Mis aastakäigu Husqvarna ?
#1

Tere

Õnnestus professori pööningult kätte saada selline Husqvarna. Kas keegi oskaks enamvähem määratleda, et mis aastakäigu pilliga on tegemist ?
Raaminumber 591667 või siis 691667. Esimesest numbrist ei saa täpselt aru.
Praegu mõtlen siin kas üritada taastada originaalkujule või teha pisut popim pill ?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                   

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#2

Liiga heas komplektsuses, et popimat pilli teha. Tasuks ikka originaaliks teha.
Vasta
#3

Pane sõitma, ülejäänu jäta nagu on. Mona Lisat ei lase keegi liivapritsiga puhtaks...

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#4

Siin foorumis on Husqvarnade aastatest ja numbritest teema olemas, ksf! Valdo on omi mõtteid ja tähelepanekuid seal väljendanud. Number paistaks ikkagi algavat 5-ga. Ketiratta ja tulehoidja kronsa järgi ei ole meil levinud asi, vähemalt ketiratta järgi peaks olema hiline, alates kusagilt 40-ndast aastast. Kas on tegu uue vabariigi ajal siia sattunud rattaga?
Vaata ka, kui pole vaadanud
http://mo-ped.se/bike/b_hq2.htm

Kas tagaratta rummul aastaarvu pole?
Vasta
#5

Tere

Millal täpselt Eestisse on satunud ei tea...aga mitte uuel eesti ajal. See oli porfessori äiapapa jalgratas...Äiapapa ise on praegu 89 aastane ja kahjuks kuulmine on väga kehvaks läinud. Niipalju sain teada, et rattaga on kõvasti saanud omalajal sõidetud ja kui rehvid katki läksid sai veljed ära vahetada...sest õige mööduga rehve polnud enam kusagilt saada. Äiapapal oli hea meel, kui keelelgi sellest rattast veel asja on Smile. Viimased 20-30 aastat on ratast suht hästi hoitud. Rippus nööridega pööningupeeni küljes kenas kuivas kohas.
Originaalkujule taastamiseks peaks nägema milline ta originaalis välja näeb...eriporikalt on lipp vist puudu ja ketikatse...kindlasti on veel asju ?

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#6

http://www.cykelhistoriska.se/cyklarh2.htm
Seal lõpus on ka numbritest ja aastatest midagi. Peaks ikkagi ennesõja värk olema, siis meil mitte eriti levinud mudel/teostus. Eks ootame millal Valdo sekkub, on ta ju aastakümneid ja seibitäpsusega....Ega seal suurt midagi eriti teistmoodi ei peaks käimagi. Vb pole sadul ka päris algne, velgede või rataste kohalt ei oska selle pildi järgi midagi tarka öelda.
Husqvarnade taastamine (nendega tegelemine) on üsna populaarseks muutunud, peaksite (võiksite) oma klubi looma. Smile
Kahju, et ksf! Andrus pole juba ammu foorumisse sisse logistanud, lugenud ehk on. See Pärnu linna tubli mees on ka asja sügavuti uurinud ja 2 ratast väga ilusasti taastanud.
Ikkagi huvitaks, mis rumm taga ja mis kirjad peal. Et kas jäi algne rumm peale velgede vahetust või mingi muu kombinatsioon.

Masin on ilmselt üle värvitud, ketikaitse ja porilaua märk puudu. Esiporika alumine ots ka vist hävinud nagu neil tavaliselt. Ka tagareflektorid kipuvad ekspl. käigus ratast lahkuma kuna ei osale oluliselt edasiviivas liikumises.
Jällegi ksf! Valdo on omi Husqvarna - tegemisi foorumis kajastanud, seal pilta ja juttu, pole küll täpselt sellisest aparaadist, aga põhimõtteliselt asjad sarnased - 2 ratast, torud, sadul, pedaalid ja mingi vänt!
Näiteks see teema
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...=husqvarna

Kui paned foorumi jalgrattaalalõigu otsingusse sõnad Husqvarna või MINA, MINU, siis peaks viiteid lgp. ksf! Valdo Husqvarnadele tulema nagu kirjuid koeri! Wink
Vasta
#7

Kui ma ükspäev (ehk nv.) kodu saan siis uurin asja lähemalt. Selline rattasaamisrõõm lõi eile pildistamisel pea pisut uimaseks ja ei osanud kohe kõikidele detailidele rõhku pöörata. Ma tuhlasin foorumi läbi ja leidsin sellise teema kus minu pilli raaminumbri 591667 järgi võiks arvata, et tegu on siis 1937-1939 aasta Husqvarnaga. Huvitav on see, et sellise tulehoidja konksu markeeringuga ma midagi kusagilt ei leidnud….Mulle endale tundub ka, et ratas on mingivahe musta värviga ülevuntsitud a milline oli algne värvilahendus ja kas porilauad võisid ka kroomitud/nikeldatud olla ei tea praegu. Sadulat ei tea ka, et kas on hiljem pandud või saadi kohe sellisega. Tagumise/esimese ratta rummumarkeeringud uurin järgi. Tänan info eest.
Kui keegi teab kust saada esimesele porilauale kinnituv märki, tagaporika reflektorit ja ketikaitset siis andku teadaSmile

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#8

Luure andmete kohaselt käis prof. Valdo lõunanaabrite juures laadal ja nüüd tuleb raske koormaga vaikselt kodu poole.
Vasta
#9

(06-06-2011, 17:32 PM)sass Kirjutas:  Luure andmete kohaselt käis prof. Valdo lõunanaabrite juures laadal ja nüüd tuleb raske koormaga vaikselt kodu poole.

Ehee Smile. Ei Valdo komentaare ootaks küll... Endal oli plaanis vahepeal midagi sellist teha. A samas nagu ei raatsi ?!?



Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#10

(06-06-2011, 18:12 PM)Heiks Kirjutas:  Valdo komentaare ootaks küll...

Usun, et 1940 või äärmisel juhul 1939 lõpp. Uuetüübiline (viie ümara avaga muster) ketiratas reedab selle.

(06-06-2011, 18:12 PM)Heiks Kirjutas:  Endal oli plaanis vahepeal midagi sellist teha. A samas nagu ei raatsi ?!?

Aga tee parem niisugune - http://www.facebook.com/media/set/?set=a...=1&theater



Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Valdo sa tekitad siin oma ilusa rattaga fustratsiooni...niigi eilne öö ei saand õieti magada Smile. Muide, ma nii muu seas panin FB. tähele, et meil on ühel ja samal päeval sünnipäev ja töötame mõlemad ülikoolisSmile. Eks ma hakkan vaatama, kuidas ma selle rattaga hakkama saan. Suured tänud info eest, Kassile kaSmile

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#12

(06-06-2011, 22:42 PM)Heiks Kirjutas:  Valdo sa tekitad siin oma ilusa rattaga fustratsiooni...niigi eilne öö ei saand õieti magada Smile. Muide, ma nii muu seas panin FB. tähele, et meil on ühel ja samal päeval sünnipäev ja töötame mõlemad ülikoolisSmile. Eks ma hakkan vaatama, kuidas ma selle rattaga hakkama saan. Suured tänud info eest, Kassile kaSmile

Oh, mis nüüd mina! Pole mul õigel päeval sünnipäev ja ka ülikoolis pole ma töötanud. Sad Erakogu ka õieti pole...
muide, Valdo töötab ju ka turvamehena vist? Toungue
Ja kui öösel ei saa magada, siis maga päeval! (turvameeste rahvatarkus!) Wink

Vasta
#13

(06-06-2011, 13:47 PM)Heiks Kirjutas:  ......
Originaalkujule taastamiseks peaks nägema milline ta originaalis välja näeb...eriporikalt on lipp vist puudu ja ketikatse...kindlasti on veel asju ?

No midagi sellist, mis ostas müügis
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=...19523850#1


Vasta
#14

(08-06-2011, 10:38 AM)kass Kirjutas:  No midagi sellist, mis ostas müügis
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=...19523850#1

Ohoo. tänan lingi eest. Kui rattast ei saa siis vähemalt pildid juba sain Smile

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta
#15

(12-06-2011, 21:07 PM)libek Kirjutas:  Tere taas

Pildistasin oma Husqvarna tagaratta rummu peal olevad kirjed sisse. Paistab, et tegu on torpedo rummuga. Esiratas samamoodi, mõned kodarad nii ees kui taga puudu.
Huvitav asi on see, et esihark on täies osas kroomitud. On siis ikka tegu originaaliga või mitte ? Ma siin teisi Husqvarnasid olen vaadanud siis tervet esihaki kroomitult pole nagu näind ?

Hark kroomiti terve täiega ja siis värviti osaliselt üle. Kas kodarad on roostevabast materjalist? Kas rummupoolsetel otstel on märke/tähti?

Vasta
#16

(12-06-2011, 21:15 PM)kass Kirjutas:  
(12-06-2011, 21:07 PM)libek Kirjutas:  Tere taas

Pildistasin oma Husqvarna tagaratta rummu peal olevad kirjed sisse. Paistab, et tegu on torpedo rummuga. Esiratas samamoodi, mõned kodarad nii ees kui taga puudu.
Huvitav asi on see, et esihark on täies osas kroomitud. On siis ikka tegu originaaliga või mitte ? Ma siin teisi Husqvarnasid olen vaadanud siis tervet esihaki kroomitult pole nagu näind ?

Hark kroomiti terve täiega ja siis värviti osaliselt üle. Kas kodarad on roostevabast materjalist? Kas rummupoolsetel otstel on märke/tähti?

Kodarad ei saagi aru, hirmsa sodikihi all, et kas on roostevabast või mitte...vist ikka on.



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Korralik palkmaja www.kodutalu.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne