Varastatakse juba kõikke........

(02-06-2014, 12:54 PM)pen.skar Kirjutas:  Loomaarstist poeg Tln`s sai kaks nädalat uue jalgrattaga liikuda. Pühapäeval sai rõõm otsa- varastati kesklinnas, vaatamata viimase peal (hinna järgi)lukule. Kas tõesti peab uue asja kohe kõveraks ja lapiliseks peksma, et ära ei varastataks Edgargradis?
hahahahaha Edgargrad Big Grin Big Grin Big Grin

Aga selles osas olen jah nõus ,et vargad ülbeks on läinud...hoidkem silmad lahti
Vasta

Suht sõge on arvata, et ketivenituspingile ei osutata vargusteenust. Lukk on looma jaoks - vargusteenuste osutajatel on polditangid ja akuga ketaslõikurid.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Pealinnas varastati minu 98a A6tl kundepoolne peegliklaas, uus maksab 4,5 euri. Juusiis oli vaja.

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta

(02-06-2014, 12:54 PM)pen.skar Kirjutas:  Loomaarstist poeg Tln`s sai kaks nädalat uue jalgrattaga liikuda. Pühapäeval rõõm otsas- varastati kesklinnas, vaatamata viimase peal (hinna järgi)lukule. Kas tõesti peab uue asja kohe kõveraks ja lapiliseks peksma, et ära ei varastataks Edgargradis? Kahju meheksest, kuidas ta selle ostuks mitu kuud pani saja euro kaupa kõrvale ja põhjalikult eeltööd tegi. Firmal ka- peab jälle öövahetuses kojuviimiseks taksot tellima.

Tartus on samamoodi. Sa võid suvalise ratta keset päeva poe ukse eest võtta ja rahvas vaid loovib tuima näoga mööda. Sa võid kõndida läbi linna, lukustatud jooksudega kallis vokk õlal - kedagi ei koti. Kunagi sellise pildi peale politseisse helistades sain vastuseks: "ju ta siis enda ratast kuhugi remonti viib..." Tookord tassis mingi suvakas õlal ilma esijooksuta uhket liikurit.

Vot, mul endal on kaks kogemust enda ratastega.

Esimesel korral pandi poe ees mu rattale võõras trosslukk peale. Võtit ei jäetud. Kuna varem seesugune kogemus puudus, rääkisin poe turvadega ja kutsusin politsei. Kõik nad soovitasid: käi kodus, too tööriistad ja lõhu see lukk ära. Nii tegin ja keegi ei pööranud tegevusele tähelepanu.

Teisel korral avastasin poest tulles, et mu jalgratta lukk lihtsalt ei avane enam. Käisin jalgsi kodus, töin väikese rauasae ja nühkisin sellega trossi pooleks. Sellele kulunud mõne minuti jooksul käis sealt palju inimesi mööda. Üks tundis mu tegevuse vastu huvi, aga läks edasi, kui olin öelnud, et päästan oma ratast.

Tuttav pani Karlova linnaosas enda ratta 15-ks minutiks privaatsesse tagaaeda. Naastes ta ratast ei leidnud.

Kesklinnas olen näinud sadulata ja esijooksuta velosid, millel suure vihaga oli kõveraks pekstud kõik, mida küljest kruvida ei õnnestunud.
Vasta

Umbes kuu tagasi läks Uko (ei tarvitse olla ksf Uko) Abja toidupoodi. Kaup lindil, assa kurat, rahakott jäi autosse. Väljas polnud enam tema autotki, millele olid võtmed ette jäänud(kes seda kuusakoski väärilist jeepi ikka tahab). Aga vaat taheti! Uko ei mäletanud, kas naine [pole ka lugu, kotiga(-raha-) mehe juurde tuleb naine ikka tagasi] ka kaasas oli ja autosse jäi, aga vaat rahhakott massinaga lännu! Ja täna naised poes teadsid, et Ukol jeep käes- oli teine kurvalt Leedu-Valgevene piiril losutanud. Ju talle mõistlikuks ei peetud Leedus "kapremonti" teha ja tehniline seisukord niisugune, et üleviimise organiseerimine kallim kui saadavad tugrikud... Eu piirivalve siis leidis õnne-tu-liku omaniku oma süsteemide kaudu jälle üles ja teavitas. Siiski esialgu käis järel ja tuli tühjalt tagasi- dokumendid olid puudulikud(enamus jäi autosse ja nüüd jumal teab kus).
Vasta

Mõned aastad tagasi üürikas elades avastasin, et naabrionu varastab elektert (tüüpiline nõukaaegne kortermaja, kus teadagi see väga lihtsalt teostatav). Pärast nulli asendamist faasiga ja kaitsme modifitseerimist enam ei varastanud. . Ei tea küll miks?

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Imesid juhtub! Täna poeg saatis sõpra bussile ja mis ta näeb- tema rohelist ratast pannakse Jõhvi bussile! Koos sõbraga kutsuti politsei, bussijuht ootas ära ja saigi ratta omamise tõestamise järel koju sõita! Politsei jäi siis varga või poolheauskse ostjaga toimetama. Imesid juhtub suures linnas!
Vasta

Politsei ja piirivalveameti targad masinad peaksid teadma, millal see massin üle piiri veeres. Hea õnne korral näeb piloodi näopilti ka...

A.

(09-06-2014, 15:25 PM)pen.skar Kirjutas:  Umbes kuu tagasi läks Uko (ei tarvitse olla ksf Uko) Abja toidupoodi. Kaup lindil, assa kurat, rahakott jäi autosse. Väljas polnud enam tema autotki, millele olid võtmed ette jäänud(kes seda kuusakoski väärilist jeepi ikka tahab). Aga vaat taheti! Uko ei mäletanud, kas naine [pole ka lugu, kotiga(-raha-) mehe juurde tuleb naine ikka tagasi] ka kaasas oli ja autosse jäi, aga vaat rahhakott massinaga lännu! Ja täna naised poes teadsid, et Ukol jeep käes- oli teine kurvalt Leedu-Valgevene piiril losutanud. Ju talle mõistlikuks ei peetud Leedus "kapremonti" teha ja tehniline seisukord niisugune, et üleviimise organiseerimine kallim kui saadavad tugrikud... Eu piirivalve siis leidis õnne-tu-liku omaniku oma süsteemide kaudu jälle üles ja teavitas.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Tsitaat:Jõhvi bussile

Ei taha küll nõmedaid üldistusi teha, aga see näikse olevat võlusõna. Endagi sealtkandist tuttavad kasutasid teadlikult varastatud asju, pakkusid mullegi. Loll oled, miks sa nii odavalt head ratast ei taha?
Vasta

Üks tore artikkel rattalukkude kohta: http://www.tested.com/tech/458286-best-bike-lock-today/ . Alguses on testitud konkreetseid lukke, aga põnevam osa on veidi allpool - autor räägib juttu rattavarastega ja heidab valgust nende meetoditele.

Lühidalt kokku võttes, lukk ei pea varga heidutamiseks olema tingimata mingi ülikallis imeriist, piisab õigesti (varga jaoks max ebamugavalt) kinnitatud U-lukust. Mitte et seda oleks täiesti võimatu lahti saada, miski pole võimatu, aga eksisteerib mõistlik piir, kust varas lihtsalt läheb edasi järgmise ratta juurde. Trossluku pakutav turvalisus on ümmargune null.

Ma ise olen sellele loogikale veel ühe vindi peale keeranud ja kasutan üht ebastandardset lahendust - loogika on et kui varas näeb mingit ilmselgete DIY tunnustega süsteemi ratta peal, siis kogemuse puudus suurendab ebakindlust Smile Ei oska öelda kas lähenemine töötab või lihtsalt on vedanud.

Mis puudutab sekkumist, siis pigem näitab luku kallal pusimine just seda et tegu on pärisomanikuga Smile Reaalne varas ei kohmitse seal nii kaua et üldse mingi kahtlus tekiks.
Vasta

Hetkel ise otsin endale uut Kaukaasia lambakoera ,vana koer teenis hästi.Koer on küll surnud aga nii mõnegi mehe õlale ja jalale jäävad sellest koerast mälestused igaveseks Smile Ja kaukaaslane nii meelekindel valvur et ei tema lõngakerasid himustama hakka kui 2 Dimat teiselpool aeda Big Grin
Vasta

Tän keskpäeval olid Ääsmäe - Haapsalu mnt, Laitse kandis jälle mustlased autosid peatamas. Enda must (vist mersu) oli viltu, jusktkui tee äärde lükatud. Peatasid nad mõlemas suunas kõiki masinaid. Keegi enam ei peatu...
Muidu soliidsed, mustades ülikondades, valged särgid seljas. ainult et mustlased. Või kuidas nüüd poliitiliselt korrektne öelda on?
Vasta

Sama mustlaste teema oli 11 juuni kl 18 või 19 paiku viitna kandis peterburi teel. Keegi just lõpetas nendega midagi ja peatasid kohe meid, aga panime mööda. Mingi maa edasi peatusime, sest tüdruk tahtis lilli korjata ja neeki peatusid oma tumeda E klassiga meie taga, aga kümmekond meetrit eemal. Läksime loomulikult kohe edasi.
Vasta

(11-06-2014, 23:49 PM)samodelkin Kirjutas:  Muidu soliidsed, mustades ülikondades, valged särgid seljas. ainult et mustlased. Või kuidas nüüd poliitiliselt korrektne öelda on?
Kopipasteet Wikist:
Traditsiooniline eestikeelne nimetus mustlased oli algselt halvustava alatooniga, kuid hiljem muutus neutraalseks, on kinnitanud Eesti Keele Instituudi direktor Urmas Sutrop. Euroopas võideldakse Sutropi sõnul mitmes keeles levinud sõnatüve Zigeuner/tsigan vastu; Euroopa Nõukogu soovitab kasutada omanimetusi roma, sinti või kale. Inimõiguste Instituudi seisukoht on, et mustlane ei ole neutraalne ja selle asemel tuleks öelda roma. Tsitaadi lõpp.
------
Varsti saame jälle lehest lugeda eestlaste hirmsast rassismist ja võõravihast. Vaesed romad paluvad tee ääres abi ja tahavad lõimuda, aga kurjad eestlased muudkui sõidavad mööda ja kihutavad minema kui näevad!
------
Veel Wikist, eelpoolnimetatud tegelaste päritolust:
Mustlased ehk romad (varem eesti keeles ka romid; omakeelne nimetus rom, mitmus roma, 'mees; inimene') on India põhjapiirkondadest pärinev rändrahvas. Mustlased kuuluvad suurde mustlaskeelsesse rahvastikurühma. Euroopa mustlaste keel on suguluses sanskriti keelega ja sisaldab laensõnu nii indoeuroopa kui ka muudest keeltest.
Suurimad mustlaskogukonnad Euroopas asuvad Ungaris, Slovakkias ja Rumeenias. Arvatakse, et 11. sajandi alguses aeti hulk madalamasse kasti kuuluvaid hindusid Indiast välja, kes läksid maailma rändama ja keda hakati nimetama mustlasteks. 15. sajandil jõudsid nad Euroopasse. Nad jaotusid peamiselt Venemaale, Hispaaniasse ja Ungarisse.
Tsitaadi lõpp.
Kes tahab rohkem lugeda, siis http://et.wikipedia.org/wiki/Mustlased
Mina saan oma rumala peaga aru nii, et isegi nende endi vennad ei suutnud seda hõimu välja kannatada ja andsid jalaga tagumenti.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Need raiped tantsivad suht kärmelt minema, kui venekeeles nägu täis sõimata ja lubada näiteks kõrvad peast kiskuda vms.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Tasub neile laulda "einz, zwei, polizei"...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Tööjuures käis siis auto - umbes aastast 2002 Land Cruiser, millel oli siis paigaldatud lisalukud:

Nimelt üks ümber istmekinnituste tõmmatud ja teine läbi esimese. Tegu siis trosslukkudega ja mõlema peal oli kleeps et katkemise vms. korral tekitavad 100db müra... Igaljuhul see, et ma neid liigutasin ei paistnud neile meeldivat, sest tulukesed peal hakkasid vilkuma...

Arvetavasti käis teine siis roolirattast läbi

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Meil käisid aias mustlased,mulisesid oma keelt , vanaema karjus et laseb koera lahti... Ei ikka tulid lähemale, vanaema karjus et toob toast püssi ja plagama nad panidki. Big Grin Ei ole küll vargus aga pakkusid mingi mootorsae koopiat... Big Grin

Omaette nokitseja.
Vasta

(13-06-2014, 20:43 PM)Tsistern Kirjutas:  Meil käisid aias mustlased,mulisesid oma keelt , vanaema karjus et laseb koera lahti... Ei ikka tulid lähemale, vanaema karjus et toob toast püssi ja plagama nad panidki. Big Grin Ei ole küll vargus aga pakkusid mingi mootorsae koopiat... Big Grin

Aga meil sadas täna vihma! Esialgu tekkisid kuśagilt koledad mustad pilved taevapiirile ja hakkasid vaikselt lähemale ujuma. Mina muidugi hakkasin ka karjuma, et lasen kassi lahti, lasen koera lahti - ei midagi. Pagan, püssi kohta ei tulnud üldse pähe sõna võtta, vb oleks pilved ka plagama pannud, oleksid läinud kuhugi Võhma või Tahma vms ebaolulisse kohta! Sad
Ja ükskord ma käisin herneid varastamas kadunud pinginaabriga, teinekord jälle 1976, jällegi oli varalahkunud pinginaaber kambas, käisime ühe teise pinginaabri pool tühje 12 kaliibri padrunikesti varastamas, tema vanem vend tegeles jahilaskmisega, oli suurtes kogustes ilusadi kirjadega kestasid, nii vene kui ka piiritaguseid. Mõlemil korral jäime vahele, pinginaaber jooksis minema, mina läksin kõrvad lontis ja andsin aru. Jah, noorus on tore aeg! Deermehed, tsisternid ja tiktakid, mõelge järele, kas on mõtet raisata oma kallist noorust siin postitamiseks, selmet et teha midagi kasulikku nagu mina omal ajal tegin? Rolleyes
Vasta

Sügis on jälle käes ja vargad platsis. Sõbral murti paar päeva tagasi keldrisse sisse ja viidi minema kõik, mis kotti mahtus ja käe otsas jaksati ära viia. Eelistati läikivamaid võtmeid-keermestajaid. Ilmselt oli tarvis kaubanduslikku välimust. Minema viidi ka kogu värviline metall, põhiliselt treitoorikud. Nüüdseks on see arvatavasti juba metallikokkuostus, viinapudel ostetud ja sisu vastu seina kustud.
Et siis meeldetuletus, vaadake oma uksed-aknad-signad üle ja kindlustuge, seltsimehed! Vaenlane ei maga!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne