Kuhu on kadunud kõik vanatehnika taastajad?
#41

To Supp. Palun defineeri mõiste "vanatehnika"
Vasta
#42

Korra vist kumas läbi küsimus:mis on vanatehnika?,,.Liigitaksin sinna selle,mida enam ei toodeta.
Vasta
#43

P.S .Sai siin naabrimehe 78-nda aasta 01 üle värvitud.Võiks ju arvata,kas tasus ära.......aga see on pikem jutt.Nii mõnigi teab,mis see töö maksab.Nõnda.Kuid ilus sai.Ja endal hea nostalgiline vaadata.Sai enda osama marki auto 90,date alguses,kui nad Venemaale tagasi läksid,sinna müüdud.Minu jaoks on see auto ka sutsu vanatehnika.
Vasta
#44

Huvitav ,et bussideloendurid käivad siin praegu sõna võtmas ja räägivad,et ärge tulge meie tegemisi vaatama.
Kuidas seda mõista?
Järelikult ei jäta vanatehnika teema Teid külmaks!
Olemegi jõudnud lõpuks selleni ,et ajalugu ja vanatehnika on huvitavad ja pakuvad pinget.
NB!Paari päeva pärast saab valmis kodulehekülg,kus saate ka leedus ja lätis restaureeritavatest isenditest pilte vaadata.

www.retromc.ee

:I M Back
Vasta
#45

Kui te kardate hääbumist ja busside "üle sõitmist" siis oleks viimane aeg midagi ise ette võtta. Tuleb sunniviisiliselt rämeräigelt postitama hakata ja projekte üles toppima. Tuleb postitada nii meeletult et foorum nt üle koormatud oleks ja siis loota et äkki ühistranspordi osa kustutatakse ära.

Või teine variant, kui ei saa vaenlasest jagu siis ühine temaga, kõik see mees busse loendama.

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#46

Tolerantsust seltsimehed!
1.Taastamiseobjekti nüüd küll ei ole mõtet maha teha, olgu selleks kasv või 84 aasta Sierra. Olgu esimene objekt siis pealegi vähem tundlikum, kui et kohe hakataks tegelam millegi tõeliselt rariteetsega ja see lootuselt sisse küpsetatakse.
2. Mina ei näe midagi häbiväärset vene tehnikal, tehnika on tehnika, mingi insener on selle kunagi välja mõelnud. Ka venelased on mõne asjaga innovatiivsed olnud, teatud mööndusega oli ju Vaz 2121 esimene SUV.... Midagi pole teha, me oleme selle ajastu vangid, mis meid on ümbritsenud.
Seega - kui meie väikesele maalapile tariti ikkagi pea 50 aastaga kohutav hulk vene tehnikat lääne asemel, siis seda võib ju võtta ka mingis mõttes (tehnika)kultuurkihina. Kõik see on õnneks ju ka dokumenteeritud, masinate kohta on olemas kataloogid, paljudes kuurides ootavad oma aega ikkagi arvestusväärne hulk detaile. Ja mudeleid, millest valida peaks ka veel leiduma. Suurepärane näide on minu arust GAZ53F ja selle esikandle lugu. Intrigeeriv, haruldane, samas teoreetiliselt lihtsamalt leitav kui Auto-Union hõbesigar...
3. Kolmas argument vene tehnika poolt on selle odavus. 1920 aasta vla Mercedes maksab ikkagi siga palju raha täna. Müts maha kollektsionääride ees, kes õndsal nõuka ajal neid varju toimetasid, aga tänastel alustajatel sellist raha ei leidu.
4. Viimasena tahaks anda ka omapoolse deifinitsiooni AMF-le : minu arust on tegemist siiski inimeste grupiga, keda paelub insenerimõte, kes keskendub detailidele ja kel on soovi oma kätega midagi taasluua. Ei maksa igatseda ainult ekslusiivseid mudeleid a la Roll-Royse Phantom, see foorum on siin hingega inimestele, ja need inimesed ei ole nafta-sheigid.
5. Discoveryl jookseb veel teinegi hobisari wheeler-dealers. Seal on eesmärgiks miinimum eelarvega leida ja viia originaalkonditsiooni mõni vanem kultusauto (VW Golf I GTI näiteks). Andekalt tehtud ja tähelepanu detailidel. Siit foorumist saab vast jällegi näiteks tuua Valdo kommentaarid seoses GAZ 51 velgedega.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#47

Huvitav vaidlus siin. Aga katsuks pisut asja arengusse süveneda (kasvõi nonde (kuri)kuulsate busside või traktorite suunast) - esmalt kirjutab seal mõni üksik huviline, kes äratab huvi järgmistes, need omakorda järgmistes ja nii edasi kuni pea kipub muutuma suuremaks kui keha. Ei ole AMF esimene ega ka viimane foorum, kus vastavad osad nii on arenenud. Võimalik siiski küll, et mõne ülitõsise huvilise ongi see bussindus ära ehmatanud (ise loen Ühistranspordis teemasid a la Vanad Bussid ja Ikarus). Sama lugu ka numbritega (mida ise olen vaikselt vahtinud nii kümmekond aastat... Rolleyes )
Nõustun siin samas teemas varem läbi käinud mõttega, et küsimusele "mis on vanatehnika?" antav vastus muutub koss vastaja vanusega. Noorem inimene vaatab Zigulidele, GAZ-53dele, Kolhidadele vms tagasi just nostalgilisema pilguga. Ning asja ei saa minu meelest piiritleda ka 25 aasta piiriga lahmides - nt 1987. aasta Sappar 968M või Citroen 2CV olid juba tehasest väljudes suhtkoht uunikud Big Grin Ning, minu meelest on ajalooga tegelemine ka see, kui keegi toob Eestisse kasvõi miskise 1960. aastate Jaguari, Aston Martini või Ferrari, hoolimata sellest, et neid uutena Eestis ei liikunud.
Ning tulles tagasi teema pealkirja juurde - eks iga tegija ole omaette indiviid, ent saab alati olla aktiivsem. Et poriga loopima ei hakataks, ütlen ka kohe ära, et endal hetkel midagi teoksil pole, kuid üks asi on oma järge ootamas...
Vasta
#48

No aina nõmedamaks läheb see arvamustevahetus, keegi siin defineeris "busside loendajaid" juba enda "vaenlasteks"...

Minu arust on foorumis olemas eraldi osad nii traktorite ja muu raskema tehnika, ühistranspordi kui ka n.ö. "päris" uunikumide huvilistele, samuti alajaotus "Liikmete autod ja projektid". Nii, et saame ju koos eksisteerida küll ilma üksteist segamata.Smile Süüdistada aga n.ö. busside loendajaid ja traktorihuvilisi selles, et tõsistel taastajatel pole võimalik enam oma kätetööd tutvustada, on küll räigelt ebaõiglane.

Samuti jätkuvalt see jahumine, et a´la "GAZ-53 ja Ikarus on jama, aga vot "Eestis haruldased lääne autod" õige tehnika..."  Eks igaüks kirjutab eelkõige endale südamelähedasest tehnikast ja niimoodi tuleks seda võttagi. Pealegi tuleks näha asja ka sellest vaatevinklist, et praegused 14-15-aastased foorumlased pole seda aega, mil neidsamu GAZ-53 ja ZiL-130 meie teedel massiliselt liikus, praktiliselt näinudki, mistõttu on igati arusaadav, et nende jaoks on ka see juba vanatehnika! Ka mina ei poolda siin mingit vanusepiirangutega lahmimist.

Üldse, mis on siis n.ö. "õige" vanatehnika? Kas vene tehnika, peale väheste erandite, on jama? Kas rasketehnika on üldjuhul jama?
Tegelikult tahtsin jällegi lihtsalt seda öelda, et olgem üksteise suhtes tolerantsemad. Keegi ei ole ju kellegilt ära võtnud võimalust arutleda foorumis just endale südamelähedase tehnika üle.Smile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#49

Härrased !!!
Jälgige foorumit ja võite ise veenduda,et Delta kuumenemine on järgi jäänud ja nii edasi......
Foorumit asjalikumaks muuta saame meie ise ja mina kavatsen kõik huvitavad teemad alates eilsest postitada ning järjepidevalt(ärge solvuge palun).

:I M Back
Vasta
#50

Tsiklimeister Kirjutas:... võite ise veenduda,et Delta kuumenemine on järgi jäänud ......

Väljas külm ju ka.Big Grin
Vasta
#51

ma ei tahtnud mitte seda õelda ,et busside lugejad ja gaz-53-de, pildistajad seda teha ja postitada ei tohiks, vaid seda, et eestis peaks leiduma kordades huvitavmat tehnikat mille kohta millegipärast ei viitsi keegi infot anda (on ju nii lihtne busse lugeda jne), loomulikult kui ei meeldi ära loe neid postitusi, aga kui kogu foorum muutub, rasketehnika ja vene autode foorumiks on asi jama nende jaoks kes ka mingit muud infot otsivad mõnest eestikeelsest foorumist
Vasta
#52

supp Kirjutas:eestis peaks leiduma kordades huvitavmat tehnikat mille kohta millegipärast ei viitsi keegi infot anda

minu tagasihoidlikku arvamust mööda pani hr Supp kümnesse- häda siin foorumis kipub olema mitte busside loendamine, vaid teadjate- tegijate/ taastajate postituste vähesus. Hunt loendajatest, neile on see huvitav, osadest meile mitte- ja mis siis?? Mind ei huvita ja ei ole ka seda lõiku kunagi avanud. Pole avanud- järelikult ei sega. Tsiklimeister on proovinud midagi korda saata taastamispäevadega, mis juhtus? Juhtus see, et tema teenusega rahulolematud sõitsid temast teerulliga üle ja nimetet kodanik kustutas oma postitused. Muuseas- kindlasti saaksid rohkem vastukaja oma (kindlalt HUVITAVATEKS klassifitseeruvatele) projektidele, kui oleks pilte nähtaval. Perioodil, kus mul oli rohkem vaba aega, pakkusin sulle abi piltide netti üles riputamiseks, abipakkumine jäi vastuseta. Taas kord- hunt teab miks, aga oskajad/teadjad hoiavad tõepoolest (väikeste eranditega) küünalt vaka all. Miks?
Vasta
#53

Niiöelda "vana kooli" taastajate massiline kirjutama-pildistama-üles riputama saamine on selline ülesanne, millega vaevalt keegi lähitulevikus hakkama saab, see kultuuride vahe on ikka liiga suur. Sellest on igatahes päris palju nii- ja teistpidi jahutud, aga tulemus on suht nullilähedane.

Samas on paljud oma juba olemasolevad projektide teemad teistesse foorumitesse kolinud, Automoto foorum pole kitsama suunitlusega margifoorumite kõrval lihtsalt eriti atraktiivne keskkond. Kahjuks. See vanatehnika vs mitte-vanatehnika arutlus pole hetkel nagu eriti asjakohane, sest pole ju sisu mida liigitada. Kui bussiteemad ning tehnikaga lõdvemalt seotud teemad (numbrid, ehitised jms) välja jätta, siis tuleb vähemalt autode poole pealt heal juhul 4-5 aktiivsemat asjalikku teemat kogu foorumi peale. Kui seal veel mingit harvendust teha, siis ei jäägi midagi järgi. Isegi Turuplats on supervaikne, mis on küll täiesti ennekuulmatu lugu.

Ahjaa ma tahtsin veel seda ka öelda, et Valdol on muidugi omal moel õigus, Eesti eelmise sajandi tehnikaajalugu on suuresti Vene tehnika ajalugu, aga kõigil ei ole vanatehnikale päris nii puritaanlikud vaated. Hetkel on inimestel ikka suhteliselt suur huvi igasugu Lääne vanatehnika vastu, mida siinmail okupatsiooni tõttu eriti palju näha pole - mina liikusin suvel ringi puritaanlikult-kriitiliselt võttes ära rikutud ning suhteliselt viletsa välimusega aparaadis, aga neid kordi kui ma pidin kapotti avama ja seletusi jagama kogunes ikka loendamatu hulk. Ja huvi on erinevalt foorumiteemades "RIP", "Rüüstatud autod", "EMEXi vägiteod" jms levitatavast arvamusest 110% positiivne. Populaarsemate mudelite, nagu klassikaline Mini ja Põrnikas, omanikke ei vaadata ammu enam nagu hulle, vaid pigem nagu stiilseid ja ettevõtlikke inimesi. Restaureeritud MG või Jaguar püüab pilke nii et... jne jne jne jne jne. Hetkel pole nagu ühtegi veebilehte, kus sellise tehnika huviline infot saaks.
Vasta
#54

Sm. Volgahuviline Kirjutas:Vahelduva eduga osadel inimestel need sõidukite ehitus- ja taastamisprojektid ikka edenevad. Vaikselt küll, aga siiski edenevad.
Eks enamjaolt raha-, aja- ja detailidenappus on see, miks tööde edenemistesse määramata suurusega "augud" tekivad.

Minul (olgugi et olen alles väheste kogemustega kuid tahtejöuline uustulnuk sellel alal) seisab asi puhtalt aja taga. Kolm projekti on ootel, kaks ka möttes veel lisaks. Kuna olen hetkel sellises vanuseeas, kus rügan rohkem muid asju teha (töö ja pere) kui jöuan hobiga tegeleda (suvel pole jöudnud öieti tsikkliga söitagi, möne restaureerimisest siis rääkimata).
Pildista-kirjuta-pildista-kirjuta ... tegevust teen hetkel oma tarbesöidukil 2140-l ( http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=13083 ), kuid selle kere jäi prillikiviks tegemata sel suvel puhtalt ajanappuse töttu.
Olen kindel, et ma pole ainuke kes tunneb puudust 26 tunnisest ööpäevast.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#55

Sillu Kirjutas:Samuti jätkuvalt see jahumine, et a´la "GAZ-53 ja Ikarus on jama, aga vot "Eestis haruldased lääne autod" õige tehnika..." Eks igaüks kirjutab eelkõige endale südamelähedasest tehnikast ja niimoodi tuleks seda võttagi.

See on vist küll sinu luul ... pigem on teemaks olnud vanatehnika alla paigutatavast 968M ja 2140, kui sellest et foorumis pole teistele peale
"Eestis haruldased lääne autod"-e ruumi. Ei saa jah tõedemata jätta, et zapik on odavam remontida kui üks kõik milline 20-date sõiduvahend. See et vanad autod on kallid ei ole mingi ime, olid nad ka vene ajal suhteliselt kallid ja suhtarvudes võrreldes ei ole need tänasel päeval teps mitte kallimad. Küsimus on suhtumises või siis elustiilis ... uus Maybach maksab tänasel päeval sama palju 38-nda aasta oma ... Mersu SLR on võrreldav 500K-ga jne .... küll aga leidub Eestis Maybachi ja SLRi omanikke aga mitte ühtegi sw38/42 või 500K omanikku.

Dad.
Vasta
#56

Kõigil huvigruppidel on siin foorumis omad kaustad. Seega minu meelest ei tohiks rasketehnika fännid, punnivõrri sädeme otsijad ja vanatehnika taastajad kuidagi üksteist segada.
Kunagi saab sellest samast punnvõrri putitajast Triumphi taastaja jne.
Samas on tõsiseid projekte siin vähemaks küll jäänud kuid ega kedagi siia kirjutama sundida saa eriti meie kiires ajas kui töö vaja tegemist ja naine nunnutamist.
Vasta
#57

Suzuki mees Kirjutas:Kunagi saab sellest samast punnvõrri putitajast Triumphi taastaja jne.

Kui ka ei saa, on korralikult restaureeritud ja dokumenteeritud ning plakatitega varustatud punnvõrride kollektsioon omaette vaatamisväärsus.

Ise nt hellistan senini lootust leida kunagi ÖWA paak, heeblid, summuti ja trossid, et nimetet 1930ndate aastate alguse abimootor liikuma saada.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#58

Suzuki mees Kirjutas:Kunagi saab sellest samast punnvõrri putitajast Triumphi taastaja jne.

... ja siis hakkavad tegelema sõiduautodega ja tulevikus hakkavad taastama veoautosid kuni lõpuks jõuavad korralike suurte kaevandusekskavaatorite juurde.

Elagu darvinistlik evolutsiooniteooria!
Vasta
#59

oldmoped Kirjutas:
Suzuki mees Kirjutas:Kunagi saab sellest samast punnvõrri putitajast Triumphi taastaja jne.

... ja siis hakkavad tegelema sõiduautodega ja tulevikus hakkavad taastama veoautosid kuni lõpuks jõuavad korralike suurte kaevandusekskavaatorite juurde.

Elagu darvinistlik evolutsiooniteooria!

Milleks selline iroonia? Küllap paljudel on esimeseks mootoriga liikuriks just punnvõrr olnud. See ei pea ju sugugi tähendama, et lõpuks peaks "Belaz`i" taastama. Ka seal vahepeal on hulk erinevaid liikureid.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#60

Oldmoped, Su sarkasm on siin kohatu. Kui veidigi näiteks Unic-Moto tegijaid teada, siis üldjuhul on kõigil lisaks mootor/jalgratastele mõni suurem liikur tegemisel/tegemist ootamas. Ja miski ei takista tänasel võrriehitajal vanuse ja juhilubade tekkimise järel suuremate asjadega tegelemast. Silmapiir ja maailmatunnetus üldjuhul laieneb koos harituse/hariduse saamisega.

Kokkuvõttes on kollektsioneerimine haigus. Mõnel lööb ta välja teravamalt, mõnel nõrgemalt. Kõik ei jää kitsa valdkonna piiridesse seisma. Mõni astub julge sammuga ka edasi. Jumal tänatud, et nii läheb.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne