Võitlus rähnidega
#41

Kunagi härra Turovski rääkis ka rähnidest, nad otsivad mingi kindla kõlaga pinda ja kui selle leiavad, siis on nad kõige kõvemad isased ja emased lendavad tormi nendega ühte heitma, Nii et sugutung oli ka põhjus ja kuidas sugutungiga võidelda, seda mina ei tea ja ei mäleta ka, et nimet härra seda oleks rääkinud. aidata võib vist materjali mõjutamine, et kõla muutuks. Plekktruu om vist eriti kõva sõna nagu siit teemast välja on koorunudSmile
Vasta
#42

http://www.maaleht.ee/news/loodus/loodus...d=65527968
Vasta
#43

(14-01-2013, 21:55 PM)vipi666 Kirjutas:  http://www.maaleht.ee/news/loodus/loodus...d=65527968
""Linnule tuleb näidata, et ta maja juures rahu ei saa, ja teda pidevalt häirida, näiteks käsi plaksutades või hoovil liikudes. Samuti võib panna aknale või õue mängima raadio," õpetab linnu-uurija...." Paki suvila riidesse""
Kurat ja põrgu! Mul endal õnneks rähnidega tegemist ei ole olnud, aga selline lugemine ajab juba s...a keema! Linnasaksad arvavad vist, et talumehel põle muud teha kui maja ümber käsi plaksutada ja rähnidega peitust mängida?! Smile
Mina olen lihtne inemine, mul on sellisteks olukordadeks ukse kõrval õhupüss. Cool

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#44

Tegelikult olen ma tähele pannud, et kui majapidamises on rohkem kui üks kass, siis hoiavad linnud niiehknaa eemale.
OT: Basilio, lahenz allkiri (Y)
Vasta
#45

Meil 3 kassi, rähnidel sügavalt pohhui neist.

Või mitu kassi peab olema? Cool

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#46

Mul on ka 2 kassi ja koer kes patrullib regulaarselt õues, lisaks veel pereliikmed ja lapsed, rähnid paugutavad ikka sujuvalt edasi. Õnneks on küll seina rahule jätnud ja puu otsa kolinud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#47

mul on rähne seitset sorti. õhk just paks pole neist, a vahel olen üritanud jälgida ja korraga näha olevaid on ka üle kümne olnud. mind nad küll ühestki otsast ei sega. osmiku kallal vahel käivad ka, aga mitte ullult. hoopis hää meel on, et toimetavad. nii mõnigi ürask või sikk või kärsaklane või muu kuripaha elukas saab nende läbi otsa. au ja kiitus. koligu kõik seie elama, mina ää ei aja. mingi üleni must rähn elab mul kohe aida taga juba mitu aega. väga hea naaber. talviti küll põle teist näha. ja autovarju taga elab paar pesakonda suurt kirjut. ka ei mõista naabrite üle kurta.
a võib-olla mulle on viisakad vennikesed sattund.
Vasta
#48

Minul maal aitasid kassid, ühega hakkasid vähem tülitama, teise kui võtsin, oli plats puhas.
Kass hea abimees, aitab kenasti ka muttide vastu, tihti oli ukse pakule pandud sirakil mutt, vahelduseks hiirtele.
See kehtis muidugi emaste kasside puhul, isased alati laisad, sõltumata liigist Big Grin
Vasta
#49

(14-01-2013, 23:14 PM)diesel Kirjutas:  mul on rähne seitset sorti. õhk just paks pole neist, a vahel olen üritanud jälgida ja korraga näha olevaid on ka üle kümne olnud. mind nad küll ühestki otsast ei sega. osmiku kallal vahel käivad ka, aga mitte ullult. hoopis hää meel on, et toimetavad. nii mõnigi ürask või sikk või kärsaklane või muu kuripaha elukas saab nende läbi otsa. au ja kiitus. koligu kõik seie elama, mina ää ei aja. mingi üleni must rähn elab mul kohe aida taga juba mitu aega. väga hea naaber. talviti küll põle teist näha. ja autovarju taga elab paar pesakonda suurt kirjut. ka ei mõista naabrite üle kurta.
a võib-olla mulle on viisakad vennikesed sattund.

äkki pole need sul idapoolt vaid mujalt?

idanaaber dolbaitaks kohe kuhu juhtuks ja situksid pesu nööril täis

ja mütsi ei tihiks peast üldse ilmselt ära võtta Smile

aga äkki punarähnide vastu sellisest riistapuust abi?

[Pilt: 914rzzhmci.jpg]
Vasta
#50

Ega see lahendus ei ole,kuid üllatavalt demoraliseerivalt mõjub rähnidele paar "valangut" vastu plekki suruõhumeisliga.Meil kodus ongi tööriistal nimeks "rähnipelotaja".Samas Eestis kohtab seda harva,et rähn hoonele kallale tuleb.Tuleks ikka teha selgeks põhjus miks nad seda teevad,tapmisel pole mõtet,sest kohe on uued kohal.Muidu juhtub nii,nagu omal ajal Hiinas varblastega.Tegelikult on rähn oma tegevusega igati kasulik,kes inimsilmale märkamatuks jäävad kahjurid välja opereerib.Sellised kahjurid tekitavad reeglina olulisemalt suuremat kahju kui rähniauk.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne