Luksusauto projekt
#33

Ise luksusauto ehitamine tundub päris mõnus idee. Mina pooldaks ka rohkem seda intelligentsete täiturseadmete varianti. Tavaline PC sööb elektrit kaugtuledejagu (>=150W)ning ei seedi põrutusi. Kirjutan põhilised ideed punktidena, tuleb arusaadavam:
1)Intelligentsed lisaseadmete grupid. Näiteks elektriakendele ühine kontroller, mis tunneks mõningaid põhilise juhtseadme saadetud käske
(näit. kõik aknad kinni), kuid oleks juhitav ka eraldi (iga akna individuaalne avamine, sulgemine). See lihtsustaks oluliselt põhilise juhtseadme programmi ja tagaks suhteliselt kerge uuendamise.
2)Terve auto ulatuses ühine siin. Arvutite ehitamisel jõuti selleni juba ~25 aastat tagasi. Puuduks tohutu juhtmepundar iga seadme juurde.
Muidugi analoogsignaalid vajaksid ikkagi eraldi juhtmeid, kuid juhtimise võiks siiniga lahendada.
3)Elutähtsatele seadmetele autonoomia. Kui juhtseadmega mingi jama tekib, mis on elektroonikas ja programmeerimises suhteliselt kindel, isegi hoolikalt läbimõeldud asjade juures, saaks auto ikkagi koju.
4)See punkt on nüüd täiesti maitse asi ja arvatavasti kõigile ei sobiks.
Kasutaks selliseid huvitavaid lisaseadmeid (infrapunakaamera, mingit sorti radar jne).
5)Disain oleks väga lakooniline.

Ma alustaks millegi lihtsamaga, tsikliga näiteks. Minichopperile oli plaanis
teha numbernäiduga spidomeeter ja lisada mõned muud andurid (peamiselt mootori töörežiimi ja kütusehulga jälgimiseks), kuid praegu võtab kool kogu aja ära. Loodetavasti pärast eksamisessiooni tekib rohkem vaba aega. Kogu tarkus on plaanis ajada PIC16F84A-sse, sest selle jaoks sai ise Ponyprogi programmaator kokku lapatud, tasuta sisuliselt (muidu maksab ~500 eek ja programmeerib PIC-e, AVR-e jms, kuid minu oma sobib esialgu ainult PIC-dele). Peale selle on PIC-ide arendusprogramm (vähemalt oli) Microchipi kodulehelt tasuta allalaetav. Kui assemblerit ei viitsi õppida, sobivad ka programmid MicroBasic ja MicroPascal, mis tegelevad nimele vastavate kõrgtaseme programmeerimiskeelte assembleriks teisendamisega. PIC16F84A ei sisalda analoog-digitaal muundurit, kuid omab ühte loendurväljaviiku (nr 4), mida kasutatakse igasuguste sagedusmõõtjate jms. ehitamiseks. Isegi, kui PIC-peal lahendada ainult spidomeeter, tuleb ülejäänud lülitus suhteliselt lihtne. Venepäritolu jadaskeeme (mäluga elemendid) kindlasti kasutama ei hakka (loendurid ei lähe iga kord reseti järel nulli, trigerid rakenduvad ise jne.), numberindikaatori dekoodrina ja muudes kombinatsioonskeemides tulevad vene jupid arvatavasti kasutusse.
Hindadest rääkides, PIC16F84A koos neljamegahertsise kvartsiga maksab ~100kr, numberindikaator paarikümne krooni ringis numbrikoht (2 numbrit ~40..50 kr). Muud osad saab vanadest kolidest välja harutada, ning enamasti maksavad alla krooni tükk. Peale selle on plaanis motikale paigaldada 1,3 Ah 12V aku, tagatule (ehitatud valgusdioodidest)
ja seisutule (ilmselt tuleb mõni valge LED) ja spidomeetriosa käigus hoidmiseks seisva mootori korral.  Kuigi mootorrattale esialgu eriti rohkem lisaseadmeid ei oska tahta, võib tulevikus lisanduda mingi 27 MHz interkomm teise sõiduki juhiga suhtlemiseks, kuid see ei kuuluks enam tsikli koostisesse.    
Vasta


Sõnumeid selles teemas
Luksusauto projekt - Autor: Ted - 28-05-2004, 16:26 PM
RE: Luksusauto projekt - Autor: künnimees - 13-11-2005, 22:31 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne