Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...
#1

Meil on olnud mitu teemat, kus asjalik mõttevahetus läheb läbuks, kuna "NEMAD seal meid niikuinii ei kuula...".

Ehk aitaks asjalikku vestlust arendada üks teema, kus saame rahulikult oma maailmavalu välja elada ja kuhu kannataks panna asjakohaseid linke.Rolleyes

Alustame sellega, et meie tänane maailmakord põhineb õhumüügil. Ilus selgitus, kuidas selleni on jõutud:
http://www.vikerkaar.ee/volg-esimesed-vi...at-aastat/

Kirjatükk ei anna küll lahendusi, kuid käsitleb üsna neutraalselt üsna delikaatset teemat. Kõige kurvem selle juures on aga see, et inimloomusele on omane püüd saada PALJU ja KOHE. Paraku eeldab see vajalike ressursside olemasolu. Rahvastikuarv on sellest punktist juba üle, kus kõigile jagus... Mitte meil - Eesti oma lahja kolmekümne inimesega ruutkilomeetril on üks tühi ja kõle koht neile, kes harjunud sadu kordi tihedamalt toimetama.

Vaatame, kauaks moderaatorid sel teemal elada lasevad. Ehk lasevad - sügisesed KOV valimised on tulemas ja just siin saab igaüks enim ära teha!

EDIT: link lapitud...
[Pilt: 23646-rahvas.jpg]

Üks tark mees (aga äkki naine?) on öelnud, et ka pikim tee algab esimest sammust...
#2

Teemale pikka iga ei ennusta.
Kui juba Kredex võtab modedel põlve nõrgaks, mis siis kapost, kripost, mupost rääkida.Big Grin
#3

Asi on lihtne. Nimelt,pole probleem selles,et kas kõrgel istuvad kodanikud on lollid, targad või rahvas on loll. Vaid selles,et kõrgemal istuja on tihti elust võõrdunud ja näeb asju vaid oma tuttavate ja sõprade ringkonna pealt. Ning sellest neile piisab ilmselt,et põhjapanevaid järeldusi teha kõigi kohta.

Teine nähtus on kleptokraatia ja neofeodalism aga see läheb teema algsest mõttest juba liialt kõrvale.


#4

(07-08-2013, 13:37 PM)MAZ Kirjutas:  ...
Teine nähtus on kleptokraatia ja neofeodalism aga see läheb teema algsest mõttest juba liialt kõrvale.

Siin ei ole teemat, tulista aga edasi.

Seda kleptokraatia teema arendust loeks huviga...
#5

Minu arusaamist mööda on kleptokraatia olukord,kus igasugu demokraatia või mis tahes valitsemise vormi juures/varjus. Ärastavad valitsejad+ tuttavad, sõbrad jne endale soodsalt kinnisvara,tootmisvahendeid jne. Või on see ka olukord,kus omadele tehakse soodustusi(erinevad tehingud,seadused mis võivaldavad äri ajada omadele soodsal tingimusel jne),kui kõik ülejäänud peavad säärase kommunismi kinni taguma oma töö ja vaevaga.
Sellest,et keegi sai rohkem või vähem, võiks mööda vaadata. Aga kui need tootmisvahendid antakse ja seadused tehakse vaid,omakasu saamise eesmärgil siis lõpptulemusena kannatavad ju kõik.


#6

Kuidas sündis demokraatia?
Vanajumal võttis Aadama käekõrvale, viis Eva juurde ja käskis: "Vali endale naine!" Big Grin
Täpselt nii käib ka praegune valimissüsteem. Olenemata, kelle poolt hääletatakse või kas üldse hääletatakse, juhib üks ja sama seltskond. Ja teeb üsna seda mida tahab. Herr Võsa näikse küll eriarvamusel olevat... Toungue
Lisaksin paar tsitaati:
"Mayel Amschel Rothschild, ühe võimsama Euroopa pangandusdünastia asutaja on öelnud: Andke mulle voli riigi valuuta üle ja mind ei huvita, kes seadusi teeb!“
Majandusteadlane Buckminster Fuller ütles 1981a loengus: „Valitsuse peamine eesmärk on olla rikastele vahend, mille kaudu nad saavad käe meie taskusse pista“."
Mõnele tundub see kindlasti debiilse vandenõuteooriana, aga eks lükaku ümber.
Muide, Rothschildi ütlemist meenutades - kelle ehk missuguse panga käes on Eesti riigi rahakott?
Teine küsimus - mille eest sai Laar pool miljonit taala preemiat?
On teisigi küsimusi, milledele vastuseid otsides hakkab tekkima pilt tegelikust olukorrast.

Kui vaadata üle suure lombi, siis on neilgi samad probleemid, ainult suuremad nagu kõik selles riigis. Soovitan lugeda Iseseisvusdeklaratsiooni teist punkti ehk "preamble". Punkti sisukirjeldus on selline: "Outlines a general philosophy of government that justifies revolution when government harms natural rights."
Selles valguses muutub ehk arusaadavamaks sealsete võimustruktuuride püüe keelustada relvade vaba omamine. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#7

(07-08-2013, 12:30 PM)v6sa Kirjutas:  Alustame sellega, et meie tänane maailmakord põhineb õhumüügil. Ilus selgitus, kuidas selleni on jõutud:
http://www.vikerkaar.ee/volg-esimesed-vi...at-aastat/
Ajaloolisel ülevaatel polnud viga. Tänapäevase õhumüügi kohta ei olnud paraku midagi konkreetset osatud või julgetud öelda.
Pangandus on suur pettusel põhinev püramiidskeem, mille vilju me praegu majanduskrahhi näol kõik maitseme. Arvake kas püramiidi ülemine ots kah vaeseks jäi? Big Grin
Panen siia kopipasteedina ühe lõigu oma lühispikrist USA majanduse kohta:
"1. Maksud
1862 nõuti sisse esimene tulumaks, et tasuda Kodusõja eest
1895 otsustas USA Ülemkohus, et tulumaks on põhiseaduse vastane.
1913, kui asutati Föderaalreserv, võeti vastu põhiseaduse muudatus ja tulumaks kehtestati uuesti. Röövimine algas.
2. Võlg
Föderaalreservi süsteem andis poliitikutele võimu maksude tõstmise asemel raha laenata. USA valitsus müüb oma võlakirju. Võtab võlgu oma maksumaksjate nimel ja eest.
3. Inflatsioon
Rahatrükkimine on kasulikeim neile, kes seda trükivad, sest nad saavad seda kasutada enne kui selle väärtus kukub. Nad lõikavad kogu kasu, tundmata ühtki tagajärge. Samal ajal muutub raha keskklassi ja vaeste taskus järjest õhemaks. Inflatsioon on varjatud maks.
4. Pension
Pensioni saamiseks sunniti ameeriklasi investeerima aktsiaturule süsteemi kaudu, kus on suured maksud, madal tulu ja kõrge risk.
Deflatsioon:
Hinnad langevad. Suurte rahavarude omanikud sööstavad ostma kõike, mis poolmuidu saadaval, kinnisvara ja pankrotistunud ettevõtteid. Vaeseid hinnalangus ei aita, sest neil pole selleks hetkeks enam tööd ega raha. Ka laenu neile ei anta.
"

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#8

(07-08-2013, 18:48 PM)Basilio Kirjutas:  ...
Herr Võsa näikse küll eriarvamusel olevat... Toungue
...

Jah, ma olen rumal inimene ja keeldun tunnistamast lootusetuid olukordi! Kui EL tasemel tõesti võib meie hääl olematut mõju omada ja vabariigi tasemel on ülalmainitud kleptokraatilise ringkaitse tõttu küllalt keeruline sisuliste muudatuste tegemine, siis KOV tasemel (muide, valimised juba 3 kuu pärast!) on küll võimalik (ja lausa vajalik!) panustada oma oskuste piires.

Muide, püramiidi tipu kirumise asemel on kasulikum panustada enda positsiooni parandamisse. Sellest on kõigile rohkem abi. Cool

Täna hommikul oli meeldiv kuulda, et vähemalt üks poliitik on aus. Miskine Läänemaa pealik kuulutas avalikult, et kandideerib uue suurvalla volikokku vaid partei toetamiseks, tal pole plaanis oma senisest kohast loobuda. Ühelt poolt küüniline, kuid teiselt poolt värskendavalt aus avaldus, mis peaks igal mõtleval inimesel aitama ühe valiku nimekirjast maha tõmmata. Kui keegi tema poolt aga hääletab, siis sellist pole võimalik küll mõtlemisvõimeliseks indiviidiks nimetada.Sad

Pangasüsteemi kohta käiv on muidugi õige. Paraku oleme me nii mugavad ja laisad, et talume seda ülekohust... Sest alternatiiv (naturaalkaubandus) oleks üsna tülikas. Kuigi ei ole üldse välistatud, et juba meie lapsed peavad ümber õppima. Kui maailmalõpu kuulutajatel juhtubki õigus olema...Sad

Kirujatel soovitan teha läbi pisike mõttemäng.
Milline on õiglane palk valituse liikmel (ehk ministril)? OK, said numbri.

Nüüd mõtle sellele, et Sina pead otsustama, kumb maja maha lammutatakse uue kiirtee trassilt. Või kuhu tõmmatakse toimetulekutoetuse piir? Või teha mõni teine otsus, millel on oluliselt enam kriitikuid (kõik need, kellele see sisulisel või vormilisel põhjusel ei sobi) kui pooldajaid. Palju Sina selle eest palka nõuaksid? Ja kas oleksid nõus praegu Eestis makstavaid vähendama näiteks 4 korda. Teades, et Saksamaa kolleeg saab siis 10 korda enam...Rolleyes

Palga suurus sõltub paljuski sellest, kas seda saab keegi teine "ei millegi eest" või peab selle ise välja teenima.

Ma üritan selle mõttekäiguga tuletada meelde, et ahnus on üldinimlik omadus ja vähesed meist on võimelised vabatahtlikult oma sissetulekuid vähendama.

Siit paluks mitte välja lugeda, et ma õigustan praegusi palgasuhteid. Ei, need on paigast, sest paigast on arvestuse alus. Palkade määramisel aluseks olev keskmine palk ei näita midagi, avaliku sektori palgad peaks olema seotud miinimumpalga (või äärmisel juhul, sotsmaksu laekumise alusel arvutatud mediaanpalgaga). Iseküsimus, palju peaks olema riigikogulase, peaministri või presidendi palk...
#9

(08-08-2013, 09:13 AM)v6sa Kirjutas:  Palkade määramisel aluseks olev keskmine palk ei näita midagi, avaliku sektori palgad peaks olema seotud miinimumpalga (või äärmisel juhul, sotsmaksu laekumise alusel arvutatud mediaanpalgaga). Iseküsimus, palju peaks olema riigikogulase, peaministri või presidendi palk...
Miinimumiga sidumise poolt olen minagi alati olnud. Aga kuidas seda ntx riigikogujatele selgeks teha? Et võtku ise ühehäälselt vastu otsus endi palku vähendada ja siduda see aegade lõpuni kehvikute omaga? Kes selle sunnivahendi välja mõtleb ja toimima paneb, selle pildi panen mina omale voodi kohale seinale ja hakkan igal hommikul sinnapoole kummardama. Big Grin
Tore et meil on veel optimiste, aga paljudes asjades on minu arust rong juba läinud ja mõõtmatu kahju tehtud. Pealegi on paljud hädad globaalsed. Me võime ju siin arutada mingeid väheolulisi pisiküsimusi ja tunda endid juhtimisest osavõtjatena, aga minu arvates on see tegelikult sama, kui kupjaga mõisatalli juures kaubelda, kas hakkad vitsu saama piki või risti tagumenti! Big Grin
Aga olgu peale, ärge kuulake küünikust Basiliot ja rühkige helge tuleviku poole edasi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#10

(08-08-2013, 09:36 AM)Basilio Kirjutas:  ...
Kes selle sunnivahendi välja mõtleb ja toimima paneb, selle pildi panen mina omale voodi kohale seinale ja hakkan igal hommikul sinnapoole kummardama. Big Grin
...

Aga kuidas oleks peegliga?

Keegi teine ei hakka kunagi Sinu ideid ellu viima! Mitte kunagi...

Kas Sina oleksid nõus oma küllast (3+ k€) palka vähendama näiteks neli korda, piisavani (800+ €)? Pean tunnistama, et mina vist mitte...Sad
Või vähendama oma tulevast pensioni rahvapensionimäärani, nagu tihti nõutud?

Aga mine tea ka, pole pidanud säärast otsust tegema.Toungue

Lihtne on kellegi teise kohta otsustada, aga vahel tasub enne valjuhäälset nõudmist endalt ausalt üle küsida. Tulemus võib üllatada...

Nii või teisiti, kuid paratamatult on Eesti riigil ees kibedad valikud - rahvast ei jätkuSad Kui pole rahvast, ei ole ka riiki kellelegi vaja. Maad himustavaid on meil ümberringi aga mitmeid...
#11

(08-08-2013, 10:08 AM)v6sa Kirjutas:  Kas Sina oleksid nõus oma küllast (3+ k€) palka vähendama näiteks neli korda, piisavani (800+ €)? Pean tunnistama, et mina vist mitte...Sad
Või vähendama oma tulevast pensioni rahvapensionimäärani, nagu tihti nõutud?
Küsiks vastu et kui palju on küllalt? Kui 3+ k€ palk välistaks korruptsiooni ja motiveeriks rahva huvides tegutsema, oleks sellel ehk mingi õigustus. Häda on selles, et alati on ikka vähe.
Otsuste tegijate sissetuleku sidumine rahva omaga tekitaks ehk mingisugusegi motivatsiooni...
Muide, tooks jällegi negatiivse näite USAst, demokraatia ning vabaduse kantsist, kus parteide sponsoreerimine on legaliseeritud. http://www.motherjones.com/politics/2010...e-sponsors
Seega võib seal nüüd piisavalt rikas isik või korporatsioon sirge seljaga Kongressi sisse marssida, klotsi lauale lüüa ja meelepärast seadust küsida. Rahva arvamus arvesse ei lähe. Vähemalt olen mina oma pisikese peaga sedamoodi aru saanud. Meil on seoke asi keelatud(esialgu). Peab varjatult kilekotiga toimetama... Big Grin Saame näha, kas meil ka midagi sellist püütakse teha. Võiksin peaaegu kihla vedada, et vähemalt üritatakse.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#12

Kuna mingil naljakal põhjusel ei ole seda teemat (ja meid endid) veel kinni pandud, siis jätkaks. Toungue
2004a ühines Eesti EU-ga. Meile kinnitati väsimatult, et iseseisvus ei kao kuhugi. Vandenõuteoreetikud, eesotsas kohati poolemeelsena tunduva Jüri Linaga, väitsid juba kaua enne seda, et eesmärk on Euroopa Ühendriikide loomine ja rahvusriikide kaotamine.
Nüüd siis räägitakse viimasest üha valjemini http://www.maaleht.ee/news/uudised/eesti...d=64634920
Kui esimese otsuse jaoks korraldati referendum, mille ausat läbiviimist ma siiani ei usu, siis teine otsus tehakse ilma meilt küsimata.
Kui head lapsed oleme, siis ehk lubatakse meil edaspidi endil otsustada, mitu mustsõstrapõõsast tohib endale köögi akna alla istutada.
Onud aga otsustavad, mitusada võõrtöölist nad su endisele aiamaale püstitatud barakki toovad. Või teevad sulle puukuuri asemele radioaktiivsete jäätmete hoidla. Big Grin
Tulles teema pealkirja juurde tagasi - kas valitsejad on lollid? Ei, kurja! Viimati oli mõni selline valitseja siis, kui sinivereliste sugulusabieludest vahest mõni pooletoobine sündis.
Küsimus taandub vaid sellele, kes kelle peost sööb.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#13

Ei saa vaikki olla, kui tribüünidel kõlab fanfaar....

See rahvapäälike (loe: riigikogulaste) palgateema sai mulle armsaks juba tükk aega tagasi, kui juhtusin kuulama üht nüüdseks manalameest Vellot.
Tema, eluaeg kehvik olnud, muudkui pajatas: "Pange riigi etteotsa palju raha, küll siis tulevad õiged mehed ka järgi".

Vaatame praegust olukorda:
Riigikogulane saab palka 3000.- (laest võetud number)
Korralik TEADLANE, PROFFESSOR, INSENER saab erasektoris topelt kuni xxx korda rohkem palka, kui riigikogus.

Tõstatan küsimuse:
Miks peaks üks asjalik mees oma aega ja raha raiskama riigikogus?

Tõstame nende palka topelt või langetame topelt - mis siis saab?

Korralikult haritud ja PÄDEV isik ei lähe riigikokku, kui tal on alternatiive.

Siinkohal toon välja veel oma endise õppejõu sõnad, kes ennem töötas 10aastat erasektoris: "Aga miks ma peaks seal veel töötama? Ma sain sealt 5 aastaga nii palju raha, et elan elu lõpuni. Parem harin teid, tainapäid, ehk on teist ka kasu."

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
#14

(08-08-2013, 20:37 PM)Tambets Kirjutas:  Siinkohal toon välja veel oma endise õppejõu sõnad, kes ennem töötas 10aastat erasektoris: "Aga miks ma peaks seal veel töötama? Ma sain sealt 5 aastaga nii palju raha, et elan elu lõpuni. Parem harin teid, tainapäid, ehk on teist ka kasu."
Väga tubli mees! Veel 100tk selliseid ja saaks asjaliku riigikogu! Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
#15

(08-08-2013, 20:37 PM)Tambets Kirjutas:  Vaatame praegust olukorda:
Riigikogulane saab palka 3000.- (laest võetud number)
Korralik TEADLANE, PROFFESSOR, INSENER saab erasektoris topelt kuni xxx korda rohkem palka, kui riigikogus.

Korralik professor erasektoris - kas eraülikoolis? Ja kui korralik teadlane ja insener peab olema, et xxx korda rohkem palka saada, kui Riigikogus? Kas need on usaldusväärsed ja kontrollitud andmed?
#16

(08-08-2013, 20:37 PM)Tambets Kirjutas:  Riigikogulane saab palka 3000.- (laest võetud number)

http://www.ohtuleht.ee/536226
Tsitaat:Õhtuleht küsis, mis kõnesid Randpere selle summa eest tegi.

"Ma ei mäleta," ütleb ta. "Võtke siis kõikide riigikogulaste kõned ette ja võrrelge. Miks just mina."

Kas arve võisid kõrgeks ajada kõned välismaalt?

"Ju ma käisin siis välismaal kah, jah!" vastab ta.

Kas te oskate öelda, kus täpsemalt...

"Ei mäleta!" vastab Rand-pere.

Juunis olid Randpere kuluhüvitised: telefoniarve 305,47 eurot, autoliising 312,28 eurot, kütus 387,02 eurot ja parkimine 29,67 eurot.
Mäluga on kehvasti neil, kelle kuluhüvitised üle 1000 ulatuvad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#17

Ma juhtusin hiljuti lugema Siioni tarkade protokolle. Päris õõvastust tekitavad võrdlused tulid ette meie tänapäevaga. Soovitan pilgu peale visata.

Ma toon siin välja teksti, mille on Nõmme raadio kohandanud tänapäevasemaks.

Siioni tarkade poliitiliselt korrektsed protokollid

Väike katkend sealt:

Kuid maaomanikuna on ta meile kahjulik, sest ta võib olla iseseisev oma maavarade tõttu.
Inimene tuleb igal hinna eest maa küljest eraldada. Parim vahend
selleks on maamaksu tõstmine ja maa koormamine võlgadega. Nii
hoitakse maapidamine raskendatud olukorras. Aristokraadid, kes
pärijatena ei oska leppida vähesega, kaovad ruttu. Samal ajal
tuleb energiliselt toetada kaubandust ja tööstust, aga peamiselt
liberaalset turumajandust, mille ülesandeks on olla vastukaaluks
tööstusele. Tööstus ilma liberaalse turumajanduseta suurendab
erakapitali ja arendab põllumajandust, vabastab maa võlgadest,
mis on tehtud maapankade laenudega. On vaja, et tööstus imeks
tööjõu ja kapitali maalt välja ja liberaalse turumajanduse kaudu
annaks meile kogu maailma raha ning heidaks sel teel kõik
inimesed proletaarlaste ridadesse.
Siis alles inimesed kummardavad meie ees, et ainult saada õigust olla.
Inimeste tööstuse hukutamiseks võtame appi meie poolt neile sisse süstitud suure ja kõikeõgiva luksusejanu. Me tõstame töötasu, aga see ei too töölisele mingit kasu, sest ühtlasi me tõstame esmatarbekaupade hindu tuues ettekäändeks põllumajanduse ja karjakasvatuse madalseisu. Lisaks me õõnestame kunstlikult ja sügavalt tootmise aluseid,
harjutades töölisi jooma ja laamendama ja soodustades kõigi haritud kihtide maalt lahkumist.
Et olukorra tõeline tagamõte ei paistaks inimestele enneaegu silma, me varjame teda näilise püüdega aidata töölisklassi ja läbi viia suuri ja põhimõttelisi majanduslikke uuendusi, mida propageeritakse agaralt meie ökonoomilistes teooriates.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
#18

Pealkiri teema jaoks on veidi vale, pole olemas lolli valitsejat.Kuna loll valitseja kukutatakse võimult(loe: on käpard ja ei oska talle sülle langenud võimuga toimetada) või on siis ta lihtsalt etturiks,keda tõmbavad ja lükkavad teised, kardinate tagant.

Ma toon lisaks Viplala postitatud Siioni tarkade protokollile siia paar lauset:

K.Marx/V.Lenin : " Demokraatia on asendamatu sotsialismi kehtestamisel"

K. Marx: "Rahu tähendab igasuguse opositsiooni puudumist, sotsialismi kehtestamiseks"

V.Lenin 1919: " Ning tulevikus....ei eksisteeri enam ainsatki rahvusriiki terves maailmas"

Viimasele lausele tahaks lisada selle video lõigu:


#19

Lugedes siinset teemat ja ka eelmisi milles arutati valitsuse ja ülemate tegemisi, on tegelikkuses nagu juba ka mainitud eliidi teod.
Lisan siia lingi kust saab natike ülevaadet maailmas juhtuva kohta.
http://www.ulmefilm.ee/vaata.html

Kui me ise midagi muuta soovime, siis tuleb ikka kambakesi peale lennata.
#20

Aga kui Sandoril veel palka juurde pannakse ja Narvas onu Stjopa end masendusega rubilniku külge oksa tõmbab......
Ükski pank ei huvita enam kedagi.

loll on loll olla.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne