JUMZ(KOPP)
#21

Kas Velts93 leidsid oma jumzikul vea ülesse? Mul sama mure 82a kopal. Ehk oskad nüüd ka mind aidata?
Vasta
#22

kuna tuli nüüd lumi maha..ja käin ise veel koolis
siis ei ole saanud teha
Vasta
#23

Tere.
Kuna siin on erinevatest süsteemidest juttu siis küsiks oma 1980 aasta mudeli kohta ka. Nimelt on sel kolm pumpa. Üks mootori küljes ja kaks reduktoriga traktori vasakul küljel. Mu traktoril puudub roolivõim.Tera ja käppade tõstmine ja langetamine käib armatuuri all oleva jagajaga.Sellest ma järeldan, et mootori küljes olev pump on toidab seda jagajat.Samas sain ma liigutada ka noolt ilma,et oleks küljepealset pumpa tööle pannud. Keerata ma ei proovinud. Siit tekibki mul segadus mis pump mida teeb. Taga mul on kolm kangi. Ma olen lugenud ka vene foorume kuid seal on mootori pump alati roolivõimendi jaoks.
Teine küsimus on see, et miks läheb keeramis kett lõdvaks? Eelmine omanik väitis,et peale tunnist tööd ei taha enam keerata.Siis peab ühele ja teisele poole lõppu keerama ja hoidma ning peale seda on kõik jälle OK. Silindrite tihendid on vahetatud ja kett ei ole ka kuigi vana. Ma lugesin Meelise Jumzi ehituse postist,et on olemas rutiin kuidas ketti vahetada ja pärast pingutada.Kas see kehtib ka selle mudeli kohta?

Edu
Veiko
Vasta
#24

Raske on öelda mis otseselt seda masinat vaevab, kuna 30a jooksul on tihtipeale jõutud mitmeid ratse ellu viia, iseasi kas need ka töötavad. Orginaalis peaks masti pööramine läbi esimese jagaja käima, kuid keti pingul hoidmiseks on võetud lisaks surve tagumise jagaja tagasivoolust. Kas Sul ka nii on, see juba iseasi.

Mootori küljes on sul Nś 32 pump, mis toidab armatuuri all olevat jagajat. Küljepeal reduktori küljes olevad pumbab/pump toidavad tagumist jagajat.
Kellel on ka roolivõim, neil on mootori küljes veel lisaks väike Nś 10.

Jumzidel on niivõrd palju erinevaid lahendusi pumpade ja jagajatega, et ilma pildimaterjalita on raske vastata. Kellel ketiga pööramine, siis kohe kindlasti peaks neil see toimima orginaalis läbi armatuuri aluse jagaja...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

Homme võtan fotoka ja teen pinu pilte. Kas on midagi mida peab kindlasti pildistama?

Veiko
Vasta
#26

Pumpade ja jagajate asetus ilmselt abiks.
Vasta
#27

Tere jälle. Tegin nädalavahetusel mõne pildi:
https://picasaweb.google.com/11133337252...redirect=1#
Mul tekkis veel küsimus selle manomeetri kohta. See,et ta katgi on pole probleem. Panen uue kuid mille survet see näitab kui on kolm pumpa? Mootori küljes oleva pumba oma ei saa näitata sest torud sinna ei lähe.Taga on kaks jagajat kuid seal on nii õline kõik,et enne suurt pesu ei paista sealt eriti midagi. Et asja minu jaoks veel keerulisemaks teha on seal all veel kaks toru ka.
Tänud vastajatele.
Veiko
Vasta
#28

[quote='Veiko Varik' pid='308550' dateline='1365533899']
Tere jälle. Tegin nädalavahetusel mõne pildi:
https://picasaweb.google.com/11133337252...redirect=1#
Mul tekkis veel küsimus selle manomeetri kohta. See,et ta katgi on pole probleem. Panen uue kuid mille survet see näitab kui on kolm pumpa? Mootori küljes oleva pumba oma ei saa näitata sest torud sinna ei lähe.Taga on kaks jagajat kuid seal on nii õline kõik,et enne suurt pesu ei paista sealt eriti midagi. Et asja minu jaoks veel keerulisemaks teha on seal all veel kaks toru ka.
Tänud vastajatele.
Veiko
see kuramuse mõõdik vist küll mingil kulumispõhjusel sinna aretatud.nagu aru saan siis taga üks jagaja. sellisega pole omal kokkupuuteid olnud,
aga esmane remont kui miski ei tööta on kontrollida pumbad (neid käsitsi ringi keerates kui keerad pumpa otsast vabalt ringi on ilm selge õrendus ja vajab vahetust) maha monteerimine pole eriline suur töö. nagu ennemgi mainisin on ka jagaja kulunud klapi soon oluline.
Vasta
#29

Aitäh kaasa mõtlemast.
Taga on tegelikult kaks jagajat. Nad asetsevad üksteise peal. Ma lugesin vene foorumist leitud skeemilt välja,et keti pingutamine käib selle õli survega mis survestab ka paaris silindreid. Sellest ma veel ei saanud aru kumba pidi peab neid silindeid suruma, et kett pinku läheks. Pingutus süsteemis on ühele poole läbilaskev klapp ja kui surve seda lahti surub siis surutakse mõlemad keeramise silindreid sisse ja see pingutab ketti. Vähemalt ma sain nii asjast aru. Kui see ühepoolne klapp hästi ei pea siis kett lähebgi ruttu lõdvaks.
Minu arusaam asjast on nüüd sellinne, et mootori küljes olev pump on käppade ja saha jaoks mõeldud ning reduktoriga kasti küljel noole kasutamiseks.Kuigi selles viimases väites ma 100% kindel ei ole.
Igaljuhul jätkan uuringuid kuni asi selge.

Veiko

MTJ.EE
Vasta
#30

Kui sul tagumised jagajad on kolme kangiga juhitavad, siis mootori küljes olev pump annab surve sahale, tugijalgadele, masti pööramiseks ja masti aeglaseks tõstmiseks/langetamiseks. Viimane lülitub vasakut kangi vasemale-paremale liigutades.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#31

(12-04-2013, 21:37 PM)metsakohin Kirjutas:  Kui sul tagumised jagajad on kolme kangiga juhitavad, siis mootori küljes olev pump annab surve sahale, tugijalgadele, masti pööramiseks ja masti aeglaseks tõstmiseks/langetamiseks. Viimane lülitub vasakut kangi vasemale-paremale liigutades.
See jutt on kindlasti õige. Mul on jagaja kolme kangiga ja nool liikus kui suur pump polnud sisse lülitatud. Nüüd tekkis mul uus küsimus: Kui suur pump sisse lülitada siis kas kuskil on klapp mis suunab süsteemi tööle suure pumbaga ja asi läheb kiiremaks?

Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#32

Kui midagi pole kellegi poolt valesti ühendatud, siis saab suure pumba töös olles masti tõsta/langetada kolme kiirusega. Kang vasakule - tõstmine aeglane (mootori pump), kang enda poole - tõstmine kiire (suur pump), kang vasakule ja endapoole - tõstmine veel kiirem (mootori pump + suur pump). Sama kehtib ka langetamise kohta. Mingit klappi selles osas ei ole.
Kõike ei mäleta enam, sest kogemus pärineb eelmisest sajandistCool, keti pingutamiseks vist piisas saha või käppade liigutamisest. Kui kett lõtv, siis viga ei pruugi klapis olla, piisab kui mõni ühendus natuke immitseb või toru kusagilt kriibitud.

Need pumbad, mis reduktori otsas, töötavad paraleelselt. Sul ilmselt Nš-80 + Nš-32, mõni aasta uuematel on seal üks pump vist oli Nš 100. Tunduvalt vanematel, need, mis olid traktori Mtz-5 baasil tehtud, oli Nš-65.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#33

Tänud vastuse eest. Praktiku kogemused on kuldaväärt. Mul hetkel masin seisab kuna hoov on väga pehme ja ma ei taha teda väga liigutada. Esimene sõit saab olema pesulasse. Siiani on seda traktorit ainult vihm vist pesnud. Täna just vaatasin, et tegevust saab sellega suvel rohkem olema kui ma esmapilgul arvasin.

Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta
#34

Postitan ka oma kogemuse sama probleemiga, et mast ei põõra ja tera ei tõuse !

Nimelt esmalt kakkusin kõik võimalikud klapid ja stutsid lahti, puhastasin ja uuesti kokku. Aga mis enne ei töötanud, see ei töötanud ka praegu.
Lõpuks läksin katseeksitus meetodi peale välja ja ostsin uue hüdropumba ( http://www.flintkaubandus.ee/a/hudropump...6-nuuti%29 ).
[Pilt: 0104896751efc69.jpg]
Pumba sisemus:
[Pilt: 01048968831a75c.jpg]
Uus pump :
[Pilt: 0104909269180d5.jpg]

Uue pumbaga hakkas asi enamvähem juba liigutama, aga aeglaselt ja nõrgalt.
Järgmine samm oli jagaja uuest ette võtta, kuna kole tülikas on teda sealt armatuuri alt kätte saada, siis järjekordselt katseeksitusmeetodil, võtsin klapi ja lihvisin pingis tal kulumissoone maha!
Klapi asukoht:
[Pilt: 0104896157b4900.jpg]
[Pilt: 01048966197ce34.jpg]
Soont ennast on siin hästi näha:
[Pilt: 01048964254abbc.jpg]
Pärast klapi taasinstallimist hakkas asi töötama nii nagu peab !

Loodan, et kellelgi antud postitusest kasu oleks !
Vasta
#35

Venemaal valmistatud jumz kopa detailne mudel ning siit saab näha isegi masina kõhualust .Eriti huvitav on see kopa masti pööramine ketiga hammasratta abil.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#36

Kui see just mingi photoshop pole siis küll kõrgeim pilotaas mudeliteehitusesRolleyes
Pilti suurendades on näha rooste,pori/savi,osaliselt eemaldunud värv,kulunud rehvid jne.Kui keegi on suutnud selle kõik mudelile lisada - siis müts maha Cool
Vasta
#37

vabandan ja postitan pisut ot-d.
küllap mudelistidel on netis palju kohti, kus omi töid näidata. mina olen vahel vaadanud militaar.net foorumi mudeliteemasid. hämmastav, millise detailsusega ka meie kohalikud meistrid hakkama saavad. soovitan vaadata.
Vasta
#38

(09-11-2013, 18:41 PM)E303 Kirjutas:  Venemaal valmistatud jumz kopa detailne mudel ning siit saab näha isegi masina kõhualust .Eriti huvitav on see kopa masti pööramine ketiga hammasratta abil.

Masti pööramine ketiga on jumzide puhul suht levinud... Endalgi ketiga variant. Alates 1989 hakati kahe väikse silindriga variante ka vaikselt tegema, see vanem ketiga variant jõuab aga paremini keerata....


See mudel on tõesti lahe, täis kompleksusest on puudu mitmeid olulisi detaile nagu näiteks esimese jagaja tagasivoolu voolik, magneeto ja pendiks on propotsioonist vähe väljas, kütusefiltri torustik täitsa puudu, õhupuhasti tsüklon on paras pudelikael, tunnilugejat pole, kütusepaak on orginaalis natuke kõrgem jne... Big Grin Toungue


Nii lahedat mudelit pole aga tõesti ammu näinud, ei julge üldse mõeldagi palju see maksta võib.. Wink Andekas meister igatahes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#39

Tere, kas keegi viitsiks oma jumzi alla ronida ( siis ketiga keeramise mudel) ja teha paar pilti. Nimelt jumzil on eemaldatud hüdrovoolikud alumistel silindritel ja ise välja ei nuputa, kuidas päris peaks käima. Või kui keegi oskab paberile skitseerida. Suured suured tänud.
Vasta
#40

Need torud on paras raketiteadus, siin seletamisega läheb enne päike looja. Ühe pildi tegin kuid ega sealt midagi välja ei loe, kohe mitte ei taha porisisse end pikali keerata et pilti teha. Ehk õhtupoole. Rolleyes

[Pilt: DSC_0032.JPG]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne