Pobeda vend Zim / Pobeda's Big Brother Zim
#81
Täitsa Viljandi värk. Lossi tänav peaks olema.
T.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
#82
https://www.google.ee/maps/@58.3634868,2...312!8i6656
Vasta
#83
Kõik õige - tõepoolest oli eeltoodud pildil kujutatud Lossi tn nurk ja seda vahetult enne tänast Laidoneri-nime kandvat platsi.

Aga nüüd, kus meil käes on taas korralik talveaeg ja lumerõõmud, on sobiv meenutada, et Zim on siiski tuntud olnud ka kui kõva rallimasin. Juuresoleval pildil on kujutatud ühte 1957-a ringis peetud üleliidulist võidusõitu, kus lisaks Pobeda-Sport'idele, samuti Zis-110 põhjal ehitatud 2-kohalistele rallimasinatele astus üles ka G-12.

Arhiiv teab pajatada, et pildil näha olevate kangete ja võidukate rallitajate nimed olid isand A Kuznetsov ja isand V Konjasa, ja seda ühises heitluses Volgade ja Zim'ide klassis. Ja siit ka küsimus - millises Eestile lähedases paigas on ka tänapäeval võimalik näha algses seadistuses G-12 kihutamas finishijoone poole? Vihjame, et antud sooritus leiab aset justnimelt talve ajal.

Elamusterikast kurvisõidutehnikat talvistes metsades seniks! (EDIT: õige vastus ülalesitatule on muidugi Soomes peetav talveralli)


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#84
Tahaks täna rääkida millestki helgest, reipast. Aga ei saa, peab jälle sissejuhatuse tegema verise alatooniga. Nimelt raskel, et mitte öelda vaimu ja keha vägistaval nõukogude korra kehtimise ajal peeti alati kõikvõimalikke võitluseid. Küll nähtavaid ja küll varjatuid. Nende erinevate liikide, kohtade ja tegijate hulgas oli üks eriline ja eriti kuri loomake, nö teadusele tundmatu liik nagu Potsataja, mida nimetati rahuvõitluseks.

Ütleme siis nii, et lisaks omamaisele terrorile oli kangesti vaja seda 'helge homse nimel' toimuvat inimkapitali hävingut  importida naabermaadessse lähedal ja kaugel. Kuidas see tegevus rahu nime alla ära mahtus, jääb muidugi teadmata, a nii see kombeks reziimil oli. Seetsinane mahe sirm lõppematutele maailmavallutusplaanidele   ei olnud tundmatu ka meie päikselises Tallinnas.

Ja jõudsimegi korraks mahedamate teemade juurde - lugeja kujutleb hetkeks suvist pealinna, kus lehvivad lipud, mängivad pasunakoorid, üles astuvad kunstimeistrid lähedalt ja kaugelt, süüakse jäätist ja juuakse gaseeritud vett, kodanikud jalutavad ning plaksutavad. Meeleolu on rõõmus,  sõbralik, isegi võiks öelda hooti ülev. Ja kui küsime - mis toimub, mis on pannud kodumaa pealinna elanikke tunnetama neid mahedaid marsirütme? Õige vastus - ei keegi muu kui rahu ise! Võitlus rahu eest!   Toungue

PS . Sestap näebki ka alljärgnevatel 1967a piltidel tõelisi Võitlejaid Rahu Eest seda tegemas Gaz-12 abil ja seda otse Raekoja platsil. Seekord on rahuvõitluse sihiks Läänemeri isiklikult, paraku küll Balti mere nime all. Pildid pärinevat kunagisest V.Salmre kogust.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#85
kui zim paaritatakse mersuga saab sellise värdi

[Pilt: t760_DSC02007.jpg]

[Pilt: t760_DSC02006.jpg]
Vasta
#86
Kaunist sügise jätku.
Et hüva garaazi-elu aeg saab taas hoo sisse, on kindlasti vaja jälle 'plekist pruudile' midagi head pakkuda.
Ükspäe jäid silma kaks käsiraamatut, üks hooldustööde oma ja teine varuosade oma, mis olgu ka siia osaliselt 
üles riputatud. Kui kellegile nimet väljaanded tervikuna ja heas korras näppu satuvad, andke aga teada.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                   
Vasta
#87
Talveaeg jälle käes ja eks talvel käi ju iga mees ikka Nuustakul.

Mingem siis meiegi ning põikame minnes 1964-sse aastasse - ja mis me 
näeme - suur Soome president on juba ees ning kihutab
Otepää linna vahel nagu riigijuhtidele ette nähtud. See tähendab, et 
hooga,  täie hooga.

Saateautoks aga ikka meie loo peakangelane, G12. Häid suusaelamusi
ja tänu Heino Mägile, kes jõudis pildi enne ära võtta kui masin mööda
tuhises!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne