kummaline kohtumine liikluspolitseiga
#21

zazik Kirjutas:Piisanuks kasvõi n.ö. tingimisi karistusest, kuid inimesed ametisse edasi jätta.
Ei tohi tööle jätta, ka peale tingimisi karistust. See, plebsi hinnangul, on amoraalne ja ebademokraatlik.

Sorry, kui sõna "plebs" kedagi puudutas Smile
Vasta
#22

Style Kirjutas:Valdo, kas tohib küsida, mis autoga kulgesid?

Helehall Lada 111, mis on minu truuks igapäevaliikuriks juba 6 aastat ja on mind üle 293 tuh.km ausalt teeninud nii kodu- kui ka välismaal, samuti arvukate kaherattaliste uunikumide transportimisel... (Kas Sa nägid mind?)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#23

zazik Kirjutas:Rämpsinimene või mitte, aga vähemalt oli kompetentne inimene tegemas oma tööd. Võttis vahest oma ümbriku vastu aga liiklusoht oli selleks korraks siiski kõrvaldatud (usun, et valdav enamik võttis näiteks roolijoodikult selle raha vastu, aga edasi sõita ei lubanud. Tean ka ühte konkreetset juhtu). See kes peale altkäemaksu andmist edasi kihutas, oleks kihutanud ka peale trahvi.
Vot mind isiklikult häirib kogu meie ühiskonna juures see, et reeglite järgi mängijaid kotitakse täie rauaga, aga igasugu nihverdajatele tehakse muudkui hinnaalandust. Ma tean paljusid ametnikke, kes võiksid oma käsutuses oleva infoga väga head raha teha, ning vahele jäämise tõenäosus oleks suurusjärgu võrra väiksem kui neil politseinikel. Samas on neil inimestel piisavalt eneseuhkust ning patriotismi, et sellist sigadust mitte korraldada.

Ma tegelikult ei usu, et politsei korruptsioon ainult nende reameestega piirdub. Point ongi selles, et vahele jäävad ainult ullikesed, küllap pääsesid suuremad kalad ka seekord karistusest. Ja kui asutuses on tekkinud sellises mahus altkäemaksu võtmise traditsioon, siis ei saa ma seda asutust enne usaldada, kui on toodud veenvaid tõendeid asja välja juurimise kohta.

Mulle meeldib ikka kõige rohkem see, et enne autovarguste grupis toimunud võimuvahetust oli streetrace.org foorumis üleval konstantselt 10-15 varastatud auto kuulutused, pärast seda on pidevalt 1-2...

Ehk siis kokkuvõtvalt ütleks ma seda, et ma ei võtaks neid hetke kataklüsme kui toolijala alt saagimist, vaid pigem kui mädanikust nakatunud okste maha lõikamist. Meie riigieelarves on piisavalt raha, et kogu politseiga seonduv piisavalt heale tasemele viia - vaja on tegusid ning hetke teod näitavad, et probleemidest on aru saadud ning jää on hakanud liikuma.
Vasta
#24

Jesper Kirjutas:Ärge otsige loogikat sealt, kus seda pole. Politseinik peaks idee kohaselt olema ühiskonna respekteeritud liige, aga oma käitumisega suudavad nad endale ka korralike liiklejate silmis vee peale tõmmata. Populaarne oleks süüdistada nende madalaid palkasid, aga ma arvan et probleemi põhjused on pigem asutuse üldises kultuuris.
Seoses sellega, õigemini üldse antud asutusega meenub mulle alatihti lõik raamatust 'Harjunpää ja politseiniku poeg'. Nimelt see, kus nimikangelane on just üle elanud kogu asutuse kolimise uhiuude majja ning ühel kenal hommikul tööle tulles ütleb talle valves olev korrapidaja, et näe, raisk, keegi oli koridori põrandale munakoori visanud! Et miks on see nii, et sama sigatsemine jätkub ka uues majas!
Harjunpää ei osanud kohe midagi kosta, aga nagu ikka, tuli hea vastus pähe mõni sekund hiljem, kui sellega enam midagi peale polnud hakata: 'küllap sellepärast, et samad sead töötavad nüüd siin.'
Vasta
#25

Dont worry, be happy !

Ma oleks küll rahul kui karistuseks vaid kerge sõim. Samas 70-ne alas 83 km/h ei ole märkimist väärt. Isegi 50-ne alas +63 veel alati ei tülitata. Aga täna, ** 1. SEPT ** == tuleb kõigeks valmis olla.
Soovin, et ka teie lapsed elusana koju jõuavad.
Olgem tähelepanelikud ja viisakad !!
Vasta
#26

valdo Kirjutas:(Kas Sa nägid mind?)
Ei, lihtsalt mõtlesin, et sõidukis võib peituda vastus küsimustele:
a) Miks nimetati liiklushuligaaniks
b) Miks lasti trahvita minema

Vasta
#27

hulgus Kirjutas:
mesamees Kirjutas:
kalevpoeg Kirjutas:Eestis on millegi pärast jäänud politseile külge ametialane alaväärsus kompleks mida siis oma klientide peal välja elatakse suvaliselt. Enamalt jaolt teadmata, et tegelikult on rahvas see kes neile tööd annab ja nende palga maksab. Kahju!
Mina isiklikult olen tähele pannud,et politseisse lähevad just need kes on nooruspõlves teiste peksukotid olnud...

Ega see tegelikult päris nii ei ole küll. Olen elu jooksul palju trahvida saanud, nii meil kui mujal. Eesti pol. on üks korrektsemaid ja viisakamaid. On muidugi olnud juhus(eid) kus täiesti plaanitäiteks maha korjatakse 4 autot järjest väitega: ei andnud teed  jalakäijale ülekäigurajal, aga see selleks.
Kui ise ei vaidle ilmselgete rikkumiste üle, üritad viisakat joont hoida jms siis vastatakse sulle samaga.
paar head sõpra politseis tööl ja peab ütlema et igast vaatest asjalikud, nii üldharituselt, mõtlemisvõimelt jms. Hetkel koos kod. politseinikega vaja teatud kohtades lagastajatega võidelda, reide korraldada ja eeltsiteeritud lõigud tunduvad väga...

Tegelt ma olen iga kommentaatoriga nõus, kuid pidasin vajalikuks sedasi kommenteerida oma kogemuste alusel (loomulikult on erandeid igal pool). Nimelt jutt käib siiski liikluspolitseist selles teemas ja ka mul on tuttavaid nende seas ja mitte ainult eestis. Minu kogemused on liikluspolitseiga soomes,rootsis,taanis,belgias,saksamaal,prantsusmaal,kanadas ja USAs, pluss eesti ja läti,leedu ja poola ning NSVL vanasti. Eesti liikluspolitsei käitumine suures osas on lähedane kõigi endiste sotsmaadega. Aga "lääne" politsei on enamjaolt ikka viisakas ja lahke. Kehvu kogemusi on prantsuse politseiga ja USA omadega ja seda mitte sugugi enamuses vaid vist sattusin mingite imelike otsa. Eestis kaldub olema nii et juhtusin mõnusate pollarite otsa aga reeglina ikka ollakse ülbed. Kuid nagu juba ütlesin, erandeid on igal pool. Aga leian ikkagi et eesti liikluspolitseil on ametialane alaväärsus kompleks.

Just a man!
Vasta
#28

Kurb kogemus Austria politseiga kas mu käed lausa raudu pani.Päästis waid kaasasolew laps ,kes hirmust nutma hakkas.Mul muidugi oli ka ketas lõhki sõidetud.Asi lahenes suht sõbralikult trahw sai makstud ,lapsele ostis pollar kommi ja päästis ka mińd käeraudadest lahti.Ja kõige imelikum vabandasid weel ka.Asi toimus 2000 aasta septemrikuu lõpus.
Vasta
#29

Ei ole näinud ülbet politseid. Viimase 7 aasta jooksul on mind ca 7 korda hoiatatud, kord oli ka kiirus üle 20 km/h. 2 korda on tulnud trahv 600 kr, siis politsei ka vabandas, et ei tahaks teha, aga tema ei saa vähem kirjutada, sest kiirus üle 20km/ lubatust üle. Kui sain Impreza, siis ennustati, et see tõmbab politsei tähelepanu. Aga ei miskit, kuigi kiirus läheb ikka pidevalt üle
Vasta
#30

mul oli kord selline juhtum (muidugi nii aasta või paar tagasi talvel) kui sai mopiga toilast öösel tuldud ja politsei mind kinni pidas aga kuna mina vene keelt ei oska ja nemad ei osanud eesti keelt ning ma ei saanud aru mida nad tahavad antsin moppil vänta ja sõitsin edasi kodu poole mul oli selles suhtes yks kõik kas nad tulevad järgi või ei aga ei tulnud ning ma ei saa siia maani aru mida nad must tahtsid mu moppil tuled põlesid ja korralikult nii nagu peab.
Vasta
#31

Aga meil oli täna näiteks Väinjärve ääres politseipäev Smile.
Väga tore üritus, helikopter käis, päästeteenistus, kiirabi, kogutütred, politsei-ja päästekoerad olid ka kohal. Politsei autosid oli vast 10-15 tükki, peale selle veel nende roller ja kaater, isegi väike show oli sellest kuidas k- komando panvangi vabastas, paugutati AK-47 vist.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#32

Minul on inglise liikluspolitseiga kogemus. Lihtsalt super. Uskumatult meeldivad ja abivalmis inimesed.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#33

denis23 Kirjutas:Minul on inglise liikluspolitseiga kogemus. Lihtsalt super. Uskumatult meeldivad ja abivalmis inimesed.

Sellega tuli kohe meelde, et Gumball Rally 3000 oli vist, kuidas politsei eskortis võistlejat läbi mägise linna. Ja ikka väga piiri peal sõites Smile

Tsitaat:Aga meil oli täna näiteks Väinjärve ääres politseipäev .
Väga tore üritus, helikopter käis, päästeteenistus, kiirabi, kogutütred, politsei-ja päästekoerad olid ka kohal. Politsei autosid oli vast 10-15 tükki, peale selle veel nende roller ja kaater, isegi väike show oli sellest kuidas k- komando panvangi vabastas, paugutati AK-47 vist.

Hiiumaal ka sarnased vist iga aasta. Paz 652 riffelkülg läks sealt kuusakoskisse pärast veel Sad


Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#34

fic Kirjutas:
denis23 Kirjutas:Minul on inglise liikluspolitseiga kogemus. Lihtsalt super. Uskumatult meeldivad ja abivalmis inimesed.

Sellega tuli kohe meelde, et Gumball Rally 3000 oli vist, kuidas politsei eskortis võistlejat läbi mägise linna. Ja ikka väga piiri peal sõites Smile

Kui sa pead silmas videot BMW e46'ga, siis sarnast tegevust ei saa mitte kuidagi heaks kiita. Politsei peaks siiski olema liiklusohutust tagav organisatisoon, mitte illegaalseid võidusõitjaid liiklusohtlikult avalikel teedel abistav... lollikari.

Martti@kunagi tahab kindlasti osaleda mingil kahurikuuli laadsel sõidul, kuid ei propageeri seaduse pooltolekut.

P.S. Kahurikuulid peaksid siiski linnadest mööduma, rohkem nagu orienteerumise ja õige maanteevaliku põhimõttel toimima.

P.P.S. Ma loodan, et ma antud Gumball Rally 3000'st rääkides mööda ei pannud.
Vasta
#35

team144@GB2005/Florence: http://www.racegarden.com/video-show.html?video_id=13

aga kui mu auto liigub valguskiirusel, kas on siis esituledest veel kasu?


Otsin pagasniku luuki 1/43 M407-le
Vasta
#36

kOll Kirjutas:team144@GB2005/Florence: http://www.racegarden.com/video-show.html?video_id=13

Just seda videot ma mõtlesingi.
Politsei abivalmidus on ju tore, aga sellega teiste kaasliiklejate elu ohtu seada... No mitte kuidagi ei saa sellist tegevust õigeks pidada.
Vasta
#37

No Sa tead ju ise väga hästi vastuseid neile küsimustele. Eesti liikluskultuur on nii haige, et +20 km/t on muutunud enam mitte elunormiks, vaid suisa auasjaks. Kui pol nägi, et seekordse +13 põhjustajaks pole mingi rullnokk, vaid soliidne mees, kes veel hakkas vastu veel pobisema, et "mis see +13 ikka ära ei ole, tee tühi ja sirge jne jne.."
Selline pohhuism võtab ikka tigedaks küll polli, kes pidevalt laipu liikluses näeb.
Kuna tegemist polnd rullnokaga, ei hakanud ta trahvi tegema, vaid elas lihtsalt end välja. Ju pidas seda mõjusamaks. Samas peavad LE rikkujad ükskord hakkama mõistma, et nad on potentsiaalsed mõrtsukad, selle asemel, et kobiseda, mis see promill joovet või % kiiruseületamist ikka teeb...
Teinekord liikle korrektselt, siis ei hakata sind mõnitama. Ja püüa aru saada politseist -- päevast päeva suhelda liiklusjätistega, see on väga tervistkahjustav töö.

PS: ma pole poll ega pollide eestkõneleja, nende seas on ka jätiseid, aga nende tubli töö tõttu säästetakse nii mõnigi inimelu.
Vasta
#38

jurkman Kirjutas:Eesti liikluskultuur on nii haige, et +20 km/t on muutunud enam mitte elunormiks, vaid suisa auasjaks. Kui pol nägi, et seekordse +13 põhjustajaks pole mingi rullnokk, vaid soliidne mees, kes veel hakkas vastu veel pobisema, et "mis see +13 ikka ära ei ole, tee tühi ja sirge jne jne.."

Sa said minust valesti aru. Ma ei öelnud politseile muud vastu, kui vastasin nende küsimusele spidomeetri vaatamise kohta seda, et ma tavaliselt ikka vaatan. Ja kui nad siis küsisid, et miks ma siis sõitsin 83ga, siis ei olnud mul muud öelda, et tõenäoliselt seekord eriti pingsalt kogu aeg ei vaadanud ja olen süüdi kiiruseületamises.

Loomulikult ei öelnud ma politseile midagi sellelaadset, et +13 pole midagi erilist...

jurkman Kirjutas:Teinekord liikle korrektselt, siis ei hakata sind mõnitama.

Enamjaolt liiklengi. Aga vahel, kui terve joru hakkab must vuhinal mööda uhama, siis läheb küll mõni km/h üle. Lisaks ei taha ennast tunda ka pideva liikluspidurina, kelle pärast üksteise järel hulljulgeid äkkmanöövreid tehakse. Näiteks nagu täna hommikul Tartu maanteed mööda Tallinna poole sõites, kus minu kiirus oli 90-95  km/h ja minust läksid pea kõik liiklejad mööda kui postist; mitmed kusjuures üsna ohtlikult kurvides ja vastassuunas liikleja "nina alt" ja mitmed signaalitasid et "mis Sa siin ees mökutad, sõida"...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#39

To Valdo: Nendele signaalitajateletuleks vastata nii:keerad akna alla paned käe aknast välja ja näitad keskmist sõrme(peaks kõigile arusaadav keel olema)ToungueBig GrinCool
Vasta
#40

mesamees Kirjutas:Nendele signaalitajateletuleks vastata nii:keerad akna alla paned käe aknast välja ja näitad keskmist sõrme...

Ma eelistan ka kultuuritute inimestega suhtlemisel jääda teatud kultuursuse tasemele...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne