projekt võrrivõidusõit osa 2
#21

Palju selle tippkiirus on ja palju kütusekulu?
Vasta
#22

Pole tippkiirust mõõtnud veel, pole isegi asfaldi peal proovida saanud ratast veel.
Kütusekulu on sama ebamäärane, selle mõõtmiseks peaks pikemaid otsi sõitma, aga seda pole võimalust teha olnud ja ega ei teeks ka...
Vasta
#23

Võidusõidu tsiklite,rataste,võrride jne masinate puhul on kütusekulu suhtkoht viimane koht, mille pealt kokku hoida ning mida jälgida.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#24

puurisabast peaks saama päris hea siduripulga! Aga kas sa laagrikuuli ikka panid vahele, sest vähe kahtlane, et pulk lihtsalt ära kulus?
Vasta
#25

No kui enne töötas siis vistTa ei saanud kuuli panemata jätta. Ja Vootele võrril on ju sidur ümber tehtud. Arvan et siduri pulk on peenike nagu Minskil?

Abja võrrituuning
Vasta
#26

Ilmselt see osa, kus siduripulk läheb on modifitseerimata. Sellisel juhul on pulk jämedam kui minskil.

Kas vesijahutusega silindrist ja muid pilte ka tuleb?
Vasta
#27

Pilte rattast:
http://www.keila.edu.ee/tanel/pildid/mai..._itemId=58
http://www.keila.edu.ee/tanel/pildid/mai...itemId=100
http://www.keila.edu.ee/tanel/pildid/mai...itemId=187
http://www.keila.edu.ee/tanel/pildid/mai..._itemId=31
Vasta
#28

Nr 16 peaistab olevat hull püss.Rolleyes
Vasta
#29

Niisiis, muljed peale Haapsalu nostalgiapäevi...
Üritus ise lahe. Kordusid eelmise aasta närvikõdi elemendid - kurvi peal auto pargitud, killustikuga pinnatud kurv, liiklusmärk sisekurvis.
Saatuslikuks sai toosama lossiesine kurv, kus nii mõnedki käbarasse käisid.
Pingutasin seal väheke üle ja kivikesed tagaratta ja asfaldi vahel käitusid kuullaagrina - tulemus - vasakul säärel nahk maas ning üks ribikont murdunud.
Rattal oli ainult gaasitrossi otsa käepidemest lahti tulnud. Jooksin kohe seda parandama ja edasi uuesti rajale. Peale ühte ringi tuli lahti jahutusvee lõdvik ja vesi välja. Seega sõit läbi. Millegipärast oli Mati Tagapere võtnud minu numbri ja kuna ta juhtis võidusõitu, siis sõidu ajal teadustati pidevalt, et mina olen esimene Smile
Teises sõidus läks mul paremini. Kiirus oli langenud, sest julgust oli kukkumisega vähemaks jäänud...sõidu lõpetas kaasvõistleja kukkumine, poisil olid vigastused ilmselt suured, ta viidi kiirabiga minema.
Sõit katkestati.

Loo lõpuks tahtsin teada anda, et 6500 eek eest on minu sääru saadaval - olen otsustanud mitte oma tervist rikkuda.
Vasta
#30

vootele Kirjutas:...
Teises sõidus läks mul paremini. Kiirus oli langenud, sest julgust oli kukkumisega vähemaks jäänud...sõidu lõpetas kaasvõistleja kukkumine, poisil olid vigastused ilmselt suured, ta viidi kiirabiga minema.
Sõit katkestati.
...
Info järgi olevat kukkuja hoopis tütarlaps, kel rangluumurd , luumurd ka jalal...
Vasta
#31

Kuidas selle ribiga siis oli? Ei saanud algul arugi, et murdunud?

Selliseid vigastusi arvestades peaks juba mõtlema, et säärekate võidusõidus peaks kohustuslikuks muutuma mingi "kergemat" varianti kaitseriietus (või kuidas seda nimetadagi..?).
Vasta
#32

Kuna sul on sääru viimseni kurvitud ja läheb kindlasti hästi edasi, siis kui kaua ta sellises olukorras veel kestab, millal peaks juba hakkama nt. kolvirõngaid vms vahetama hakkama?

Head paranemist!
Vasta
#33

pärast kodus hakkas jah valutama
Kolvirõngaid mul mõned varuks veel on, üks tagavara kolb ka.
Vasta
#34

Vahepeal sai Abja etapil osaletud - tegemist on tõelise ekstreem rajaga, kus ei puudu ka püstloodis laskumine. Samuti kulges kogu rada enamvähem mäest üles-mäest alla. Kohe alguses õnnestus sealsamas killer laskumisel crashi panna, mispeale siduri pulk keris end välja minu jala sisse ja sidur ise tõmbas reie siseküljelt naha maha. Privaat-tsoonid olid hammikatele ähvardavalt lähedal Smile
Kogu ülejäänd sõidu seetõttu sidur ei funganud.
Kuna mootor on mõeldud jõudu arendama kõrgetel pööretel, siis loomulikuilt ei kulgenud asi ilma sidurit libistamata enam absoluutselt. Puuduolev mootori ramm tuli kompenseerida kondiauruga, mis ka ühel hetkel otsa sai.
Selline võidusõit.
Hetkel käib uue sääreka ehitamine, raami ostsin Saku gängilt, mootor tuleb enda oma. Samuti on valminud uus karter parema carbon lehega klapi jaoks. Hetkel on puudu radikas ja väljalaske resonaator.
[Pilt: 14-01-07_1714.jpg]
[Pilt: 16-01-07_1813.jpg]
Vasta
#35

Hetkel toimub mootori ümberehitamine uuele karterile. Vanal karteril olid mitmedki vead, öeldakse et esimene vasikas läheb ikka aia taha Smile
USA-st jõudis kohale Kawa kx65 radikas ning treisin valmis uue vesipea kupli.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#36

Täna sai tehtud karpa vaheplaat ning kogu asi kokku laotud. Ajapuudusel jäi veel silindri alune tihend tegemata, seega silindrit veel peale ei installinud.
[Pilt: DSC00018.JPG]
[Pilt: DSC00023.JPG]
Vasta
#37

Väga viis masinWink
Mitu mm see karpa on muidu?Big Grin
Vasta
#38

25mm.
Täna lähen linna silindri kuplile toru ostma, 20mm alu toru, müüb Knoke Veerenni tänaval.
Üks kõige suurem töö on veel ees - väljalasketoru tegemine. Idee oli selline, et teha krossika stiilis resokas, mis läheks selle alumise kaarja toru alt läbi, teiselt poolt üles ja siis siduri pealt käänduks tahapoole. Plaanis on kasutada Rootsist saadud mõõtusid, mis on hetkel sirgel kujul ja selletagi piisavalt keerulised, nüüd peab veel välja mõtlema kuidas neid mõõtusid kringlisse käänata. Siilude kuju arvutamisel on õnneks abiks selline programm nagu Plate-n-sheet.
Vasta
#39

Tore vaadata, kuidas tuunimisega professionaalselt tegeldakse.
Huvitav oleks teada, mis gaasijaotusfaase kasutad või silindri portmap'ile pilgu peale heita Wink
Vasta
#40

Väljalase on 180 kraadi ning sisselase oli vist 132 kraadi (võin eksida). Silindri tagaseinas kolm lisakanalit - keskmine läheb alla karterisse ning äärmised on vaod silindri peegelpinnas ja lähevad läbi kolvi sees olevate akende. Originaal sisselaskeakendelt on keskmine nö. "ribi" maha võetud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne