25-01-2005, 13:07 PM
kas see polnud mitte umbes 91-92... et siis umbes uue vabariigi algusaastatel?
PETSS Kirjutas:Marsad sõitsid aga nii.Seda 7. liini tean,elasin 1985-86 aastal Laagris just sellesamas ühiselamu juurest,kus elasin koos isaga,marsapeatus oli kohe mu maja nurgal minu akna all. Mõnel korral sai sellega Viru juurde sõidetud ka,masinaks oli RAF 2203.
1 Meriväljale.
2 Tähetorni.
3 Pääskülla.
4 Mustamäele.
5 Koplisse.
6 Nõmmele.
7 Laagrisse.
8 Kosele.
9 Õismäele.
Pilet oli 30 kopikat.
PETSS Kirjutas:Tollane Kingissepa tänav hõlmas ka praegust Jõe ja Pronksi tänavat.Ekspressid olid2,4.9,11,12,25,27,35,41 ja42.Aasta keskel suleti 13 ,15 ja27 liin.Nii kaugele, kui minu mälu ulatub, on ka 14 alati ekspress olnud ja seda siis ka 1976.a.
Volli Kirjutas:Minu mälu samuti. Praegune 14 pandi käima novembrist 1966 (Keskväljak - Jannseni). Eelmine 14 sai alguse siis, kui liinidele pärast sõda esimest korda numbrid pandi. Kui õieti aru olen saanud, siis see oli 1954.a., kui peaaegu kõik linnaliinid Keskväljakult startisid. Number 12 läks siis Piritale, 13 Meriväljale, 14 Rohuneeme ja 15 Randverre. 14 ja 15 jäid sellisena kuni maikuuni 1965, kui tekkisid esimesed 100-ga numbrid. 14-st sai 114 ja 15-st 115, teistest edaspidi.PETSS Kirjutas:Tollane Kingissepa tänav hõlmas ka praegust Jõe ja Pronksi tänavat.Ekspressid olid2,4.9,11,12,25,27,35,41 ja42.Aasta keskel suleti 13 ,15 ja27 liin.Nii kaugele, kui minu mälu ulatub, on ka 14 alati ekspress olnud ja seda siis ka 1976.a.
kassike Kirjutas:Jah, ja 1995 märtsis muutus see kommertsliiniks 84A. 1.juulist 1995 nummerdati Harjumaale minevad TAKi liinid ringi:mustninja Kirjutas:See 20 värk sõitis hiljem, aastal 1994kassike Kirjutas:Nimekiri bussiliinidest, mis sõitsid 1990. aastal Tallinnas
1 Baltika-Merivälja
...
63 Kallaku-Maneeži
Millalgi samal ajal oli ka liin 20 Kallavere-Ülgase
PETSS Kirjutas:1978 bussiliinid:Kus see Paala peatus asus ja mis marsruudil liin 43 sõitis?
...
43.Paala-Pae
45.Uus-Sadama-Kakumäe
PETSS Kirjutas:Paala peatus peatus peaks olema praeguse Kiive poe juures,sest sääl on Paala tänaw.See oli küll siis suht lühike liin kuna intervall oli tollel liinil 4-6 minutit.43. liin keeras ringi vist keset Pae tänavat maja nr.48 juures. Liinil oligi ainult 3 peatust - Pae, Kiive ja Paala. Aastal 1980 sõitis Paala lõppu liin 19, aga teiselt poolt - mööda Narva maanteed, Lauluväljaku tagant üles ja siis mööda Pae tänavat nagu ennevanasti liin 13.
kassike Kirjutas:kas keegi on teadlik kus vanasti(1994) keeras ümber liin 67 Laagna-Teenindusmaja?Jah.
Regardman Kirjutas:thank u for ur informationkassike Kirjutas:kas keegi on teadlik kus vanasti(1994) keeras ümber liin 67 Laagna-Teenindusmaja?Jah.
Peale Laagna peatust sõitis buss mäest üles, üle silla ning keeras sinna, kus on autoparkla ja siis sealt jälle mäest alla ning Laagna peatus esimene.
Ümber Teenindusmaja oli nii, et tuli Gonsiorist, siis keeras Teen. maja ette, siis Narva mnt ning Gonsiorisse tagasi läks mööda Kreutzwaldi tn, nagu ka veel hiljaaehu ekspressbussid 53, 56.
Liin oli sellisel kujul käigus veel kusagil 98. aastani, st. enne pikenduse valmimist Mustakivisse.