Elektronsüüde võrrile
#21

Päris keeruline värk, kuid ma millegipärast arvan, et ilma akuta see siiski tööle hakata ei taha. Lisaks on võrril veel tuled ning kui ka aku taha panna, siis kahtlen kas võrri originaalgenekas kogu kupatuse ära toidab? Võrri peab vastasel juhul peale igat sõitu jälle laadima Sad
Vasta
#22

Tean ühte inimest, kellel see skeem originaal mähise toitel tööle hakkas.
Vasta
#23

vootele Kirjutas:Tean ühte inimest, kellel see skeem originaal mähise toitel tööle hakkas.

Aga millist tüüpi tema originaalmähis oli, kas d6 ja d8-le mõeldud kuuevoldine või d8e ja d8m mootorile mõeldud 12-voldine?
Endal on kuuriall d8m mootoriga varustatud Gauja, tore oleks kui see skeem sel tööle hakkaks Smile
Säiliks mootorikülje originaalsus.
Vasta
#24

Vot seda ei oska öelda.
Aga küsige talt endalt, vähemalt võrrivõidusõidu foorumis oli tema kasutajanimi minimum. Nii palju tean et käima ta selle sai ja olevat isegi väga hästi töötanud.
Vasta
#25

Tegelikult ma ise arvan, et see on ikka 12V mähise pealt. Kuuesel on ju süütepoolgi sisene.
See skeem tundub olevat kõikide jamade lahendus, kui sellelt ka tuled võtta saaks.
Seda ma usun aga küll, et toroidi mähkimine rõngale saab peavalu olema Sad Kuid pidev mürgel kontaktidega on hullem SmileSmile
Kui jutt läks juba võrrivõidusõidu peale, siis enamik võistlejaid kasutab elektronsüüte pähe sae- või võsalõikuri süüdet. Ise proovinud pole, kuid minumeelest võtab ta palju ruumi ja pidavat väntvõlli laagrile halvasti mõjuma.

Arvan, et kõige parem oleks panna peale veel 12V ja 2.0 Ah aku, kui genekas välja mängib.
Link on siin: http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=613021
Vasta
#26

Keegi öelda oskab milliseid kondensaatoreid ja takistit kasutada. Ise ei mõista neid oomipoest valida, valik suur.
Vasta
#27

t6niz Kirjutas:Keegi öelda oskab milliseid kondensaatoreid ja takistit kasutada. Ise ei mõista neid oomipoest valida, valik suur.
Skeemidel on enamasti ära märgitud kondensaatori tüüp. Kui on ära märgitud poolus (+ märk) siis on tegu elektrolüütkondekaga, kui mitte, siis enamasti keraamiline. Takistitel on teinekord juures skeemil võimsus. Kui seda pole, võib vabalt mingi väikese võimsusega takisti panna, näiteks 0.25W
Vasta
#28

Tänapäevaste takistite väärtust on võimalik välja lugeda sellele paigutatud värvikoodi kaudu, kuid kipun arvama, et 0.25 W takisti jääb lahjaks ja võib süsteemi läbi kõrvetada.
Parem kasuta ikka 0.5 W võimsusega.
Värvikoodi kalkulaator: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/w...ml&cart_id=

Süütepoolina peaks aga kasutama mopi süütepooli, sest võrri enda oma on mõeldud ju kontaktsüütele.
Vasta
#29

D6 magneetol on primaarmähises 183 keerdu 0.59 mm traati ja sekundaarmähises 8000 keerdu 0.07 mm traati.
Tekkis siis mõte, et äkki annab seda 8000 keeruga sekundaarmähist ennast kasutada elektronsüüte toiteallikana, sest selles indutseerital pinge ILMA primaarmähise osaluseta on Palu piibli järgi on ~1000 V
(veidi suurem kui peaks, aga võibolla mängib kuidagi välja Smile )
Kõrgepinge ~12 000 V tekib ju mähises vaid siis, kui vool primaarmähises katkeb. Kui aga primaarmähis jätta kasutuna seisma (maha kerida kahjuks ei saa, sest ta asub sekundaarmähise all) siis peaks asi veidi kangemate juppidega ju toimima.
Manuses on jäetud primaarmähise ots kasutuna seisma (ära lõigata siiski EI SOOVITA!)
Oma mõistuse järgi ei saa sealt tulesid antud meetodi puhul enam võtta sest see peaks tekitama sekundaarmähises hävitava toimega kõrgepinge, kui tuli välja lülitada ( toimib ju analoogselt kontaktidena).

Võibolla ma eksin, seega küsin nõu, et kas keegi on säärase idee peale tulnud ja kas sellest praktiliselt ka midagi välja tuleb?


Manustatud failid
.doc DOK (Alternatiiv).doc Suurus: 38 KB  Tõmbamised: 334
Vasta
#30

Ei hakanud uut teemat tegema.

Küsimus siis selline: kuidas on kõige õigem meetod süüdet elektronsüütel paika saada?
Enda poolik versioon: kõigepealt panen kolvi teatud mm(oleneb isendist) enne ÜSS-i paika. Ja siis saab seda nn. juhtplaati seal liigutada ülesse-alla ja natuke vasakule-paremale ka. Siit ka küsimus, kas keegi teab, kui suur vahe peab olema magneti ja juhtplaadi vahel.

Parimat,

Hendrik

Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta
#31

Sellel leheküljel, kust ma teksti tõlkimiseks kopeerisin, ei olnud seda öeldud. See tähendab ilmselt seda, et süüde tuleb paika panna katsetuse teel. Pane vaheks näiteks 1 mm, kui ei sobi, siis lõika õllepurgi plekist pisikesi seibe ja vajadusel lisa või vähenda neid anduriplaadi otste all.
Endal Gaujale on tehtud hoopis teistsugune elektronsüüteskeem, see on ilma andurita ja väga lihtme. Töötab modifitseerimata (va õhem isolatsioon) d6 magneeto pealt. Saab rakendada ka tulesid, mis tõsi küll võivad olla vaid nõrgad 3 V taskulambipirnid.
Link on siis: http://www.dyr4ik.ru/forum/viewtopic.php?t=7828
Millalgi võibolla tõlgin sellegi ümber.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne