Teema on suletud

Ida-Euroopa veokid ja bussid

PETSS Kirjutas:Üks Kolhiida seisab OJA poe juures Viljandi maantee ääres.

Seda on siin varemgi mainitud.

Kolhidadest pikemalt juttu siin.

See oli 90 lõpul kui Linnahalli juuern oli väljanäütus vanadest autodest.Sääl oli ka üts rohelise kuudiga PRAGA,kas keegi teab ,on too auto veel alles?

PETSS Kirjutas:See oli 90 lõpul kui Linnahalli juuern oli väljanäütus vanadest autodest.Sääl oli ka üts rohelise kuudiga PRAGA,kas keegi teab ,on too auto veel alles?

Mis mudel ?

Toda marki ma küll ei tea aga kabiin oli suht sarnane SKODA omaga.4 aastat tagasi oli Tutermaa kandis talus üks STAR.Too müttas põllal ja mõtsas nagu loom.Tallinnas olen kohanud ka ühte JELCZi.Oli veel kollast värvi.Algselt oli ta olnud vist Tapa kandis aga mis tollest praegu saand on ei tea.

Praga 5T2-DN.Neile vist pandi Skoda 706 kabiin.
See Jelcz on küll suur haruldus,Stare midagi siiakanti veel tilkus N.ajal,aga Jelcze Eestis pole kunagi kohanud.Huvitav,kas sellist üleüldse ARKis arvel on?


PETSS Kirjutas:Toda marki ma küll ei tea aga kabiin oli suht sarnane SKODA omaga.4 aastat tagasi oli Tutermaa kandis talus üks STAR.Too müttas põllal ja mõtsas nagu loom.Tallinnas olen kohanud ka ühte JELCZi.Oli veel kollast värvi.Algselt oli ta olnud vist Tapa kandis aga mis tollest praegu saand on ei tea.

See JELCZ oli küll eesti numbritega.Nii palju tollest autost kui mina kuulnud olen.Mats järgmine.Tuli mehel tahtmine osta omale koormaauto.Siis keegi tark soovitaski osta tolle Poola saani.Aga juppe polnud vist saada ja nii seeasi soiku jäigi.Seemis siin kirjas on olen kuulnud Tapa meestelt ,kus´too
auto kõigsepäält siia ilmus.

Onu mul rekkamees ning tema rääkis Jelczidest nihukese loo: Poolas,Katowice kandis on suured kivisöekaevandused ning haagistega Jelcz-kalluritega (meenutavad natuke nn põllumajanduslikku KamAZ-i) veetakse seal sütt.Masina võimsus 260 hobust ning rekordkaal neil aparaatidel olevat olnud 130 tonni...
2 hj/1 tonn.\"väga hea\" võimsuse-kaalu suheBig Grin
Siis veel üks Ida-Euroopa raskeveok on Rumeenia päritolu Roman/DAC.Pole sellist masinat iialgi,isegi Rumeenia ühes naaberriigis,näinud. Vt ka www.roman.ro



PETSS Kirjutas:See JELCZ oli küll eesti numbritega.Nii palju tollest autost kui mina kuulnud olen.Mats järgmine.Tuli mehel tahtmine osta omale koormaauto.Siis keegi tark soovitaski osta tolle Poola saani.Aga juppe polnud vist saada ja nii seeasi soiku jäigi.Seemis siin kirjas on olen kuulnud Tapa meestelt ,kus´too
auto kõigsepäält siia ilmus.

Noid Roman-dieselit oli 90 aastatel terve Moldova täis.P.S. Kamazi juhid olivad ka puhtamba mehed kui nood Romani mehe.

kalevpoeg Kirjutas:Olin põline Tallinnlane ja 70nendatel ja 80nendatel ma Tallinnas küll ei mäleta neid Skodasid olnut!Vaid seda ainust millest ma kirjutasin üleval pool.
Mu paps oli 72-73 kiirabi juht ja tal oli see 977 RAF. Kuna me veel kolasime sageli Elvas, setumaal ja ka Tartu ja Viljandi olid sagedased kohad meile siis neist ka nagu midagi ei mäleta Skoda osas.Eriliste kiirabidena mäletan vaid SIMi ja Pobisid ja ka mingisuguseid vanu mossesid universaale.Ülejäänud mäletan vaid Volgasid ja RAFe või UAZ busse.
Kiirabi-Škodad olid varem, neid toodi siia 50-ndate lõpus - 60-ndate algul. Võimalik, et Tallinnas neid eriti polnud, väiksemates kohtades küll.
Ka mina pole toimivat kiirabi-Škodat näinud, 70-ndate algul olid nad enamasti juba eravalduses. Küll olen näinud fotosid. Endine kiirabi-Škoda oli hästi äratuntav tagaosa akende järgi, mis olid poole kõrguseni matid (seda on ka eespool piltidel näha). Värvilt polnud nad mitte valged, vaid enamasti kahvaturohelised.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

Juhtusin nägema paar päeva tagasi Tallinnas rohelist JELCZ bussi Poola numbritega. Oli jube traktor !

Vilniuse linnaliinidel on Ikarus 260/280 kõrval teiseks enamlevinud Karoša bussid ,mida leidub samuti nii \"lühikeses\" kui ka lõõtsaga variandis. Seevastu Leedu väiksemates linnades jäi mitmel pool silma Poola päritolu Autosan busse ,mida kasutatakse sealkandis maaliinidel. Veel nägin mitut LAZ-699 kasutusel ja ka muin LAZe ,samuti jäi silma ka mõni PAZ ning mitu Ikarus 256.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee

Üks IFA või STAR jäi Lasnamäel täna silma!
Asub Mustakivi teel.

Viimase Lõuna-Eesti reisi avastused:
Pärnumaal,Pärnu-Lihula maantee ääres seisab juba hulk aastaid üks putkaga Multicar.Seejärel nägin Uulu lähedal sõitmas ühte liikurekskavaatorit Tatra 815 baasil.Kahjuks ei olnud masinal ühtegi logo,kuid registrimärkide järgi oletan,et Pärnu kandist pärit.
Vastseliinas jäi silma veel ühe maja õuel seisev Robur,keretüüpi kahjuks ei oska öelda ning Tallinna lähedal sõitis ringi veel üks hall IFA-kallur.

Eile tuli Viljandi mnt vastu endine osside armee IFA .Tollel oli puukoorem pääl ja liikus suht vaevaliselt.Kas ta oli hall või valge,igatahes mingi heledam toon oli küll.

Valgas Jaanikese motokrossi raja ääres on LAZ-4202.
Kasutusel kohtunike punktina, kuid rattaid pole all.
Samasugune komplektne (vbl sõidukorraski) masin on Elva ligidal.

Volditavate ustega LAZ on 695!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...

Valgas Jaanikeses seisab LAZ-4202.Seegi on voldikustega.Olen sellise bussiga kokku puutunud.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.

Viimati ,st .kolmapaew oli Raplas ERS(vana, ringhäälingu saatekeskus number) punane Robur veokas.Tundus olevat suht kõbus.

Rostoki sadamas juhtus nägema täitsa kobeda Multikari- Sain aru et need valmistati ka 90-ndates

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne