Autolehe "nipid"
#41

v6sa Kirjutas:... 60 cm pikkuse võtmesaba korral peab seda tirima jõuga, mis on võrdne ca 205/10/0,6=jämedalt 35 kg. Ja see jõud peab mõjuma sujuvalt, ühtlaselt ja võtme tasapinnasWink Neid nõudeid reeglina ebasobivas kohas paikneva liitega õiendades täita pole sugugi lihtne, olen täitsa nõus!

Kui tavalise ristvõtmega ratast keerates sinna oma karukere taha panna, siis saavutataksegi umbes selline moment.

Muide - mina olen kogenud, et rehviteenindustes on mul kleenukesed noormehed tihti rattad nõrgalt kinni keeranud - keeran tavaliselt ristvõtmega oma karukeret taha pannes need üle!

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#42

Tegelt, millest lugu algas, oli vist ikka see, kuidas polti kõigepealt lahti saada Smile
Võsa, proovi järele- keera 110Nm-ga rattad sügisel alla ja mõõda neid numbreid, mille jõul nad kevadel alt ära tulevad.

Minu arvates on see rattamutripingutamine väga ja väga pseudoprobleem, mul on 13. sõidetud aasta jooksul ÜHEL krral rattapoldid lahti tulnud, põhjus teadmata, polnud enne mitu kuud keegi neid näppinud. Kusjuures probleemi lahenduseks kasutasin Autolehe nõuannet nr.2, ehk siis kadunud poldid laenasin teistelt ratastelt Smile
Lahtisaamine on ikka asi, millega tihti kokku puututud. Hiljuti soetasin Tööriistamarketist teleskoopvarrega rattavõtme- vat see on tõeline 'härrasmehe tööriist' kroomitud, kummist käepide, küürutama-koogutama vaat et ei peagi- elegantselt sirge selja ja vähese jõuga (= ilma higistamata) võid polte keerata Smile
Vasta
#43

Jansa Kirjutas:Lahtisaamine on ikka asi, millega tihti kokku puututud.

Muide, sõiduautode rataste altvõtmine on lust ja lillepidu nt veoautode kõrval. Proovi nt miski N aastat vedelenud GAZ-51 rattamutreid lahti keerata... Smile Nii mõngi kord on 51 originaalvõtme, kõvasulampulga ja 2 m toruga mässates tulemuseks hoopis purunenud rattavõti...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#44

valdo Kirjutas:sõiduautode rataste altvõtmine on lust ja lillepidu nt veoautode kõrval. Proovi nt miski N aastat vedelenud GAZ-51 rattamutreid lahti keerata... Smile Nii mõngi kord on 51 originaalvõtme, kõvasulampulga ja 2 m toruga mässates tulemuseks hoopis purunenud rattavõti...
Tean omast käest ja seda juba ammusest ajast, et Gaz tüüpi veoauto rattavahetus (eriti tagumise) on vähemalt päevatööSmile
Vasta
#45

valdo Kirjutas:
Jansa Kirjutas:Lahtisaamine on ikka asi, millega tihti kokku puututud.

Muide, sõiduautode rataste altvõtmine on lust ja lillepidu nt veoautode kõrval. Proovi nt miski N aastat vedelenud GAZ-51 rattamutreid lahti keerata... Smile Nii mõngi kord on 51 originaalvõtme, kõvasulampulga ja 2 m toruga mässates tulemuseks hoopis purunenud rattavõti...
Jah, suuremad masinad, pikemad torud Smile
Vasta
#46

valdo Kirjutas:Muide, sõiduautode rataste altvõtmine on lust ja lillepidu nt veoautode kõrval. Proovi nt miski N aastat vedelenud GAZ-51 rattamutreid lahti keerata... Smile Nii mõngi kord on 51 originaalvõtme, kõvasulampulga ja 2 m toruga mässates tulemuseks hoopis purunenud rattavõti...

Noh võis siis mutter koos spilkaga, s.t. vägista rattapaar korraga maha.
51,52,53liste jaoks on garaashis ette nähtud siiski elektriline sovjeedi mutrikeeraja ja rattapaari jaoks eraldi "rocla". Kõvasulampulga all tunneb lihtrahvas vist originaal heeblit?
Ning veokatel külgdele eripidi keerduvad mutrid. Oh seda rõõmu ja kangutamist, kui seda teadmist pole ajakirjast leidnud...

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#47

peeterpaul Kirjutas:Ning veokatel külgdele eripidi keerduvad mutrid. Oh seda rõõmu ja kangutamist, kui seda teadmist pole ajakirjast leidnud...

Selle teadmisega suutsin soomemaal kunagi sõpra "rõõmustada" kui ta Transitil ca. 2,5m toruga juba kaks polti pooleks oli keerand...
"Ühelt poolt tulivad mutrid lahti, teisel pool aga näed nii kinni kuram, isegi poldipüssiga ei tule lahti.."
Võtsin mina siis võtme ja keerasin tal nood allesjäänud mutrid lahti.
"Mitä vitun sovjetikonsteja....?!!"Rolleyes

loll on loll olla.
Vasta
#48

Jansa Kirjutas:...
Võsa, proovi järele- keera 110Nm-ga rattad sügisel alla ja mõõda neid numbreid, mille jõul nad kevadel alt ära tulevad.
...

Ma oma kogemustele tuginedes pakun, et määrimata kinnitused, mis vahepeal pole lahti käinud ja tegemist on koonusega, siis nii 180-200 Nm peaks vähemalt vaja olema. Ehk niipalju, et lühike saba (või ristvõti) vajab juba märgatavat jõudu... Teleskoop on hea lahendus. Eriti seetõttu, et kui lühikeses asendis kinni panna, siis pikas asendis saab lahti ikkaWink

Sellega olen nõus, et probleem on vähetähtis. Lihtsalt mina läksin käima sellepeale, et kodanikud siin pigem väga kinni, kui nõuetekohaselt keeramist propageerisid.

Viidatud nippe on endalgi kasutatada tulnud. Aga sealjuures täie teadmisega, et tegemist on odava ja potensiaalselt ohtliku lahendusega... Lihtsalt nende propageerimine vähemteadliku kodanikkonna hulgas on küsitava väärtusega, kui selle juurde ei käi potensiaalsele ohule viitamine...
Vasta
#49

v6sa Kirjutas:Viidatud nippe on endalgi kasutatada tulnud. Aga sealjuures täie teadmisega, et tegemist on odava ja potensiaalselt ohtliku lahendusega... Lihtsalt nende propageerimine vähemteadliku kodanikkonna hulgas on küsitava väärtusega, kui selle juurde ei käi potensiaalsele ohule viitamine...
Vot mina ei saa nüüd enam aru, et kas lihtne talupojamõistus on ka eestimaal asendumas mingi ameerikaliku mõttelaadiga, kus tuleb kõikvõimalikele ohtudele alati viidata, a`la ärge kuivatage kassi mikrolaineahjus. Oma peaga võiks ka vahelduseks mõelda veidi. Näiteks kui ikka tead, et igal rattal on üks polt puudu, siis ajudega inimene peaks ise aru saama, et ei sõida sel juhul kummi(rehvi)vilinal koju, vaid kasutab rahulikumaid sõiduvõtteid.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#50

peeterpaul Kirjutas:Ning veokatel külgdele eripidi keerduvad mutrid. Oh seda rõõmu ja kangutamist, kui seda teadmist pole ajakirjast leidnud...

GAZ-51'l (ja ka 52-53listel) on õnneks see va valepidi-mutter tähistet tahuservas asuva sälkmärgiga või miski ümmarguse täpiga. Aga noh, mutri pidisus on ka selle alt väljaulatuvast keermesosast nähtav...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#51

korvimees Kirjutas:...
a`la ärge kuivatage kassi mikrolaineahjus.
...

Kassi saab mikrolaineahjus väga hästi kuivatada. Ainult sihipäraselt kasutada peale seda ei saa - kokku tõmbab...

Nali.

See talupojamõistus näikse kadunud olevat jah. Kust muidu tulevad need "ootamatud" probleemid liikluses, mis ometi on selgelt eelnevate möödalaskmiste tulemused. Või levinud arvamus, et Tiimarist ostetud 28-kroonised käärid on sama head, kui Fiskarsi 240 kr maksvad... Või kindel teadmine, et kõik Hiinas toodetud on odav ja ebakvaliteetne...

Näiteid mõtlemisvõime puudmisest on ju palju.Sad

Samas - inimrassi geneetilise baasi huvides võiks neid nõuandeid ju jagada. Lollkasutajad kaovad loomulikku teed pidi ja muudavad sellega geneetilist baasi tugevamaks. Wink

Kui muudavad...Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne