Mälumäng

Kui juba trolliliinidele küsimused läksid, siis...kas võib ka küsida?

1.liin hakkas Mustamäele sõitma veebruaris 1975.a.
Aga midagi oli tol aastal ikkagi teistmoodi, kui praegu Smile Mis? Ma ei pea silmas seda, et linna poolne lõpp-peatus oli Estonia.
Vasta

Kas ikse keerati kohe Keskusse?Ei tea ja ei vaidle wastu teadjamatele.Tolle Keskuse lõppjaama ehitusega oli probleeme.Ümberkaudsetele see ehitus ei meeldinud ,käidi ööwarjus lõhkumas.Olgu selle 9 liiniga nagu on,niikaua kui täit selgust ei tooda jään mina oma arwamuse juurde.Ja ,mis moodi see 7 liin oma teekonda muutis?Tänu sellele 7 liinile hakkaski käima troll mööda Õismäe ringi.Enne seda oli küll 6 aga see läks linna poole nagu hilisem 8.7 pole iialgi sõitnud lääneringi mööda.Õismäel elanud 76 aastast .

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

PETSS Kirjutas:Kas ikse keerati kohe Keskusse?Ei tea ja ei vaidle wastu teadjamatele.Tolle Keskuse lõppjaama ehitusega oli probleeme.Ümberkaudsetele see ehitus ei meeldinud ,käidi ööwarjus lõhkumas.Olgu selle 9 liiniga nagu on,niikaua kui täit selgust ei tooda jään mina oma arwamuse juurde.Ja ,mis moodi see 7 liin oma teekonda muutis?Tänu sellele 7 liinile hakkaski käima troll mööda Õismäe ringi.Enne seda oli küll 6 aga see läks linna poole nagu hilisem 8.7 pole iialgi sõitnud lääneringi mööda.Õismäel elanud 76 aastast .
4. ja 9. liin hakkasid Ehitajate tee ringi sõitma alles 1992.a. lõpus, 5 aastat pööras 9. troll otse Keskuse teele.
Vasta

http://tttk.ee/union/history/trolley/
Siin on märgitud kõik trolliliinide muutused...
Vasta

Volli Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Õige vastus peaks olema vahepeal.
http://tallinn.mashke.org/bussid/Ikarus66.html
Siinses tabelis on bussi nr.50 mahakandmise ajaks 04.1972.a.
Kas Sul on andmeid, et vähemalt viimased kuud enne mahakandmist too ei sõitnud?
Mäletan ennelõunat 1972 märtsis/aprillis valmiva Viru hotelli ees. Kärina peale vaatasin tagasi ja nägin, kuidas üleni punane 50 ja kolla-roheline 28 Mere puiesteele keerasid. Tühjalt läksid kuhugi. Jäi meelde, sest oli viimane kord. Busside numbrid sain muidugi aastaid hiljem teada, aga muid variante pole. Trollidest meenub, et kusagil 72/73 vahetusel tuli ootamatult välja troll nr 5 ja sõitis kuni märtsini 1. liinil. Imestust see tekitas tõesti, et kust äkki. Ilmselt läks ta maha, kui 90 alustas.
Vasta

Volli Kirjutas:Kui juba trolliliinidele küsimused läksid, siis...kas võib ka küsida?

1.liin hakkas Mustamäele sõitma veebruaris 1975.a.
Aga midagi oli tol aastal ikkagi teistmoodi, kui praegu Smile Mis? Ma ei pea silmas seda, et linna poolne lõpp-peatus oli Estonia.
Esiteks oli alles veel Hipodroomi ring ,Paldiski mnt teist suunda polnud weel valmis ehitatud.Kunagises Hipodroomi lõpppeatuses oli 2 eraldi peatuskohta ja ka 2 teed.Üks 1 liini jaoks ,seal veel rohelise tulega foor ja märgukell,teine tee 5 liini jaoks.Pärast läks sinna teele ka 1 liin.Praeguses müügiputkas oli dispetser ja mingi TR9 juhikabiinile sarnanev asjandus.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Martin256 Kirjutas:
Volli Kirjutas:http://tallinn.mashke.org/bussid/Ikarus66.html
Siinses tabelis on bussi nr.50 mahakandmise ajaks 04.1972.a.
Kas Sul on andmeid, et vähemalt viimased kuud enne mahakandmist too ei sõitnud?
Mäletan ennelõunat 1972 märtsis/aprillis valmiva Viru hotelli ees. Kärina peale vaatasin tagasi ja nägin, kuidas üleni punane 50 ja kolla-roheline 28 Mere puiesteele keerasid. Tühjalt läksid kuhugi. Jäi meelde, sest oli viimane kord. Busside numbrid sain muidugi aastaid hiljem teada, aga muid variante pole. Trollidest meenub, et kusagil 72/73 vahetusel tuli ootamatult välja troll nr 5 ja sõitis kuni märtsini 1. liinil. Imestust see tekitas tõesti, et kust äkki. Ilmselt läks ta maha, kui 90 alustas.
Neid 28 ja 50 ma mäletan selgesti, sõitsid 7. ja 9. liinil kindlasti veel 1971 suvel. Aga 1971 sügisest, kui hakkasin täpsemini numbreid vaatama ja ka sõidupileteid alles hoidma, ühtki sõitu nendega enam polnud. Kuigi käisin iga nädal Mustamäe teel klassivennal külas, ei mäleta neid ka enam liinil siis. Kahtlen, kas 28 kevadel 1972 enam sõita sai - juba juunis tuli ju välja uus nr.28 - Ikarus-250. Tollal oli komme, et sama numbrit sama aasta sees uuesti välja ei antud. Uus 50 - samuti Ik-250 - hakkas sõitma 1973 suvel.

Viru hotell oli 1972 kevadel juba hulk aega valmis. Ehk oli see ennelõuna 1971 kevadel?

Troll 5 jäi seisma siis, kui alustas 91, juht hakkas selle peal sõitma.
Vasta

Üks ZIU5 oli veits erinev oma suguwendadest.Mille poolest?Mina mäletan toda trolli 3 liinilt(siin ka väike vihje erinevuse kohta).Senini meeles see kui Wilde teelt väljakeeranud troll andis teed 3 liini ZIUle.Rahwas kaes silmad rõngas.Mulle tollel ajal ette loetud üks jutt bussikesest ,kes ei tahtnud koos teistega sarnast tooni peale saada.Seetõttu ka wist asi senini meelen.Ehk mõni wanematest mäletab lugu isemeelsest bussikesest.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

"Punane bussike" oli selle loo pealkiri. Ja ma polegi nii vana Toungue
Vasta

Oleks Eurovisiooni lõppvoor annaks PETSS oma wiimased 12 punkti Sulle.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Ja saadaval raamatus Kirju - mirju.
Vasta

Regardman Kirjutas:Ja saadaval raamatus Kirju - mirju.
Järgnev läheb teemast mööda, aga see on huvitav fakt. Mina tean seda lugu raamatust "Roosa muinasjutt", mis on Heljo Männi muinasjutukogu. Kunagi oli endal riiulis, aga nüüdseks on isa valduses. "Kirju-mirju" on aga kirjutatud aga Eno Raua poolt. Peaks kirjandusringkkondadest uurima Toungue
Vasta

Uus küsimus.
TAKis sõidab kaks bussi, kus juhtideks tervelt kolmeliikmeline naisbrigaad. Mis bussid?

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta

6631 Kirjutas:Uus küsimus.
TAKis sõidab kaks bussi, kus juhtideks tervelt kolmeliikmeline naisbrigaad. Mis bussid?
No trammi- ja trollipargi inimestel pole seda infot küll kuskilt võtta...
Vasta

1157 äkki on üks.

[Pilt: evanescenceuc0wk5.jpg]
[Pilt: mychemicalromancenf7.gif]
[Pilt: userbarmikafan01vs9.jpg]
[Pilt: jamesb2hu4.gif]
Vasta

crazy Kirjutas:1157 äkki on üks.
Ning äkki ka 2702?

[Pilt: evanescenceuc0wk5.jpg]
[Pilt: mychemicalromancenf7.gif]
[Pilt: userbarmikafan01vs9.jpg]
[Pilt: jamesb2hu4.gif]
Vasta

Üks 2. VKO lühike Omni peaks olema, nr-t ei tea täpselt, pakun 2367.
Vasta

crazy Kirjutas:Äkki ka 2702?
Heh. 2702 liigub viimasel ajal 32. liinil meesjuhiga...
Ise pakun 1451te.
Vasta

k2sipidur Kirjutas:Üks 2. VKO lühike Omni peaks olema, nr-t ei tea täpselt, pakun 2367.
Siit võib varsti midagi juba tulla. Aga ei pea mängu rohkem kinni. Õiged on 2368 ja 2383.
Kahtlen, kas mõne Duple peal veel üldse kolme juhti on.

helista bussi infosse TEL. 6631
Vasta

Küsimus seotud rahvustega.
Mitu eestlast töötab Tallinnas bussirongidel?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne