minitraktor mtz 05 - väga hädaline
#41

Ma ei usu, et raskeks jääb! siukest palgikoormat ei vea ,kui piltidel oliSmile Ja vaevalt se raskem on , kui zubrjonoki käru!
Vasta
#42

(14-05-2009, 19:25 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(14-05-2009, 18:01 PM)guits112 Kirjutas:  Natuke teemast väljas, ega keegi tea , kus sellise käru leida vöiks? Murutrakatsile tahaks järgi haakida!Cool

Raskeks ei jää? Meil endal käru ise tehtud ja suht kerge konstruktsiooniga : http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/27658519

Räägi kust sa sellise mootori said ja kui palju maksis, ning kas midagi pidi ümber ka tegema??

Lennumasinad ja kõik muud masinad
Vasta
#43

(15-05-2009, 17:45 PM)priit1 Kirjutas:  
(14-05-2009, 19:25 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(14-05-2009, 18:01 PM)guits112 Kirjutas:  Natuke teemast väljas, ega keegi tea , kus sellise käru leida vöiks? Murutrakatsile tahaks järgi haakida!Cool

Raskeks ei jää? Meil endal käru ise tehtud ja suht kerge konstruktsiooniga : http://fotoalbum.ee/photos/indrek1000/27658519

Räägi kust sa sellise mootori said ja kui palju maksis, ning kas midagi pidi ümber ka tegema??


Kataloogist tellitud, sama firma mis teeb muruniidukitele mootoreid. Ümber polnud vaja suurt midagi teha, lihtsalt mootorile oli vaja sobivas mõõdus rihmaseib treida. Maksis äkki 5k või natukene peale, aga õigustab end ära, sest küttekulu on tõesti väike ja käivitub iga ilmaga kergesti.
Tellimise kohta täpselt ei oska öelda, aga võin küsida.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#44

Igatahes ma sain enda 05-tööle ja päris hästi sõidab kusjuures.
Siduriga on ainult väike jama.
Kärul oli õhukumm katki - vahetasin ära - ja mullafrees on kah töökorras.
Nüüd peaks vist teised masinad kah külge panema ja proovima kas töötavad.
Vasta
#45

(14-05-2009, 19:55 PM)guits112 Kirjutas:  Ma ei usu, et raskeks jääb! siukest palgikoormat ei vea ,kui piltidel oliSmile Ja vaevalt se raskem on , kui zubrjonoki käru!


No ikka on küll raskem,kui zubrjoniki käru Rolleyes Mtz-05 käru on murukale ikka liig. Zubrjonokit võid nagu aiakäru ees lükata, mtz-05 käru nõrk mees üksi ´´traktorga´´ei haagiSad
Vasta
#46

(20-07-2008, 19:31 PM)ahtos Kirjutas:  Mul selline asjandus kasutusel aastaid,30 hj Sapaka jupid sobivad küll.Minul on standard rõngaid ja saalesid,kui vaja võtke ühendust.
Täna diagnoosis Türil Bel-Esti Ants ka minu kasutuses oleval mtz-05 saatusliku saalevea, ilma et oleks pidanud mootorit lahti võtma..
Otsin siis teadjaid kes jagaksid matsu ja muid vajalike juppe
Vasta
#47

Täpsustuseks siis, et otsin infot mis aitaks mtz-05-le taas elu sisse puhuda.
Symptomid siis;
mootor läheb küll veel külmalt tööle, 5- 10 seki töötab , siis köhib ja pritsib sumpast ja karpa õhuvõtu august tuld ja tõrva välja ja kaput..
Minust targem mees (sellel alal) arvas, et ju kepsu saaled läbi, mistõttu süüte ja klapimäng sassis.
Otsin siis uusi saalesi ja kolvirõngaid, voi olle et ka kepsu, mis sobiksid mootorile YD -15.
Hea oleks kui mõni targem (sellel alal) soovitaks ka mis õli karterisse ja jõujaama kallata ja kust saada sobivat õhufiltrit.
NB!
Kui kellegil on vaja Mtz-05 karpat või magneetot siis Türi Bel-Est diilib neid lahkesti ..
Vasta
#48

(30-05-2009, 01:07 AM)harpuun Kirjutas:  Otsin siis uusi saalesi ja kolvirõngaid, voi olle et ka kepsu, mis sobiksid mootorile YD -15.

Keps, kolb, kolvirõngad ja saaled on vana 30jh. sapaka omad (täpsemalt 966 mootor). Kui sul saaled hukas on siis on ilmselt ka väntvõll tuksis- nii et see tahab ka lihvimist. Neid on veel kaubandusest saada- Tallinas näiteks proovi Volga poodi.

Pilte saalede vahetusest ja kirjandust leiad:
http://karl.usinmasin.net/traktorid/

PS. loe ka eespoolt - ei viitsi kõike ümber trükkidaSmile
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid200554
Vasta
#49

Aitäh Huck !

Olen kõigi mtz-05 teemaliste postitustega siin foorumis juba tutvunud.
See niidiots tundus kõige lootustandavam kus oma kinnijooksnud mootori nutulaulu esitada.
Kirjandus ka endal originaalis õnneks olemas aga kahtlen kas mul on piisavalt oskusi ja püsivust selleks tööks.

Ehk on sul soovitada meistrit kes töö ette võtaks ??
...............................................................................................
Kas legendaarne Volga pood kus kord tatina isaga sai käidud asub endiselt kuskil seal uus-maailm-väike-ameerika nurgal ??
Vasta
#50

Ma tegin enda omast paar pilti kah.
Täna sai natuke puid veetud. Aga aeglase käiguga peab sõitma, ei taha eriti edasi viia.
Vasta
#51

(31-05-2009, 01:24 AM)harpuun Kirjutas:  Kas legendaarne Volga pood kus kord tatina isaga sai käidud asub endiselt kuskil seal uus-maailm-väike-ameerika nurgal ??

Õige aadrress on Videviku 14. Kristiina ja Videviku nurgal.
Vasta
#52

http://fotoalbum.ee/photos/V6ll/sets/
Vahtige silmad punnis! Smile
Vasta
#53

[quote='Necro' pid='226915' dateline='1243957670']
http://fotoalbum.ee/photos/V6ll/sets/
Vahtige silmad punnis! Smile
[/quote
Hull lahendus penapumba puudumise korral Cool
http://4.bp.blogspot.com/_bYf97-lgrmA/Si...ka+010.JPG

Tubli tööloom puhkehetkel..
Vasta
#54

Aga nüüd ei saa niidukit järgi panna :S.
Ma pean difriliku käepideme korda tegema.
Peaks kuskilt uue karpa ja magneeto kah vaatama.
Vasta
#55

to Necro :
Uue magneto ja karpa saad näiteks Türilt Bel-Est oü.
Hinnad on ilged; magneto 1500- ja karpa 1500- Sad

Kas oskab keegi soovitada kust aga saada sobilik õhufiltri element, mis sobiks mtz-05 kopsikusse ??
Vasta
#56

Peab vist mtz 82 käivitusmootori karpa võtma -. Aga hind on jh ilge 1500.- mingi tühipalja magneto eest.
Keera kellegi 05-e õhupuhasti lahti ja pane element pihta kui vaja Toungue.
Sellele traktorile on üldse nii raske uusi juppe saada.
Vasta
#57

(30-05-2009, 01:07 AM)harpuun Kirjutas:  Täpsustuseks siis, et otsin infot mis aitaks mtz-05-le taas elu sisse puhuda.
Symptomid siis;
mootor läheb küll veel külmalt tööle, 5- 10 seki töötab , siis köhib ja pritsib sumpast ja karpa õhuvõtu august tuld ja tõrva välja ja kaput..
Minust targem mees (sellel alal) arvas, et ju kepsu saaled läbi, mistõttu süüte ja klapimäng sassis.
Otsin siis uusi saalesi ja kolvirõngaid, voi olle et ka kepsu, mis sobiksid mootorile YD -15.
Hea oleks kui mõni targem (sellel alal) soovitaks ka mis õli karterisse ja jõujaama kallata ja kust saada sobivat õhufiltrit.
NB!
Kui kellegil on vaja Mtz-05 karpat või magneetot siis Türi Bel-Est diilib neid lahkesti ..

Küünalt proovisid vahetada?
Vasta
#58

Kas keegi oskab öelda miks käigud ei taha hästi sees püsida?
Vasta
#59

Loogiliselt mõeldes on midagi järelikult kulunud. Uuri välja, mis. Vahetad välja ning voilà.
Vasta
#60

(11-06-2009, 19:03 PM)Necro Kirjutas:  Kas keegi oskab öelda miks käigud ei taha hästi sees püsida?

MTZ-05 käigud fikseeritakse vedru ja lukustuskuuliga, kui vedru on väsinud või kuul kulunud/katki, siis käigud sees ei püsi. Ühele vedrule ja kuulile saab ligi, kui jõuülekande pealmine kaan maha võtta, teine on (vasaku, kui traktor töötab õiget pidi) külgmise kaane all. Lahti võttes on lootust tihendid ära lõhkudaSmile Muidugi võib probleem olla ka kulunud hammasratastes vms, aga esimesena tasuks seda fiksaatorit kontrollida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne