Mida arvate Gruusias toimuvast?
#41

Noor tatt, nagu ma olen, arvan ka, et iga mees peab sõjaväes ära käima. Pole mind keegi eriti EV vaimus kasvatanud... kasvasin vist ise.
Kas eelkõneleja coldrexX tahab tagasi ka NL aegu? Peaksime me venemaa "perset lakkuma"?
Kui tead valemit, kuidas saada hästi läbi venemaaga, äkki avalikustad?
Ja kas ma sain siis sinu postitusest õigesti aru, et rääkida saab sellega, kes pooldab vene valitsuse tegevust ja üldse kogu Vene Föderatsiooni? Ja Ameerika=ameerika perse lakkuja=tühi koht?
Miks ei või rahulik ja tore venelane siis lihtsalt kodus istuda? Tegelikult selline venelane istubki kodus. Tibla on see, kes läheb võõrsile kurja tegema. Näiteks Gruusia sisepoliitilist olukorda lahendama.
Aga tee siis vahet tiblal ja venelasel...

Ja kaks vahvat lugu ka, mis mõnes mõttes on OT, mõnes mõttes klapib sellega.
Minu otsene ülemus nägi tätoveeringut mu õlal (ausalt, pole eriti silmapaistev). Kuna tegu mõnes mõttes eesti sümboolikaga, siis ta ei saanud küsimata jätta selle tähenudust.
Nii ma siis seletasin talle, kuidas see sümboliseerib austust 40ndatel tegutsenud eesti ja kogu baltikumi metsavendade vastu. Ja et see väljendab jälestust NSVL ja punaarmee käitumise vastu.
Tulemus: Järgmine päev kuulsin, kuidas minu tehtud töö üleöö on halvaks läinud. (Hmm, huvitav, eelmine suvi töötasin samas kompaniis, selle suve hakul (tegu siis hooajatööga) kutsusid nad mind ise tagasi... vaevalt et sellepärast, et töö oleks kehv olnud)
Mõni aeg hiljem anti mulle siis koondamisteatis...
Põhjus?
Ülemus on endine kõrge punaarmee ohvitser.

Ons ta siis venelane või tibla?

Mis sellega öelda tahan?
Praegused valitsejad, sõjaväe tegelased (enamus) on kasvatatud stalinistlikke arusaame järgides, ja sellepärast nad käituvadki endisi NSVL norme järgides. Võibolla mõnede põlvkondade pärast asi paraneb?


Kõik teavad, kui suur on venelaste kodumaa armastus. Kompaniis veel üks slaaviverd vanem meesterahvas. Sai siis küsitud, et kus siis sinu suur kodumaa armastus on, et mitu aastat pole kodumaal käinud?
Vastus: Kodumaa on seal, kus on parem.

Tegu siis venelase või tiblaga?

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#42

Eks igalühel oma nägemus asjast.Oleneb kus kandi poolt kaeda.Wäga wabandan aga minu nägemus wõrdne 39-40 aastate sündmustega.Hetkel pole minu jaoks wahhet Punaarmee või nn Wene rahuvalvajad.See kõige totaalsem ründamine.Ja ka siis olid kõik wastased Inglise,Prantsuse ,Ammerika spioonid.Ju mõnigatest asjadeet erinew arusaam.Sõber coldrexX jääb sõbraks edasi.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#43

Hehe õige jah, Ameerika spioonid on kõik, mitte valitsejad Smile
Vasta
#44

Vaat, valitsuse reþiimi vahetamine on ikka ameerika moodi. Mina leian seda, et meie peame oma resursse kasutama oma maa kaitsmiseks ja mitte toppida oma nina teiste riikidesse. Oleks meil nafta, oleks sama lugu, mis kaukaasias. Ma ei poolda ühtegi poole selles konfliktis, ja suhtun väga negatiivselt ka pooldajatele.
Käib info sõda, kel on võimalus vaadata CNN ja RTR, näevad, et üks ja sama pilt, vaid erinevate kommentaaridega. Venelaste sõjad käivad kaukaasias rohkem kui 300 aastat, ja kaukaasia ei rahune maha kunagi, nagu iraak ja nagu afganistaan.
Ja nüüd natuke fantastikat: Ameeriklased leidsid et põlevkivi on ka nende tähelepanu väärt, meie viime sisse käitseväed põhiseaduse korra toetamiseks Ida-Virumaale, ja venelased hakkavad kaitsma oma kodanikke seal. Ongi konflikt käes. Suurte riikide huvid risti, kannatame aga meie.

ei oska kielt!
Vasta
#45

coldrexX- le paar sõna...

Mis moodi on nt Gruusia toetamine humanitaarabiga nina toppimine teiste riikide asjadesse? Mismoodi on Eesti riigipeade soov koos teiste riikide juhtidega tuua asjasse lahendus ja Gruusiasse rahu, nina toppimine teiste riikide asjadesse? Kui me praegu lihtsalt kõrvalt vaataksime, mitte midagi ise tehes konflikti lahendamiseks, siis võib-olla vaadataks kunagi hiljem samasuguse jama puhul ka meile kõrvalt.
Praegusel juhul oli hoopis Venemaa see, kes toppis oma nina teise riigi asjadesse, suveräänse ja demokraatlikult valitud riigipeaga riigi sealjuures. Ma ei kujuta ette, mis tunded mind valdaks, kui Vene tankid jälle kord Eesti teedel sõidaks... Sama ju Gruusias toimub. Tuimalt seda agressiooni kõrvalt vaadata oleks ikka jube egoistlik.
Vasta
#46

coldrexX Kirjutas:Venelaste sõjad käivad kaukaasias rohkem kui 300 aastat, ja kaukaasia ei rahune maha kunagi, nagu iraak ja nagu afganistaan.
Ma ei tea, kas nüüd lipsas sisse mõni kirjaviga või ei saanud mina aru... Mul lihtsalt tekkis küsimus: miks peaks Kaukaasia maha rahunema, kui venelased käivad juba 300 aastat seal sõda pidamas? Et oleks juba nagu aeg öelda, et "okei, eks te siis tulge ja valitsege"? Minu poolt hoopis rispekt neile, et nad ikka suudavad ja julgevad venelasele vastu punnida.

Vägisi tuli silme ette Medvedjev, kes nõuab, et "Gruusia lõpetaks tingimusteta sõjategevuse". Ehk siis, et Gruusia lõpetaks tingimusteta Gruusia territooriumil oleva kutsumata Gruusiasse tulnud ebameeldiva külalise välja ajamise.

EDIT: tsitaadi lühendamine
Vasta
#47

Eesti riigis polnud kuni 41 aastani sakslasi armastatud.Aga see ,mis toimus siin 40 aastal pani enamuse rahwast saksa poolele.Ega see Natsi -Saksa mingi sõber polnud.Ainult ,et kõik minu sõja üleelanud sugulased meenutawad Hansu paremini kui Ivani.Ainult ,et keegi ei tea ,mis oleks juhtunud siis kui nemad Hansud oleksid sõja võitnud.Tollel teemal wõiks ju palju sõna wõtta.Mina igatahes pooldan Georgiat.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#48

Kodanik Petss! Teiega peaks kokku saama ja veidi juttu ajama. Vaatan, et meie mõttemaailmad ühtivad päris palju.

See on tegelikult loogiline, et pooldatakse saksa valitsust. Küsimus miks?
Mina leian, et põhjus on selles, et Saksamaa on tunnistanud oma vigu ja ka VABANDANUD. Vene Fõderatsioon seda teinud pole.
Siit ka väga hea kirjanditeema: Vana hea rootsi aeg.
Miks meenutatakse seda sõnaga hea, kui sama ajastu teiste valitsuste aegu mitte...

Mis neid asju seob?
Pakun, et see sõltub paljuski sellest, mida valitsus on teinud...
Toome väga must-valge näite:
Rootsi aeg: Talupoja jaoks kadusid mitmed piirangud. Tema jaoks mutuus: sai vabamaks. Lihtsalt maksud läksid teise kohta.
Vene aeg: Karmid piirangud.

Mõlema variandi pealt on näha, et Eesti pole olnud vaba riik, aga on näha, mis riik kodanikest hoolib...

Petssile: Gruusiat toetan minagi.
Selle oleks saksa võitnud: sellel teemal on palju spekuleeritud ja ega seda õiget vastust, mis oleks saanud, seda polegi...

T.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#49

Teine teise maailmasõja lõpuga seotud mõte on see et mis oleks juhtunud kui teist rinnet poleks avatud. Ja kui ka sel juhul oleks N-Liit võitnud. Terve euroopa ajalool oleks ikka väga tume plekk olnud. Vaevalt et siis lisaks DDRile ka FDR loomata oleks jäänud.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#50

Ei haaku küll teema pealkirjaga, kuid sellega, mis me sest teemast teinud oleme, haakub küll:
http://www.postimees.ee/?id=27173

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#51

Lihtsalt üks mõtlemapanev paralleel aastast 2004:

Saakashvili: Sõda Venemaaga on lähedal
24.08.2004 16:36

Gruusia president Mihhail Saakashvili hoiatas Prantsuse ajalehele Liberation antud intervjuus, et sõda Venemaaga võib olla lähedal ning Gruusia rahvas peab selleks valmis olema, vahendab ETV.

Intervjuus mõistis Saakashvili hukka Venemaa sõjalise toetuse Gruusiast eraldumisele püüdlevale Lõuna-Osseetiale.

Samas kinnitas Gruusia president, et ta ei soovi konflikti osapooli provotseerida ning esitas ettepaneku rahvusvahelise konverentsi kokkukutsumiseks Lõuna-osseetia olukorra arutamiseks.


http://www.postimees.ee/240804/online_uu...142579.php
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne