5 X TALUPOJA iseliikuv šassiitraktor ДВСШ -16 1959 a.

(14-10-2015, 23:01 PM)meli666 Kirjutas:  
(14-10-2015, 22:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Samuti ei käi ka T-25 ja 40 kaante alla. Vähemalt pole ise näinud.

Nüüdsel ajal traktoripoodides täitsa saadaval see vasktihend.
Näeb selline välja: https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pag...20&lang=et
Jah seal küll kirjas, et plokikaane tihend, kuid tegelikult käib selline vaskrõngas ploki ja silindri vahele. Vähemalt T-40 puhul küll. Oma T-25-l pole silindreid maha võtnud ja ei tea kas seal ka selline rõngas on.
NB! Vaatasin just T-25 osade kataloogist järgi - ka seal näitab sellist tihendit.

Elekter ja elektroonika 1977 a.
Vanatehnika
Kõnetraat:524null8721
Vasta

Sai ükskord ploki ja silindri vahelisi vask rõngaid ostmas käidud ja kohe pakuti ka plokikaane ja silindri vahele vask rõngast. Ütlesin, et seal ei käi tihendit ju, ja vastati, et paljud on selle vastu huvi tundnud kuna ei saa plokikaani pidama...
Vasta

(15-10-2015, 05:05 AM)Jokker Kirjutas:  Jah seal küll kirjas, et plokikaane tihend, kuid tegelikult käib selline vaskrõngas ploki ja silindri vahele. Vähemalt T-40 puhul küll. Oma T-25-l pole silindreid maha võtnud ja ei tea kas seal ka selline rõngas on.
NB! Vaatasin just T-25 osade kataloogist järgi - ka seal näitab sellist tihendit.
Jah,silindrite alla käivad samuti vaskrõngad. Need on mul olemas. Kunagi sai ka ilma pandud aga ajas kenasti õli hülsi ja ploki vahelt välja. Peale vaskrõnga paigaldamist läks asi kohe paremaks. Võib öelda,et häda kadus lausa ära. Eks peab siis poest läbi minema ja nõudma kaupa.
Selle vaskrõnga puudumine võibki olla selle põhjuseks,et kõik vanemad mootorid nõretavad õlist. Kuna plokikaani on palju kordi lapatud mootorilt maha ja peale+ kolvirõngaste ja hülsi kulumine aitab ka kaasa. Immitseb vaikselt vahelt välja ja tatistab kõik kohad täis. Ise nägin selle oma silmaga ära,sest võtsin nookurite pealt õlituse täitsa maha ja häda kestis edasi. Pärast kontrollisin veel tõukurvardatorude tihendeid aga sealt ei tulnud midagi,ei saanudki tulla....
Vasta

(14-10-2015, 23:20 PM)Gravity Kirjutas:  Tegelikult saab ka silindrit 0,5mm pealt lühemaks treida või pihusti aluse seibiga mängida(kui võimalik).

 Kui ikka kolvigrupp ja klapid korras siis on surveastme langus pigem laboratoorse mõjuga. Kulunud klapid, mida on soveldatud või lõigatud ehk lähevad rohkem peasasse avaldavad suuremat mõju .

Selles on tõde. Mul kaubikul läks kunagi plokikaan katki ja panin teise. Klapid olid kõvasti ära uppunud kaane sisse. Peale kaane vahetust buss enam nii ei lennanud,kui varem. Eks kõik asjad mõjuvad. Miks muidu on isegi manuaalides mõõdud antud,et kui sügavale tohib klapp uppunud olla. No teinekord pole midagi teha,vanad asjad ju.
Ja tegelikult vaatasin,et hülssi annaks treida küll,sest kolvil jäi veel tükk maad üles tulla. Kunagi sai ka seda tehtud aga ei saanud aru midagi,et parem oleks. Käivitus ikka nagu alati-üks silinder ees,teine järel.... Big Grin
Vasta

Kaasaegsetel õhkjahutusega mootoritel on nagu kahte lehte lahendusi.

Osadel käib silindri ja ploki vahele vasktihend aga teistel mitte. Mõlemal juhul kui ise teen remonti siis tõmban kerge kirme mootori hermeetikut ja pole kunagi leket olnud.

Olen nõus, et kui sul on tehases uus plokk ning silinder siis võib see pidada  aga päevinäinud mootoril pole ühendus/tihenduspinnad enam ideaalsed ning seetõttu ka vasktihend ei pruugi päästa.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

No minu traktori puhul siin pood ei aita,tuleb ikka ise teha. Võtaks neid rõngaid poest aga mõõdud ei sobi kuidagi. Õnneks on mul veneaegset õhukest vaskplekki mõõdus 0.45 mm. On veel ka messingplekki aga seda vist pole hea panna,tea kuidas tule käes käitub. Mul on mingid vanad arsti käärid kumera otsaga ja lõikab seda vaskplekki nagu mühinal. Ajab asja ära küll. Sirgete kääridega saab ainult väljast lõigata ja pole ka nii hea. Tea,peaks pildi ka kääridest vist üles panema,saate mõtteid. Eks millalgi siis.
Vasta

Mul riiulis 0,5mm alu plekki, millest selliseid tihendeid teen. Kasutan shablooni ja lõikan vaibanoaga. Esimese korraga lõikab korralikult läbi.
Vasta

Õhtust!

Sain siis lõpuks jälle traktori tööle. Aega läks aga asja sai. Vahetasin ka generaatori ära,sest vanal G-108Г-l lendas kollektor vanadusest laiali. Näris kaks komplekti harju ära,ennem kui sain aru,et mis lahti on. Hakkas ka akut laadima kenasti. Õnneks oli mul veel mõned vanad genekad riiulis. Tea kas pean veel mõned tagavaraks vaatama. Tahaks nagu originulli aga kuna kõik kinnitus ja pingutus on ümber tehtud,pole mõtet toimivat süsteemi lõhkuda. Kui pensile lähen siis viskan kõik võõrad jupid pealt minema... Big Grin 
Hommikul jahedaga käivitades kohe tööle ei kargand vaid ikka võttis ühe silindri varem järgi ja siis tuli teine tööle. Eks siin mängib rolli see,et kõik on vanadest osadest kokku laotud. Ei ole võrdne värk. Mootor väga ei tossuta seega pole mõtet enam rohkem torkida. Kunagi ähvardasin,et vahetan küttepumbal plunzripaarid ära aga polnud õigeid panna. Nüüd on õiged kenasti riiulis aga pole mõtet torkida..... ja teisi tüüdata. Big Grin  Ega sellest jantimisest suurt tulu ei tõuse. Seda mootort ideaalselt tööle nagunii ei saa.  Võibolla ainult siis,kui leian suurema hunniku uusi osi.

Ikka otsin taga vanema mudeli mootori hülsse mis on alt kraega ja millele kinnitub plokikaan poltidega külge. Silindri läbimõõt seest 95 mm. Seisukord ei oma tähtsust.
T.
Vasta

Õhtust!

No vahepeal leidsin varudest uuema tüübi tunnilugeja:

[Pilt: 245075153743ce_l.jpg]

See aga minu mootorile ei sobi. Otsin vanatüübi oma ja kui keegi vahetada tahaks siis minu oma on tutikas. Wink
Vasta

(25-08-2013, 21:30 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(25-08-2013, 20:11 PM)MAZ Kirjutas:  Paistab,et kodanik Talupoja traktor pole veel ainuke eesti peale.
https://www.osta.ee/traktor-t16-39471668.html

[Pilt: 1_1_17407532.jpg]
Pean kodanik MAZ-I kurvastama,sest see traktor ei ole DVSš-16 vaid tavaline T-16. Neid on õnneks karjade kaupa alles aga minule teadaolevalt on vabariigi peale ainult 2 minu marki isendit ja ainuke arvelolev on minu oma.  Mõlemad on mulkide käes....Wink Ma ei saa kahjuks väita,et ongi viimased aga olge mehed ja andke teada,kui teil selline apastraat on ja sel juhul muudan kohe oma ütlemisi....Big Grin Olen ka laias maailmas otsinud oma mudelit taga aga netu sõbrad......Sad On küll igalpool juttu ja pildid juures valed........ja need pildidki on meie kodumaalt....... ksf. Sillu poolt ja abil tehtud....... Üllatusi on ka venemaal,kus uut T-16 M peetakse DVSš-16 neks.......... siit järeldus,et ka mujal pole neid traktoreid...... Miks muidu pole isegi pilte kuskil.......?

Tere
Minul õuepeal samasugune traktor D16 mootoriga ja kusagilt pole juppe mootorile. Raam on muidugi lühemaks keevitatud. käib aga käivitub suht halvasti. Starter ei ole näha ka õige peal ja jääb lahjaks. Tavaline T16 on teistsuguse mootoriga ja silindri läbimõõt oli suurem kui 110 mm. Ka kolvirüngad ei sobinud T25 omad. Lisaks on jahutusventilaator tavalistel T16-tel teistsugune.
Vasta

Üldiselt ega DVsŠ-16 mootorile ei sobigi need mootori osad,mis tehtud T.25 ja 16le. Isegi vanema T-16 osad ei ole  T16M omadega enam vahetatavad. Aga,mis on siis kodaniku konkreetne mure,ma ei saa hästi aru?


Vasta

Alati võib helistada ja küsida. Nummer on profiilis täitsa avalik.... Saatsin ka privaatsõnumi.
Vasta

(11-03-2016, 09:40 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Alati võib helistada ja küsida. Nummer on profiilis täitsa avalik.... Saatsin ka privaatsõnumi.

Tänud, sain numbri kätte ja helistan kindlasti. Jama selles et sain sellise isendi kingituseks ja eelmine aasta sain ka korralikult käima. Plaanin selle mootori lahti võtta ja vahetada ära kolvirõngad, Vaadata kolvid üle jne. Leidsin sellisele ühed rõngad autode varuosade katalogist mis sobivad mõõtude poolest. Jama on selles et kuna see on ilmselt kunagi kokku pandud ja on muldvana siis starter ei anna piisavalt jõudu et käima vedada. Starter vaja leida või miski mis on samaväärne. Plaanisin ka projekti mingit muud mootorit peale sobitada aga see suht keeruline sellisel masinal.
Vasta

Kui asi juba mootori vahetamiseks kisub, siis ei tasu see asi ennast ära, isegi kingitusena saadud masina puhul. Startereid leiab, aga aku peab ka väga hea olema.

Ja kui masin töötab, siis ma parema meelega seda lahti ei kisuks: masinal pole mõtet segada töötamist...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(14-03-2016, 09:52 AM)Tartumaamees Kirjutas:  ...
eelmine aasta sain ka korralikult käima. Plaanin selle mootori lahti võtta ja vahetada ära kolvirõngad, Vaadata kolvid üle jne. Leidsin sellisele ühed rõngad autode varuosade katalogist mis sobivad mõõtude poolest. Jama on selles et kuna see on ilmselt kunagi kokku pandud ja on muldvana siis starter ei anna piisavalt jõudu et käima vedada. Starter vaja leida või miski mis on samaväärne. Plaanisin ka projekti mingit muud mootorit peale sobitada aga see suht keeruline sellisel masinal.

Toimivat asja pole mõtet enne torkida, kui toimimast lakkab. Cool

Isand Talupoeg oskab kindlasti kommenteerida nüüdisaegse reduktorstarteri paigaldamise võimalikkust. Teeks elu hulga lihtsamaks ja vajaliku aku väiksemaks Big Grin
Vasta

Kahjuks pole seda reduktorstarterit üritanud paigaldada ja kuna Druzba mootoreid lademes varutud,ei pea mõtekaks asjaga tegeleda. Lasen vanaviisi edasi. Kui satuks kätte siis võiks proovida aga ei hakka kulutusi tegema.
Aga see on õige küll,et kui veel töötab mootor,ära väga näpi.... see sunnik on nagu pirts linnapreili....ei tea mis tahab ja teeb... Big Grin  Vahest võtab endalgi juhtme kokku.
Vasta

Kuuldu põhjal on olnud need mootorid kogu aeg rohkem nööri otsas käivitatavad-seega on druzba mootor täitsa omal kohal. Originaal starter liiga lahja aga minu mäletamise järgi peaks sobima k  gaz-53 starter. Tavaiselt 53 starter oli 1,5 kw aga oli ka 1,8 varjante olemas ja need jõudsid juba vedada.
Vasta

sndr81, seoses emakeelepäevaga on keelatud "varjant" kirjutamine, peab kirjutama "variant". Nii on ka õige loomulikult Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sobib vist siia teemasse!
DVFS-14
http://www.kuldnebors.ee/search/pollumaj...e_size=100
Vasta

Õhtust!

Kõik on vanaviisi. Traktor töötab,heinaniitmine ka vaikselt hoos. Muret teeb ikka see vikatirootsude murdumine. Üks pidas siin küll ilmatuma aeg vastu aga lõpuks ikka murdus ära. Otsustasin vahepeal natuke proovida julmalt kokkukeevitamist koos teradega.

[Pilt: 24675523add759_l.jpg]

[Pilt: 24675525c2902f_l.jpg]

Eks näis kuidas kestab. Niisama viisakalt keevitades ikka murdub ära. Olen küll ka needi välja käianud ja vahe kinni keevitanud + pärast uuesti uue needi augu sisse puurinud. Kahjuks see lahendus ei kesta. Eks annan teada mis juhtub edaspidi.
Veel tegi muret see heina kogunemine suure sõra taha. Hiirehernes oli eriti nuhtluseks,jäi kohe troppi ja mõned meetrid saad ainult niita. Võtsin kätte ja lõikasin suure sõra tagantpoolt lihtsalt maha ja keevitasin uuesti kokku. Aga nüüd juba sellisesse asendisse,et hein libiseks paremini edasi peale lõikust. Sellest oli ka abi. Pidin ka kaarelauda pikemaks tegema,sest jäi lühikeseks ja ei toiminud.

[Pilt: 24675531ae2fda_l.jpg]

[Pilt: 246755335ec1e6_l.jpg]

Veel tegin ümber dünamo pingutuse süsteemi. Selle käivitusmootori võlli pärast ei saanud eriti pikalt rihma pingutada. Säti kuidas tahad aga lõpuks ikka latt vasta võlli. Lõikasin latil veel tolli jagu keskelt välja. Nüüd asi jälle toimib. Kui uue rihma peale panen siis alles selgub,et kas veel vaja midagi juurde nuputada. Hetkel lasen edasi. Samuti sai dünamo rihmaseibi sügavamaks treitud,sest seibi soon nii laiaks kulunud,et rihm jooksis juba põhjas.

[Pilt: 246755276d6b02_l.jpg]

Eelmisel hooajal plokikaant üle treides on nüüd näha ka töö tulemus:

[Pilt: 246755290ff63a_l.jpg]

Nimelt peale pikka tööpäeva jääb poritiiva sisemine külg õlivabaks. Big Grin 
Seega kui kellegil sama jama siis pole vaja viga kaugelt otsida. Jamasin ja otsisin seda lekkekohta ikka palju aastaid. Lõpuks tüdinesin ära ja võtsin nookuritelt õlituse täielikult maha. Ikka sama lugu,õli lendab... aga kustkohast? See jäigi saladuseks kuni sinnamaani,kui plokikaane üle treisin. Liitepind hülsi ja kaane vahel aastatega lihtsalt läheb kehvaks. Eks neid on ju tõstetud,vahetatud ja kümneid kordi uuesti pingutatud. Vanadus siis. Olen näinud seda meeletud õlilahmamist paljudel vanatüübi mootoritel. Eks ka 25 ja 40-tel sama lugu.
Heina-aeg on ilus aeg. Wink

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne