LED valgustid ehk saagu valgus!

Väheke huvitavat - vahetasin tööruumis ühe kahetorulise luminofoorvalgusti välja kahe 12w pirni vastu. K-sid momendil ei mäleta, aga vahetus õigustas end. Vahetuse käigus pudenes üks pirn vahepeal meetri kõrguselt paraja kolksuga vastu betoonpõrandat, käis selline plasti raksatus, sellest hoolimata on pirn laes ja valgustab vapralt.
Ämm vehkis vannitoas midagi kätega ja oskas ühe lambi kupli koos led-pirniga põrandale kildudeks majandada. Killud rändasid prügikasti. Kui koju jõudsin, siis otsisin pirni prügikastist kildude seast üles ning suskasin tagasi pessa, uus kuppel pääle ja voila!
LED-pirnide hõõgumine pärast väljalülitust - olen täheldanud sellist helendust küll, aga see on ainult üks moment-vahest sekundi murdosa. Kusjuures on mul ka kaks vekslit kasutuses - ei mingit leket. Juhtmed on kõik kaasaegsed, kolme soonega, maandused paigas... Olen ka lekkevoolu otsinud ja üritanud induktsiooni leida nii kaabli pealispinnalt kui ka suuremast pundist, tavaliselt seal, kus kilpi sisse ja välja kaablid koos on. Ei miskit. No pole. Äkki on mul miskit valesti ehitatud?! Et teistel on aga mul pole...Smile .
On ka ilmunud üks küsimus, tõenäoliselt oskab lugupeetud ksf. Basilio sellele vastata. Nimelt on laes kümme valgustit, sellised..kolmnurksed peeglid küljepikkusega ca`10 cm, peegli keskel väike ava, kust läbi lähevad halogeenpirni (10w/12v) jalad otse pessa. Nüüd tahaks selle raiskamise ja Eesti Energia nuumamise ära lõpetada ning need halogeenid asendada LED-idega. Valgus, mida need LED-id tekitama peaks, peaks olema parajasti nii valge, et tekiks tähistaeva tunne. Et ei olegi nagu mõeldud totaalseks valgustamiseks, vaid...noh, eks natuke valgust ikka sealt tuleb nagunii. Asenduseks võiks olla siis sellise kujuga pirnid:
[Pilt: led-rev-1.jpg?w=490]
Laest jooksevad kõik juhtmed alla lüliti juurde kokku trafodesse. Üks komplekt sisaldab siis 5 pirni-üks trafo. Aga see ei ole LED-i puhul oluline, seal tuleb skeem nagunii teistsugune. LED võiks olla dimmerdatav Cool .. aga pole ka oluline.
On teil mingeid häid mõtteid välja pakkuda, lugupeetavad?


Vasta

Kui led pirn takkajärgi natuke aega hõõgub ja siis kustub, toimub see toiteplokis sisalduvate kondekate arvel. On endalgi üks selline pirn. Kui asi toimub pidevalt, siis lekib või indutseerib kusagil miskit. Kui see otseselt ei sega, siis pole mõtet torkida.
A seda tähistaeva asja peab vaatama ja uurima.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(19-02-2013, 18:48 PM)Basilio Kirjutas:  A seda tähistaeva asja peab vaatama ja uurima.
Ise arvasin, et kui teha viiene set ja skeem koos trafoga vahele, seega kaks komplekti, kui kõike korraga ei saa... Hea oleks küll, kui kõik kümme oleks ühe skeemi, trafo ja dimmeriga... Smile


Vasta

Oota, äe torma! Võibolla on olemas terve komplekt koos juhtimisega. Midagi RGB ribade eeskujul. Pole mahti saanud otsida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Silmaringi avardamiseks üks link: www.lanpu-lighting.com
See on üks nendest, kes mind pakkumistega pommitavad.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul ka üks led hõõgub 24/7ja just vekslis,sama pirn vekslita süsteemi ei hõõgu.Mõõtsin voolu pirnipesas olematu vast 1V,keerad pirni sisse too hõõgub ja pinge tõuseb mingi 70V.Müstika.üks pilt valges toas ja teine pimedas


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

(01-03-2013, 17:09 PM)muska71 Kirjutas:  Mul ka üks led hõõgub 24/7ja just vekslis,sama pirn vekslita süsteemi ei hõõgu.Mõõtsin voolu pirnipesas olematu vast 1V,keerad pirni sisse too hõõgub ja pinge tõuseb mingi 70V.Müstika.üks pilt valges toas ja teine pimedas

Pinget mõõtsidToungue
Vasta

(01-03-2013, 17:38 PM)v6sa Kirjutas:  Pinget mõõtsidToungue
Olen jõudnud arusaamisele, et tavainemise jaoks on pinge, vool ja võimsus üks ja sama segane asi. Neid mõisteid ja nende mõõtühikuid kasutatakse meelevaldselt ning järjekindlalt. Mina olen loobunud selgitamast... Miks ei saa selles foorumis kasutada emotikoni, mis pead vastu seina taob?
:wall:
Hõõgumise ja selle pingega ei ole miskit müstikat. Tegemist on nii väikese vooluga, et testriga mõõtes tekitab see pingelangu. Kui led pirn pesas, laetakse pirni toiteplokis olev kondekas pikapeale täis ja testriga mõõtes sellist pingelangu niipea ei teki. Vähemalt seni kuni kondekas läbi testri tühjaks pole jooksnud.
Ledid aga näikse leppivat ka üliväikse vooluga, et natukegi hõõguma hakkaks.
Samas ... mine sa tea, äkki peaks kirikuõpetaja pühitsetud veega kutsuma?
Või proovima vähemalt ristimärki pirni kohal.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(01-03-2013, 18:48 PM)Basilio Kirjutas:  Samas ... mine sa tea, äkki peaks kirikuõpetaja pühitsetud veega kutsuma?
Või proovima vähemalt ristimärki pirni kohal.
Olen kokku puutunud müstikaga samuti...kuid lähemal uurimisel on alati, rõhk on sõnal "alati", tulnud välja, et tegemist siiski maapealse probleemiga ja selleks on olnud kas segadus juhtmetes, halb kontakt või vana juhtmestik.
Igasugune müstifikatsioon ja "maavälised" nähtused elektrisüsteemis võivad lõppeda...kehvasti.


Vasta

Juhtmed kõik uued,ja just veksel süsteemis anomaalja.
Vasta

LED lampide hõõgumist olen kohanud igasugu kohtadepeal ja kuni inimene selle teadmisega magada saab, ei tasu muretseda. Siis kui oli sama kohapeal hõõgniit sa lihtsalt ei teadnud seda, et seal kusagil mingi leke on. Hõõgumist saab kustutada rööbiti lambiga ühendatud kondeka abil. Konde peab olema muidugi valitud, sest muidu hakkab konde ise väga palju voolu võtma.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Hõõgumisega selline juhus, kus seisin keset tuba ilma igasuguse pinge võimaluseta ja tõlvik tüüpi LED pirn hõõgus näpuvahel. Sain seda põlema panna ja ära kustutada sellega kui võtsin kinni suvalisest kohast mis oli metallist. Peale 5min imetlemist kostis ülemus selle peale, et mida kuradit sa nende tuulikutega veel jandid, arenda parem seda teemat edasi, tuleb ehk odavam. 10 min hiljem lamp kustus ja ei saanud teda enam kunagi sedasi põlema.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(16-03-2013, 12:39 PM)karvik Kirjutas:  Hõõgumisega selline juhus, kus seisin keset tuba ilma igasuguse pinge võimaluseta ja tõlvik tüüpi LED pirn hõõgus näpuvahel. Sain seda põlema panna ja ära kustutada sellega kui võtsin kinni suvalisest kohast mis oli metallist. Peale 5min imetlemist kostis ülemus selle peale, et mida kuradit sa nende tuulikutega veel jandid, arenda parem seda teemat edasi, tuleb ehk odavam. 10 min hiljem lamp kustus ja ei saanud teda enam kunagi sedasi põlema.
Kui suvi tuleb, proovi natuke vee peal kõndida ka! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(16-03-2013, 16:55 PM)Basilio Kirjutas:  
(16-03-2013, 12:39 PM)karvik Kirjutas:  Hõõgumisega selline juhus, kus seisin keset tuba ilma igasuguse pinge võimaluseta ja tõlvik tüüpi LED pirn hõõgus näpuvahel. Sain seda põlema panna ja ära kustutada sellega kui võtsin kinni suvalisest kohast mis oli metallist. Peale 5min imetlemist kostis ülemus selle peale, et mida kuradit sa nende tuulikutega veel jandid, arenda parem seda teemat edasi, tuleb ehk odavam. 10 min hiljem lamp kustus ja ei saanud teda enam kunagi sedasi põlema.
Kui suvi tuleb, proovi natuke vee peal kõndida ka! Big Grin

Jajah! Risti tassimist juba harjutasin(tuulikut tassisin ja naine nii tõlgendasBig Grin). Pirni sain ka näpuvahel põlema. Peab veepeal kõndimise ka ära õppima siis kompott koos. Paari kuupärast saab vanus ka sinnamaale, et kõik see ehk kasuks tuleb.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Nii kevadel soetatud led pirn lõpetas lepingu(külm valgus)Kiskusin kohe molekulideks,sees mingi trükiplaat kus dioodid takid konded.Neist ilmselt midagi õhtul või külmjoode.Sisendjuhtmed peos surusin 220 sisse põlema ei hakanud küll,aga säde otste vahel.Enne kui veel sokkel küljes oli siis led dioodid veel hõõgusid.Hetkel pole diksi käepärast,aga hiljem teen pildid ja panen üles.Kuna trafot sees pole siis on vist led dioodid jadamisi 220 alla ühendatud?
Sai siin ühte 10w led prozet väga julmalt testitud,aga väga sitke vennike ikka teine,alu korpus ja klaas puru,aga led elemendil ja trafol häda miskit,pleks uueks klaasiks ja taas korrasBig Grin
Vasta

Käisin testriga lambi sisus ringi ja plaadilt vool väljub seega kuskil lambikestes külmjoode.Lambikeste juures voolu mõõtes hakkasid isegi osad lehed põlema.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(31-08-2013, 19:54 PM)muska71 Kirjutas:  Käisin testriga lambi sisus ringi ja plaadilt vool väljub seega kuskil lambikestes külmjoode.Lambikeste juures voolu mõõtes hakkasid isegi osad lehed põlema.

Ei usu, et külmjoode. Ma neid palju lappinud. 1 led põleb läbi ahelast - pool pirni kustub ära. Siis näed ära mis ahel kustus ja testriga testid kõik kustus ledid läbi, see mis ei tööta - vahetad välja ja asi tahe. Mul endal 1 pirn varuosadeks sellejaoks.

Tavaline taks on see, et mis põleb läbi, põleb suht kohe, aga mis kestab jääb kestma. Mul on sellist tüüpi 13w ka soetatud, seal Ledid vähe tuhmimalt põlevad, eks annab elueale juurde.
Kõige vingem on muidugi 20w smd corn tüüpi. See ikka valgustab küll ja suurus on ka selline mehine. Big Grin

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(31-08-2013, 21:00 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(31-08-2013, 19:54 PM)muska71 Kirjutas:  Käisin testriga lambi sisus ringi ja plaadilt vool väljub seega kuskil lambikestes külmjoode.Lambikeste juures voolu mõõtes hakkasid isegi osad lehed põlema.

Siis näed ära mis ahel kustus ja testriga testid kõik kustus ledid läbi, see mis ei tööta - vahetad välja ja asi tahe.

Tester ju ei näita takistust dioodi kontrollides?või ei oska ma mõõta?Küll aga piiksu asendis testri toppisin dioodile pääle siis diood hakkas hõõguma ehk korras.Ka peaks toimima lahendus,et korras dioodi paned korrakls igale dioodile peale ja kui tuksid diood ette jääb siis hakkab kogu süsteem tööle?Või liga jabur?
Vasta

Nö piiksu asendis saadki hõõguma - mis näitab ära kas LED töökorras. Muidugi see teine variant peaks ka toimima, aga ma ei tahaks näppida seda ühendust seal, kui see niiviisi võrku ühendatud ka. Big Grin

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Viga leitud ja indrekul tuline õigus kummaski ringis üks latern läbi.Kas neid võib asendada sellisega http://www.ledproff.ee/et/a/led-0%2C1w-kulm-valge ?Teoorias peaks sobima sest ringis 60 tk ja iga üks tahab ca 3,5 v voolu ja kukku tulebki 220v.Dioodi otsi näppides suristab mõnusalt ja pikalt mängida ei taha.Testida hea lihtne järjest dioodidele sild peale ja kutu juures süttib kogu ringSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne