Energiasääst - mida peaks riik tegema
#41

Jutt sellest,et kui riik räägib ja kutsub säästmisele kodanikke,siis praktikas läheb see meile kalliks. Kõik on puhas udu.... Varem räägiti,et kilekottide ja rämpsu põletamine reostab,nüüd aga laliseb raadio täie auruga,et vajalik tooraine. Kui see tooraine põleb kodaniku ahjus....siis reostame. Kui aga "õige" mehe käes.......siis on see kütus.Big Grin Vähemalt nii üritatakse kodanikule serveerida....
Mingi aeg tagasi oli kuulda kuskilt,et puudega kütmine reostab hirmsasti keskkonda....et tuleb naftaga kütta..... kus ma seda kuulsin,enam ei mäleta,aga nii mu kõrvu kostis.... Õnneks pole ma sellisest kokkuhoiust rohkem midagi kuulnud.
Vasta
#42

(24-03-2012, 14:39 PM)s6nn Kirjutas:  Huvitav kuidas on haridus seotud energiasäästuga ?
targemad säästavad vähem ?

Lõpetad ülikooli, saad hea töökoha ja kõrge palga. Kulutad palga energia raiskamisele, sest bensu hind sind ei huvita, sinu maastur võtab XX l/sajale ja kogu elamine on tippklassist. Puhkusele lendad isikliku helikopteriga jne.
Lõpetad 4 kl külakooli vennaga pooleks, oled pudelikorjaja, elad muldonnis ilma elektri ja keskkütteta. Kõva energiasääst! Pärnus liigub Sindi-Vovka, peaks küsima kui suured tema energiaarved on. Kes ei tunne, käib küürus, kilekotis pudelid, vahepeal liikus neljarattalise käruga, selles ja selle küljes igasugu kirjud kilekotid taaraga, vastutulijaid tervitab alati kui vanu tuttavaid ja küsib suitsu.
(24-03-2012, 16:43 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Varem räägiti,et kilekottide ja rämpsu põletamine reostab,nüüd aga laliseb raadio täie auruga,et vajalik tooraine.

Kile ja plastiku põletamine kodus on tõesti keskkonnale ohtlik ja ka tuleohtlik. Just põlemistemperatuuri kontrollimatuse tõttu. Pliit või ahi on jahtunud, sinna alla kogutakse "rämpsu" jalust ära ja ühel hetkel see süüdatakse. Külmas koldes mittetäielikul põlemisel tekivad kahjulikud põlemissaadused ja osa neist sadestub lõõrides-korstnas. Sellest sagenenud tahmapõlengud. Teine asi on kindlal temperatuuril põletamine.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#43

(24-03-2012, 17:57 PM)aavu Kirjutas:  
(24-03-2012, 16:43 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Varem räägiti,et kilekottide ja rämpsu põletamine reostab,nüüd aga laliseb raadio täie auruga,et vajalik tooraine.

Kile ja plastiku põletamine kodus on tõesti keskkonnale ohtlik ja ka tuleohtlik. Just põlemistemperatuuri kontrollimatuse tõttu. Pliit või ahi on jahtunud, sinna alla kogutakse "rämpsu" jalust ära ja ühel hetkel see süüdatakse. Külmas koldes mittetäielikul põlemisel tekivad kahjulikud põlemissaadused ja osa neist sadestub lõõrides-korstnas. Sellest sagenenud tahmapõlengud. Teine asi on kindlal temperatuuril põletamine.

See on arusaadav küll. Kuid suurema katla ja tule olemasolul ei tohiks asi väga hull olla. Tavalise pliidi all sossutades tuleb tõesti jube hais ja seda võib teatud kellaaegadel ninaga teatud rajoonides tunda..... Tekib isegi mõte,et mida siis ka hingatakse...

Vasta
#44

Teate, kraaded!
Liigagi hästi elame! Kokkuhoiust pole Eestimaal mitte mingisuguseid märke näha. Vaadake, milliste autodega rahvas ringi liigub. Mis rahvas? Inimene. Sest tavaliselt sõidab eestlane üksinda, kaassõitjata.
Neljaukselisel uhkel peresedaanil on tagumiste uste hinged ammu roostes Big Grin.
Mootor - alla kahe liitri pole meie norm!
Küttekulu - no kui üle kümne-kaheteistkümne bentsu jooma hakkab, sõidan vähem, aga ei loobu, sest see masin on ju niiii ilus Smile ja võimas pealekauba (mis siis, et täit võimsust ma iialgi proovida ei saa...).
Jne....

Ehh-jahh Rolleyes
Vasta
#45

(24-03-2012, 20:33 PM)Janka Kirjutas:  Teate, kraaded!
Liigagi hästi elame! Kokkuhoiust pole Eestimaal mitte mingisuguseid märke näha. Vaadake, milliste autodega rahvas ringi liigub. Mis rahvas? Inimene. Sest tavaliselt sõidab eestlane üksinda, kaassõitjata.
Neljaukselisel uhkel peresedaanil on tagumiste uste hinged ammu roostes Big Grin.
Mootor - alla kahe liitri pole meie norm!
Küttekulu - no kui üle kümne-kaheteistkümne bentsu jooma hakkab, sõidan vähem, aga ei loobu, sest see masin on ju niiii ilus Smile ja võimas pealekauba (mis siis, et täit võimsust ma iialgi proovida ei saa...).
Jne....
Ehh-jahh Rolleyes
Kaheliitrise konega (rahva)auto on trassil väga mõistlik, kui käru aeg-ajalt vaja vedada siis eriti. Tegelt peaksid rohelised nii hummereid kui ka 1 liitriseid abimootoriga autosid kottima. Üks raiskab liiga palju, teist pole üldse vajagi (seega eriti saadanast Smile kuna ühistransport on ju olemas.
Ootereziimil kodinaid on tõesti juurde tulnud, ise nii palju teinud et kahel lauaarvutil releed sees. Nüüd ei jää vähemalt kuvar voolu tarbima kui arvut väljalülitatud. Too pistik millest toiteplokk voolu "välja annab" on üle relee.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#46

Olen siin õhtal mõelnud,kuidas saaks kokku hoida. Esimese asjana peaks riik siis ette võtma sellise asja: Koostama käitumise reeglistiku kõikidele ametnikele! Selles peaks olema esimene punkt----- ja järgnevad...

1. Mina olen tööl selleks,et rahvast teenida!
2. Pean tegema kõik endast oleneva,et aidata minu poole pöördunud kodanikku.
3. Kui teen vea,siis ka vastutan!
4.Ei jooksuta ega eksita oma klienti.

Kui need tähtsamad punktid on täidetud,saame hulga asju kergema vaevaga aetud ja elu läheks lihtsamaks. Tohutu kokkuhoid on tulemas,kui.......keegi täidaks neid reegleid.


Samas ütleks,et tuleks ka teha sellised seadused ja nõudmised,et neid oleks võimalik täita.... ja muidugi ausalt...Big Grin Alles hiljuti üritasin ausalt lahti saada oma aegunud ravimitest. Selleks et neist lahti saada,tuli sõita maha 30 km ja kulutada telefoniarvet.... lihtsam oleks need täie rahuga visata olmeprügikonteinerisse,kui üritada neid ausalt ära anda nii,nagu soovitatakse......keskkonnasõbralikult...... Milleks teha sellised soovitused ja nõudmised ja pasundada ....kui nende äraandmine on tehtud mõttetult keeruliseks....
Vasta
#47

(24-03-2012, 21:59 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Samas ütleks,et tuleks ka teha sellised seadused ja nõudmised,et neid oleks võimalik täita.... ja muidugi ausalt...Big Grin Alles hiljuti üritasin ausalt lahti saada oma aegunud ravimitest. Selleks et neist lahti saada,tuli sõita maha 30 km ja kulutada telefoniarvet.... lihtsam oleks need täie rahuga visata olmeprügikonteinerisse,kui üritada neid ausalt ära anda nii,nagu soovitatakse......keskkonnasõbralikult...... Milleks teha sellised soovitused ja nõudmised ja pasundada ....kui nende äraandmine on tehtud mõttetult keeruliseks....

Oleks vist loogiline, et samas kust ostad penitsiliini, saad aegunu tagastada. Apoteegimajas. Neid Pärnus üsna mitmeid. Mitte ei pea ootama, millal Ragnsells oma Raba tn vastuvõtu jälle avab. Loa pikendamata jätmise tõttu ajutiselt suletud. Trahvitud. Aga inimest ei aita trahv.
Looduses ravim aitab muutuda nt. tuberkuloosil resistentseks. Nii olen ohtudest aru saanud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#48

(24-03-2012, 22:41 PM)aavu Kirjutas:  
(24-03-2012, 21:59 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Samas ütleks,et tuleks ka teha sellised seadused ja nõudmised,et neid oleks võimalik täita.... ja muidugi ausalt...Big Grin Alles hiljuti üritasin ausalt lahti saada oma aegunud ravimitest. Selleks et neist lahti saada,tuli sõita maha 30 km ja kulutada telefoniarvet.... lihtsam oleks need täie rahuga visata olmeprügikonteinerisse,kui üritada neid ausalt ära anda nii,nagu soovitatakse......keskkonnasõbralikult...... Milleks teha sellised soovitused ja nõudmised ja pasundada ....kui nende äraandmine on tehtud mõttetult keeruliseks....

Oleks vist loogiline, et samas kust ostad penitsiliini, saad aegunu tagastada. Apoteegimajas. Neid Pärnus üsna mitmeid. Mitte ei pea ootama, millal Ragnsells oma Raba tn vastuvõtu jälle avab. Loa pikendamata jätmise tõttu ajutiselt suletud. Trahvitud. Aga inimest ei aita trahv.
Looduses ravim aitab muutuda nt. tuberkuloosil resistentseks. Nii olen ohtudest aru saanud.

No apteegist öeldi,et viige prügimäele...nemad peavad muidu maksma aegunud rohtude eest,aga mina saavat tasuta ära anda.... Prügimäel aga öeldi,et te pole linna kodanik ja.....hakkas jälle jubi pihta..Big Grin Helistasin siis kohalikku valda ja sealt öeldi,et tooge aga lahkelt neile....Smile
See oli nagu kunagi,et helistasin politseisse. Seal öeldi,et nemad asjaga ei tegele,helistage päästeametisse....sealt aga öeldi,et see pole nende rida ,helistage politseisse....Big Grin Ja mind vaest kodanikku jooksutati edasi-tagasi...... Pidin juba sõimama hakkama.....
Samas selle inimesega,kes täie rahuga oma ohtlikud jäätmed prügikasti põrutab,ei juhtu midagi. Ei mingit jubi..... Kui asjad nii seatud,et asi keeruline,siis hakkabki nii juhtuma....Big Grin Nii et kui tahate korralikku käitumist kodaniku poolt....tehke ka nii,et oleks võimalik aus ja keskonnasõbralik olla....Wink
Vasta
#49

Et iga asja pärast ei peaks sõitma linna, vaid saab ka maal asjad aetud. Postkontor, arstipunkt, lasteaed, apteek, külakauplus jne. Arvestades seda kulutatud energiat ja ajakulu mis kulub linnas käimisele tänaste kütusehindade juures, siis ei ole kohe kindlasti see kokkuhoid kui maalt kõik sellised asutused linnadesse viiakse.

/Probleemiga tuleb tegeleda kohe!/
Vasta
#50

(25-03-2012, 21:16 PM)Ranno Kirjutas:  Et iga asja pärast ei peaks sõitma linna, vaid saab ka maal asjad aetud. ... tänaste kütusehindade juures, siis ei ole kohe kindlasti see kokkuhoid kui maalt kõik sellised asutused linnadesse viiakse.
Krt, kas sa pole veel aru saanud, et kõik tuleb viia Tallinna - mida suurem kodanike kütusekulu, seda suurem riigi tuluBig Grin (aktsiis + teised maksud)

Vasta
#51

(25-03-2012, 07:06 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  [quote='aavu' pid='280725' dateline='1332618111']
[quote='TALUPOEG TALUJA' pid='280723' dateline='1332615549']

Samas ütleks,et tuleks ka teha sellised seadused ja nõudmised,et neid oleks võimalik täita.... ja muidugi ausalt...Big Grin Alles hiljuti üritasin ausalt lahti saada oma aegunud ravimitest.

No apteegist öeldi,et viige prügimäele...nemad peavad muidu maksma aegunud rohtude eest,aga mina saavat tasuta ära anda.... Prügimäel aga öeldi,et te pole linna kodanik ja.....hakkas jälle jubi pihta..Big Grin Helistasin siis kohalikku valda ja sealt öeldi,et tooge aga lahkelt neile....Smile
Kevadel viisin prügilasse mõned vanad autorehvid, aga ka ühe vana õlifiltri. Rehvidega ei tekkinud probleemi, kuid filtri puhul küsiti samuti kohe, et kas olen linna elanik. Vastasin jaatavalt (tegelikult elan vastavas maakonnas, aga mitte linnas). Küsiti aadressi - reageerisin taas kiiresti ja andsin vanaema korteri aadressi. Ega see küll päris vale polnudki, kuna vähemalt korteri omaniku, s.t. minu vanaema, ja minu perekonnanimi langevad kokku, ka olen varem tõesti mõnda aega seal ka elanud. Põhjalikumalt andmeid ei kontrollitud ja sain oma asja joonde. Muidu oleksin vist filtri südametäiega tava-olmeprügi hulka sokutanud (metsa alla või muidu ükskõik kuhu poetamist ma siiski loomulikult ei poolda).


Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#52

(25-03-2012, 22:24 PM)Sillu Kirjutas:  Muidu oleksin vist filtri südametäiega tava-olmeprügi hulka sokutanud (metsa alla või muidu ükskõik kuhu poetamist ma siiski loomulikult ei poolda).
Endalgi seisab vana õlifilter nurgas. Kavatsen selle ära põletada. "Ökokatasroof" tuleb kindlasti väiksem, kui sõita edasi-tagasi 40km Paikre prügilasse, mis tänu bürokraatidele pealekauba teadmata ajaks kinni olla pandud. Metsa alla loopijaid ma vihkan!
Muide, üks idee - tasuta ühistranspordi asemel või sellele lisaks võiks olla tasuta prügivedu! Ehk saab siis lõpuks metsaalused ja teeääred puhtaks? Oleksin nõus mõistlikkuse piires prügimaksu maksma kui sellest tõesti kasu oleks, ja seda raha ära ei "viioldataks".

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#53

(25-03-2012, 22:24 PM)Sillu Kirjutas:  Kevadel viisin prügilasse mõned vanad autorehvid, aga ka ühe vana õlifiltri. Rehvidega ei tekkinud probleemi, kuid filtri puhul küsiti samuti kohe, et kas olen linna elanik. Vastasin jaatavalt (tegelikult elan vastavas maakonnas, aga mitte linnas). Küsiti aadressi - reageerisin taas kiiresti ja andsin vanaema korteri aadressi. Ega see küll päris vale polnudki, kuna vähemalt korteri omaniku, s.t. minu vanaema, ja minu perekonnanimi langevad kokku, ka olen varem tõesti mõnda aega seal ka elanud. Põhjalikumalt andmeid ei kontrollitud ja sain oma asja joonde. Muidu oleksin vist filtri südametäiega tava-olmeprügi hulka sokutanud (metsa alla või muidu ükskõik kuhu poetamist ma siiski loomulikult ei poolda).
Analoogne juhus oli, kui viisin kassipojad varjupaika. Kuna polnud linna elanik, siis tuli telefoni raamatu abil "määrata" kassipoegade omanikSmile Mingi sümboolne tasu tuli sularahas juurde maksta.
Vasta
#54

nende ravimitega on asi üldse naljakas. Saaremaa kohalikus lehes eelmine nädal oli pikk artikkel sel teemal, kus kõik apteekrid olid nõus aegunud ravimeid vastu võtma (nii kohustab neid seadus). viisin minagi ära (noh, ravimeid oli omajagu, ütleme kümmekond eri nimetust) ja apteegist anti paber kätte, pidin kirjutama avalduse ja kõik tabletid ükshaaval üle lugema ja kirja panema! Mul kulus pool tundi selle peale vähemalt, sest osade asjade puhul oli nimetuvastus keeruline ja siis pidi järjekorras seisma, et küsida, millega tegu võiks olla. Edaspidi rändab tablett olmeprügi hulka, sest vähemalt seda sorteeritakse, mitte ei ladustata hunnikusse. Nii et keskkonnasääst ka olemas. Aga õlifiltriga oli 2a tagasi ka jama, kui käisin õli ära viimas prügimäele (teadupärast aastas tohib kodanik 2 filtrit ja 10l õli tasuta ära anda) Mul just niipalju oligi ja kuna tulin otse õlivahetuselt, siis riided olid ka mustad tunked (kes ikka prügimäel linnariietega käib). Mind mõõdeti päris pikalt seal ja teatati peale mõttepausi et "ma tegelen sellega!" Selle lause all mõeldi, et ma olen elukutseline õlivahetaja vms et minu käest peaks raha küsima nüüd õli äraandmise eest. Ütlesin, et tõesti mul on kahju, et ma julgen aastas 2 korda õli vahetada, enam nii ei tee! PEale pikka selgitustööd, et minu igapäevane leib tuleb hoopis teiselt elualalt sain siiski kurjade pilkude saatel õlist vabaks, oli teist 9,9 liitrit Smile PRaegu olen kogunud õli kanistritesse, kui isiklik naftahoidla (mine tea, millal sedagi kokku ostma hakatakse) ja filtrid rändavad olmeprügisse kindlalt suletud pakendis ülaltoodud põhjuel, et vähemalt saarermaal prügi sorteeritakse.

Muideks, kui siin korra käis läbi stand-by voolutarve, siis see on eri seadmetel erinev. Näiteks laialtlevinud zuumbox tarbib "magades" 15W ja töölolles 20W. Mina ehitasin oma koduse AV süsteemi nii, et kui digibox tööle lülitada, lähevad tööle kõik raadiod, telekad ja muusikakeskused. Siis saab 15W stand-by tarbega hakkama, muidu oleks vist 50W kanti kindlasti. Kui kellegil peaks olema vajadus teha sarnast asja, siis koostasin ka skeemi, mida lahkelt jagan: http://tazavi.planet.ee/kola/scart%20relay.jpg
Vasta
#55

(26-03-2012, 09:21 AM)taavi Kirjutas:  PRaegu olen kogunud õli kanistritesse, kui isiklik naftahoidla (mine tea, millal sedagi kokku ostma hakatakse)
Üks kasutusala sellele õlile isegi on. Kui hakkad puidust planku või väravat ehitama, siis võid kalli Pinotexi asemel sellega puidu kokku võõbata. Välimus jääb suht normaalne ja kaitseb kuigipalju mädaniku eest kah.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#56

Kui seda vana mootoriõli on kõvasti käes, tekib ikka inimestel tahtmine temast viimanegi energia välja pigistada. Minul igatahes sügeleb, aga on tegemata. Siin ühel on juba valmis:

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#57

Pole näha, mis ülevalt torust välja tuleb, kas pesu saab ikka õues kuivatadaCool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#58

Energiasääst?
Alustame sellest otsast
Riigikogujaid peaks vähendama 101 nii 51 ni( pannakse magama, lastakse maha, elektritoolile mis iganes) siis sellele 51 le tuleks anda kätte selline drenasöör nagu põhuteatris oli ja las väntavad kõik selle aja kui nad saalis istuvad( okei 101 väntaks rohkem aga see üleliigne 50 on ikkagi liiast). Õhtul kui kann on väntamisest valus ja elekter on kokku kogutud siis tuleks neile anda need koledad sinivalged oksetopsid mida nimetadatakse hellitavalt mitsubishi elektriauto, nende endi higiga tehtud elekter akudesse ja marss koju puhkama. Tahaks näha palju patrioote siis riigikokku pürgib....

Teisalt keskonna nõuete kohalt on see teie õli põletus nagunii keelatud tegevus. Jällegist hakake parem väntama, pole keelatud Big Grin

Kui iga riigiteenistuja, kes päeval oma isiklike asju ajades arvutis peaks selle tarbeks ise voolu väntama , annaks ka panuse energiakokkuhoidu, plus tuleb ka ohtralt tervist, kilod ei kogune päästevööks ja nad ei kallerdaks mööda kontorit ringi. Riigiasutustes neid istuvast tööst tüsenenud tädisid vaadates tekib kohe kuri soov teha nalja natsidest ja seebivabrikust... Big Grin

Riigil õnnestub nii või naa pidi, energiakokkuhoiu hüüdlausete all teile maha müüa kellegile kasulik projekt( eesti energia vabaturu teema, mis pidi algselt isegist hinda langetama, aga mis tegelikult juhtus?). Jällle mingi haige egiid nagu hetkel savipätsi populistlik tasuta ühistransa....

Kõige lihtsam on ikkagist proovida rohkem teenida et mitte sõltuda energa hinnast, kui sõltud siis ei ole muud valikut kui konnerdada ja hambad risti lüüa.

Küsimus ei ole mitte selles et kõik on nii kallis vaid selles et me teenime liiga vähe. Samas on ka teema et kui meie tarbimine viia sama alla kui oli see aastal 1990 siis lõpetaks suured välismaised ketid ja pangad eestis pankrotiga. Vb võib siis ka juhtuda et ansipi juhitud äripartei kehtestab meile hoopis tarbimismaksu mis kohsutab tarbima ja asju ostma, eriti kütust ja muid asju kus aktsiis sees on Big Grin Muidu on tema leib lännu ja oma peaministri toolist on ta ka ilma nagu peni pehmest leivast.

Neile kes kurdavad kallite hindade üle meeldib mullle alati meelde tuletada et me oleme nanoaktsionärid väikses vaeses aktsiaselts EW s kus on kohutavalt kallis elada. Ega loll pole see kes hinda küsib, loll on see kes maksab ja hambad ristis kodus kiirmakarone nosib ja kodust väljudes istub liisingautosse ja läheb tööle järelmakstud armaniülikonnas et proovida teenida raha oma nn elustandardi säilitamiseks ja et oleks oma liisingputka kuhu tagasi tulla kiirmakarone nosima.

Ahjaa sry , teemaks oli siiski energiasääst.

Tarbige vähem, planeerige rohkem, kasutage ära kõik võimalused mis avanevad ja ongi energiasääst olemas. Keegi ei käse teil mc st burksi osta ja liisingut maksta selleks et te saaksite rusikat rinnale tagudes enda õigustuseks öelda et : Olen naabrist parem.

Tihti peale ütleks et mc asemel on ka mulgipuder parem ja vana saksa auto töökindlam. Kui eneseuhkus lubab neid tarbida.

Ryblik just ühte vana Opel rekordit jälle elustab kliendi soovil. Kuna uuemad asjad on kõik ära lagunenud.

Olge tublid siis!






http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#59

(26-03-2012, 17:15 PM)metsakohin Kirjutas:  Pole näha, mis ülevalt torust välja tuleb, kas pesu saab ikka õues kuivatadaCool


Siin videos näitab korstent ka. Toru otsast ei paista mingit ökokatastroofi väljuvat Smile





`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#60

(26-03-2012, 17:52 PM)ryblik1 Kirjutas:  Riigikogujaid peaks vähendama 101 nii 51 ni( pannakse magama, lastakse maha, elektritoolile mis iganes) ...
... Riigiasutustes neid istuvast tööst tüsenenud tädisid vaadates tekib kohe kuri soov teha nalja natsidest ja seebivabrikust... Big Grin
...Tihti peale ütleks et mc asemel on ka mulgipuder parem ja vana saksa auto töökindlam. Kui eneseuhkus lubab neid tarbida.
Üks mees on vist täna vasaku jalaga voodist tõusnud! Big Grin
Aga tekst on hea ja toetan! Vahel ajab endalgi üle ääre ja tarvis auru välja lasta.
Energia koha pealt nii palju veel, et Hiinast ja Kanadast päikesepaneelide tellijad võiksid olla vabastatud tolli- ja käibemaksust. Lastes ntx Kanadast endale lennupostiga paneel saata maksaks see ikkagi 2x vähem kui Elfas. Aga lisanduvad tollimaks, käibemaks ja tollivormistustasu. Lisaks hoitakse sinu saadetist süüdimatult kuu aega kinni ja küsitakse ka veel selle kui eriteenuse eest tasu... See porno tuleks ära lõpetada!
Ise olen tellinud Saksast. Saksmann saab küll vurrud kooreseks ja nõus saatma ainult kalli DHL-iga, aga vähemalt ei lisandu makse ja kokkuvõttes tuleb odavam kui väljaspoolt Roopaliitu tellida. Kiirelt tuleb ka, mõne päevaga ja ei mingit n***i.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne