Teema on suletud

ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid
#81

Olen liiklusjärelvalves osalev ametnik, eraisikuna arvan : ohvreid on ülivähe kui vaadata kuidas " tehakse llikluses JULMA " , tsiklid möödasõidud kurvides arutu kiirusega, sõit vastassuunas , tagarattal jne. Sõidetakse autodega kõnniteedel, suunda ei näidata , möödasõidud tähistatud ülekäiguradadel, joobes juhid jne. Jalgratturid sõidavad sõiduteel kohas kus on neile eraldi korralik jalrattatee ( tähistatud ). Inimesed otsivad " ekstreemi " kannatanute hulk kasvab, ilmselt elame ühiskonnas kus on paha ja meie hulgas inimesed kes ei väärtusta enda ega teiste ELU . Masendav , loodan paranemist .
#82

Nüüd juba lõhuvad liinibusse: http://www.postimees.ee/210806/esileht/krimi/214092.php
#83

Järwevana stau algas täna juba ülesõidu juurest.Osadel aga nii kiire ,et sõideti mööda paremalt poolt ehk siis jalgratta rajal.Wennad ikka nii ülbed ,et neil vist kõik savi.Üks sai küll ka jalgratturile pihta aga millega asi lõppes ei näinud.Politseid muidugi kohal polnud.
#84

Politsei auto kasutas ka täna seda jalgratturite rada Veerennist ülesõiduni, samas Rahumäe teele pöörasime koos. Milline oli tema ajaline võit ning mis oli sellise käitumise motiiv. "Eeskuju olemas".

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
#85

Meie liiklusest võiks järjejutu kirjutada raamatule "Kärbeste jumal". On kaabakad kellel on alati kiirem ja kes on ise targad ja teevad omad reeglid ning on kodanikud kes neid karistada püüavad. Huvitav on fakt et enamuste inimeste jaoks punktist A punkti B liikumine tähendab metsikut võidusõitu. Iga nurga peal tuleb ära teha. Täna hommikul pool7 sõitsin liivalaia tänaval. Koos minuga liikles seal 5 autot. Mina olin keskmises reas, ülejäänud neli tahtsid juhkentali lõpuks ära keerata. Kaks nendest olid vasakpoolses reas ja siis need neli autot vahetasid parempoolses reas koguaeg kohti et kes ikka kõige eismesena valgusfoori taha seisma pääseb juhkentali keeramisel.
Kes tahab Põssa olla?

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
#86

dworkin Kirjutas:Meie liiklusest võiks järjejutu kirjutada raamatule "Kärbeste jumal". On kaabakad kellel on alati kiirem ja kes on ise targad ja teevad omad reeglid ning on kodanikud kes neid karistada püüavad. Huvitav on fakt et enamuste inimeste jaoks punktist A punkti B liikumine tähendab metsikut võidusõitu. Iga nurga peal tuleb ära teha.

Täiesti õige tähelepanek, aga minu hinnagul vaid max 10-15% liiklejate kohta. Aga nagu öeldakse, et tilk tõrva võib terve meepoti ära rikkuda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#87

hm,arvamusi igasuguseid,aga mida annab karistuse karmistamine?juua täis peaga 18tuh.on juba päris kena summa,mida"lambist"ära maksta,pluss veel 18t. kui oled õnnetuse põhjustaja?tean võrust üht tüüpi kellel on pea 100t.trahve kaelas,politzai piinas meest ülepäeva ja vorpis pabereid.kutt vahetab iga paari kuu tagant autot,ja sõidab edasi,sest tal on POHUI!!!
Kõigepealt peaks ikka enda kupli all mõistus olemas olema.lendab mats bambusesse,mädaneb vähe haiglas.edasi on kaks võimalust,kas on enesele mõningast aruraasa juurde tekitand(elu üle mõeldes),või võetaks järgmine kotlet ja lastakse senikaua kuni satutakse haiglasse,ainult et mitte enam kanderaamil ja mitte kiirabiosakonda.seadusi võib teha igasuguseid,samuti karistusi,aga mis neist tolku on,kui "a mul on jummala poohhui"
ja vabandused stiilis "muidu sõidan jummala korralikult,see üks kord ainult,mul on maru kiire" jne näitavad juhi eneseaustuse/distsipliini puudumist.lihtsalt minu enda tagasihoidlik arvamus
#88

Selliste 100k trahvivõlglaste jaoks olekski vaja rakendada aresti karistusena.
15-20 päeva oleks enamiku jaoks piisav, et mõelda, mida roolis korda saadetakse. Ja peatumismärguande eiramise korral vähemalt aasta. Samuti ka peatatud juhtimisõigusega sõitmise puhul.

Kurat, minule jääb arusaamatuks, mismoodi on võimalik, et BUSSIJUHT tabatakse 4. korda joobespäi roolist! Hiljemalt pärast 2. vahelejäämist pidanuks see inimrämps vangis või sunnitööl istuma, sealt väljasaamise järel ei tohiks ta elu lõpuni juhtida midagi võimsamat kui jalgratas.

Karistus mida sedalaadi jätiste puhul rakendada, võiks olla näiteks selline, et ööbimas peab käima arestimajas, päeval käib oma tavalisel tööl. Või kui tegu on töötuga/karistuse tõttu oma endisel töökohal mitte jätkatasaava (nt. seesama bussijuht) isikuga, siis teeb päev otsa ÜKT-d. Ja pool palgast läheb "hotelliarveks". Selline variant ei tohiks isegi inimõiguslasi häirida.
#89

10- 15 päeva on sellistele raudselt ebapiisav! Selge see, et kogu karistusseadustikku tuleks karmistada (et a`la tapmise pärast aint 2 aastat kinni ei istuks vms), aga roolijoodikule on see 10- 15 päeva sulaselge kergendus. Hetkel on arestimajade uste taga järjekorrad, seda juba paar aastat, sest kroonilised liiklustrahvivõlglased peavad trahvide maksmise asemel just nimelt paremaks paar nädalat arestimajas istuda. Ning see on fakt reaalsest elust! Ma arvan, et mingile roolijoodikule mitmenda vahelejäämise eest vähemalt pool aastat reaalset, kellegi teise surmaga lõppenud õnnetuse põhjustamise eest tapmisega võrdväärne karistus. Sellisel juhul võiks märgatavat olukorra paranemist täheldada mingi aja möödudes, ma pakun.
#90

10-15 päeva ei pruugi olla ebapiisav. Või näiteks kuu. Arvatavasti tuleks selleks tarbeks ehitada uus spetsiaalne arestimaja/vanga. Kindlasti ei tohi liikluskurjategijaid panna ühte kohta kriminaalidega.

15 ööd oma tavalisest elurütmist väljas olla mõjuks kindlasti paljudele uute Audide, Mersude ja BMW-dega "võrdsematele" päris tublisti.
Paadunud kriminaalid (sellised, kes praegugi arestimaja järjekorras ootavad) esimese korraga muidugi paraneda ei pruugiks, aga teadmine, et järgmisel korral ootab aasta... Ehk natuke aitaks.

Õhtuste seebikate asemel peaks sellise maja programm koosnema Slideshowst õnnetuspaikadel tehtud piltide/videotega.
#91

Aga võib-olla hoopis ÜKT avariipaikade koristamisena? Kui ikka kolm laipa oled autost tükkhaaval välja võtnud, peaks ühe MÕTLEMISVÕIMELISE kodaniku panema elu üle mõtisklema küll... Piltide vaatamisel vist pole sellist mõju. Ja kui avariipaigale ei ilmu, siis kohandada sundtoomist. Ega eriti ei nutaks, kui vastutustundetu koba kuus korda järjest komistaks ukse otsa selle käigus...

Mina näeksin küll meelsamini oma tulumaksukroone kadumas sellise ÜKT-süsteemi kasutamisse, kui praegusesse arestimajade järjekordade lühendamisse uute kinnimajade ehitamisega...

Uskuge, pole võimalik luua ÕIGLAST süsteemi. Aga nagu näha, me ei suuda ilma järelvalve ja piitsata mõistlikult elada. Järelikult tuleb piitsa anda...
#92

http://www.sloleht.ee/2006/08/23/uudised/204247/

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
#93

Kose kandis ~160 pole mitte kuidagi "ohutu kiirus" ega "natuke paljuvõitu". Isegi mitte Audi jaoks. See on ikka räige ületamine. Teatud määral oleksin seda uskunud Käreverest Tartu poole või Adavere sirgetel sõitmisel - seal head pikad sirged ja sile tee.

Siiski, loodetavasti koheldakse ka Värnikut, nagu Kükametsa Leod ja ta saab selle tavalise räige kiiruseületamise trahvi. Et õpiks edaspidi oma aega paremini planeerima.
#94

Juba natuke vaibunud teemat ajendas mind jälle üles soojendama äsjased kogemused liiklusest. Nimelt kogemused vöötrajal. Ilma liialdamata, mul on kolm korda viimase kuu aja jooksul üle varvaste jäetud sõitmata. Nii umbes 10 cm-ga.
Lühidalt juhtumid (kõik siis Tallinnas):
1. Augusti algupoolel: tulen mina Jannseni peatuse juures üle tee (suund apteegi poolt Laulu tn poole), roheline tuli jalakäijale põleb fooris nii otse minu ees kui ka ohutussaare taga, autod seisavad vasakut kätt punase tule taga. Mittekohalikele selgituseks, et tegu on kaheosalise reguleeritud ülekäiguga, keskel umbes meetrilaiune ohutussaar. Ja kui mina just hakkan nimetet saarekselt tegema esimest sammu teisele teepoolele (olles muuseas eelnevalt veendunud, et PAREMALT lähenevad sõidukid on peatunud ja minu jaoks põleb roheline tuli), tuleb VASAKULT ehk läbi vastassuunavööndi üks kuradi kiimas buumerimees oma uue 7-daga. Ja mina nägin teda enda eest mööda välgatamas siis, kui mul oli jalg juba õhus sõiduteele astumiseks. Ja see jalg maandus täpselt sinna kohta, kus sekundikümnendikke tagasi oli olnud miskise rikkuri sara jalavarjud. Selle peale ütles minu närvisüsteem isegi sellise "lahenduse" üles, et ma ei jõudnud isegi ühemõttelist sõrmekombinatsiooni tagatulede suunas näidata.
2. Lastemaailma maja kõrval üle Pärnu mnt tulemine, suund pargi poolt Lastemaailma poole. Vabaduse platsi poolt tulevad kaks rida annavad ilusti teed, ka Viru ringi poolt tulevad kaks esimest rida, küll aga on seal ka veel ühissõidukirida. Ja kui üks mersuga taksomees oli juba jäänud mind ja veel paari inimest läbilaskvate autode taha peaaegu seisma, mõtles ta ümber, et sellel m***il on nii kiire, et ei saa oodata, seejärel raksti ühissõidukireale, lapats põhja. Jällegi oli vahe minu kõhu ja tema peegli vahel mitte rohkem kui 15 cm. See tähendab ühte kiiremat sammu...
3. Tänane, viimne piisk karikasse. Seesamane Jansa ülekäik, sama suund, koht aga see esimene saareke, mis on Laagri poole kulgeva ja paremale pöörava suuna "vahel". Mul juba pikast päevast kopp ees, mõtlesin, ah, mes siin ikka, Vabakas pikalt-laialt tühi, lähen üle hoolimata punasest. Siis märkan, et minu kõrval seisab (tõenäoliselt) kõrvaloleva muusikakooli esimese klassi tüdrukutirts, ühes käes viiulikohver, teisest nosib jäätist. Minul mõte, et no kindlasti ei saa lapsele niimoodi eeskuju näidata, ja ootan rohelist. Märkan, et vasakult tulev sõidusuund on juba punaseks läinud, mõtlen, et varsti peaks saama. Ootan, no ei tule mulle rohelist. Aga ootan ikka. Siis näen silmanurgast, et mulle läks roheline tuli põlema, aga tüdruk ei lähe veel teele, vaid uurib kuskil kauguses midagi. Ma ka vaatan, et ehk midagi põnevat, ja nagu selgub sekund hiljem, see midagi (millest ma lõpuks aru ei saanudki) võib-olla päästis meie mõlema elud. Sest üks kuradi golfimees oma ülitjuunitud ja väga vingete P.I.T. kleepsudega sõitis jällegi minu varvastest (mis olid kõnnitee peal) umbes 10 cm kauguselt mööda. St, pool sammu ja... ei tahagi mõelda, kiirus oli oma 40-45kmh tal. Muuseas, ma ei näinud seda va Golfi, sest üks liiklusmärk on tõstetud täpselt silmade kõrgusele. Aga kogu selline olukord tekkis sellest, et üks t*rapea ei pidanud juba 8-10 sekundit (48 kmh=15m/s; seega 120-150 m enne juba oli näha PUNANE) põlenud punast tuld mikski. Ja siin ei saa öelda seda ju ka, et heleroosa oli.

Eelnevatest juhtumitest lähtuvalt mõtlesin ma, et selliseid vendi oleks täitsa lõbus "käepäraste" vahenditega karistama hakata. Sellise mõtte andis mulle umbes meetrine, natuke jalutuskepi moodi, konksus otsaga vihmavari. Et näiteks peatuma peaks motiveerima see, kui sellesamase vihmavarjuga täiest jõust lajatada TAHTLIKULT (nagu eelnevad juhtumid) üle varvaste sõitvate sohvrite esiklaasi. Politseile seletaks seda mina aga oma nägemust moodi puhtsüdamlikult, nii nagu mina seda asja näen: see on enesekaitse. Sellepärast, et kui mind rünnatakse tahtlikult pooleteise tonni metalliga kiirusel 50 kmh ja 100 kW-ga, siis mul peab olema vähemalt mingisugunegi õigus end kaitsta.
Tõenäoliselt oleks ka lööja kätel "natuke" ebameeldiv, aga minu arvates oleks see seda väärt.
Jah, ma tunnistan, et see mitte ei lahenda probleemi, vaid tekitab neid veel juurde, et esmane soov oleks siiski ELLU JÄÄDA, alles siis hakata va kultuuriga tegelema.

Tänud kõigile, kes selle pika-pika üllitise läbi viitsisid lugeda,
Joonas Tallinast,
kardab.

EDIT: igaks juhuks kõikidele kahtlejatele: tegemist ei ole õudusjutuga. Kahjuks on selline igapäev, tegelikkus. Need lood ON elust enesest.
#95

41Degree Kirjutas:Eelnevatest juhtumitest lähtuvalt mõtlesin ma, et selliseid vendi oleks täitsa lõbus "käepäraste" vahenditega karistama hakata. Sellise mõtte andis mulle umbes meetrine, natuke jalutuskepi moodi, konksus otsaga vihmavari.
Tõenäoliselt oleks ka lööja kätel "natuke" ebameeldiv, aga minu arvates oleks see seda väärt.

zontikule võiks selliseks puhuks ka raskemast rauast käepideme kombineerida...Cool (kui pehmemast-varju poolt kinni hoida, ei põruta nii pahastiWink )

loll on loll olla.
#96

Õismäel loomaaia ülakäik ka äärmiselt idiootne.Märgid silmade kõrgusel,mitte halligi ei näe.Samas ka paljudes teistes ülekäigu kohtades tawapärane waatepilt.Jalakäija vajutab nuppu ja kuna ooteaeg pikk jookseb punasega üle.Ja autod wahivad punase taga kui kedagi üle minemas pole.Teine wariant:autodel juba punane jalakäijatel ka weel punane aga juba tormatakse üle tee.Ma wähemalt oma 4 lapsele ja 2 naisele suutnud selgeks õpetada tolle ,et enne ei astu teele kui roheline põleb ja siis waata ka weel igaks petteks mõlemile poole.Sest kunagi ei tea kes võib tulla.
#97

Räägiks teile selle ülekäiguraja jutu peale ühe sellise loo ka.toimus asi Türi kesklinnas:tulen mina Paide poolt ja näen,et ülekäigurajal inimesed ja loomulikult pean kinni ja jään ootama.Umbes keset ülekäigurada aga saavad kokku kaks pensionäri ja nagu iseenesest mõistetavalt jäävad seisma ja jäävad päevasündmusi vahetama,noh nii paar minutit olin oodanud kui hakkasid tagantpoolt kostma juba signaalid ja puha,noh törtsutasin mina kah siis,mille peale tulid mutid minu poole ja hakkasid oma kompsudega vehkima,et mina paha autojuht julgesin neid segada!!!Tead selline tunne oli,et olen nagu rahvavaenlane nr.1Big Grin.



Eelmine juhtum oli hommiku poole,aga õhtul samal ülekäigurajal olin jalakäijaks mina ise,tahtsin teed ületada ja vot siis käis küll vist elu silme eest läbi,üks rullnokk oma 300-se bemmuga tuli Viljandi poolt paraja lauluga ja raisk ei tahtnud kudagi tee peale ära mahtuda,kaldus vastassuunda ja lükkas mu peaaegu pikali.Viimasel hetkel ikkagi suutis ennast uuesti oma rajale tagasi saada peale minu riivamist muidugi,ma veel vibutasin talle rusikat ja keskmist sõrme järgi ja endamisi kirusin,et sa raibe ennast ribadeks sõidaks!!! Ja ega ei läinudki palju aega mööda kui sain telefonikõne politsei poolt,et oleks vaja Türi-Allikult üks bemm ära lohistada(minu kord oli tol õhtul puksiiriga valves olla).Läksin mina kohale ja ennäe imet see sama bemm oli ennast ilusti kurve peal üle kuudi keeranud,mul läks suu kohe kõrvuniBig Grin.Juhil polnud muidugi midagi erilist viga ainult eneseuhkus oli tublisti kannatada saanud ja siin-seal mõned kriimud.Juht ise eriti ei tahtnudki minu poole tulla,eks ta tundis mu ära ja ega ma pärast arve kirjutamisega kah eriti ei koonerdanudBig Grin




Üks minu arust väga naljakas seik oli mul Mäos Neste tankla kiirtoidu juures ühe bemmiga (see muidugi mingit kahju teha ei jõudnud).Istusin kiirtoidus ja sõin,tulid mingid nagamannid bemmuga kah sinna sööma(nemad sõid oma burgereid õues ja mina sees)arutlesin müüjaga,et küll on ikka ront masin(no tõesti masinast oli järel ainult number ja ämber),ei tea millal see ükskord laiali pudeneb.Eks nad kuulsid meievahelist juttu ja oli kohe vaja demonstreerida,mida see "ront" ka suudab,aeti masin pöördesse ja taheti vist kummi põletada,aga mootor ei pidanud valule vastu ja hakkas hirmsasti kolisema.No ei suutnud kohe kuidagi naeru pidada,bemmivennad kohe ligi ja hakkasid peksa pakkuma ,et mis ma irvitan nende õnnetuse üle. Pole küll ilus teiste õnnetuse üle naerda,aga ni mis mõttega on vaja "esineda"?
#98

Pisut teemast kõrvale:
kunagi ammu (oma 8 aastat tagasi) oli ee.auto-s kombeks liiklus huligaanid üles panna. Kuid, kuna tegemist oli kitsa ringi news-idega, oli see info ka ainult oma teadmiseks.
Teeks ehk kasvõi automoto-sse eraldi teema, kus huligaani/rikkuja andmed kirjas (reg.nr enne kõige) - meil siin Google robot ka külas pidevalt Smile Ja kasutajaid ka siin tublisti rohkem, kui newsides, külalistest rääkimata.
#99

Pole sugugi paha mõte,siis teab vähemalt millisest hullust eemale hoidaBig Grin

41Degree Kirjutas:... kogemused vöötrajal...

Tegelikult on Tallinna liiklus üks suur anarhia, seda nii autojuhtide kui ka jalakäijate poolt. Autojuhtide sigadustest siin räägiti, nüüd räägime ka jalakäijate sigadustest autojuhi pilguga.

Üks probleemidest on manööverdamine, eriti tagurdamine. Nt parkimiskohalt välja teele, teelt hoovi, hoovist välja üle kõnnitee teele tagasi vms. Igale autojuhile peaks selge olema, et tagurdamisel on autojuhil väga raske pidevalt ja mugavalt KOGU auto taga olevat ala jälgida, mingi nurk kipub ikka murdosa sekundikski varju jääma. Seda eriti siis, kui tuleb tagurdades pöörata nt mingi takistuse (nt teise auto) taha - juht asub ju auto esiosas! Jalakäijaile aga ei ole see selge, tihti arvatakse, et autojuhil on silmad 360 kraadi ulatuses ja ümber nurga ka... OK, ma vaatan ära, et auto taga ja läheduses teisi autosid pole, jalakäijaid ei ole, panen käigu sisse ja hakkan nagu tigu tagurpidi ettevaatlikult jorra-jorra venima miski 1-2 km/h, püüdes samal ajal auto taga toimuvat siiski jälgida. Aga manööverdamise ajal on varem eemal asunud jalakäijad sammunud minu poole ja astuvad edasi rahumeeli otse minu auto taganurga ette!

Kas siis ei tõesti  ei kannata jalakäijal oodata niikaua, kuni ma olen oma poolelioleva tagurdusmanöövri ära lõpetanud? Põlevad tagurdustuled ja sentimeeterhaaval kulgemine tagasuunas peaks pooleliolevast manöövrist jalakäijale ju selgelt märku andma, et ära siia astu ja oota paar sekundit!  Eriti hull on see sügiseti ja talveti, kus auto tagaaknad on tihti porised, soolasodised, udused vms (meie naastrehvidest pikirööpas teed + kihutamine + soolasodiga ülepritsimine teeb selle "töö" väga ruttu ära) . Usun, et kaubikujuhtidel on sama probleem aasta ringi.

Eelnimetet probleemi võimendavad veel igasse võimalikku paika ristipõiki pargitud autod, millede vahelt tuleb tihti välja saamiseks tagurdades sinka-vonka läbi laveerida, tihtipeale ka tagurdades. Kui näiteks üks autodest on kaubik ja sealt tagant astub julgelt välja jalakäija? Kasvõi teeäärde tihedalt "kinnipargituna" tuleb ka kahe auto vahelisest kitsast praost ennast välja nõkutada 5-6 korda ja enamgi manööverdades - ilma roolivõimendita autol on see hädavajalik, sest kohapeal ei ole mõistlik rattaid keerata (ka võimendiga autol koormab see tegevus ju liigendid üle). No jalakäija läbitrügimine on sellest pilust küll liigne, kui ma olen parajasti  mõned edasi-tagasi nõkutamised juba ära teinud ja olen poolnurgi ninaga/sabaga juba tee peal, aga teele täielikuks väljakeeramiseks pean veel end mõned korrad edasi-tagasi liigutama, et mitte nurka "rihtida"!

Siis kardan ma veel kohti, kus autod on lubamatult pargitud otse vöötraja juurde! Mul on olnud juhuseid, kus nende tagant on julgelt välja karanud ilma ettevaatliku piilumiseta  jalakäijad, kes on hetk tagasi ju auto varjus täiesti nähtamatud. No ei saa ma ju koheselt pidama (nagu mõned jalakäijad arvavad). Ainsa lahendusena näen neis paikades nagu tigu venimist ja "piilumist", aga siis kostub jälle tagant signaalijoru, et mida ma venin... Alles eile astus mul üks jalakäija Pärnu mnt ja Sakala tn risti lähedal oleval vöötrajal julgelt ja ootamatult mulle ette... otse vöötraja kõrvale lubamatult pargitud väikekaubiku tagant. Õnneks polnud mul kiirust ja sain enne teda pidama... ja õnneks polnud ka taga sõitjat, kes oleks võinud äkkpiduruduse tõttu mulle tagant sisse sõita.

Ja lõpuks tuleb karta veel ka neid kitsaid tänavaid, kus lihtsalt on autod kahele poole teed tihedalt pargitud. Ka nende autode tagant/vahelt võib iga hetk välja karata jalakäijaid ja kargab ka! Ma vaatan õudusega, kuidas niiviisi olematu külgvahega mõni 50-60ga või kiireminigi sealt läbi sõidab. Mina ei julge... kuna mulle on sellistest paikadest korduvalt teele ette astutud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne