Hullud Kukkumised...

kukkusin rolleriga 70 km/h sõites rattakiivriga peapõrutus ja välised vigasused muud õnneks ei midagi aga pärast seda enam kiiresti ilma kiivrita ei sõitnud.
Vasta

stretch Kirjutas:
Martti Kirjutas:Praktika õpetaja rääkis ühel päeval sellise loo: Sõber tal kunagi sõitis punnvõrriga ja bensiin oli otsa saanud. Tahtis sõber vaadata järgi palju veel paagipõhjas bensiini alles on, õnnetuseks polnud taskulampi kaasas ja hakkas vaatama põleva tikuga. Edasi oli juba sõit haiglasse, küll mitte punnvõrriga. Õnnelik õnnetus siiski!
See on nii kulunud lugu, kõlab rohkem legendi moodi.
Äkki oli lihtsalt palju lolle kes bensiini taset hakkasid põleva tikuga vaatama?
Vasta

oh avastasin huvitava teema !! olen koos sikliga ära uppunud (125) Toungue siis nägin kuidas sõber ees sõites oma sikliga yhe keti alt kylg maas alt läbi libises nagu filmis Smile ja yhe mingi rolleriga olen kahekesi sõites yle kuudi ka käinud (istusin taga) no neid on ikka omajagu veel,aga tõin huvitavamad välja . ah jaa varbaluu murdsin kui sikkel kukkus lenksuga yhele varbale peale väikest \"spinni\" ja paarkorda olen yle maantee ka hypanud
Vasta

2 suve tagasi sai sõbraga minu Riga 11- nega sõidetud maal. Sõber istus taga ja masinal oli peal Delta pikk iste, kui sõitsime koos külavaheteed ja paar nädalat polnud vihma sadanud ja tee oli väga liivane, kui äkki tõmbas ratta risti ja kukkusime mõlemad külili, võrr meile peale. Minul kahest kohast jalg ära põletatud leegikaga ja sõber sai kerge jalapõrutuse. Armid sellest sõidust siiamaani jalal.
Eks sel talvel on ka Stadion mitmeid kordi alt ära kadunud pidurdades, kuna masinal ainult esipidur ja paarkorda oli vaja kiiremat pidurdamist, siis masin lihtsalt libises jalgevahelt minema Big Grin
Vasta

Hea juhus suvel kui vanema n.n. vedruvasika tüüpi võrriga(d4) täistuuridel veidi allamäge kulgesin.Ootamatult jäi kõik äkki vaikseks ja tagaratas blokeerus ja hakkas lohisema.Sellisest pidurdusest lendasin sadulast ettepoole sinna madala raami osa peale kui pühitult.Õnneks suutsin tasakaalu säilitada ja püsti jääda. Hiljem selgus, et purunenud oli väntvõlli otsas oleva väikese hammasratta poolkuukiil, mis käiguosa blokeerumise põhjustas. Koju sai sõidetud umbes15 km tee äärest leitud traadist näpitsate abiga tehtud ajutise kiiluga.Uus kiil veerenni tänava poest.
Vasta

Njaa istehtud kiilud,mul oli ka siduripool see väikse hammaka kiil ära,mingi suvel,Kell oli 11 õhtul ja ise oli lühikikestes pükstes,Õnneks olid mutrivõtmed ja koolikott seljas-vana koolikott muidugi.Ja siis sai sõbraga tehtud koolikoti lukkudest kiile.Mingi 7 kiilu läks kui lõpuks koju jõudsime.
Vasta

Jah elu on õpetanud, et mutrivõtmed ja muu minimaalne remondiks vajalik tuleb võrriga kodust kaugemale kui paar kilomeetrit sõites alati kaasa pakkida.Isetehtud kiiluga kojujõudmine eeldab rahulikku ja sujuvat sõidustiili.
Vasta

Njh võrriga küll.Mopp on palju kindlam ikka.Võrriga olid koguaeg võtmed,pena kotis seljas.Aga deltaga olid aint näpitsad ja 10 võti taskus,kuna vaja pold midagi,sest masinale tegin kap rem.
Vasta

padua Kirjutas:Jah elu on õpetanud, et mutrivõtmed ja muu minimaalne remondiks vajalik tuleb võrriga kodust kaugemale kui paar kilomeetrit sõites alati kaasa pakkida.Isetehtud kiiluga kojujõudmine eeldab rahulikku ja sujuvat sõidustiili.
vale jutt kui masin korras ei ole võtmeid vajagi ainult vahepeal
Vasta

oot mis selle teema pealkiri nüüd on ikka hullud kukkumised OH EI MIDA KAASA VÕTTA, ET VÕRRIL SAAKS KAPREMONTI TEEPEAL TEHA.

Tagasi õige teema juurde sellest JÄRJEKORDSEST LÄBUST

Õnnetust ei ole tsikliga hullu juhtunud kuid ford transitil on teepeal sõites rattapoldid küll ära kadunud nii 1km pikkusel teel lõpuks kodujõudes oli vaid üks polt alles. Ps koobas see-eest oli õhta.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

kunagi pool aastat tagasi sai stellaga (millel jawa555 mootor peal) üle kaela keeratud. tulin just pensu otsimast ja sõitsin ühe käega (külm oli) järsku läks kanku nöör katki ja juhitavus kadus ära. panin siis käpuli (parem käsi jai kusagile vahele) ning stella lendas veel üle minu. kui püsti tulin siis korjasin kanku ülesse ja korjasin mopi ülesse mopil ei olnud hada midagi ainult paar asja olid kõverad eest lenksu juurest ning kett oli maas (ka mootori hammaka juurest) nii et ketti ma peale ei saanudki. panin mopi jalale ja istusin künka peale ( tegin suitsu ja mõtlesin) ning mingi hetk vaatasin et kanku on üleni verine hakkasin mõtlema ja vvatasin kätt see oli ka verine. väikselt näpult oli küün kadunud ja näpp lõhki ma ka siis mõtlesin ega siis midagi lükkasin mopi koju ja pnin näpu sidemesse. olin natuke toas ja siis mopp korda ja jälle sõitu.
kõige hullem on just see et küün pole veel korralikultki tagasi kasvanud.
Vasta

Endalgi oma võrriga paar vahejuhtumit olnud. Naljakaim ning suurim neist selline:
Sõitsin maal külavahe teel. Mõtlesin, et teeks nagu sõidaks Harley\'ga ja istusin pakiraamile. Aga ei arvestanud sellega, et sedasi ei jää esirattale raskust ja nii kui gaasi juurde andsin, tõstis esiotsa maast lahti. Kuna hoog oli suht suur, siis ei suutnud midagi teha ja ratas kiskus teeääres olevasse kraavi. Kraavis oli veel lepavõsa ka, kuhu ma sisse sõitsin, nii et lehti lendas Big Grin Pärast oli naljakas vaadata, kuidas võsas oli siht sees.
Endal ei juhtunud midagi, aga võrri andis sealt välja sikutada. Tagumine porilaud oli kõver (kündis maad), esikumm katki ja lenks natuke kõver. Muidugi oli ka kõvasti lehti masinal küljes Big Grin
Vasta

Üks vihje: Ärge jumala pärast talvel kummikutega libeda peale minge...
Sest teil tekib jalad maas sõites selline tunne ,et noh mis ta ära ei ole teeme trikki ka ja lähete kas ühele poole tsiklit maha(nagu mina) ,või vabsee tsikli taha... Ja siis ,no ja siis juhtub see ,et kui olete tsikli kõrval siis hakkab tsikel teist eemale kalduma ,te kukute tsikliga kummuli ,no ja lõpuks kasutate tsiklit juba kelguna(nagu mina)

Ullem aretaja...
Vasta

http://www.pilt.ee/photo/317883/7245445/ Pilt 2nadalat enne suve loppu.Kui jalg jaj tagahammaka vahele
Vasta

neid kordi on palju olnud aga üks eredamaid oli vanaaasta öösel kui mõtlesime minna vennaga ühele põllule mis asub kodust umbes 6 km ja siis läksime oma miniga mis oli just värvitud. sinna läks normaalselt mööda paldiski mnt autosi ka ei olnud ja siis hakkasime korda mööda sõitma hästi kiiresti ja sis kui ma ikka yks 45km/h andsin siis tee oli nii libe et käisin täiega külili vaadates jalgevahel olevat paaki siis nägi kuidas sealt lendas sädemeid ja tagatipuks kadus ära ka teine käik nii et koju ma jooksin läbi metsa 6 km.


vabandan kirjavahemärkide puudumise pärast !!!
Vasta

Olen tsikliga ametlikult sõitnud 1972.a.Selle aja jooksul olen nii mõndagi masinat proovinud ja omanud ning kõige rändemini olen viga saanud Deltaga sõites, kui põletasin tuletoruga jala ära ja see suve läbi mädanes.Algajamatele tsiklimeestele soovitaks kahte vanasõna:1.Enne kui masinast viimast proovid võtta, tuleb temaga SÕBRAKS saada. 2.Ega inimene massina vastu ikka saa, ütles Kihnu naine, kui oli kirikus orelist 3 salmi taha jäänud.Soovin kõigile ohutut kulgemist.
Vasta

Piinlik küll, aga sääreka rebisin mingist sujuvamast august läbi sõites tagarattale ja kuna kogemust üldse ei olnud läks asi üle...
Dressipõlved olid porised ja võrriomanik imestusest kõver, et kuidas see jama niimoodi üle sai minna...
kusjuures vene aja lõpp oli ja paaki läks 93 ilma õlita.
terve päeva sai ikka sõita enne kui kolb kinni otsustas jääda...
eelmisel päeval oli kütiseks olnud minu isa kahtaktilisest 38 aasta sõiduautost DKW imetud benss. Sealt siis koos õligaToungue)
Vasta

Läksin sõbra maale ning sõber ytles ,et läheb linna ja võin seni temaga deltaga ringi kihutada. Terve päev vaatasin silmad punnis seda tsiklit ja kylm higi jooksin mööda mu keha. Kogusin terve päeva seda julgust ,et talle lähedalegi astuda.....kui oli juba õhtu tulnud ...ja ma julguse kokku võtnud ning panin ta käima. Õrnalt andsin pöördeid juurde ja kergelt rahulikult vabastasin siduri.....motikas hakkas LIIKUMA .....see oli tunne nagu miljon orgasmi yhel sekundil....aga siis juhtus midagi jubedat.....äkki hakkas tsikkel kiiremini liikuma ning tuli kurv kus tsikkel oma tahtejõuga sõitis otse kurvist välja Sad See oli jube....ma arvasin ,et saan surma.......mu põlv ja kõik muud kohad olid ribadeks. (paar kriimu põlve peal ning väike auk mu kadaka turu adidas dressides Toungue )

Ja siis ma sain aru ....liiga varajane on aeg ,et ronida võimsate tsiklite otsa ja läksin oma hea vana võrri juurde tagasi millel olid pedaalid kyljes ning mootor ei töötanud. Smile
Vasta

bufu Kirjutas:...tegime selle matka ära mis tahtsime 80 km tagasi tulles oli pentsuga kitsas ja pidin mööda maanteed mingi 100 oli rauas ei läinud rohkem sest üks pütt ei töödanud korralikult autod võtsid alles siis täistuled maha kui mina u 20 m kaugusel olin sõitsin tee keskel olevate joonet järgi...
... õnneks tõin kevadel linna...
...aga piduri klotsid olid kulunud ja ei saanud seisma ja panin mingisse lipp väravasse...seina peremees magas toas ei kuulnud midagi...
...u 2 kuud sain linnas sõita kui kitsed lõpuks kätte saisd mind...
...zid:suvel sai 60 autost valelt poolt mööda mindud selveri ees aga auto pööras just paremale päike paistis silma ja ei näinud suuna tuld ja panin autole esi otsa natuke võtsin autost suunatule kaasa ja natuke värvi kah ega siis ei juhtunud midagi aga siis tuli kõnnitee kivi kus käisin üle kaela ja 30 cm jäi liiklusmärgi postist puudu ...

Kurat. Korralikku ihunuhtlust oleks sellise asja eest vaja. Esiteks selle värava eest. Autojuht, kellele sa sisse sõitsid, sai sind loodetavasti kätte ja nõudis kahjud sisse. Ja selle Kardiga maanteelsõitmise eest... Ma ei teagi, mis karistus tuleks määrata. Karm karistus igatahes. Sinul, pätakal, ei ole veel aju kõrvadevahel, et oma elust hoolida, aga sa ei ela maailmas üksi. Autojuht, kes on inimese (eriti lapse) alla ajanud ei saa sellest pikka aega üle, nii mõnelgi inimesel on see kogu tervise nahka keeranud. Ja seejuures ei oma erilist tähtsust, kas autojuht oli süüdi või mitte.

Vastik on teada, et selliseid hälvikuid leidub meie seas.

Vasta

minul kõige hullem oli 175-sega kui esimene põrilaud mõtles mul täielennu pealt(umbes 130km/h) tiirule minna esimese tiiru elasin üle aga teisega maandusin kuskil heinamaal heina hunnikus tsikklit oli üpris masendav pärast vaadata hea oli et kiiver peas oli! soovitan soojal kui juba mopeetites kurjemad masinad perse all tasub kiivrit kanda!

miks osta kalleid plassmass junne kui vana venetehnika ka kohale veab?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne