutada. Asjad lähevad siis katki.

Kel raha rohkem, see võib peale suruda, sest vajadusel võtab ta järgmise.

Vaikselt näkitsedes reeglina ei lähe ootamatult katki.

Sealt oled küsinud:
http://saed.ee/kontakt/

Nad saadavad ka.

selle korpuse hind poes letipeal on tiba üle 90€, kui tellida ja oodata kaks kuud.  katki murdus kinnituspoldi kõrv, peale sisu vahetust monteerimise käigus. Mootor on korralik, ei raatsi veel vanarauda visata. see on mul ainult trimmerdammise jaoks, seal suurt rapsimist ei ole, surumist ka mitte
Vasta

Sai siin nv kasutatud sellist aparaati nagu dolmar/makita ps32. Kurat vägev aparaat kodukasutajale. Kuna oma dolmaril plaat tagumikus ja kohalik saepood tellib siiani plaati, siis sai naabrinaiste aparaadiga mauratud. See pisike aparaat võttis õunapuid nagu muiste. Varem arvasin, et kodutarbijale 40 kuupi miinimum ja on silma jäänud nurinat pisemate dolmarite suunal, aga täitsa asjalik aparaat puude järkamiseks ja isegi langetamiseks kui te ei aja taga brändi nime.
Vasta

(27-05-2019, 09:21 AM)Raudpats Kirjutas:  selle korpuse hind poes letipeal on tiba üle 90€, kui tellida ja oodata kaks kuud.  katki murdus kinnituspoldi kõrv, peale sisu vahetust monteerimise käigus. Mootor on korralik, ei raatsi veel vanarauda visata. see on mul ainult trimmerdammise jaoks, seal suurt rapsimist ei ole, surumist ka mitte

Targemad räägivad, et 252  mudelil pidavat olema sama reduktor. kui on sama, siis võib ka seda pakkuda. Keegi mulle pakkus komplektset 252 saagi varuosadeks kunagi, tookord jäi võtmata.
Vasta

(19-06-2018, 21:12 PM)maisalup Kirjutas:  On keegi akutrimmerit katsetanud juba?
...

Meil on nüüd nädalapäevad olnud see:
https://www.makserv.ee/toode/akutrimmer-...7lz-akuta/

Täitsa lahe apastraat. 4-ampertunnisest akust jätkub rõõmu enam, kuipooleks tunniks. Sõltub koormamise astmest. 10-aastane saab lahedasti hakkama.
1,5 Ah aku teeb veerand tunniga tühjaks.

Positiivne on see, et erinevalt Wõimsatest saurusepõletajaga erimitest ei jaksa tamiili pooleks katkuda, kui ahneks minna. Sihuke limpsimise preparaat rohkem. Teoorias saab selle külge ka nuga panna, kuigi nad ise nii väikesele ei soovita.

Eks näis, kuidas jaanipäevajärgne nõges ja putk seda kartma hakkavad.
Vasta

No mul oli plaanis see kõige võimsam 2 akuga trimmer võtta.
Aga esialgu põletan bensiini edasi
Vasta

Mul mingi Makita akutrimmer juba 4 aastat. Väiksem kui v6sa oma aga teenib ausalt. 3 Ah akuga annab täitsa mürada. Ca 30- 40 minti laseb ühe akuga töötada. Oleneb rohust.Mul ta viimistlemiseks rohkem. Algul traktori ja muruniidukiga pind üle ning siis trimmeriga ääred. Aga ääri on oma tunni jagu. 
Aga ikka ilma fossiilkütuseta läbi ei saa või tuleb suurem akukas vaadata.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mul on ka mingi pisike ryobi oma pärast niitmist äärte ülekäimiseks. Mõnus kerge ja vaikne ning vähem bensiiniga jantimist. Alati kui kõige rohkem vaja on 2t segu otsas, uue segamiseks on õli otsas jne ?. Aku kestust ei oska kommenteerida sest 5 Ah aku tühjaks ei saa ühe niidukorra järelviimistlusega.
Vasta

(27-05-2019, 13:43 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ... Aku kestust ei oska kommenteerida sest 5 Ah aku tühjaks ei saa ühe niidukorra järelviimistlusega.
Õnnelik inime ... mul oli üle hulga aja reedest alates lausa 3 vaba päeva, mis kulusid täielikult selle krdi heina niitmisele. Üks täispäev traktori seljas kuni tuledevalgel niitmiseni välja (2x, vastukarva ka, et saaks ülekasvanud rohust ja võilillest jagu) ja siis 2 päeva võsakaga trimmerdamist hommikust õhtuni, paar tundi jäi kasutamata, et oleks saanud ära lõpetada, aga vihm tegi riided läbimärjaks ja pärast kütusepaagi tühjaks saamist ei tahtnud enam märgade riietega välja minna. Nii jäigi tunni-kahe jagu orunõlva niitmata. Kui see ära teha, siis saaks nii 10 päeva trimmerdamata olla, traktoriga niitmine on köömes selle kõrval, sitaseks ei saa ja aega ei kulu.
P.S. ca 10 l bensiini kulus ära, traktori söödud päevalilleõli kohta ei oska täpselt öelda aga oma 6-7 l ikka.
Vasta

(27-05-2019, 13:43 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Mul on ka mingi pisike ryobi oma pärast niitmist äärte ülekäimiseks. Mõnus kerge ja vaikne ning vähem bensiiniga jantimist. Alati kui kõige rohkem vaja on 2t segu otsas, uue segamiseks on õli otsas jne ?. Aku kestust ei oska kommenteerida sest 5 Ah aku tühjaks ei saa ühe niidukorra järelviimistlusega.

Mul ka Ryobi. Peenra ja seinte äärte puhastamiseks ideaalne, suurema heina jaoks ei sobi. 4.0 akuga saan oma ääred puhtaks ja veel hekilõikuriga heki ka pügatud? (krunt 1100 ruutu ca). Maal kus niidetav ala ca 1.5 ha, pole sellega väga midagi teha....maja ümbruse ääred saab tehtud ikka.
Vasta

(27-05-2019, 19:42 PM)honkomees Kirjutas:  ...siis saaks nii 10 päeva trimmerdamata olla...
võta lambad.
Vasta

Loomade eest peab hoolitsema.

Lihtsam on vist muld maha müüa ja liiva/kruusaväljal elada. 2 nädalat olin eemal ja praktiliselt kogu eelnev töö oli kaduma läinud. Rohi 2x pikem kui enne niitmist.

Võsalõikuriga muru niita on kuidagi veider. Hiina muruniidukid peavad vastu kui mõistliku suhtumisega niita ja masinat regulaarselt hooldada?
Vasta

(27-05-2019, 20:54 PM)Mihkus Kirjutas:  ...
Võsalõikuriga muru niita on kuidagi veider. Hiina muruniidukid peavad vastu kui mõistliku suhtumisega niita ja masinat regulaarselt hooldada?
Eks võsakas-trimmer läheb seal käiku, kus traktor juurde ei mahu või ei liigu - põõsaste-viljapuude alused, äkilised orukaldad ja perved (põhiosa probleemsest pinnast, trimmeriga veered ka alla kui hooletu oled) ja vesised koplid (eelmine aasta sai traktoriga niita, sel aastal oli üle labajala vesi-muda niites). Ussipesa ka ei taha tekitada elamisse.
Kui traka olemas, siis muruniiduki järele vajadus puudub, jäävad sellised kohad, kus saab vaid trimmeriga toimetada.
Vasta

ma niitsin kunagi pea paari hektarit ja lisaks tekitasin mingi pügatud parkmetsa.
nüüd tõmban igal aastal niidetava alaga kokku ja metsa ei niida enam ammu.
juba mitu aastat pügavad lambad enamust kunagisest niidualast ja rohkem ka.
metsa alla on ka korralik alusmets kasvanud.
Vasta

(27-05-2019, 21:24 PM)diesel Kirjutas:  ma niitsin kunagi pea paari hektarit ja lisaks tekitasin mingi pügatud parkmetsa.
nüüd tõmban igal aastal niidetava alaga kokku ja metsa ei niida enam ammu.
juba mitu aastat pügavad lambad enamust kunagisest niidualast ja rohkem ka.
metsa alla on ka korralik alusmets kasvanud.
Mul ka see ala üle 2 ha, pärast isa surma kui laste koolitee pärast veel linnas elasin, siis jäi maa niitmata, noh korra aastas suuremad platsid purustajaga ja ääred üldse puutumata. Kui siis nädalavahetusel maale tulime, siis oli ikka laste pärast hirm, koer murdis mitu rästikut päevas küüni ja aida vundamentide juures ning põllu peal. Regulaarne niitmine ja tublid koerad on viinud selleni, et juba aastaid pole rästikut õuel näinud, vast oma 6-7 aastat. 
Aga lambaid pidades tuleks ümber kogu krundi tekitada aed ja selle keskele veel mitu aeda õue ja aiamaade kaitseks. Pealegi jääb lammaste pügatu ikka sihukeseks katkutuks, mingid pujud jms kasvama, mida lammas põrguline ei söö. Vanasti sai ikka üks heinamaa eri loomadega üle karjatatud, lambad-lehmad-hobune, siis sai enam vähem puhtaks.
Vasta

(27-05-2019, 19:42 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-05-2019, 13:43 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ... Aku kestust ei oska kommenteerida sest 5 Ah aku tühjaks ei saa ühe niidukorra järelviimistlusega.
Õnnelik inime ... mul oli üle hulga aja reedest alates lausa 3 vaba päeva, mis kulusid täielikult selle krdi heina niitmisele. Üks täispäev traktori seljas kuni tuledevalgel niitmiseni välja (2x, vastukarva ka, et saaks ülekasvanud rohust ja võilillest jagu) ja siis 2 päeva võsakaga trimmerdamist hommikust õhtuni, paar tundi jäi kasutamata, et oleks saanud ära lõpetada, aga vihm tegi riided läbimärjaks ja pärast kütusepaagi tühjaks saamist ei tahtnud enam märgade riietega välja minna. Nii jäigi tunni-kahe jagu orunõlva niitmata. Kui see ära teha, siis saaks nii 10 päeva trimmerdamata olla, traktoriga niitmine on köömes selle kõrval, sitaseks ei saa ja aega ei kulu.
P.S. ca 10 l bensiini kulus ära, traktori söödud päevalilleõli kohta ei oska täpselt öelda aga oma 6-7 l ikka.
Tundub õudne ajaraiskamine. Niidetav ala on liiga suur.
Omal on krunt 2 hektarit, praegu aktiivse rohukasvu ajal kulub niitmiseks nädalas umbes 3 tundi. Trimmerdan paari-kolme nädala tagant tunnikese.
Vasta

ega rästik kogemata kaitse all pole?
ja su hirm on üsna põhjendamatu.
ei tee see ussike miskit paha kui ise talle kallale ei läe.
ma olen mõnikord oma õuest neid mannergusse pannud ja kaugemale metsa viind.
mind nad ei sega aga kui peaksid kogemata naabri õuele liikuma, siis seal hakkab labidas kiirelt välkuma.
parem ennetada ja loomakese elu säästa.
Vasta

(28-05-2019, 09:52 AM)diesel Kirjutas:  ega rästik kogemata kaitse all pole?
ja su hirm on üsna põhjendamatu.
ei tee see ussike miskit paha kui ise talle kallale ei läe.
ma olen mõnikord oma õuest neid mannergusse pannud ja kaugemale metsa viind.
mind nad ei sega aga kui peaksid kogemata naabri õuele liikuma, siis seal hakkab labidas kiirelt välkuma.
parem ennetada ja loomakese elu säästa.
Nii armas. Toon Sulle ühe mannergutäie neid armsaid loomakesi. Üks kodustatud kobra on ka üleliigne, jube tige tegelikult ja vingub kogu aeg.
Vasta

kobrat pole vaja. 
rästikud aga vii paar versta eemale, siis enam kindlasti tagasi ei tule.
Vasta

Tänan vastuste eest. Kuna voolik on lihtne ja odav vahetus, siis ma proovin selle kõigepealt ära. Saag on kokku vast max 10 tundi tööd teinud, kõigepealt seisis pikalt riiulis ja kui kasutusele sai võetud, oli garantii juba läbi. Nüüd vahepeal jälle ca 5 aastat seisnud. Kas tõesti sellest otsatihendid läbi? Kui vooliku saan vahetetud, siis proovin seda kinnise õhuklapiga töötamist. Ma ise kahtlustasin küll, et karburaator vajab reguleerimist või on vigane.

Hiinakas on ka olemas - sellega ongi saanud seni põristada, aga mõtlesin, et teeks Partneri ka korda - sisuliselt uus saag.

Pähkliajude hirm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne