Mida uut Järva-Jaani vanaautode varjupaigas?

Video ise oli igati huvitav vaadata, kuid mida see politseiauto seal enne lõppu majandas?
Vasta

Selle masina reaalset kasutust hinnates on see 6xxx tõenäoliselt originaalne läbisõit.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(17-09-2010, 12:26 PM)urmet48 Kirjutas:  Video ise oli igati huvitav vaadata, kuid mida see politseiauto seal enne lõppu majandas?

Kui hoolega jälgida, siis on näha, et ristmikud läbiti vastassuuna kaudu (et pöörderaadius võimalikult suur saaks) ja politsei tagas selleks puhuks turvalisuse.
Vasta

See oli meil korralik, seitsmetunnine, tööpäev. Big Grin Ja teekond jääb mulle eluks-ajaks meelde Big GrinBig GrinBig Grin. Oli tore vanatehnika üritus!
Vasta

Veel üks puna-valge sõiduriist on Järva-Jaanis leidnud küll (deponeeringuna) uue kodu - 1983. aastal valmistatud tulekustutusauto IFA W50L LF16, mille deponeeris Varjupaigale Imavere vald. Masinalt on küll puudu mõned mootoriosad (täpsustub ülevaatuse käigus), kuid kuna läbisõit on ainult 12000 km, siis oleks Varjupaik ka mootoriosadest väga huvitatud.
Vasta

Keegi Kadri Ratt on Postimehes kokku keeranud sellise üllitise:
Erakätesse usaldatud museaalid lagunevad
Teemaks on, et Kultuuriministeeriumi järelevalvekomisjon kontrollis eramuuseumide kasutusse antud Eesti Tuletõrjemuuseumi museaale ning selgus, et pooled neist on väga halvas seisukorras. Edasi lugedes selgub, et jutt käib kaheksast vanatehnikaklubi «Retrom» ning MTÜ Järva-Jaani Tuletõrje Selts kasutusse antud tuletõrjeautost, milledest poolte kohta on pretensioone. Kuskilt pole võimalik välja lugeda, mitu halvastihoitud masinat siis ikkagi kelle valduses oli. Lihtsalt mainitud, et kaheksast neljaga on kehvad lood. Lisatud on "Retromi" selgitus, Järva-Jaani poole pealt pole sõnagi. Samas on illustreerivad pildid just selle esindamata poole masinatest.
Illustreerivad pildid on võetud varjupaigast. Postimehe pealehel oleval pildil pole asjaga mingit pistmist:
   
artikli teksti juures on aga eksponeeritud kodulehelt võetud pilti eksponaadist 006 Ford 600, mille alla on pandud sarkastiline allkiri " See Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi käes olev tuletõrjeauto on veel rahuldavas korras."

...
Vasta

Ma pakun, et siin läheb nüüd suuremaks karvustamiseks küll..



Juhul kui masinad, mis praegu on väljas ja mida nende praegused haldajad ei suuda katuse alla paigaldada või nendega tegeleda, viiakse omaniku poolt üle vähemalt kuhgui katuse alla ja heal juhul hakatakse nendega ka tegelema (no loodame eks)... On siis vastuväiteid või?

Vale pildi ja puuduva kommentaari osas ei hakka sõna võtma!!! siin on pädevamaid.
Vasta

Et siit eelarvamusi ja pingeid ja muidugi ka parastajate hoogu maha võtta, siis, kultuuriministeeriumi kirja siseturvalisuse muuseumile võib vaadata: http://dokreg.kul.ee/index.php?id=10319&...k_id=16125

Postimees on muidugi ka numbreid huvitavalt lugenud ja eksponaatide nimetusi ka - ei loe ma sealt kuidagi kaheksat eset ega autot kokku Toungue
Vasta

No ei maksa ise ka kohe tähte närida - 7 ikkagi kohe 8 kõrvalSmile ja nendest kahte ilmselt hakatakse liigutama kuhugi poole. Ülejäänud jäävad ilmselt samasse kohta - kas on hoiustamistinimused arvestatavad või siis jäävad mahakantuna (juhul kui seda tehakse) paigale. Selline kontroll aga igati mõistetav ja kindlasti tuleb lähiaegadel eramuuseumite kohta/ depneeritud asjade kohta, sellisedi uudiseid ja kontrolle veel.
Vasta

Veidi ka teemaväline, kuid kaudselt ka nimetet Postimehe artikliga haakuv - tegelikkuses on siseturvalisuse muuseum olnud palju viimaseid aastaid üks suur raputuste ja muu objekt (kolimised, ümberkorraldused jne jne). Nagu olen aru saanud, on tänasel hetkel mõttes minna tagasi (mingis osas) 1980te lõpu korralduse juurde, kus oleks omajagu kohalikke filiaale. STM-i ekspositsioonipind (ei tea küll, kas on mõeldud Rauat või Sakut) mahutavat kusjuures ainult nelja masinat. Viimati paari nädala eest JJ-s käies kuulsin muuseumipapalt ka nii mõndagi korralduslikku plaani, millest vast tema on pädevam rääkima.

Huvitav on ka see, et nüüd on ka päästealal aktiviseerunud Sõjamuuseum Viimsis, kes soovib päästeametilt enam kui kümmet masinat eksponaadiks. Kui JJ ja muid vabatahtlike tegemisi on tambitud ruumipuuduse ja muu tõttu, siis ennast huvitab, kas neil (küll riigimuuseum) on vastavad tingimused kasvõi laoruumide näol (ehk mõni pädevam inimene oskab mind täiendada) olemas?

Nimetet Sõjamuuseumi taotlus:
http://www.rescue.ee/5163:34636437_145773
(mõne masina sinna sobivuses julgen küll kahelda, eriti kui vaadates, mis imeasju mõnel pool (nt Tõstamaa) meil veel 1-1 masinatena käigus on või arvestades asjaolu, et mõnda maakonnakeskusesse nagu Paide/Haapsalu peab redel tulema Tallinnast, Tartust või Pärnust)
Vasta

seleta seda tampimist siis juba lähemalt lahti. Pead silmas seda hinnangut või?

Mina pakun, et tegemist on ESM-i poolse katusepakkumisega tehnikale (kus paikneb vähemalt osa Tlna tuletõrjemuuseumi tehnikast? Lennusadamas eks - aga äkki ongi sellesama tehnika kohta see dokument?!) ja keegi ilmselt ei keela edaspidi MTÜ-del nimetatud objekte deponeerida enda ajutisele näitusele/ekspositsiooni. Samas pole ma ka ESM-i töötaja ja ei saa sellekohaseid lubadusi anda.
Mälu järgi võiks näitena tuua Valga Isamaalise Kasvatuse.... ja ESM-koostöö või ka teisi. Muuseum saab eramuuseumi või MTÜ-ga lihtsamalt suhelda kui eramuuseum või MTÜ mõne teise riigiasutusega. Minu arusaama pidi on see praegusel hetkel nii.

Kui asi puudutab aga mingi konkreetse masina liikumist kellegi haldusest mujale (mis võiks olla reaalselt lahingmasin) siis on see juba ministeeriumi bläkk.
Vasta

Pigem mõtlesin tampimise all vahetevahel ka siin liikuvat kriitikat neilt, kes asjadest ja tagamaadest midagi ei tea (teema - mida te ikka kõike kogute ja roostetada lasete...). Eriti aktiivne oli see mingi periood paar aastat tagasi. Aga see selleks.

Lennusadamas minu teada nüüd ekspositsioon maas, kuna angaarid ümberehituses. Seal olev kraam (Päästegaleriis peaks ka pildid olema) minuteada siiski STM-i oma.

Sõjamuuseumi tegemised pakkusid huvi ka seoses nimetatud PM artikliga - kui STM saab kriitikat, siis kuidas nemad sellist suurt kogust majandavad? Kui seal on võimalik eelkirjutaja toodud mõttekäikude kohaselt majandada ja toimetada (vastastikune koostöö jne), siis on teema OK.
Ja tehnika muidu jagamist Päästeameti sees vaatan lihtsalt sellise tõsisema asjahuvilise seisukohalt...
Vasta

(11-11-2010, 15:29 PM)mrali Kirjutas:  Pigem mõtlesin tampimise all vahetevahel ka siin liikuvat kriitikat neilt, kes asjadest ja tagamaadest midagi ei tea (teema - mida te ikka kõike kogute ja roostetada lasete...). Eriti aktiivne oli see mingi periood paar aastat tagasi. Aga see selleks.

Tundub jah, et kõik, mis tehakse JJTS-is on püha lehm, millele võib ainult ansiplikut kaasa määgida, nii kui miskit kriitikat teha oled rahvavaenlane.

Dad.
Vasta

Selle dokumendi http://dokreg.kul.ee/public/101108_siset...251104.pdf järgi on Järva-Jaanis asuvate sõidukite (ja ka tuletõrje häirekella) seisukorrale ning eksponeerimis- ja hoiutingimustele antud hinnang üldiselt positiivne ühes järeldusega, et nimetatud eksponaadid "võiksid jääda kohapeale". Seega konkreetsete museaalide (JJVV kataloogis eksponaadid nr.-d 002 ja 007) osas JJTSile justkui pretentsioone ei ole (peale väidetavalt aegunud deponeerimislepingute).

Muidugi oleks Postimehe artikli autor võinud ka varjupaiga/JJTSi esindaja(te)lt kommentaari küsida. Artiklit lugedes tõesti ei selgu, konkreetselt mitmest JJTSi valduses olevast museaalist jutt on ning milline nimelt on nende seisukord.
Tegelikult lausa nõuab kõigilt osapooltelt nende arvamuse küsimist hea ajakirjandustava. Kui tõesti mõni küsitletu peaks kommenteerimisest keelduma, siis avaldatakse märge, et see ja see ei soovinud teemat kommenteerida vms.
Artikli juures teemaga mitteseotud fotode avaldamine ja neile lapsikute allkirjade panemine on juba omaette lugu...

Keegi ei ole eitanudki, et asjaolu, et osa Järva-Jaani varjupaiga eksponaate tõepoolest lageda taeva all seisavad, on probleem. Teisalt aga - kuipaljud nn. kritiseerijatest ise on hoiustanud niipalju sõidukeid, kuipaljud Järva-Jaani eksponaatidest katuse all seisavad?!? (Ma täpset arvu tõesti ei oska öelda, aga suurusjärk peaks olema ca 1/4-1/3 varjupaiga kogus olevate sõidukite üldarvust.

Asjaolu aga, et juba kolmandat aastat järjest on varjupaiga eestvõttel toimunud temaatilisteks üritusteks (2008: viljalõikus koos põllutehnika paraadiga ja nn. eripäraste sõidukite killavoor; 2009: tuletõrjetehnika paraad; 2010: Eestis ehitatud ja iseehitatud sõidukid) korrastatud küllalt paljud varjupaiga eksponaadid, peaks juba iseenesest tõestama, et me ei kogu tehnikat nn. põllu peale seisma (vähemalt osade nn. kritiseerijate lemmikväljend!). Muidugi võiks küsida, et kas see, mis tehtud, on piisav või mitte, aga praeguste rahaliste ja eelkõige inimressursside juures on meie võimekus täpselt selline.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

(11-11-2010, 17:52 PM)Sillu Kirjutas:  Keegi ei ole eitanudki, et asjaolu, et osa Järva-Jaani varjupaiga eksponaate tõepoolest lageda taeva all seisavad, on probleem. Teisalt aga - kuipaljud nn. kritiseerijatest ise on hoiustanud niipalju sõidukeid, kuipaljud Järva-Jaani eksponaatidest katuse all seisavad?!? (Ma täpset arvu tõesti ei oska öelda, aga suurusjärk peaks olema ca 1/4-1/3 varjupaiga kogus olevate sõidukite üldarvust.

Aga miks mitte panna kohe 2 korda või veel parem 5 korda rohkem? Või juba 100?
Et kui sul on 1 viisakas sõiduk viisakalt hoiustatud, siis pole sa mittekeegi?

Dad.
Vasta

(11-11-2010, 20:47 PM)dad Kirjutas:  Aga miks mitte panna kohe 2 korda või veel parem 5 korda rohkem? Või juba 100?
Üritasin mis ma üritasin, aga sellest seosetust jutust "iva" leida ei suutnudki. Mina ei ole enda tsiteerimise aluseks olnud postituses mitte mingisugustest salapärastest "kordadest" kirjutanud.

(11-11-2010, 20:47 PM)dad Kirjutas:  Et kui sul on 1 viisakas sõiduk viisakalt hoiustatud, siis pole sa mittekeegi?
Einoh, inimeste fantaasialend võib ikka piiritu olla! Missugusest kohast minu postituses Sa otseselt seda välja lugesid?!?
Minu jutu mõte oli enam-vähem selles, et oletagem, et Järva-Jaani varjupaigas on korralikult hoiustatud (katuse all jne.), ütleme, 50 sõidukit. Kui nüüd keegi arvab enda olevat pädeva kritiseerida, et osa sõidukeid on Järva-Jaanis siiski väljas, siis selle eelduseks võiks ju olla, et sellel kritiseerijal endal on kritiseerimise objektiga, s.t. varjupaigaga võrreldes rohkem nõuetekohaselt hoiustatud sõidukeid. Mitte, et vähemate sõidukite omanik oleks mittekeegi, aga vastasel juhul tekib lihtsalt küsimus, et millepoolest järvajaanikad siis kehvemad on.Smile Kogu eelmises postituses tsiteeritud lõik oli mõeldud üksnes selles kontekstis.

Kindlasti ei pidanud ma silmas, nagu oleks ühe vanasõiduki omanik mittekeegi, see on Sinu enda fantaasia sünnitis...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

(11-11-2010, 16:44 PM)dad Kirjutas:  Tundub jah, et kõik, mis tehakse JJTS-is on püha lehm, millele võib ainult ansiplikut kaasa määgida, nii kui miskit kriitikat teha oled rahvavaenlane.
Dad.

Kas mitte siinkohal ei peeta ajakirjaniku juttu puhtaks kullaks,teda ennast pühaks lehmaks ning kogu ülejäänud jutt on mitte asjakohase inimese ansiplik kaasa määgimine antud kirjutisele ?!
Vasta

Igal juhul heidab kõnealune Postimehe artikkel sellisel kujul põhjendamatult halba varju JJTSile ja seda kaudu ka selle allüksusele - vanatehnika varjupaigale, kuna üksnes artiklit lugedes jääb vähemteadlikule, JJTSi ja JJVV tegemistega mitte kursis olevale inimesele mulje, et ka JJTSi käes olevatest Eesti Tuletõrjemuuseumi museaalidest vähemalt osa on halvasti hoitud, ja seesama vähemteadlik inimene kohe kindlasti ei hakka kõikvõimalikest registritest asjakohaseid dokumente otsima...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Eks jah aga omadest kogemustest võin öelda, et seesama väheteadlik inimene ei suuda kaks päeva hiljem sellest midagi meenutada ja päris tubli temast on juba see, kui ta üldse suutis artikli läbi lugeda. Asjast mittehuvitatute ja väheteadlike inimeste konkreetset märkamis- ja tähelepanuvõimet ei tasu ka üle hinnata. Pealegi, maine kujundatakse muude asjade, kui selliste artiklitega.
Vasta

tere selline asi et ei leidnud sobivad teemak kuhu kirjutada ja siis kirjutasn siia.
vaatasin varjupaigast puuduolevaid masinaid ja silma hakkas üks autolaadur ja haagis kompressor. Tean et mõlemad asjad seisavad elvas E.P.T auto lammutuse hoovipeal.
kontakt telefon lammutusel on 5097378
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne