29.05.07 Tallinn - TAK vanasõidukite näitus
#21

Mina kui noorem tegelane pean mainima..
Et mäletan veel päris säravalt soolasest lumesopast bussitrepile astumist. Selline igavesti suure auguga aste oli. Roostes. Ikarus. Sees oli külm.
Ah. Väikese lapse mälestused.
Kindel on see, et see hääl minu peast ei unune. Selline. Aaah. Ikarus.
Vasta
#22

denis23 Kirjutas:Siinkohal muidugi mina ütleks et näiteks Daugavpilsis sõidavad siiani Ikarused 260. Võiks sealt lihtsalt bussi osta.

Eelmisel suvel sõitsid Daugavpilsis liine lisaks veel ka gaasiballoonidega LAZid. Lisaks veel ka Daugavpilsi rajooni maaliine. Olen näinud mõlemit... on vaid minu laiskus, et ei ole pilte pannud siia üles.

Muide, eelmisel (2006) suvel sõitsid Ikarused veel ka Panevezyse linnaliine... Smile Ka need isendid mul pildil.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#23

Kas Sa Ikarus Luxi mootoriruumi vaatasid? Rooste, kooruv värv, praod, lekkiv õli.

Asp

geooon Kirjutas:Siiski paistis ka Ikarus Lux lähedalt vaadatuna ilus.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#24

[quote=denis23]
Siinkohal muidugi mina ütleks et näiteks Daugavpilsis sõidavad siiani Ikarused 260. Võiks sealt lihtsalt bussi osta.
/quote]
Tasuks ehk Ikaruse tehase muuseumil osta, kui leiduks kuiva kliimaga maalt hästisäilinud, või veelparem konserveeritud eksemplar, aga neist vaevu-vaevu koospüsivaist "Ikaaridest" mis veel paar aastat tagasi kümnete kaupa SRÜ avarustesse õnnestus kaubaks teha, küll vast pole mõtet midagi tagasi vedada. Pigem viia hoolikalt originaaliks need Eestimaale jäänud üleüldist huvi pakkuvad eksemplarid.

Omalajal kui uued Ikarused tulid, istmed veel kiledega kaetud, kõik puhas ja roosteta, oli valus vaadata uude  autobussi tehtud süüdimatuid "täiustusi"-robustselt suuremaks ehitatud juhikonge-stažööri välja õpetamiseks, juhikabiini juurde paigaldatud "piirdetoikad",mingisuguseid luitunud kardinaid, rääkimata maitselagedatest reklaamsiltidest ja tuuningutest juhikongis.  

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#25

Mida teie sõbrad räägiteSmile)) Ikaarusid sõidavad muuhulgas ka Varssavi linnas siiamani))
Isegi Riias sõitsid need kuni eelmise aasta suveni.
Jah, LAZid Latgaalias on täiesti olemas. Samas, ma ei tea, kas Eesti maaliinidel PAZid sõidavad veel?

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#26

denis23 Kirjutas:Mida teie sõbrad räägiteSmile)) Ikaarusid sõidavad muuhulgas ka Varssavi linnas siiamani))
Isegi Riias sõitsid need kuni eelmise aasta suveni.
Jah, LAZid Latgaalias on täiesti olemas. Samas, ma ei tea, kas Eesti maaliinidel PAZid sõidavad veel?

Vooremaal sõidab kindlasti üks koolibuss. Olen ise seda täheldanud vaid korra, kui PAZ 672 sõitis teisipäeva pärastlõunal Joosti külast läbi.
Aga eeldan et see toimub siiski pidevalt.
Vasta
#27

PETSS Kirjutas:.Ja see LUXiga sõit Hobujaamast Raekoa platsile  tõi mulle meelde ammused ajad.Ilus oli.
Vabandan, ei ole olnud suuteline neid kõiki autobussiteemasid jälgima, kas peale hr Jaanuse Ikarus Lux-i on veel mõni Ikarus Lux alles/taastamisel?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#28

Ik Luxisid tean niipalju:
- hr Jaanusel on teinegi praegu tegemisel pluss üks doonoriks.
- SEBE omandas hiljaaegu Virumaa Unic klubilt ühe Luxi
- ning JJVV-s asuv isend (varasem hr Jaanuse doonor ning veel enne seda Piirsalu kolhoosile kuulunu).
Vasta
#29

mrali Kirjutas:Ik Luxisid tean niipalju:
- hr Jaanusel on teinegi praegu tegemisel pluss üks doonoriks.
- SEBE omandas hiljaaegu Virumaa Unic klubilt ühe Luxi
- ning JJVV-s asuv isend (varasem hr Jaanuse doonor ning veel enne seda Piirsalu kolhoosile kuulunu).

Hr. Heino Jaanus küll teadaolevalt mingisugust LUXi ei tee.
Sebe oma paikneb Võrus ja see on küll tegemisel.
Vasta
#30

Arvan ka teadvat, et h-ra Jaanusel on plaanis endalegi Ikarus teha.
Teistest niipalju, et Kaunase linnas Leedumaal sõitis mineval laupäeval liinil nr 9 Ikarus 260, vla 1988
Vasta
#31

Norida ja kritiseerida on muidugi kõige lihtsam, aga minu arvates pole see Ikarus 260 nii hull midagi (tõsi, üritusel mitte kohalolnuna saan oma arvamust kujundada üksnes piltide põhjal). Ehk polnudki eesmärgiks igas viimases kui pisiasjas 100 % originaalsuse taotlemine. Alati on ju võimalik asja paremini teha, aga peatähtis on ju, et üks Ikarus 260 on Eestimaal sõitvana alles! Kuulun ka ise sellesse põlvkonda, kes on oma elu jooksul (ja toonase linnapoisina) kõige rohkem sõitnud just seda marki bussiga mistõttu see isend tekitas minus ka enim nostalgiat. Loomulikult on kahju, et pea olematu on lootus Eestimaal kunagi näiteks mõnda Ikarus 620 sõitvana näha.

Tartus on lisaks taastatule taastatav Ikarus Lux (+doonorbuss) küll ja sõber Regardman peaks seda ka teadmaSmile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#32

Natuke OT veel, Võru- või Põlvamaal peaks 1 Lux veel olema, kunagi käis foorumist pilt läbi. Ja hetkel Heino Jaanuse teine Lux seisab teiste bussidega eraldi aias ja ei tea, et seda edasi tehtud oleks, keretööd on mõned aastad tagasi enamuses ära tehtud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne