Kuhu on kadunud kõik vanatehnika taastajad?
#21

Tsiklimeister Kirjutas:Käisin huvi pärast hetk tagasi esimest korda vaatamas ühistranspordi teemat ja teate ma pole tükil ajal saanud nii palju huumorit , kui seal pakutakse.
See on nagu "dispetseri unenägu" h2 lööb e4 ja.
Kas automoto.ee on ikka vanatehnika huviliste foorum?
Võiks ikkagi olla,sest varsti loobuvad need vähesed asjalikud sootuks siin foorumis postitamast.

Kusjuures siin võibki peituda tegelik põhjus. Inimene kes taastab tõeliselt huvitavat autot-motikat vms. logib ennast siia sisse ja siis häbelikult punastades uuesti välja sest enamus viimase aja postitustest on stiilis: "säde on aga ikka jätab vahele" või et "täna nähtud AKX seeria numbrimärki." (rääkimata ühistranspordi teemadest)
See tekitabki mulje et siia kogunevad vaid eelpoolnimetatud teemade huvilised.
Sellel nädalal Eestis ringi liikudes olen oma silmaga näinud 9 taastamisel olevat tsiklit (seitsme erineva omaniku käes) ja 3 autot (üks nendest saksa veoauto). Samas ei leia ühegi kohta nendest siin mitte ridagi, kuigi taastajatel oleks tublisti mida õpetada noorematele-vähem kogenenumatele.
Kaldungi arvama tegelikult, et kui midagi kardinaalset ette ei võeta, hääbuvadki kõik vähegi huvitavad rubriigid siin foorumis ja siia alles jäävad ainult väga ühekülgsed postitused mis kõik väga "kaugetel" teemadel.
Aga lahenduse teemadel ei julge veel sõna võtta, siin postituses kajastatu pelgalt minu isiklik arvamus.

militaarmootorrattur
Vasta
#22

olen ka sellest teemast palju kuulnud,kuid ütlen ausalt et mind see busside loendamine ei häiri,kuna see asub ju omas teemas ja mina sinna kunagi ei satu.mis puudutab aga nõrga tehnilise põhjaga postitustesse muudes teemades,näitab aga selgelt foorumi lugejate taset.
kuidas seda muuta?

eestlasele omaselt tuleks kohe siit jalga lasta ja luua uus ja palju parem foorum.las tatikad läbustavad.

teine võimalus on jätkata oma tegevust endiselt,kuna suuremad massid mis siia on tulnud,on siia ju tulnudki sellepärast,et siit saab tarka abi.siin on seldskond,kellelt on mida õppida!ring hakkab ju täis saama.ja nii võib loota ka järelkasvu.ainukesed kes saavad foorumit natukenegi korrigeerida on moderaatorid,kasutage oma võimu- tõstke,kustutage,suunake,aga palun tehke seda viisakalt ja austusega.

ehk saite mu mõttest aru.olles eestlane ei viitsinud ma tegelikult sellele teemale vastata,kuid tegin seda ikkagi,lootuses helgemale tulevikule.
Vasta
#23

Mina tunnen ennast suhteliselt diskrimineerituna praegu. Ka mina loendan busse ja pildistan neid ja ma olen isegi päris mahuka lehe selle kohta internetti üles riputanud, aga sellele lisaks tunnen ma huvi ja üritan praegu iseõppimise ka katse-eksituse meetodil auto ehitust ja mootorit selgeks õppida. Soov oleks kunagi üles lüüa üks RAF 2203. Palun siinkohal vabandust inimeste ees, kes ei pea seda väikebussi vanatehnika kategooriasse kuuluvaks, aga kuna ma pean tunnistama, et olen "tatikas", kes siin läbustamas käib, siis minu jaoks on see üsna vana tehika. Siit foorumist olen ma saanud päris palju tarkust juurde ja ma loodan seda siit ka edaspidi saada. Paluks rohkem tolerantsi noorte ja lollide suhtes. Teie, vanemad ja elukogenumad, ei ole ise ka sündinud kõike teadma.
Vasta
#24

Tsiklimeister Kirjutas:Kas automoto.ee on ikka vanatehnika huviliste foorum?

Ma olen mõnda aega (ca 3 aastat) lugenud huviga Automotot, vahest harva ka postitades. Mina liitusin Automotoga kuna leidsin selle olevat toreda koha igasuguse tehnikaalase nõu küsimiseks, mida olen ka saanud, vähem või rohkem. Olen AMF kollektiivile vägagi tänulik oma maailmavaate avardamise eest ja selle eest, et nad kannatavad välja ka noori Bemmidega nolke (st. mind), kes on huvitatud oma tehnika ise remontimisest ja hooldamisest, laiemal pinnal kui seda on plastist spoila ja klaasriidega koopaservade parandamine.
Kas AMF on vanatehnika huviliste foorum? Kahtlemata... ent samas on ta ka võrripoiste, linnaliinibussi poiste, tuunijate, putitajate ja igasugu muude poiste (ja miks ka mitte tüdrukute) foorum. Aga tagasi algküsimuse juurde AMF'is on vanatehnika alajaotus, kuid see ei ole kogu AMF.

PS: Ja et teemasse läheks luban, et varsti tuleb ka minu poolt üks autopäevik. (Mitte midagi erilist, mitte mingi restaureerimine, vaid lihtsalt natuke juttu ühest autost. Erinevalt Tsiklimeistrist kelle töid ja tegemisi "hindab" terve vanatehnikute ringkond ja ettevõtmisi on AMF'i projektikülg täis).
Vasta
#25

Peaksid selle Raf projektile juba praegu mõtlema ja oled tegija kui suudad taastada sellise isendi.
Busside loendamist võib ju teha täitsa omaette foorumis või koduleheküljel.Tead anna andeks aga kui ma mõtlen nende huumori teemade peale hakkavad suunurgad vägisi ülespoole kiskuma.
Praegusel kujul peaks ikkagi see foorum käsitlema rohkem vanatehnika huviliste teemasid.
Kui oled tarkust juurde saanud,siis salvesta see ja edaspidi proovi ikka vanatehnika teemadest mitte mööda panna.

www.retromc.ee

:I M Back
Vasta
#26

Tsiklimeister Kirjutas:Kas automoto.ee on ikka vanatehnika huviliste foorum?
Arvan, et siiski pole. Vähemalt minu arusaam sellest foorumist on selline.
Mis puudutab bussi-teemat (seda on ka suvel vist juba lahatud): kui foorumi adminn peab seda õigeks, siis las ta olla. Mina ka seal ei käi, aga ei pea õigeks teiste tegevust kommenteerida. Sama minu puhul käib ka moto alam-foorumite kohta - mulle on see võõras, mina sinna ei roni ja pole sooja ega külma, mis teemad seal on.

NB! Foorumi kasutaja olemine ei kohusta kõikide teemade lugemist! Big Grin
Vasta
#27

Nüüd hakkab nagu esmasest mõttest mööda kiskuma ja läheb tüüpiliseks eestlastevaheliseks üksteise mahategemiseks: "tore kui endal hästi läheb, aga kui naabril sitasti läheb siis on veel parem".
Minu teema eesmärk ei olnud mitte maha teha RAF'i ja bussimehi ning saan aru et AMF ei koosne AINULT vanatehnikast. Aga ma tahtsin tekitada diskussiooni ja küsida Teie arvamust, miks on vanatehnika taastajad nii foorumikaugeks jäänud.
Kui vanade autode-tsiklite huvilised teeksid ka niipalju tõsiseltvõetavaid postitusi kui teevad nt. ühistranspordihuvilised siis oleks see teema siin üldse olemata. Seni kuni "bussimehed" püsivad oma teemas nad mind küll ei sega ja las nad tegelevad oma huvidega aga lihtsalt püüan arutleda siin et miks on vanade autode-tsiklite postitusi nii väheseks jäänud ja selleteemalised projektid tublisti kokku kuivanud. Katsuge ikka teemas püsida ja piiluge vahepeal mu esimest postitust!

militaarmootorrattur
Vasta
#28

Tsiklimeister Kirjutas:[/font]Taastajaid on ja projekte ka.
Tekib ainult küsimus,kus on need asjatundjad,kes suudavad kaasa mõelda ja rääkida nendel teemadel?
Isiklikult on mul praegu käsil 5 projekti.
1.Norton 18, 500 (big four 1934)
2.Puch 250 (1936)
3.Jawa Perak 250 (1954)
4.K-750 (1961)
5.Vjatka VP 150 (1960)

Kui paljud oleksid nõus jagama asjalikke kommentaare?
Olen järgemööda teemasid algatanud aga tulemused on siiamaani jäänud väga kesiseks,sest lapsed ei oska ja ei taha kaasa rääkida ,kui sul ei ole" mopi-rolla" postitust.
Olen endiselt arvamusel,et lastel peaks olema enda foorum.
Seda ,et tegijad ei taha enda tegemistest teada anda,on minu arvates tagasiside puudumine.
Asjalikud postitused kolivad ka vägisi unicwebi,kus laste teemasid lihtsalt ei ole.

www.retromc.ee

ei näe põhjust miks sinu projektid ei võiks olla liikmete projektide all,samas kui noored kirjutavad bussidest?üks ei sega teist.
see aga,miks sinu küsimustele ei ole tulnud vastuseid,näitab minumeelest siinsete noorte taktidundelisust,vastust mitte teades teemat mitte risustada.
samas,mina ka ei tea vastuseid sinupoolt küsitud küsimustele,see aga ei tähenda et mind need vastused ei huvitaks.ühesõnaga kui sa siit vastust ei leia,vasta ise.saavad teised ka targemaks.ise olen püüdnud seda reeglit järgida.
ja veel,alati ei olegi oluline saada,vahest on hea ka anda.

arvan ka ,et reeglid võiksid olla natuke karmimad,kuid pole nõus lööma kiilu vanuse ja sellest tulenevate võimaluste ja huvide vahele.
Vasta
#29

Esiteks oled sa oma postitusega vales teemas.
Teiseks on vanatehnika osa üks alamrubriik automoto tehnikafoorumis(mis on ühtlasi lingitud unic.ee foorumiks).
Kolmadaks on enamus "restaureerijaid" vaesed rotid kellel pole oma tehnika taastamiseks normaalse kiirusega(tsikkel aastas, auto 3-e aastaga), seega pole millestki kirjutada.
Neljandaks ei taha mõned inimesed enda ukse taga näha lätlasi/leedukaid/soomlaseid, keda sinu juurde saadavad "teadjad"jne, kelle ainuke küsimus on "skolka stoit/mita see maksa".
Viiendaks on ebameeldiv leida oma hoovis "huvilisi", sest mitte kõik ei ole pensionil, et tundide viisi jahuda erinevatest sõidukitest, nende ajaloost ja legendidest.

Dad.
Vasta
#30

Esiteks oled sa oma postitusega vales teemas.

kuna teema suundus sinna,et taastajaid pole,kuna liiga palju noori,siis arvan et päris vales teemas vist pole.või kui ikka olen,siis kustutan oma postitused?
Vasta
#31

Tsiklimeister Kirjutas:Isiklikult on mul praegu käsil 5 projekti.
1.Norton 18, 500 (big four 1934)
2.Puch 250 (1936)
3.Jawa Perak 250 (1954)
4.K-750 (1961)
5.Vjatka VP 150 (1960)

Norton on ilus aga kuna endal puudub siis ei võta sõna, Puch on väike(kuigi tükid on vist kattuvad) ja ülejäänud liiga uued.

Dad.
Vasta
#32

janek555 Kirjutas:Esiteks oled sa oma postitusega vales teemas.

kuna teema suundus sinna,et taastajaid pole,kuna liiga palju noori,siis arvan et päris vales teemas vist pole.või kui ikka olen,siis kustutan oma postitused?

Loe veel ... loe kohe 3 korda ... ja loe järgmist rida ka. Teiseks on seletus, miks postitus on vales kohas.

Dad.
Vasta
#33

ja-jah,teine versioon oli ka loetav... aga vaja ju ikka õigustada.
Vasta
#34

Võin ausalt öelda, et vaatan AMF'is ainult kolme teemat - Vabateema, Mootorrattad (sealgi vaid mopeediosa) ja Uunikum (põhiliselt turuplats ja vahest harva ka unic-moto).
Kuhugi mujale ei ole juba ammu ammu pilku visanud - need lihtsalt ei huvita mind. Kirjutanud ei ole (väljaarvatud mõned üksikud vahepealsed kibestunud sõnavõtud) peaaegu kah mittekuhugi juba ammu - lihtsalt ei ole mõtet, kuna huvilised kellele kirjutada, puuduvad.
Aga see kõik on ka täiesti loomulik, sest sellist üldist asja, nagu "vanatehnika huvi" ei ole olemas - kellele meeldivad autod, kellele vana ühistransport, kellele jalgrattad, kellele mootorrattad, kellele mopeedid ja kellele paadimootorid. Kellele on põhisuunitlus tehnika võiamlikult suure hulga omamine, kelele taastamine ja kellele päästmine. Eks loomulikult ei ole meist keegi 100% omas kinni ja segadushetkedel juhtub vahepealseid vahepõikeid ka muudesse valdkondadesse... aga õnneks saab vahest kaine mõistus natukenegi võitu ja inimene tegeleb edasi oma põhihuviga.
Kas ma olen sellepärast halvem inimene, kui mul on täiesti ükspuha, millise autoga kunagi päts sõitis või käis ta jala ja mis sellest saanud on; kas mõni auto peab roostetama ühe või teise omaniku põllul; kas mõne mehe masin on K750 või M72 ja mis bussid kus liinil sõidavad. Olen kindel, et 99% teist ei huvita, millised d4 abimootori muudatused tehti 1958 maikuus ja mtut erinevat nuudistiku on kasutatud Š-seeria mootorite ketiratatvõllil.
Vasta
#35

oldmoped Kirjutas:Olen kindel, et 99% teist ei huvita, millised d4 abimootori muudatused tehti 1958 maikuus ja mtut erinevat nuudistiku on kasutatud Š-seeria mootorite ketiratatvõllil.

Samas on hea teada, et selliseid asju võib sinu käest küsima tulla ... kunagi ... võibolla Wink

Dad.
Vasta
#36

ka minul on tekkinud aegajalt igav lugeda foorumit, kuna ilmselt suuremjagu liikmetest tundub olevat selles vanuses, te nende jaoks on juba ülim haruldus sierra golf II jne. suuremjagu projekte ja küsimusi tiirleb tavaliste vene autode ümber volgad, mossed jne, mis ei kujuta tehniliselt absoluutselt mittemidagi huvitavat, lisaks veel ühistransport ja vene veokad, samas on VEEL eestis võimalik muretseda,suhtmõttetu hinnaga klassikalisi lääneautosid, mis tundub et kedagi ei huvita, suudetakse lõppmatuseni jahuda 80 nendate ikarustest mosse 2140-dest ja gaz 53-dest, mis on tehnilisele suht igavad autod,niiöelda uunikumidest pole juba ammu mingit juttu olnud, unicweb-is on vaid üksikud projektid ja needki vaid peamiselt ühe inimese tööna, mul on terve rida eestis haruldasi lääneautosid, paraku ei oma piisavalt raha et iga nädal mingi post panna, et kuidas resto edeneb (vahest ei toimu aastaid midagi), minu perekonnas on inimene (mitte mina) kes on mitu huvitavat masinat päris heal tasemel taastanud, kuid paraku pole olnud võimalust piltidena seda dokumenteerida. Võibolla on suuremjagu uunikumide huvilisi tagasihoidlikud ja ei huvitu on masinate näitamisest, samas on siin foorumis piisvalt inimesi kes viitsivad loendada auto reg nr-id ja liinibusse, huvitavam aga oleks teada eestis olevatest haruldustest, isegi pole mõttet postitada enam küsimustega mis puudutavad mingeid elementaarseid eestis haruldaste lääneautode probleeme, kuna vastust niikui nii ei saa, tõesti ei taha et see foorum muutub ainult võrride, volgade, busside ning mossede foorumiks. Noorematel kel huvi ja aega võiksid numbrite ja rongide lugemise kõrvalt ka eesti haruldase tehnika lugemise-uurimisega tegeleda (kahjuks ise tõesti ei jõua)
P.S. ma tõesti ei taha kahe aasta pärast siis lugeda, et küll on huvitav sierra või vaz 2108
Vasta
#37

Teema on tegelikult intrigeeriv ja mõneti õrn. Nimelt on ka varem foorumist lipsanud läbi vihjeid vanatehnika justkui liigse noorenemise kohta (pean silmas 70...80 -ndatel toodetud tehnikat). Mulle tundub, et kuna mõiste "vanatehnika" varieerub sõltuvalt kirjutaja vanusest, siis peab arvamusavaldustes olema ettevaatlik. Näiteks mingi 1970...80.a. toodetud VAZ, Moskvits, ZAZ, Voshod, Jawa, IZ, Riga vms. võib tunduda näiteks 60-ndatest liikluses osalenuile mitte eriti vinge uunikuna (olnud ju sellel põlvkonnal sarnane tehnika aastaid kasutuses tarbeliikurina). 80-ndate kandis sündinuile ja praeguseks tegijaiks saanuile on see tehnika aga juba parajalt vanaaegne. Ja seda ta tegelikult ongi ja kust seda veel vanemat siis ikka võtta. Foorum ju õige koht sellise tehnika kvaliteetse taastamise kajastamisel, nõu ja abi saamisel.
Sellega peab aga küll ühinema, et liiga palju postitusi stiilis "pents onn, ja võr jättab vaele".
Mis aga puutub siin kritiseeritud rasketehnika, busside ja veel mingeid teemasid, siis mulle tundub, et lugemisel võimalik need, mis ei huvita, vahele jätta. Ei koosne foorum ju ainul alajaotisest "Uunikum". Iseasi, kui oluliselt nad serverit koormavad.

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#38

Vähemalt on see üks huvitavam teema, kuigi vist on ammendunud ka juba. Mitmeid enda arvates arukaid mõtteid siit lugenud. Fakt on see, et paljud taastajad-tegijad ju virtuaalmaailmas ei askelda, paljud tehnika (ka vana) huvilised ei tegele praktilise taastamisega ,nende huvi on teoreetiline...Mitmed alanud-kajastatud motoprojektid on vaikselt kadunud. Olen suhteliselt hiline liituja aga tagantjärele katsunud kõik järgi vaadata mis kirjutatud on, motoasjade kohta küll ei ütleks, et varem oli tublisti ja enam pole...varem ka justkui eriti palju pole olnud? Ega siin muu ei aita, kui et kes kurdavad, et on vähe huvitavat ja on ise tegijad, pange aga huvitavat üles. Endalgi on olnud tahtmine kurta, et pole midagi erutavat enne magamaminekut lugeda/vaadata aga kui ise midagi vaimustavat ei üllita, siis nagu ei sobi ka kurta. Zündapp666-le vastuseks, et kõik tsiklid pole müüdud, DKW ka mul veel alles, ise olen vilets tegija ja digitaalfotokunstiga ka ei tegele, eriti tahaksid lõik ju pilte vahtida!!!
Vasta
#39

Ma ei tea, kas meie busse-trolle jälgivad noored(?) end ise samamoodi positsioneerivad, aga minu jaoks on nad spotterid mis spotterid ( http://www.plane-spotter.com/About/index.htm ), mitte millegi taastajad.
Ja las nad olla, nagu siin korduvalt juba öeldud. Kurja nad ei tee, kui nüüd postide tohutu hulk, mis võib koormava mürana tunduda, välja jätta :) (aga see on asi, millest on võimalik mööda vaadata).
Muide- mina sain tänu nendele juhuslikult teada sulitembust, mida bussifirmad harrastavad- numbrimärkide vahetamisest nimelt (mitte, et mul midagi peale oleks hakata selle teabega, aga niisama huvitav :).
Vasta
#40

Hm.... huvitavaks diskussiooniks on läinud, ma vaatan.
Ütleks siis ka mõne sõna nende projektikajastajate koha pealt, lähtuvalt enda vaatevinklist.
Kuna mul endal on ka (mõne arust mingi mõttetu "Volga", nagu ma siin kohati ironiseerivast postitusest aru sain) üks suuremat sorti taastamistöö ette võetud, siis sai hakatud tema kohta päevikut pidama.
Üks põhjus, miks ma seda pidama hakkasin,oli lihtne: niimoodi on hea omada tehtud töödest ülevaadet ning samas, kui on mingi suurem "auk" tekkinud töödesse, kas siis aja või vaba raha tõttu, siis ükskord jälle tegutsema asudes saab kohe teada, kust misasi viimati pooleli jäi ning sealt siis oma toimetusi jätkata.
Ning teine põhjus, miks ma pole oma töid ja tegemisi siin keskkonnas avaldanud, vaid teinud selleks eraldi päevikulehekülje, on lihtsalt selles, et selleks ajaks, kui ma siin tõsisemalt ringi hakkasin vaatama ning niiöelda keskkonda sulanduma, oli mul juba hea hunnik kirjamaterjali koos piltidega sinna eelnimetatud leheküljele üles pandud.
Nii et ma ei näe sellel topelt päeviku pidamisel eriti mõtet.
Praegu ei ole ma sellele nn. projektipäevikule väga suurt reklaami teinud, sest et mingisugust meeleheitlikku tunnustamisvajadust ma ei põe, et peaksin sellest laiale ilmale kõva häälega kuulutama. Mul on siis aega reklaami teha küll, kui auto juba valmis.

Ma lähtun sellest põhimõttest, et ennem võiks muna valmis muneda ja siis kaagutada.
Vastupidiseid näiteid on siin ilmas küll ja küll ja seda pea igas eluvaldkonnas.
Kuna mina selline olla ei taha, siis vähemalt oma sellise esimese suure autoprojekti koha pealt ma hoian parem madalat profiili ja tegutsen tasa ja targu.

Aga kui nüüd veel veidi sellest päevikust rääkida, siis kes on ikka huvi tundnud, need on kas siis Volgaklubi kaudu, või siin minu profiili uurides, ka sellele päevikulehele sattunud.
Või kes veel pole sellest teadlikud, aga kelledel ma eeldan taolise huvi olevat, siis neile olen ma lihtsalt selle veebilehe aadressi öelnud ja edasi on nad siis tegutsenud juba ise.

Nii et neile, kelledes ehk tõstab pead veel kord analoogsete vastuväidete esitamise soov, stiilis, et "aga miks sa oma tegemisi laiemalt ei kajasta" vms. neile ütleksin, et lugegu veel kord seda muna ja kaagutamise lõiku.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne