Ikka ja jälle seda automaksu!

Kusjuures see on tõesti paljude puhul selline "eikellegimaa", mis võib tekitada vastakaid arvamusi.
Niisamuti võiks ju ma isegi olla see "illegaalne lammutaja", kuna oma eelmiselt bemmilt tuli palju juppe minu praegusele hobikale. Selle tulemusena sai üks pelgalt dokumentidega 540i kere täiesti tänavakõlbulikuks, samas sai mu 530i samasse staatusesse nagu eelpoolnimetatu.
Loomulikult hankisin juppe veel paljudelt erinevatelt autodelt, mida nüüdseks enam reaalselt kindlasti ei eksisteeri. 
Kolmas aspekt on see, et selle nüüdseks vaid dokumentidega 530i kere ostis minult ära järjekordne kutt, kellel on sellega sama plaan nagu ma ise täide viisin. Kindlasti saab see olema keerulisem, kuna paljud E34 kerega bemmid ei ole nüüdseks enam "number ja ämber", vaid lihtsalt "number". 

Et siis kas ma olen illegaalne lammutaja või juppide kasutaja hobiauto tarbeks? Esimeseks ma end siiski ei pea, kuna ma ei lammutanud eelmist autot kasu saamise eesmärgil.

Muidugi siin oleks paslik pöörata tähelepanu arvelt maas olevate sõidukite maksustamise jaburusele- Nõrklaev vihjab pidevalt "romude keskkonnareostusele", aga eelpool minu toodud näidete põhjal ei saa väga paljud arvelt maha võetud autod mitte kuidagi keskkonda reostada, sest need ongi paljudel juhtudel vaid numbrimärk garaažiuksel. 
Kuidas küll see saab keskkonda reostada?
Vasta

Vaatasin veel korra üle hetkel legaalse majandusministri argumente Riigikogus.
See on ikka täiesti omas maailmas kinni ja korrutab oma 50 eurose maksuga autosid vaestele aga milline vaene neid osta jõuab?
Nende juurdetoomine on ajuvabalt kallis ja näiteks diiselpassatid mida saab praegu osta 1500 euroga hakkavad maksma 2300 eurot.
Selleeest jälle Partnerid ja teised pirukad ei maksa enam midagi aga neid on ka ajuvabalt kallis pidada, kuna neile vanus ei kohaldu.
Seega äriidee võiks olla hakata kaubikuid mis piisavalt vanad kokku ostma ja ümber ehitama.

Niipalju veel lisaks, et selle automaatselt registrist kustutamisega proovitakse nende elu keerulisemaks teha kes selle porri ära tahavad lõpetada et nad ka selle probleemiga peaks tegelema kuidas inimene need uuesti arvele saab mida tal vaja peaks olema.
Vasta

Alustama olekski pidanud registris rippuva 200000+ fantoomi kustutamise lahenduse leiutamisega. Inimesed oleks saand oma nimelt surnud hinged minema, ning kohe oleks ka eesti autode keskmine autode vanus positiivsem. Teisalt ei saaks Võrksukk enam siis selle valestatistika otsas ratsutada ja ässa mängida...
Vasta

See näitabki ära nende iseendale vasturääkimised. Ühtpidi jahutakse Euroopa ühest vanimast autopargist, teisalt aga "keskkonnareostusest", kolmandaks siis "eelarve" . Minu meelest on üsna ilmselge, et see viimane aspekt kaalub kaks esimest üle ning eesmärk ei ole ei autopargi värskendamine ega miljöö, vaid tuimalt pappi välja pumbata. Tagajärg pole ka oluline.
Vasta

https://www.tv3.ee/3-portaal/paevakaja/j...-seiskama/
Vasta

Seda aktsiooni ootab läbikukkumine , liikluse takistamise eest saab anda kutse kohtuvälise menetleja juurde , ah et auto katki , erakorraline tehnoseisundi kontroll , võimalusi on ... .

 Kui liikluse seismapanek halvab terve linna , ikkagi tuleb jätta läbipääsud päästele , kiirabile , politsele , munniks  minna ei tohi ,  ekre patrioodid kaasaarvatud .
Vasta

(07-03-2024, 21:39 PM)edvard Kirjutas:  Seda aktsiooni ootab läbikukkumine , liikluse takistamise eest saab anda kutse kohtuvälise menetleja juurde , ah et auto katki , erakorraline tehnoseisundi kontroll , võimalusi on ... .

 Kui liikluse seismapanek halvab terve linna , ikkagi tuleb jätta läbipääsud päästele , kiirabile , politsele , munniks  minna ei tohi ,  ekre patrioodid kaasaarvatud .
Mõned aastad tagasi kliimaaktivistid lasid kustuda kahe inimese eluküünla oma protestimise tõttu. Kiirabil oli tee kinni ja abi ei jõudnudki kohale. See ei olnud Eestis, aga juhtum reaalselt eksisteeris ja ka kohalik meedia rääkis sellest.
EKRE idee on julge, aga keegi pole käskinud keset maanteed või linnatänavat seista. Samas kaks aastat tagasi toimunud meeleavaldusel oli liiklusele tuntav mõju, lumesõjas ei osalenud  Big Grin

Küsimus laiale ringile - Mida siis eestlased peaksid tegema, kas niisama sotsmeedias kirumine aitab poliitsotsipaatide vastu?
Vaadates Euroopas protestide tugevust, siis tekib paraku piinlikuse tunne, kuidas meil lastakse kõigel absurdsel jamal juhtuda. Valitsus just sellepärast nii jõhker ongi, teades eestlaste pehmot iseloomu.

Teemakohane link ka.
https://majandus.postimees.ee/7974284/au...-soidukeid
Vasta

(07-03-2024, 21:39 PM)edvard Kirjutas:  Seda aktsiooni ootab läbikukkumine , liikluse takistamise eest saab anda kutse kohtuvälise menetleja juurde , ah et auto katki , erakorraline tehnoseisundi kontroll , võimalusi on ... .

 Kui liikluse seismapanek halvab terve linna , ikkagi tuleb jätta läbipääsud päästele , kiirabile , politsele , munniks  minna ei tohi ,  ekre patrioodid kaasaarvatud .
Eks kõik oleneb rahva osalemisest, kui kohale läheb 25 inimest ja ülejäänd jääb netis kurjalt kommenteerima nagu Eestis kombeks siis võib neid tõesti trahv ja repressioonid oodata - eestlase natuuri arvestades ilmselt nii ka läheb - samas kui osalus oleks massiivne nagu lääne-euroopas kui inimestega midagi teha üritatakse, mis neile pigem ei meeldi, siis oleks lugu juba hoopis teine. Prantsusmaa protestivaid farmereid ei julge justkui keegi peatada ega karistada selle eest, et nad korrakaitsjate ja riigiasutustega üsna üleannetult käituvad.
Vasta

Karistatakse ikka põllumehi. Platele viiakse, traktoreid pukseeritakse ära ja tagasi saad peale arve tasumist. Neid pilte lihtsalt ei näidata. Pole kasulik ajakirjandusele. Sõnniku koristamise eest on arveid esitatud. Ei tasu unustada ka seda, et prantslased, kui bürokraatia väljamõtlejad  ilmselt tänavad rahutustes osalenud farmereid veel pikalt erinevate huvitavate  selgitustaotluste ja maksekorraldustega. Meie PRIA analoog sealmaal pole grammigi leebem, pigem isegi jäigem.

Aga tulles nüüd EKRE algatuse juurde, siis sel on tegelikult jumet. Otseselt midagi ei rikuta, meelt avaldatakse.

Mulle tundub, et mu autole hakkab ka rike tekkima...
Vasta

Lased rehvi koha peal tühjaks ja kõik. Puudub igasugune alus korduvülevaatuse esitamiseks jne. Klotsid alla janteed tarka nägu veljevõtmega. Igasugu asju saab välja mõelda. Ootad puksiiri. Ei tea, mis juhtus.
Seisjate vahel kolm autopikkust võiks piisav olla, et kiirabi saab läbi hekseldada. 
Nõuetele vastav rehv (praegu juba märts) tulekustuti ja tõkiskingad. Muud pole sul vaja. Lisatuled kata ka kinni kui referentväärtuste teemal vaielda ei oska.
Vasta

Sügav kummardus AKF'i ees, kes peale pikka pikka teema marineerimist on lõpuks välja toonud pärisnumbrid:

https://arvamus.postimees.ee/7974017/ind...eksitavalt

Millega teda enne ähvardati, et ta juba varem neid numbreid välja ei toonud, ei tea, pole vaja teada ka. Südame alt läks kuidagi soojaks, et vähemalt artikli kujul on mõistus võidule pääsenud. Kui vaid seda mõistust ka nüüd mäe otsa levitada suudaks...
Vasta

Jah, hea lugu, aitäh autorile.
Vasta

Nüüd hakkavad penskarid sumpsi saama need kes selle riigi alguses ehitasid. 
Kõik saavad. Nagu limomadi tehase onu ütles back in USSR. Ja siis Riisalo kiidab takka, et kui meil poleks töötavaid pensionäre siis oleks elu puhta p..... ! Minu ema penjonär tõuseb iga hommik 5.00 ja selleks, et jõuda tulevaste põlvede perset pühkima kasutab ta autot. Pens saab laksu, auto saab laksu( kogus raha, et osta endale maastikusuutlik auto sest muidu tööle ei jõua talvel) Ma vaatan oma tütreid 14 ja 18. Räägin neile kuidas kunagi elu oli ja nad lihtsalt ei usu seda. Vabaduse lapsed krt.
Vasta

Automaksuvastased kingivad Mart Võrklaevale vana Audi 80

https://www.postimees.ee/7976732/foto-au...na-audi-80
Vasta

See juhmakas võib kingituse vastu võtta uskudes, et teda tunnustatakse selle eest.
Temale pole mõtet ühtegi senti kulutada, nagunii sülitab rahvale näkku.
Vasta

Pigem kingiks Kajale lennupileti Moskvasse.
Eestis on päris palju neid, kes on nõus selle ostma, siinkirjutaja kaasaarvatud.
Vasta

(12-03-2024, 12:12 PM)2715 Kirjutas:  Pigem kingiks Kajale lennupileti Moskvasse.

See on nüüd küll lihtsalt inetu! Ma ei kiida neid praegusi tegevusi heaks, aga kusagil on siiski piir sobiva ja ebasobiva vahel!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Aga teeme õige nii, et kodanik 2715 jätkab oma kampaaniat kusagil mujal. Automoto korjandused piirdugu konstruktiivselt tehnikaajaloo ja Ukraina toetamisega.

Ka kodanik KertP analüüsid (või pigem "analüüsid") ning seonduvad tiitlite jagamised toimugu samuti kusagil mujal. Nt mõne Konsumi taga, kus vajalikku pädevust omav konsiilium juba ilmselt niikuinii koguneb ja sõnavabaduse egiidi all usinalt tööd teeb.

Aitäh.

Edit: aga selle Audi 80 kinkimise plaan on küll toredalt teravmeelne. Kuigi see ilmselt konstruktiivsena edasi ei arene, siis juba PR vaates on hästi kulutatud 600eur Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(12-03-2024, 11:17 AM)KertP Kirjutas:  See juhmakas võib kingituse vastu võtta uskudes, et teda tunnustatakse selle eest.
Temale pole mõtet ühtegi senti kulutada, nagunii sülitab rahvale näkku.

Muidugi võtab vastu, ta pidi ju ka suur vanatehnikahuviline olema, näiteks Gaz-69 tal juba on. Seega vanatehnikaga seoses mees ilmselgelt teab, millest räägib.
Vasta

(12-03-2024, 12:37 PM)stretch Kirjutas:  
(12-03-2024, 11:17 AM)KertP Kirjutas:  See juhmakas võib kingituse vastu võtta uskudes, et teda tunnustatakse selle eest.
Temale pole mõtet ühtegi senti kulutada, nagunii sülitab rahvale näkku.

Muidugi võtab vastu, ta pidi ju ka suur vanatehnikahuviline olema, näiteks Gaz-69 tal juba on. Seega vanatehnikaga seoses mees ilmselgelt teab, millest räägib.
Automaksu seaduseelnõu esimesest lugemisest Riigikogus on meeles ka Võrklaeva väide, et lisaks on tal ka (taastamistööde ootel?) maantemuhk-sapakas, mille edasist alleshoidmist pidavatki ta nüüd tulevikus kaaluma, et kas selle auto "niisama" alleshoidmine on talle väärt €50 aastas või peaks selle kellegile tõsisele huvilisele edasi müüma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne