Keevitus
parem.ee müüb elga elektroode ja saadab kulleriga või pakiautomaati. 
hinnad peaaegu samad anapoli letihindadega.
Vasta
(30-10-2017, 15:44 PM)Mato Kirjutas: Ei tea, kas kusagil elektroodidest ka juttu on. Väga kirju maailm algajale. 
Ühesõnaga soovitage mõnd kasutajasõbralikku elektroodi, soov oleks karprauda keevitada, edaspidi koduses majapidamises muud ettejuhtuvad mustametalli tööd. Elga P45S pidavat hea olema, kahjuks pole seda mul kusagilt hankida. Samas jäi silma hea hinnaga Esab OK48. Kas see üldse sobib mainitud töödeks? 
Keevitusseade on Telwin Force 145 Inveter.

OK48 on mõeldud vastutusrikkamate liidete tegemiseks kui OK46, näiteks profid torude keevitajad kasutavad OK48. Samas OK46-ga on algajal kindlasti lihtsam keevitada.
Vasta
Aga proovi Ine Super ära! Elga, Varis ja Esab`i lahtised pakid seisavad soemüüril ja kasutan hädaga siis, kui Ine Superi viimane pulk otsas. Põleb mõnusa surinaga, kate pole hügroskoopne.
Vasta
Erinevad eletroodid on erinevate tööde jaoks. Minu lemmik on Ok48 aga käsipuid sellega ei keevitaks. Elga P48S/M ja esabi ok48 on umbes kolmandiku jagu suurema tõmbetugevusega kui 46 elektroodid. Ja 46 ei sobi hästi laeõmbluseks. Aga keevitada on kergem. 48 numbriga elektroodid ei loobi sädemeid ka nii palju kui madalama numbriga elektroodid.
Üldiselt on nii et mida kergemini süttib seda nõrgem õmblus jääb...
Kunagi keevitasin Utp elektroodidega. Aluselise kattega olid. Nime ei mäleta. Aga vaieldamatult parimad elektroodid mida proovida olen saanud. Gaasitrassi mehed kasutavad neid. Kust saab, ei tea.
Vasta
UTP-d müüs Spetselektroodi AS. Kui sa pead silmas OK 48.00 tüüpi asja, siis oleks analoog UTP 614KB.
Vasta
Tänud! Ma arvan et see sama jah. Sädemeid praktiliselt polnud ja keevitas super hästi.
Vasta
[Pilt: 771_big.jpg]

0.8mm keevitustraat sai otsa.

Poes nii suur valik ja tahaks enne veidi targemaks saada, millist võtta.

Kas keegi oskab soovitada, milline traat on parim mustale metallile, raudtorule, armatuurrauale, 3mm plekile?

Nt Stokkeri lehelt vaatan praegu, et on mingid SG2, SG3? Millise firma traat jne?

Gaasiks on mingi segugaas, ilmselt Ar + CO2 siis.

Siin keevitamise kohta natuke lugemist:
http://www.innove.ee/UserFiles/Kutsehari..._veebi.pdf
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne