Tehnoülevaatuse ajalugu
#21

Alts Kirjutas:94 aastal oli müügil analoogne komplekt, ainult padrunis oli mingi närvigaas (uinutava toimega vist). Maksis ainult 65 eeku ja põhjus miks osta ja peale panna ei julgenud oli just sama Smile
Ahhaa. Väga õige märkus. Motamees ajas pada. Toungue
Nüüd tuleb meelde, et ka minu signas oli miskit gaas hoopis sees(enne postitust tehes mõtlesin ise, miks ma seda padrunit katseks kusagil lahti pole lasknud. Nüüd vastus käes - pole julgend isegi proovida). Meelde tuli just see koht, kui asja mittekasutamist sõbrale seletasin. Maalisin talle "pildi" (jutuga muidugi) täissittunud ja krampides vähkrevast Motamehest (tema jaoks muidugi teise nimega), küljuli kusagil seal pedaalide vahel.
Vasta
#22

Minu vanamehe IZ-mootorrattal (külgkorviga) oli igatahes juba 70ndate alguses mingi "salanupp" küljes - ilmselt tema enda aretus, asus vist kusagil istme all. Sai see nupp "töödki" teha ja tsiklivarguse ära hoida - mingid pahad üritasid tsiklit ära ajada, veeretasid ta maja eest akna alt minema, kuid käima ei saanud ja jätsid 100 meetrit eemale tänavale maha.
Tehnoülevaatuseks valmistumine meenub mulle ka. Mida käiguosaga tehti, seda ei tea, kuid igal aastal värvis vanamees oma tsikli üle (pintsliga) ja alati sai üle võõbatud ka number. Nii palju, kui mina mäletan, oli probleeme külgkorviga - see oli vist eraldi ostetud, dokumentide põhjal polnud teda olemas. Ülevaatusele korvi igatahes kaasa ei võetud ja maale sõites vanamees alati kartis miilitsaid, kes võisid korvi pärast õiendama hakata. Siiski ei mäleta, et isa oleks kunagi trahvi saanud - ju siis juba 70ndatel võtsid miilitsad meelehead vastu - kuigi maanteel kinni pidamisi ikka vahepeal juhtus.
Vasta
#23

keskealine vanur Kirjutas:Minu vanamehe IZ-mootorrattal ...
Siiski ei mäleta, et isa oleks kunagi trahvi saanud ...
Vabandust OT pärast.
See esimene lause kõlab kuidagi halvasti.
Teine juba palju paremini.
Kui sinu poeg ütleks sulle tulevikus "Kuule vanamees, pühi oma habemest rokk ära!" Palju meeldivam oleks ilmselt sul kuulata "Isa vaata sul on habemsse toitu jäänud".
Vasta
#24

Ei maksa nii tundlik olla - minu poeg kutsub mind juba ammu "vanameheks" või "esivanemaks" ja mina küll ennast sovatuna ei tunne. Samuti ei tunne ma ennast vana mehena.
Vasta
#25

Minu isa tuli kaheksakümnendate algul tigedana ülevaatuspunktist koju oma VAZ-21011 rattakapslite järele. Saadeti tagasi, kuna auto ei olevat komplektne... Järgmise sammuna kästi rooli keskel olev tiigrit kujutav "väljamaa" kleeps maha kiskuda (igatpidi läikiv ja sätendav). Ei kuuluvat auto komplektsuse juurde. Juhib tähelepanu juhtimiselt kõrvale.
Ja kaevata polnud kellelegi.
Vasta
#26

VRTK (ETV ja ER) autodel kästi ka maha wõtta kõik väljamaised kleepsud(seda asutuse siseselt ).Kuna tegu oli ideloogise asutisega ,ei tohtinud levitada "pahelise lääne"kultuuri.Kleepsud ise olid küll suht süütud(PORI JAZZ ,UNO ON YKKONEN jne)
Vasta
#27

Ema M-412 IE-l oli ärandamise vastaseks seadmeks võlts süütelukk, mis asus seal, kus süütelukk asubki. Nimelt õige süütelukk oli peidetud sigaretisüütajasse. Võtsid korgi ära, võti sisse, keerasid ja läks.
Muidugi teh.ülevaatustelt sai ta läbi küll seepärast, et I grupi invaliidi(omanik) autojuht, küll sellepärast, et rase. Muidugi viimane kord ei lastud bensupumba lekke pärast läbi, õppis ema siis Tartu Lennukolledžis, läks kurtis muret rootslasest mehhaanikule, kes tegi asja korda. Vahele läks mingise Ultra Light klassi lennuki pump, ei tea kust see küll võtta oli, aga läbi ta õhusõiduki osaga sai. Aasta oli siis umbes 94. 1995 läks see auto osadeks kuna mootor jooksis kotti, pump tagastati lennuväljale...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne