LED valgustid ehk saagu valgus!

Ma ei tea, selt viidatud lehelt ei riskiks küll midagi osta. Sul on vaja teada LED-i päripingelangu ja lubatud voolu. Kumbagi seal pole. Profid või midagi.
LED-i tööreziim pannakse paika läbiva voolu järgi, pinge nö. loksub ise paika. Huvi pärast võiksid mõõta nende küpsenud LED-ide kohalt, palju selle ahela vool ka on. Milliamprites. Saab orientiiri, millist asenduseks otsida.
Asendust mina otsiks pigem Oomipoest või Elfast või Serigost.
Vasta

Seal on mingid muud pinged ikka. Konde on voolu piidamiseks vahelduvvoolu peal(induktiiv takisti) ja sealt edasi on sildalaldi mis ilma koormuseta annab miski 360v alalispinget. Koormuse all pinge langeb.

Palja näpuga seda puudutades peaks silmad mõneksajaks särama küll võtma. Big Grin

Kui konde suurus kuidagi loetav on, siis saaks ehk mingit aimu.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Mõlemad konded 400v,väike loksus plaadil ehk külmjoode.Mõõtsin mingi 0,02-0,03 A on pingelang või mis iganes nimetus.Olemas mõned sellised pirnid http://www.oomipood.ee/product/ll-504wc-w2-2cc/led5-valge-cold-15000mcd-20deg&ac=1 sealtsamast ostetud,aga need põlevad kuidagi tuhmilt võrreldes orginaalidega.Ilma koormuseta tuleb jah kena 300 ja peale trükiplaadist välja.
Vasta

(01-09-2013, 15:57 PM)muska71 Kirjutas:  Mõõtsin mingi 0,02-0,03 A on
Kumb siis? Kas sel testril milliamprite piirkonda pole? (mA).Et saaks täpsema tulemi.
Asi selles, et seal lambis sisalduvad LED-id on nö. tundmatu looma nahk.
Kui nüüd nende lubatud töövool on 20mA max., ja saavad 30mA voolu, põleb varsti järgmine. Kõige parem oleks muidugi mõõta toimiva eksemplari pealt.
Isiklikult prooviks nende ahelate voolud sättida max 20mA peale.
Õigupoolest võibki läbipõlemise põhjus peituda ses logisevas kondes, mis aitab sedatüüpi skeemides sisselülitusel tekkivat voolupiiki siluda.
Kunagi sai sest siin kirjutatud ka. (Post nr:78)
Vasta

Teise töötava lambi pealt mõõtes,nupp keeratud 200m peale ja 0,01 oli tulemus,mõõtmisel mõõdetav led kustus.
Vasta

Ei-ei, mitte niimoodi.Tulemus ei pruugi õige olla.Sa pead ahela katkestama, näiteks joodad juhtme lahti ühelt LEDidega klotsilt. Sinna jootekoha ja juhtme vahele ühendad nüüd oma testri, mis on milliampermeetri reziimis.
Aga ära seda pingestatult tee, ühenda mõõteriist külge ja siis lüli vool sisse.
Vasta

Jadaühenduses led pirnile vahetusledide leidmine on üldse üks loterii.
Ise olen Jebaist tellinud. 1W Powerledidega näkkas, sobisid ideaalselt.
5050 ledid aga ei sobinud. Point selles et jadaühenduses peavad ledid ideaalselt võrdsed olema. Muidu on kuri karjas.
Olen kunagi töötanud elektroonikavabrikus, kus tehti ledidel töötavaid punaseid hoiatustulesid moblamastide ja korstende jaoks. Nende ehitus, koostekvaliteet ja testimine ning lakkimine erinesid odavast hiina kräpist nagu öö ja päev. Paralleelühendus, igal ledil oli oma takisti ja zenerdiood + korralik ühine toide. Asja mõte oli selles, et korra masti otsa aetud lamp peab aastaid põlema ilma et keegi külas peaks käima.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tegin nagu soovitati


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Mul on neid mittetöötavaid pirne küll. Sooja valgusega ainult kõik. Saaksin tagavaraosasasid anda kui vaja (LED-ide näol).

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Teine sama lamp alustas naljadega,osadeks ja ribade välja koukimisel tuli üks juhe plaadilt lahti.Jootsin mitmed kohad üle led plaatidel ja ka ühe juhtme vahetasin välja ja taas põleb.Plaadid rivis proze korpusesse ja saab led proze.Seekord olid elektroonika plaadil kõik asjad kinni,aga juhtmetes külm jooted,kolvega hoiad tina sooja jootekohal siis töötab jahtub maha kustubBig Grin,lõpuks uus juhe külge ja jäi tööle.
Vasta

Tegime siin mõni aeg tagasi Narva karjääri sammuvale ekskavaatorile LED-prozektorid. 280W 1 lamp. Valgustab ikka päris korralikult.

Kodus mul õuelambina kasutusel 27W LED, valguse poolest vastab umbes 400W tavaprozektorile. See siis ka ise tehtud.

3D modeleerimine.
Vasta

(30-10-2013, 21:23 PM)tarko Kirjutas:  Tegime siin mõni aeg tagasi Narva karjääri sammuvale ekskavaatorile LED-prozektorid. 280W 1 lamp. Valgustab ikka päris korralikult.
Kodus mul õuelambina kasutusel 27W LED, valguse poolest vastab umbes 400W tavaprozektorile. See siis ka ise tehtud.
Rahvas nõuab pilte! Cool
Led ribadest veel niipalju, et sõber kasutab maal 3528 ledidega ribasid. Panime ka 5050 ribadega nii öelda "joonele" ja vaata imet, täitsa võrdsed või vaat et paremgi! Üks selline riba nüüd endalgi puukuuri ja ühte kõrvalhoone ruumi valgustamas ja valgust ülearugi. Loe või ajalehte. Hind aga 5050 ribast üldjuhul soodsam ning pidid puuduma ka jahutusprobleemid. Seega kannatab pidevat põletamist. Piltidel veekindel ehk "süldiga" riba:
       
Makrovõttel nähtav lainetus tuleneb kehvast kahepoolsest liimteibist, mis vabrikus külge pandud. Ribade paigaldamisel olen karbiku kaanele alati lisanud liimitilgad. Muidu annab teibi enda liim pikapeale järele ja riba koorub lahti. Tavaliselt sellest aitab, aga seekord kipub teip ka teiselt poolt, n.ö. trükkplaadi poolt lahti vajuma.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(24-10-2013, 17:52 PM)muska71 Kirjutas:  Teine sama lamp alustas naljadega,osadeks ja ribade välja koukimisel tuli üks juhe plaadilt lahti.Jootsin mitmed kohad üle led plaatidel ja ka ühe juhtme vahetasin välja ja taas põleb.Plaadid rivis proze korpusesse ja saab led proze.Seekord olid elektroonika plaadil kõik asjad kinni,aga juhtmetes külm jooted,kolvega hoiad tina sooja jootekohal siis töötab jahtub maha kustubBig Grin,lõpuks uus juhe külge ja jäi tööle.
Mis siin ikka pilte teha,vaatasin stokkeris täpselt samade ledide arvuga proze 50€,pirni ostsin soodukaga mingi 3-4€ ja proze kopsikuid vedelemas mitmeid ja tulemusega olen rahul
Vasta

Liim on kehva jah.

Vaatsin, et minul olev niiskuskindel riba on umbes mm kitsam, kui klambripüstolis olevad haagid. Riba servas aga midagi õrna ei paistnud olevat. Tekkis mõte lasta iga paarikümne cm tagant klambriga kinni...

Sobiks na naljateemasse, kuid siia minu arvates enam - eriti arvestades nähtud vaeva hulka:
http://www.youtube.com/watch?v=69nXPNarkQ4
Vasta

(31-10-2013, 12:51 PM)v6sa Kirjutas:  Liim on kehva jah.
Vaatsin, et minul olev niiskuskindel riba on umbes mm kitsam, kui klambripüstolis olevad haagid. Riba servas aga midagi õrna ei paistnud olevat. Tekkis mõte lasta iga paarikümne cm tagant klambriga kinni...
Jõhkrad naljad sul... Tavalisest Moment liimist peaks küll olema. Seda ei lähe ka palju.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(31-10-2013, 10:44 AM)Basilio Kirjutas:  
(30-10-2013, 21:23 PM)tarko Kirjutas:  Tegime siin mõni aeg tagasi Narva karjääri sammuvale ekskavaatorile LED-prozektorid. 280W 1 lamp. Valgustab ikka päris korralikult.
Kodus mul õuelambina kasutusel 27W LED, valguse poolest vastab umbes 400W tavaprozektorile. See siis ka ise tehtud.
Rahvas nõuab pilte! Cool

Õuelambist veel polegi pilte, ehk lähiajal saan mõne tehtud.

Paar pilti siis ekskavaatorist. Siin põlevad ainult LEDid:
   

Siin kõik põlemas, ülejäänud on gaaslahenduslambid, võimsus võis olla neil vist 2kW, pole päris kindel.
   

Lambist üks mudelipilt ka:
   

3D modeleerimine.
Vasta

Kuna siin töödega seose son tulnud installida mitmeid LED-lahendusi ühte kõrtsu ning kõike on saanud kodus testida, siis otsustasin ka natuke koju raha kulutada. Ostsin kaks korralikku LED-pirni Bauhausist:
Megaman 10W 810Lm hinnaga 19.95 ja Megaman 9,5W 806 Lm hinnaga 14.95. Mõlemad 2800K.
Ja olen hetkel sigarahul ning väga üllatunud isegi: nad annavad reaalselt rohkem valgust, kui tavapirnid. Suurema-ümmargusema panin endise 60W hõõrpirni asemele elutuppa punutud lambivarju sisse ja julgelt on valgust 2 korda rohkem kui varem:
[Pilt: DSC_0406.jpg]

Teine pisem läks esikusse, kus siiani olid kasutusel peegliga 60W pirnid ja täpselt sama värk - valgust on kohe poole rohkem, seda siis ÜHE pirniga endise kahe asemel:
[Pilt: DSC_0404.jpg]

Hinnad on muidugi jõhkrad aga mis teha... Kuna mõlemad lambid kipuvad praegusel pimedal ajal palju põlema, siis üks on 6 korda ja teine komplektist 12 korda väiksema võimsusega!!! Aga kuna valgust on rohkem ja näiteks läbi punutud kupli ei teki ka enam nii teravaid varjusd, siis on kordade vahe veel suurem.

Ahjah, tööga seoses olen installinud mitmed müüdavad (aga kallid) valmislahendused sealtsamast Bauhausist. Nüüd on ka teistes kettidel sarnaseid tooteid. Eile panin mingi kahe elemendiga nn"köögilahenduse", 2X1,5WX60cm, kumbki 72 valget LEDi, leti taha asendamaks päevavalgustorusid. Otse silma on liiga eredad aga ääre taga suurepärased. Proovisin ka kodus ühte elementi korra kraanikausi kohal klassikalise kraanikausilambi (2Xküünalpirnid) asemele ja no on jälle vähemalt kaks korda valgem! Häda on nendega muidugi see, et on alaldi (need töötavad 24V pealt) aga LED on tõesti mõne ajahetkega hullult arenenud! Eks valguse värv on ikka vanast hõõglambist tsipa erinev aga sellega harjub.
Vasta

LEDid on levinud igale poole. Tekkis küsimus, kas lede on keegi proovinud ka vanas veneaegses kinoprojektoris, näiteks RUSS või diaprojektoris ETÜD ja Kodak carousel S-AV? Ilmselt otse sinna miskit ei istu, tuleks ringi teha kinnitused-soklid. Eesmärgiks oleks mitte niivõrd energiakulu vähendamine kui just soojuse eraldumise vähendamine. Lähevad need riistad ju päris kuumaks ja kahel on ka ventilaator jahutamiseks. Samuti võiks valgustugevus suurem olla.
Kui keegi on katsetanud, kuulaks nõuandeid.
Ja veel, kas tänased lihtsamad skännerid ka juba kasutavad LEDe? Minu skänner tahab ikka minuti või kaks lampi soojendada enne kui saab töökorda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(07-11-2013, 13:06 PM)aavu Kirjutas:  LEDid on levinud igale poole. . . .

Ja veel, kas tänased lihtsamad skännerid ka juba kasutavad LEDe? Minu skänner tahab ikka minuti või kaks lampi soojendada enne kui saab töökorda.

Ikka kasutavad. Need on veel eriti kokkuhoidlikud, isegi toitekaablit pole, pole ka kohta, kuhu ühendada. On ainult USB ühendus. Võib olla uuematel pole sedagi.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Jäi täna silma huvitav pakkumine: liikumisanduriga prose on odavam, kui ilma...
http://www.etk.ee/wp-content/uploads/Vaa...keskus.pdf

Oskab keegi neist midagi arvata?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne