Mida arvate Gruusias toimuvast?
#21

Ja siis kui tibla üle piiri voolab, vaidlevad Eesti mehed, kas ütelda "Tere!" või "Privet!" ja kahe päeva pärast, kui on selgusele jõutud, et tiblat polegi vaja tervitada, niikuinii see vastu ei tervita, on juba ... (teate küll mis).

Räägiks äkki ikka sellest, mida selle teema pealkiri küsib, mitte ei hakka järjekordselt sisutu lahmimisega pihta.
Isiklikult arvan, et tiblastani jõudemonstratsioonid tuleks lõpetada rahumeelselt, sest siis poleks neil võimalust uut rünnakut niipea alustada vabandusega, et nende nn. vabariigi kodanike ja nende sõprusriikide vabadus on ohtu seatud või mingi muu sellise BS-ga.
Iseasi, kuidas tibla saada normaalset poliitikat ajama.
Vasta
#22

Volli Kirjutas:
Jesper Kirjutas:Eesti keelt ei normeeri mitte entsüklopedistid vaid keeleteadlased. Mõlemad variandid on õiged.

http://www.eki.ee/cgi-bin/mkn.cgi?form=mm&lang=et&kohanimi=96092271&f2v=Y&f3v=Y&nimeliik=&maakond=&vald=&kihelkond=&asum=&f10v=Y&f14v=Y&of=tb

Anoh selle asemel et teha üks kiire otsing EKI lehel on ju palju lõbusam teha 85 postitust kus oma rumalust välja näidata ja õigust taga ajada.
Kelle rumalusest Sa räägid, jääb selgusetuks aga seesama link, mille välja tõid ütlebki ju sedasama, mida ma eespool väitsin, et eesti keeles on vaidlusaluse riigi põhinimi Gruusia ja kõik seal tabelis toodud
61 muud nimevarianti tähendavad ikka ja sedasama Gruusiat meie emakeeles Smile
Seal on Georgia toodud alternatiivse variandina eesti keeles, mis loetakse ka õigeks. Seega on igaühe vaba valik, mida eelistada.
Vasta
#23

twist Kirjutas:Ja siis kui tibla üle piiri voolab, vaidlevad Eesti mehed, kas ütelda "Tere!" või "Privet!" ja kahe päeva pärast, kui on selgusele jõutud, et tiblat polegi vaja tervitada, niikuinii see vastu ei tervita, on juba ... (teate küll mis).

Räägiks äkki ikka sellest, mida selle teema pealkiri küsib, mitte ei hakka järjekordselt sisutu lahmimisega pihta.
Isiklikult arvan, et tiblastani jõudemonstratsioonid tuleks lõpetada rahumeelselt, sest siis poleks neil võimalust uut rünnakut niipea alustada vabandusega, et nende nn. vabariigi kodanike ja nende sõprusriikide vabadus on ohtu seatud või mingi muu sellise BS-ga.
Iseasi, kuidas tibla saada normaalset poliitikat ajama.
Meiega tehakse asi ära 20 minutiga.Nõukogude Wene(minu jaoks on tolle riigi ükskõik ,mis nimi tal on aga käitumises miskit muutunud).Too riik akspeteerib waid endast tugewaimaid.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#24

twist Kirjutas:Isiklikult arvan, et tiblastani jõudemonstratsioonid tuleks lõpetada rahumeelselt, sest siis poleks neil võimalust uut rünnakut niipea alustada vabandusega, et nende nn. vabariigi kodanike ja nende sõprusriikide vabadus on ohtu seatud või mingi muu sellise BS-ga.
Iseasi, kuidas tibla saada normaalset poliitikat ajama.
Keegi tark inimene on kunagi öelnud, et sõda on poliitikute põgenemine rahuaja probleemide eest. Kui keegi nüüd teab selle tsitaadi autori nime ja leiab, et ma olen valesti sõnastanud, siis vabandan ette ära. Mõte jääb igal juhul samaks. Ühe Eesti telekanali uudistesaates ütles üks venelane, et me elame 21. sajandil ja peaks elama sõpruses mitte pidama sõda. Mina isiklikult olen hetkel kõige rohkem pettunud nendes eestlastes kes käivas Venemaa saatkonna juures transvaali korraldamas. Minu silmis võrdub see tüli norimisega. Samuti olen pettunud nendes, kes on valmis ise kohe ja praegu venelastele kätega kallale minema. Inimkonna kõige ohtlikum vaenlane ongi inimkond ise. Inimesed peaksid õppima ajaloos tehtud vigadest, istuma kõik koos laua taha ja oma probleemid rahulikult selgeks rääkima. Mitte ükski sõda ei ole mitte kunagi mitte ühtegi probleemi lahendanud. Sellega peaks olema kõik öeldud mida ma Gruusias ja üldse maailmas toimuvast arvan.
Vasta
#25

PlyVal64 Kirjutas:Aga selleks peaks kõik tiblastaniga piirnevad riigid üheskoos kogupaugu panema. See riik tuleb füüsiliselt hävitada, ilma selleta jääbki see jama kestma.

Lühidalt öeldes on see mõttetus!
See oleks umbes sama realistlik kui kuritegevuse likvideerimine kõigi pättide mahatapmise teel.
Keegi peab ju alles jääma ka pärast suurt hävitustööd, ja nende hulgast tulevad uued pätid ja kaabakad...

Täpselt sama juhtuks mistahes jõuga, mis püüab hävitada teist jõudu - see võibki õnnestuda, aga kohe kui vastane kaob, jõud laguneb, tekivad uued ebavõrdsed vastaspoolused, uued pinged nende vahel jne. See on esimene põhjus, miks see "plaan" pole realistlik ega loodetult lõplik. Teine põhjus on puhtpraktiline, - Venemaa märkaks sellist jõudude tekkimist ja koondumist ja ennetaks seda.

Mis kokkuvõttes tähendab, et Vene lähivälismaal tuleb lähtuda väljakujunenud jõupoolustest maailmas (mis kuidagimoodi veel tasakaalu hoiavad), ja see tähendab omakorda, et Vene piiriäärsed väikeriigid jäävad suurte hammasrataste vahele...

Nende hammasrataste vahele jäi ka Gruusia - suutmata pika aja jooksul lahendada sisekonflikte Abhaasias ja Lõuna-Osseetias, ja saamata reaalset abi läänest, tegi ise lootusetu katse vägivalda kasutada, mis läks nagu ta läks...
Ka nüüd veel ei suuda lääs midagi otsustada ega ette võtta, ja Venemaa kasutab seda ära.
Tõenäoliselt ei takistaks ka NATO-sse kuulumine - vähemalt ühe NATOsse kuuluva pisiriigiga Venemaa arvatavasti üritaks lihtsalt katsetada, kas NATO on sama hambutu ja uimane kui Euroopa Liit või ÜRO. 24 tunni jooksul ei suuda ükski suurorganisatsioon oma kombitsaid liikuma saada, ja niikaua juhtub nii mõndagi. Kaotada poleks suurt midagi (mingit karistusaktsiooni NATO poolt ei järgneks niikuinii, halvimal juhul kaotataks need jõud, mis välja paisati).
Pealegi on see 24 tundi juba NATO-lepingu järgi niikuinii iga liikmesriigi "omavastutusel".

Venemaa pole halvem ega parem Ameerikast või Hiinast, nii nagu Eesti pole halvem või parem Lätist või misiganes riigist. Halb on suurriiklik mõtteviis, mis oma jõudu kurjasti kasutab. Aga ega seegi pole midagi eriti mõistetamatut - enamvähem igas inimkoosluses otsustab enamuse arvamus vähemuse üle. Kõik sõltub sellest, kas see enamuse arvamus on loov või hävitav.

Olen täielikult seda meelt, et vastandumine ja võitlemine (nii üksikisikute kui ühiskondade tasandil) on mitte ainult lootusetu, vaid ka tervisele kahjulik. Eestlane peaks oma ajalookogemuse najal olema sellest küll aru saanud, et ellujäämiseks peab kavalam olema, mitte tugevam. Enesekehtestamiseks veel enam.
Vasta
#26

PETSS Kirjutas:
twist Kirjutas:Ja siis kui tibla üle piiri voolab, vaidlevad Eesti mehed, kas ütelda "Tere!" või "Privet!" ja kahe päeva pärast, kui on selgusele jõutud, et tiblat polegi vaja tervitada, niikuinii see vastu ei tervita, on juba ... (teate küll mis).

Räägiks äkki ikka sellest, mida selle teema pealkiri küsib, mitte ei hakka järjekordselt sisutu lahmimisega pihta.
Isiklikult arvan, et tiblastani jõudemonstratsioonid tuleks lõpetada rahumeelselt, sest siis poleks neil võimalust uut rünnakut niipea alustada vabandusega, et nende nn. vabariigi kodanike ja nende sõprusriikide vabadus on ohtu seatud või mingi muu sellise BS-ga.
Iseasi, kuidas tibla saada normaalset poliitikat ajama.
Meiega tehakse asi ära 20 minutiga.Nõukogude Wene(minu jaoks on tolle riigi ükskõik ,mis nimi tal on aga käitumises miskit muutunud).Too riik akspeteerib waid endast tugewaimaid.
Asi on rohkem suhtumises, otsi kasvõi statistikat palju noori mehi kõlbab Kaitseväes aega teenima ja teine statistika, kui paljud seda teha tahavad. Põhjenduseks tuuakse: "Me ei pea vastu 2 tundigi","Kaitsevägi on mõtetu ajaraiskamine" jne. Olen seda vabandust kuulnud ka oma sõjaväekaaslastelt ajateenistuse ajal. Tegelikult on sellist juttu ajavad noored mehed lihtsalt slangid ja nahahoidjad, muud ei midagi. Kui asjaks läheb siis sõuavad Rootsi ja kiruvad olukorda seal.
Üks huvitav ja asjakohane teema militaarfoorumist: "Sissisõda Eestis 2010"
Vasta
#27

oxygen Kirjutas:Mina isiklikult olen hetkel kõige rohkem pettunud nendes eestlastes kes käivas Venemaa saatkonna juures transvaali korraldamas. Minu silmis võrdub see tüli norimisega. Samuti olen pettunud nendes, kes on valmis ise kohe ja praegu venelastele kätega kallale minema.
On's parem telekat vahtides ninast tatti välja õngitseda, seda lakke virutada ning mune sügades oodata kuni "saak" pähe tagasi kukub?
No iseenesest muidugi hea mugav, mis tollest Gruusiast, ta ju nii kaugel... Ainult meil on selle kauge ja kummalise riigiga lisaks Mart Laarile üks ühine asi veel: nupust nikastanud naaber Wink
Vasta
#28

igatahes pani Venemaa konkreetse punkti NATO laienemisele (seal piirkonnas). Lääne poolt natuke nohisemist on - aga eesmärk pühitseb abinõud. Sama lükkega tõestati oma sõjalist võimsust (nii oma kodanike kui välisriikide silmis) ja suunati näpp sisepoliitikalt välispoliitikale. Kolm kärbest ühe hoobiga - mida hing veel ihaldab?

Teet,
pragmaatik

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#29

Suuri riike ja impeeriume muudetakse enamasti sisemiste jõudude poolt, mitte välismaailma arvamuste ja mõjude poolt. Ka NSVL-i ei lõhkunud miski muu kui sisejõud...
Vasta
#30

via Kirjutas:Ka NSVL-i ei lõhkunud miski muu kui sisejõud...
Ja see ei olnud üldse mitte plaanipärane lõhkumine, niiet jumal teab mis kõik veel juhtuda võib.
Vasta
#31

41Degree Kirjutas:
oxygen Kirjutas:Mina isiklikult olen hetkel kõige rohkem pettunud nendes eestlastes kes käivas Venemaa saatkonna juures transvaali korraldamas. Minu silmis võrdub see tüli norimisega. Samuti olen pettunud nendes, kes on valmis ise kohe ja praegu venelastele kätega kallale minema.
On's parem telekat vahtides ninast tatti välja õngitseda, seda lakke virutada ning mune sügades oodata kuni "saak" pähe tagasi kukub?
No iseenesest muidugi hea mugav, mis tollest Gruusiast, ta ju nii kaugel... Ainult meil on selle kauge ja kummalise riigiga lisaks Mart Laarile üks ühine asi veel: nupust nikastanud naaber Wink


Mine ja saa siis s6jas surma , et teistel parem oleks...M6ttetu.
Vaenlane käiks sellest eesti n.n. kaitseväest 10 mindiga yle ja kasu ei miskit. Ahjaa pärast saaks vapraid kangelasi mäestada.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#32

www.toetagruusiat.com
Vasta
#33

13piisab Kirjutas:Sama lükkega tõestati oma sõjalist võimsust (nii oma kodanike kui välisriikide silmis)

MILLIST võimekust??? Reaalselt on tiblastani võimekus 0 (null), tankide ja soomukitega oskavad kõk sõita ja tavaelanikke tappa. Kuigi ma arvan, et tiblastan on suur ja võimas ning temaga üks-ühe vastu on raske võidelda, siis reaalselt ei ole tibladel sõjalist võimekust olemas. Kas Sa Teet mäletad, mitu USA hävitajat või tanki lasti alla/purustati Lahesõdades, Afganistaanis jne??? Mitu soldatit seal surma sai etc. Tiblastan sõdib 30 aastat vana mittetoiiva tehnikaga, täpsust ei ole olemas, kaitset samuti, ainult massiga lööb olematut Gruusiat, kel on samasitt tehnika. Eestil on veel sada korda sitem... ja meist sõdetakse tõesti 10 minutiga üle.
Aga oleks seal vastas kasvõi Türgi, oleks tiblad ammu kogumahus mättasse löödud.
Vasta
#34

Just PM-stlugesin, et Medvedjev olla käsu andnud sõjaline op Gruusias lõpetada. Kas vaikus enne tormi või on venelane oma korda saadetud jama suurusest nüüd ikkagi aru saanud? Väidetavalt pidavat Vene majandusele säärane asi nii sitasti mõjuma, et äkki see Medvedjevi otsuse ajendiks.
Vasta
#35

Killer666 Kirjutas:Mine ja saa siis s6jas surma , et teistel parem oleks...M6ttetu.
Vaenlane käiks sellest eesti n.n. kaitseväest 10 mindiga yle ja kasu ei miskit. Ahjaa pärast saaks vapraid kangelasi mäestada.

Sellest (sinu väidetavast) 10 min armeest on juba niipaljugi kasu et ühe vastu lasugi tegemine seaks õiguslikult meid hoopis teise olukorda kui 40 aastal. Arvatavasti, nagu Gruusiaski algaks asi mitte sõja kuulutamisega vaid mingitele 5nda kolonni rühmitustele appi minekuga.
Pärast saaksid eeldatavasti ikkagi ajateenija olla, seda küll kusagil vene sisemaal.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#36

Kas inimesed on tõesti nii naiivsed, et arvavad, et eesti ei saa 10 minutit hakkama???
Kas keegi tõestaks ka millegi abil, mitte ainult ei lahmiks?

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#37

Tambets Kirjutas:Kas inimesed on tõesti nii naiivsed, et arvavad, et eesti ei saa 10 minutit hakkama???
Kas keegi tõestaks ka millegi abil, mitte ainult ei lahmiks?

Eesti peaks kohe kindlasti üle kümne minuti vastu.Kõvasti üle kümne minuti.Puhtgeograafiliselt juba Smile.Ainuke asi mida kartma peab on õhukaitse.Nagu Gruusialgi.Sede 10 minuti mula aetakse selleks, et sõjaväest pääseda.
Vasta
#38

Sõjawäes peab iga mees käima.Ma tõesti aru ei saa(ehk olen liiga vanamoeline) tüüpidest, kes püüawad sealt eemale saada.Oma kõiki lapsi kaswatatud ikka EW vaimus.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#39

Mulle ei ole arusaadav see nende postitajate hüsteria, kes on nõus ameeriklastele perset lakkuma. Mõelge nüüd omadega vaeva näinud peadega, et Venemaa on kõrval, ja nii ta jääb. Selle riigi häivitamiseks huvitatud ainult USA, nende põhiline probleem NAFTA! Ja mis see häivitamine teid puudutab, kas konkreetselt teil on mingit kasu sellest? Sellest tulevad need projektid Venemaa naaber-riikides, mis toovad võimu juurde pool-ameeriklasi (Saakaðvili, Freiberga, Adamkus, Ilves). Jumal tänatud, et esimene katse Venemaa tugevust, on tehtud mitte meie käedega. Sest meie hulgast leidub lolle, kes läheb selle riiki sõjaga. Gruusias toimuvast KAHJU, sest sõda on alati SURM! Ja need kes pooldavad seda, on selle surma väärt.


P.S.: Tänu selle teemale tegin siis jaoks kokkuvõtte, kellega saab suhelda ja kes on tühikoht...

ei oska kielt!
Vasta
#40

Ehk siis võtame lühidalt kokku coldrexxi postituse:
Ilves, Saakaðvili, Freiberga, Adamkus (ja kindlasti ka Ansip ja veel palju teisi) on USA poolt paika sätitud nukuvalitsejad ja tuleks välja vahetada. Huvitav-huvitav, kus ma seda juba kuulnud olen Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne