Vanad ja/või originaalseisus autod (eestis)
#81

Tartu-Viljandi maantee ääres asub selline koht, mille õues seisavad kah üks DKW ja kaks Chevyt. DKW ja üks Chevy on enam-vähem, kuigi natuke on mittesobivaid jubinaid külge kruvitud. Teine Chevy on ilma mootori ja sisuta kere. Võimalik muidugi, et peremehel vedelevad ka puuduvad osad kusagil.
DKW oli tegelt kuradi kena...kahe uksega, madal...Cool
Vasta
#82

Tuleks korraks selle Praga teema juurde tagasi.
Tšehhoslovakkia ennesõjaaegseid autosid on Eestis vist üsna vähe. Škodasid paar tükki. Siis see Tatra, millest siin foorumis juttu on olnud ja veel üks Tatra 57 olevat 80ndatel olnud. Üks Aero 1939 (vist ainuke Eestis), ei tea, mis seisus.

80ndatel oli Tartus ühel Unicu lõunapiirkonna liikmel 1939. a. Praga.
Kas see Praga P34 võib olla see sama, mis enne Tartus oli? Kui on, siis on ta ka võib-olla ainuke sõjaeelne Praga Eestis.


http://www.rrg.edu.ee/antiikautogalerii
Vasta
#83

Ei tohiks olla seesama Praga P34. See mis on minukäes on juba aastaid seisnud ja roostetand kuskil Pärnumaal ja originaalist on asi suht kaugel. Vahepeal bõrsis keegi müüs sama marki auto mootorit a ei saand nagu pihta ja nii ta jäi. Ma siis igaksjuhuks kordan üle, et olen huvitatud Praga P34 juppidest ja Opel Kapitan`i juppidest samamoodi.
Vasta
#84

Äkki on võimalik Pragast kuidagi pilt netti välja panna?
Vasta
#85

Kui kuidagi sisse skännida saaks siis mul oleks üks mustvalge koopiapilt. Mul endal pole skänneri juhet ja ma ei tea millal mulle see ostetakse. Kõige parem see pilt just pole a ma arvan et asja ajaks ära. Ma miski aeg teen digiga miski pildi sellest id plaadist ja selle saan küll üles riputada ilmseltautost endast pole digiga mõtet pilti teha sest auto on juppideks ja ega sealt suurt miskit aru ei saa.
Vasta
#86

Kuressaares tegemises !

Üks igati mõnus riistapuu SEAT 850.... 60ndatest. Ainuke Eestis. Praegu on keretöödes. Ei ole minu!

Samal omanikul veel mõningaid vanu Eurooplasi:
BMW 2000 4-ukseline (ootab keretööd)

FIAT 850 SPORT COUPE ?? (ootab keretööd)

SEAT 850 (ootab keretööd)

Jaguar XJ6 (ootab keretööd)

jne.

Ise peaks tegelema kusagil TQHQ foorumis rohkem Ameeriklastega.

Tundub aga, et tegeleb sellega kollekteerimiese eesmärgil.

to: SVENSON... see SEAT 850 on registris Fiatina, kuna ARK ei saanud kusagilt auto mõõte... kui leiad mõned mõõtmed, anna teada...
Vasta
#87

[Pilt: ex-fura.gif]

siit lehelt leiab kõik vastused... ainult hispaania keeles:

http://www.wefer.com/seat/kinex-fr.htm


ükskord ammu juba leidsin selle...

see fiat(seat) 850 on ülikõva... on eestis???? ära ei müü???

Vasta
#88

Sattusin eile Tallinna sõitma ja seal Peoleo juures seisab üks 401. Näitasin seda juhile ja see ütles, et see mosse oli enne müügis miski 800 eeguga.
Vasta
#89

aga ega ei tea mis tal seal mootorikatte all on - kui seal üldse midagi on. Ja muud osad mis korras?

Tuli meelde suuremad restaureerijad öelnud, et selle auto kallal töötamine ei tasu ennast ära - tal ei ole erilist väärtust, kuid millestki peab ju alustama ja kõik ei saa selleks horchi või MB Pullmanit võtta....


Vasta
#90

Aeg ajalt olen ikka siin-seal tallinnas ringi liikunud ja lahtiste silmadega ringi vaadanud. Mõne huvitava isendi olen isegi foorumisse postitanud.
Aga Tallinnas mägedes on igatsugu huvitavaid asju seismas. Siiani südames kripeldab:
\"mida kuratit hoidakse majaka - sikupilli tänavas katte all\" Tundub olevat mingi universaal kerega isend.
Tuleb vist õhtuhämaruses minna katet kergitama.
Henry
võtab fotokat igalepoole kaasa

Cool

sai vist kõik öeldud
Vasta
#91

Henry, ennustan Sulle, et seal all seisab üks pealesõjaaegne Skoda universaal, sellised, nagu omal ajal meil kiirabi sõitsid. Vähemalt kaks oli kunagi Mulgimaal, üks Abjas ja üks Mustla lähedal. Ühest samasugune kere peaks olema ka kusagil Raplamaal Käru lähedal.

Aspelund,
informeeritud

Tsitaat:Originally posted by Henry
Aeg ajalt olen ikka siin-seal tallinnas ringi liikunud ja lahtiste silmadega ringi vaadanud. Mõne huvitava isendi olen isegi foorumisse postitanud.
Aga Tallinnas mägedes on igatsugu huvitavaid asju seismas. Siiani südames kripeldab:
\"mida kuratit hoidakse majaka - sikupilli tänavas katte all\" Tundub olevat mingi universaal kerega isend.
Tuleb vist õhtuhämaruses minna katet kergitama.
Henry
võtab fotokat igalepoole kaasa

Cool
Vasta
#92

Majakas seisab jah hall universaalkerega Skoda. Juba aastaid. Peale seda kui tal kevadel tagaklaas kildudeks visati, tõmmati kate peale. Omanik müügist huvitatud pole.
Vasta
#93

vaeva taas vähem

Cool

sai vist kõik öeldud
Vasta
#94

Et siin sai miski aeg rääkida minu opelist jne. Sain lõpuks ka pildid ülesse aadressiks http://www.album.ee/raitvaeno Cool
Nu pole just kõige paremas konditsioonis see opel a mis siis. Ja üks pilt puhta tagurpidi läinud. Kolm viimast pilti on sellest pragast ka jaärge siis väga kõvasti riielge et ta sellises olukorras on :keersilm
Vasta
#95

Projektiks igati sobilik algamaterjal. Ise olen näinud ühte Kura kotist toodud isendit, mis oli veel hullem, aga mida üritati ka ülesse vuntsida.

Aga see pedaalidega auto on stiilne..selline kuluks endalegi ära.

Asp,
pedaalidega mosse
\'79-\'82



Tsitaat:Originally posted by grahv
Et siin sai miski aeg rääkida minu opelist jne. Sain lõpuks ka pildid ülesse aadressiks http://www.album.ee/raitvaeno Cool
Nu pole just kõige paremas konditsioonis see opel a mis siis. Ja üks pilt puhta tagurpidi läinud. Kolm viimast pilti on sellest pragast ka jaärge siis väga kõvasti riielge et ta sellises olukorras on :keersilm
Vasta
#96

Selle pedaalidega autoga pole mull muuseas midagi teha ja kui keegi on huvitet siis... :yes Kas võtan Kurtnasse kaasa vai?
Vasta
#97

Sa oskad ikka ahvatleda Smile ..aga kui ta enam-vähem komplektne on ..siis võta kaasa. Vastutasuks on siis Kapitäni sild Sinu.

Asp

Tsitaat:Originally posted by grahv
Selle pedaalidega autoga pole mull muuseas midagi teha ja kui keegi on huvitet siis... :yes Kas võtan Kurtnasse kaasa vai?
Vasta
#98

Kui sa nüüd seda tõsiselt räägid siis lähen nädalavahetus vaatama kui komplektne see on a kui sa nalja teed siis on see küll hea nali.
Vasta
#99

No ei tee nalja..tõsiselt mõtlen.

A.

Tsitaat:Originally posted by grahv
Kui sa nüüd seda tõsiselt räägid siis lähen nädalavahetus vaatama kui komplektne see on a kui sa nalja teed siis on see küll hea nali.
Vasta

Panin üles ka ühe pildi sellest Pragast. Selline nägi ta siis välja sellel ajal kui ta veel sõitis. Lisaks pilt kereküljes olevast ID plaadist või kuidas seda oleks õigem nimetada.
To Aspelund kirjutasin sõjatehnika rubriigis sellest pedaalidega masinast ka paar rida. :???
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne