Metallipuuride teritamine

Puuri teritajaga teeb iga üks puuri teravaks suht hetkega kui mitte minutitega.Nüü kaua kulub aega poodi minekuks,et uus puur tuua?
Vasta

(08-02-2023, 00:41 AM)isandpauk Kirjutas:  Vaatan seda teemat ja jätkuvalt loobin nürid/murdunud puurid eraldi karpi lootuses, et kunagi keegi need ära teritab.  Väga palju puurimist ei ole, normaalset käia ka ei ole ning teritamise on siiani asendanud järgmise puuri ostmine.  On siin keegi, kes võtaks kilo puure teritada?
Kui Rapla kaugeks ei jää võta puurid kaasa ja teeme teravaks.(ise teed ma juhendan).
Vasta

(08-02-2023, 12:43 PM)ahtos Kirjutas:  
(08-02-2023, 00:41 AM)isandpauk Kirjutas:  Vaatan seda teemat ja jätkuvalt loobin nürid/murdunud puurid eraldi karpi lootuses, et kunagi keegi need ära teritab.  Väga palju puurimist ei ole, normaalset käia ka ei ole ning teritamise on siiani asendanud järgmise puuri ostmine.  On siin keegi, kes võtaks kilo puure teritada?
Kui Rapla kaugeks ei jää võta puurid kaasa ja teeme teravaks.(ise teed ma juhendan).
Lisaks juurde Tartumaa Tõrvandi.
Vasta

On kellegil kirjandust püssipuurina teritamise kohta?
Vasta

(21-02-2023, 18:37 PM)pen.skar Kirjutas:  On kellegil kirjandust püssipuurina teritamise kohta?
Mõnedel slaididel on nurgad olemas.
Vasta

Kas puur nüri ja teritust vaja või vaja puur ise valmis teha?
Vasta

Teatud läbimõõduga puure tulenuia torule ei ole soovitav osta sest pärast saab ametkonnast päringu milleks seda tarvis.
Vasta

Sovhoosi töökoja riistakambrmees Karla oli endine Arsenali töömees. Kui küsisid mingit erijämedusega puuri, näiteks 10,2 mm M12 alla, siis võttis 10,0 puuri, lauakäia veidi ja tegigi 10,2 augu! Olin sel ajal läbematu, jäi uurimata kuipalju kannatab puuri nimimõõdust jämedamat auku teritusega sundida  tegema.          Poest kahtlaselt täpset küsida polegi vaja, selleks teritus ju...
Vasta

Servemetis on käiakive, Poltava teemantkettaid ja viile jne. Teemant terituspulki. Poltaava kraami saadavavusega on nagu on praegu. Vaikselt tilgub.

Käiarihtijaid-puuvarrega. 

Neid tehakse Sievertis, Tartus, aga otse kätte ei saa. Kiri pannakse peale"made in Sweden" ja nii ta läheb. Hind ka vastav.

Servemet OÜ. 
Keermepuurid/Lõikurid(meeter/toll), Metallipuurid, Metallifreesid(sõrm/ketas), Käiakivid/teemantkettad, Laagrid.
Vasta

Ei mäletagi nüüd täpselt, kas siin teemas või kuskil mujal ajas keegi kangesti taga puuri, millega hää punktkeevitust lahti närida.
Sai leitud endale küll hoopis muuks otstarbeks see puurike (mis tegelikult ongi mõeldud selleks otstarbeks, milleks mul vaja läks), aga sobib oma olemuselt suurepäraselt ka punktkeevisliidete avamiseks. Kui just peab selline esspessiaalne ta olema... - no mine tea... Ma olen siiani tavalisega kah hakkama saanud  Big Grin
Ühesõnaga, pildid on nigu on, telefoniga täristatud, aga mingisugust aimu vast otsa kujust saab.

                   
Vasta

Mõtlesin puuride ja freeside teritamise peale nign küsisin hindu. Otsfrees 5,3eur+km ning puurid olenevalt tüübist ja suurusest keskiselt 4eur+km. Sisuliselt saaksin ma oma komplekti uuesti osta odavamalt kui puuride teritamine maksaks - minu Makita puuri komplekt. Kas sellise komplekti teritamisel on mõtet, ehk kas saab üldse orginaalist paremaks? Iseenesest olen ma kodus saanud nende puuridega seni väga edukalt kõik puuritud.
Vasta

Need koobaltpuurid on juba üsna head, mul on omal suht samad asjad, aga Metabolt, ka hind oli samasse auku. Eelmine komplekt oli ka Metabolt, aga need olid lihtsalt HSS tähisega ja need olid küll kuidagi pehmed. Mis aga puutub puuride teritamisse, siis ma julgen arvata, et tervet komplekti teritada poleks vaja, tavaliselt saavad kõige rohkem kasutust 6 ja 8mm, mõni mõõt siia-sinna. Aga tuleb ikka omale ka korralikult teritamine vist ikka selgeks teha. 
Muuseas, nägin hiljuti ühel töökaaslasel mingit uut tüüpi puure, ots oli enam-vähem selline nagu koonusfreesil/puuril, aga tihedama "sammuga"- kuidas selline asi end õigustab ja kuidas selle teritamisega on?
Hind on ka muidugi, nagu siin on öeldud, venekeelne.
[Pilt: 246799061.jpg]
Vasta

Pleki sisse avade tegemiseks igatahes ideaalne, saab kiiresti väga hea tulemuse. Paksema materjali kallale ei ole üritanud minna nendega, olen tavalist puuri kasutanud. Kuna olen ainult õhukese materjali jaoks kasutanud siis teritada ei ole vaja olnud aga ilmselt tuleb minema visata ja uus osta.
Vasta

(27-03-2023, 12:00 PM)oliveer Kirjutas:  Mõtlesin puuride ja freeside teritamise peale nign küsisin hindu. Otsfrees 5,3eur+km ning puurid olenevalt tüübist ja suurusest keskiselt 4eur+km. Sisuliselt saaksin ma oma komplekti uuesti osta odavamalt kui puuride teritamine maksaks - minu Makita puuri komplekt. Kas sellise komplekti teritamisel on mõtet, ehk kas saab üldse orginaalist paremaks? Iseenesest olen ma kodus saanud nende puuridega seni väga edukalt kõik puuritud.
Minu silmis on mõte igasugust puuri teritada seni kui veel sellega veel puurida saab.
Vasta

(27-03-2023, 13:24 PM)muska71 Kirjutas:  
(27-03-2023, 12:00 PM)oliveer Kirjutas:  Mõtlesin puuride ja freeside teritamise peale nign küsisin hindu. Otsfrees 5,3eur+km ning puurid olenevalt tüübist ja suurusest keskiselt 4eur+km. Sisuliselt saaksin ma oma komplekti uuesti osta odavamalt kui puuride teritamine maksaks - minu Makita puuri komplekt. Kas sellise komplekti teritamisel on mõtet, ehk kas saab üldse orginaalist paremaks? Iseenesest olen ma kodus saanud nende puuridega seni väga edukalt kõik puuritud.
Minu silmis on mõte igasugust puuri teritada seni kui veel sellega veel puurida saab.
Kui ise hästi oskaks siis küll, aga kui teritamise hind on kallim kui puur ise siis tekitab küsimusi Big Grin
Vasta

Ega seal midagi keerulist ei ole.
Vaatad uut puuri.
Lased käia peal veidi.
Proovid puurida.

Kui ei puuri ilusti siis otsast peale.

Nagu öeldakse, et kui su kämbla asemel pole kimp nokusid siis saad hakkama.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Ja kui on külglõikeserv alguses viga saanud. siis kruustangide vahele ja jupp maha lüüa. Toruga murda ei saa- liig pikalt võtab. Teritamisel vahetevahel veetassi, et siniseks ei laseks.
Vasta

(27-03-2023, 13:52 PM)oliveer Kirjutas:  
(27-03-2023, 13:24 PM)muska71 Kirjutas:  
(27-03-2023, 12:00 PM)oliveer Kirjutas:  Mõtlesin puuride ja freeside teritamise peale nign küsisin hindu. Otsfrees 5,3eur+km ning puurid olenevalt tüübist ja suurusest keskiselt 4eur+km. Sisuliselt saaksin ma oma komplekti uuesti osta odavamalt kui puuride teritamine maksaks - minu Makita puuri komplekt. Kas sellise komplekti teritamisel on mõtet, ehk kas saab üldse orginaalist paremaks? Iseenesest olen ma kodus saanud nende puuridega seni väga edukalt kõik puuritud.
Minu silmis on mõte igasugust puuri teritada seni kui veel sellega veel puurida saab.
Kui ise hästi oskaks siis küll, aga kui teritamise hind on kallim kui puur ise siis tekitab küsimusi Big Grin
Puuriteritajad on ju poes müügil.Võtad uue puuri ja vaatad otsa,et milline välja näeb,siis hakkad nüri puuri teritama ja üritad uut puuri jäljendada ja nii proovides hakkab ka lõpuks tulema...mina võtan karbist puuri ja vaatan sellele otsa ja silm fikseerib kohe kas nüri või terav.Nüril puuril nagu ka igal muul nüril lõikeinstrumendil on lõikeserv valge,teritad ja valge koht kaob....
Vasta

Nädalavahetusel avastasin ka HSS nüri puuri. Mõned tõmbed 240 karedusega teemantplaadiga ja voila, sain edasi jätkata. Üldiselt viskan puurid minema kui nüriks lähevad ja kümpsi eest uus komplekt ligi. Kord kahe aasta jooksul jaksan seda lubada küll...
Vasta

(27-03-2023, 13:05 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Pleki sisse avade tegemiseks igatahes ideaalne, saab kiiresti väga hea tulemuse. Paksema materjali kallale ei ole üritanud minna nendega, olen tavalist puuri kasutanud. Kuna olen ainult õhukese materjali jaoks kasutanud siis teritada ei ole vaja olnud aga ilmselt tuleb minema visata ja uus osta.
Tööjuures meil terve komplekt sellised uuema aja puure. Need pidavat veel hea olema sellega et paned puuri paikka aukku puuritavale kohale ja see püsib paigal. Pole vaja tärniga ette lüüa. Proovisime ka kõige suurema puuriga mis meil oli...13 mm ja materjaliks oli 5 mm seinaga nelikanttoru. Ilma vaäiksema augu ette puurimiseta läks läbi väga hästi. on küll head puurid,kallid küll. Aga samas on endalgi küsimus, et kuidas teritada kui üldse selliseid saab ja kui kaua need kestavad. Hetkel endal veel liiga vähe kasutuses olnud, et kestvust ja vastupidavust hinnata saaks. Ostaks omale kojugi sellise komplekti aga siin würtis selline komplekt 200 euri.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne