AMFi heategu: Vere loovutamine
#21

Foorumlased, kas teeme 2. JUULIL KELL 17.30 Ädala 2 ?

Tulgu kohale kõik kes on doonorid ja kes veel ei ole ja läheme teeme ühe heateo.
Pidagem meeles: Suvel hammustab parm ka valusamalt kui see nõelatorge millisekundiks Smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#22

Üldiselt päev sobib, pärast pingelist laolopiddu ning kooli lõpetamist ning muid asju tasub kehv veri välja lasta. Väljapakutud kellaajaga olen samuti üldiselt päri, kuigi tulenevalt Tallinna logistilistest iseärasustest jään võib-olla natuke hiljaksSmile
Vasta
#23

Mis Pärnu meestel/naistel plaanis?
Vasta
#24

TÄHTIS TEADE !
Kuna olen sunnitud 2. juulil tööd tegema, siis võiks lükata selle heateo 3. juulile Sad Ja kes üldse praegu tulekski ?
Hetkel karvane tunne, et ainult mina ja 41Degree lähevad heategu sooritama ?


Vabandusedvabandused Sad

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#25

Mina tuleks ka.
Vasta
#26

Minu poolest on OK ka kolmandamal kuupäeval teha. Kui kolmandik tulijatest ei saa teatud päeval tulla, siis on see ju päris veenev põhjus. Loomulikult on oodatud KÕIK foorumlased, kes on kindlasti või võib-olla vereandmiskõlbulikud! Ega ma päris 100% kindel ei ole, et nad minu verdki tahavad, aga ei ole otseselt ka põhjust, miks nad ei peaks.
Seega, jätame kolmandale! Ja fic, pole põhjust vabandada, ikse juhtubSmile
Vasta
#27

fic Kirjutas:TÄHTIS TEADE !
Kuna olen sunnitud 2. juulil tööd tegema, siis võiks lükata selle heateo 3. juulile Sad Ja kes üldse praegu tulekski ?
Hetkel karvane tunne, et ainult mina ja 41Degree lähevad heategu sooritama ?


Vabandusedvabandused Sad

ära sa arva midagi. mina lähen esmaspäeval s.o. 2.07.
kolmandamal enam ei saa sest tööl olen. vb on kellelgi trantsporti vaja tallinnas (ma ise mustamäelt) siis võtaks peale (kui selle taga seisab asi et ei saa verd andma minna). see siis PS-s
seega mul ei ole vabandusedvabandused...
Vasta
#28

Süda kergem kohe Et kõik kohale ja kes verd anda ei saa, siis nn. "mini AMF kokkutulek" tuleb ikkagi .
Aga põhiline on heategu moosic Smile Päev on päev, veri on veri, heategu on HEATEGU ja see loeb !

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#29

njaa õige jutt
aga ma lähen ikka esmaspäeval Big Grin
Vasta
#30

NII HÄBI KUI KA POLEKS PEAN ÜTLEMA, ET EI SAA KA TEISIPÄEVAL VERD LOOVUTADA
Teil on õigus vihastuda, sest mul on isegi nii häbi. Tõesti on !!!
Asi selles, et sain täna teada, et pean ühe velotaksoga Soome sõitma laevaga see päev ja seal läheb terve päev ära
Tõsiselt kahju on, ning häbi ka !!!

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#31

Pole ka ammu käinud, aga koguaeg mõelnud, et peaks jälle minema.

Kui palju pidi vahet pidama, et võib minna verd andma? Kui sellest traditsioon teha siis võiks ju kokku leppida iga kuu mingi kindla päeva, mil amf rahvas käib verd loovutamas. Nt iga kuu esimene neljapäev kell 17:30, et siis, kes saab see käib nii tihti kui võimalik.
Vasta
#32

meestel 2 kuud, naistel 3 kuud see "intervall".

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#33

Mina käin täna ära, 17.00 paiku vast siis.
Vasta
#34

41Degree Kirjutas:Üldiselt päev sobib, pärast pingelist laolopiddu ning kooli lõpetamist ning muid asju tasub kehv veri välja lasta. Väljapakutud kellaajaga olen samuti üldiselt päri, kuigi tulenevalt Tallinna logistilistest iseärasustest jään võib-olla natuke hiljaksSmile
Kui ma nii ütlesin, siis nii ka tegin. Ja jäin hiljaks ka, nagu lubatud!
Esimest korda üle päris mitme arstilkäigukorra ma ei saanudki valges kitlis tädi käest sõimata! Hoopistükkis öeldi väga mitu korda "Aitäh!", mille peale ei osanud mina midagi öelda. Kuidagi imelik on arstitädile öelda "Võtke heaks.", nii et ma tänasin ka lõpuks.
Mõnele skeptikule: minu jaoks oli (ja on siiani) palju "piinarikkam" vereloovutamise eelne proov. Nimelt praegu seda juttu siin kirja panna on natuke valus, sest vasaku käe neljanda sõrme otsas on pisike sinikas. Käsivars aga ei anna kohe üldse tunda. No täitsa üldse mitte. Soovitan kõigil ära proovida ja kui ei meeldi, siis ärgu enam mingu. Mina isiklikult... ütleme nii, et ma tahaks veel Verekeskuse võtmepaela ka WinkSmile
Natuke negatiivset ka: võtku rohkem praktikante või algajaid (seega ka noori) õdesid tööle. On märksa lõbusam oodata Toungue
Kahju loomulikult, et ühtegi "omadest" ei kohanud seal, aga mõni teine kord siis!
Vasta
#35

Nonii, jõul tulemas, aeg taas kord midagi head teha. Samuti on möödas sobivalt palju aega, et need, kes eelmine kord verd andsid, saaks uuesti andma minna. Kes oleks käsi? Orienteeruvaks kuupäevaks pakuks välja midagi 15.-nda kanti.
Vasta
#36

Ma ei tea küll kui edukaks sujus suvine ühisannetus, kuid püüaks end enne jõule mobiliseerida ja minna ühel päeval verd andma. Mul on häbi tunnistada, et peale mu viimast vereandmist olen saanud juba kolm postkaarti ja ühe meili, kuid kohale pole ikka jõudnud. Punastan omaette. Aga prooviks minna väljahõigatud 15. kuupäeval? Kindlat kellaaega välja ei paneks, kardan et peale tööd minnes ja suurema hulga juures ei jõutaks meid ära "teenindada". Pealegi töö- ja puhkuseseaduse §24 alusel ei saa teid tööandja kinni hoida vereloovutuse ajal.

Mingi koguse kriitiilise massi kogunemisel võiks püüda ka meediakajastust saada. Auto ja moto teema on ikkagi seotud ka liiklusõnnetustega ja miks mitte sellist žesti teha.

Igatahes on praeguseks käe (koos 450 ml verega) andnud:
41Degree
kris

ja loodame ka seda nimekirja pikendada

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#37

Tuleksin ise ka heameelega, kuid kahjuks minu verd enam keegi ei vaja ... Olin palju aastaid juba doonoriks käinud kui haigestusin kollatõppe (mingi koletu epideemia möllas meie kandis) ja peale seda enam ei tohi ma verd andma minna. Käisin kord siiski veel uurimas, et äkki on mõnele ka kollatõbe põdenud inimesele minu veri sobilik, aga vastus oli eitav. Nüüd ei jää muud üle kui olla vaid mõtetes ja poolehoiuga Teiega, kes lähete üllast ja tänuväärt tegu tegema!
Vasta
#38

Käisin ka aastatel 2001-2006 umbes 15 korda verd loovutamas ja lööks praegugi kampa, kuid ka minu verd ei soovita enam Sad
Vähemalt praegu öeldi nii, ehk kunagi hiljem jälle soovitakse....
Ja julgustuseks kõhklejatele: ärge kartke vereandmist, Te ei tea kunagi, millal endal seda tagasi saada on vaja... Minul läks 2006 sügisel järjestikku mitut vereülekannet tarvis ja tõenäoselt sain seda tagasi rohkem, kui ise kunagi loovutanud olin! Siit ka väike süütunne ja soov ise tulevikus taas doonor olla Smile
Vasta
#39

OT: Kus saaks läbida vajalikud testid, et teada, kas minu verd on vaja? Lambist nagu ei julge pakkuma minna, äkki saab keski tohter või perearst ennem öelda. Läheks hea meelega, kui teaks, et minu veri ikka vastu võetaks...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#40

Tambets Kirjutas:OT: Kus saaks läbida vajalikud testid, et teada, kas minu verd on vaja? Lambist nagu ei julge pakkuma minna, äkki saab keski tohter või perearst ennem öelda. Läheks hea meelega, kui teaks, et minu veri ikka vastu võetaks...
Testid tehakse Sul seal Verekeskuses kohapeal, enne vereloovutamist vaatab Sind üle ka sealne med. töötaja.
Peast ma küll ei mäleta, milliste haiguste läbipõdemise kohta aru päriti, aga juhul, kui pead ennast üldiselt terveks inimeseks, mine kindlasti pakkuma. Kõik veregrupid on vajalikud, mõni neist on vaid vajalikum, kui teised Smile
Kõige täpsem info on siin:
http://www.verekeskus.ee/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne