Restaureerimiskonverents 2007
#21

Piibur kirjutas:
Nimelt on uuniklaste ringkondades levinud arusaam, et kõik asjad tuleb töödelda väga ilusaks ja kvaliteetseks ja kõik tuleb piltlikult öeldes üle värvida, ehk siis kaduma on läinud olulise hulga liiklusvahendite autentne ajalugu.

Minu hääl sellele!
Vasta
#22

Olen ka viimase mõttekäiguga päri.Ma ei leia, et kui auto ilusti korda teha,värvida/viksida misiganes, siis ei kao selle auto ajalugu kuskilt. Arvan ka, et enamus tähtsa ajalooga autod ei ole sellises konditsioonis enne restaureerimist, et sealt suurt ajalugu välja loeks.Minusilmis on ikkagi üks vana auto, uunikum, kordatehtuna/läikima lööduna kordades ilusam kui ta oleks korda tegematta ja läikima löömata...aga see kõigest minu arvamus.Ja kahju, et sel aastal konverents jäämata jääb...



Vasta
#23

Meie kliimavöötmes ei ole palju võimalust tehnikal säilida algsel kujul, nii et seda kannataks ka hiljem veel eksponeerida, kui keegi just seda endale magamistuppa ei ole tassinud ja kogu aeg oma voodi kõrval soojas hoidnud.
Siit tuleneb ka vajadus juba tehnika säilimise huvides uuendada värvkatet ja vahel ka kandvaid konstruktsioone.

Dad.
Vasta
#24

Tsitaat:Piibur kirjutas:
Nimelt on uuniklaste ringkondades levinud arusaam, et kõik asjad tuleb töödelda väga ilusaks ja kvaliteetseks ja kõik tuleb piltlikult öeldes üle värvida, ehk siis kaduma on läinud olulise hulga liiklusvahendite autentne ajalugu.

Kui ma tohiksin oma tagasihoidliku arvamuse välja öelda..
Mõneti üsna sama meelt. Mõttekäik umbes selline, et näiteks oma enam kui 40 aastast ratast, mis sõitnud vähem kui 4000 km. ei raatsi küll viimse pulgani "restaureerima" hakata. U. neli aastat tagasi uurisin siitsamast foorumist "musta numbri" asju, ent leidsin, see pole minu jaoks. Kui ma täna saaksin tolle ratta valmis nagu tehasest tulnu, peaksin ma taas 40 aastat ootama,et ta muutuks samavõrd autentseks
40.-aastaseks nagu täna, ehkki siis oleks ta tegelikult juba ju 80...
Arvan, et las ta olla nagu on.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne