Ahju sisemise ukse keevitamine ja ekspluatatsiooni puutuv

Mina pakun lahenduseks,et tuleb hakata ainult dussi all käima,saunas käid naabrinaise juures!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(26-04-2020, 20:29 PM)tõnn Kirjutas:  Mis seal lae peal toimub.? Kui see on suitsugaasi liikumiseks vajalik, siis mul on tehtud sama moodi gaasitorust ahi kuid lagi on kumer ja suitsugaasile on torud, lae kohal, kivide vahel. Kahe toruga liigub tagant ette ning ühe toruga uuesti taha otsa ja siis korstnasse.

"Röntgenipilt" selgitab: https://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=60506

Punane joon on lagi, kollasega gaasi teekond, sinine (täpselt ei mäleta) näitas vist seda, kust gaas eelmise peaaegu täielikult hävinud laega korstna poole kulges.
Vasta

Puuri auk ja tõmba see lagi poldiga ülesse kinni ja siis veel keevitusega kokku.

Kui lagi asendada väljaspool ahju olevate torudega siis jääks küttekolle liiga suureks?
Vasta

Tulekindel või siis nn. Katla teras oleks ehk vajalik materjal. 
Iga suvaline "raud" ei sobi tulega kokku.
Vasta

(28-04-2020, 10:41 AM)MeelisV Kirjutas:  Tulekindel või siis nn. Katla teras oleks ehk vajalik materjal. 
Iga suvaline "raud" ei sobi tulega kokku.
just ja ka ropstevaba kestab teatud margid,aga väikeses koguses kahjuks ei müüda enam.
Vasta

Sellise plastilise deformatsiooni vastu nagu pildil ei aita mingi eriteras, antud juhul on see ahju kontrsuktsiooniline viga mis on võimendatud halva keevitusega (muidu oleks lihtsalt lokkinud, kuid praegu on ennast keevisest lisaks lahti murdnud). 
See terasplaat saab kogu kuumuse ning olles 3'st küljest jäigalt kinni keevitatud ei saa ta kuumenedes piisavalt paisuda mis tekitab plastilise deformatsiooni. Hiljem jahtudes tõmbab materjal kokku, kuid kuna paisumise ajal on tekkinud plastiline deformatsioon jääb materjal pingesse, kuna seintest on ta kinni keevitatud mis ei lase tal nii väikseks tõmmata, kui ta tahaks. Lisaks ebaühtlane temperatuur plaadis endas. Tagumine osa on kütmise ajal helekollane, kuid eest tõenäoliselt heal juhul tuhmilt oranz mis põhjustab samasugust plastilist deformatsiooni. Ühesõnaga suur lame plaat deformeerub kõige lihtsamalt kui teda kuumutatakse ebaütlaselt ning paisumine külgedele on piiratud.
Kui soov uue plaadiga kätt proovida, siis peab ahju keskelt pooleks lõikama kõrguse osas, pinnad puhastama ning uuesti korralikult keevitama. Võib ka mitte jäiga liite teha mis vähendab deformatsiooni, kuid lokkima hakkab see aja jooksul ikkagi, lihtsalt mitte niipalju, et segaks puude alla panemist.
Läbi ahju ukse remondi soovitused - no jah.
Vasta

Tuleb poest uus ahi osta või uus DIY kokku keevitada! Ma ei tea aga minu arust, mis ei tugine teadusel ega suurel keevituskogemusel, ei saa sellistest "surnud" saunaahjudest enam asja! Kas metall muutub või mis aga see keevitus ei jää kestma. Omal andsin vana ahju tuttavale grilli tegemiseks ja ise installisin lihtsa-odava Harvia ahju, sest vanakese keevitamine lõppes peale paari kütmist järjekordse praoga. Sõber-Kindrali Vanglateenuste läbiseina-ahju lagi sai ka keevitust, kui Tal poeg koos sõpradega selle sulametalliks olid kütnud ka kivide mass gravitatsiooni mõjul Maa tsentrile lähenema kippusid. Tagasi midagi ei painutanud, ainult tekkinud pragu sai roostevaba elektroodiga täidetud et vingugaas lavale ei tuleks. Kuna pole rohkem üle kütnud, siis praegu on püsinud. Edit: otseloomulikult keevitatud läbi olematu suurusega ahju ukseaugu Wink 
[Pilt: JrIpY2otheI__AgkTGPEJmKQtvBAckFrWQ_DB3Bs...03-h937-no]
Vasta

(28-04-2020, 14:42 PM)qwerty009 Kirjutas:  Sellise plastilise deformatsiooni vastu nagu pildil ei aita mingi eriteras, antud juhul on see ahju kontrsuktsiooniline viga mis on võimendatud halva keevitusega (muidu oleks lihtsalt lokkinud, kuid praegu on ennast keevisest lisaks lahti murdnud). 
aitab,sest eriteras ei muuda kuju.mul kodus hakkepõletil testitud.tavaline külm kuumvalts 2 aastaga kõver ja kutu.spets roostevaba sama aeg nagu uus!sedasama roostevaba soovitati ka keriste ehitajatele,aga saatsid kukele kuna eluaegseid asju toota ei saa ju.
Vasta

Tänapäevased ahjud on palju ilusamad, ökonoomsemad ja iga 3 aasta tagant saad omale uue mudeli osta kuna laed põlevad läbi.
Vasta

Tõesti või?
Ah et rämpsu toodetakse?
No ei usu. Lihtsalt ... jah, maailm, milles elatakse, on võib-olla liiga ahtake. Või kuidas see lugu päriselt kõlaski?
Võtke siis šnitti ja ehitage ise - 
https://grilld.ru
Vasta

(28-04-2020, 20:30 PM)tõnn Kirjutas:  Tänapäevased ahjud on palju ilusamad, ökonoomsemad ja iga 3 aasta tagant saad omale uue mudeli osta kuna laed põlevad läbi.
Harvia ahi 10 asta juba 2x nädalas sauna.Ära põlevad tuharestid.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(29-04-2020, 08:01 AM)hundu Kirjutas:  Harvia ahi 10 asta juba 2x nädalas sauna.Ära põlevad tuharestid.
Mul oltsbergiga sama ahi, 8 a  ja 3x nädalas ning toru läbi põlenud, vahepeal käis ka vahelae keevituses. A oli Terase nõukaaegne ahi, see kestis 1976-2010.
Tuharest on kulumaterjal, kord aastas.
Vasta

(29-04-2020, 08:01 AM)hundu615 Kirjutas:  
(28-04-2020, 20:30 PM)tõnn Kirjutas:  Tänapäevased ahjud on palju ilusamad, ökonoomsemad ja iga 3 aasta tagant saad omale uue mudeli osta kuna laed põlevad läbi.
Harvia ahi 10 asta juba 2x nädalas sauna.Ära põlevad tuharestid.
tuharest on kütja laiskus.põlemiseks vajalik õhk liigub koldesse läbi resti ja õhk jahutab resti.nüüd kui ei viitsita tuhka eemaldad a õigel ajal siis rest kuumusest paisubki ja sulabki üles.samamoodi on ka kaminates ja ahjudes.mul ka katlas põleti kohal korpuse kaitseks malm riba ja kuna jahutus puudub ja leek paitab siis paraku sulab ja laguneb,juba teine.esimene lõpuks pooleks krõmps.
Vasta

Eks kütmisel ja kütmisel on ka vahe. Mõni kütabki sauna nii, et tuhasahtel poolenisti väljas, kerisel veel korralik pikk ja jäme korsten taga ning ongi 3 tundi järjest selline leek all et vähemalt pool kerist punane. Saunas suudab 3 minutit korraga olla ja ise kiidab, kui hää. Samas teine mees jätab vaevu väikse pilu tuhasahtlile vahele, korraga paneb kaks pisikest pilbast alla ning võibolla korsten kah suurem asi pole. Saab samuti saunas käidud ja ütleb et oli hea. A kummal siis tegelt parem oli?? Või kummal enne ahi või rest lössi vajub? 
Mul vähemalt rest pole kunagi ühelgi ahjul ega kerisel moonduma hakanud, pole ka kordagi vahetanud. Aga mujal olen näinud küll sellist resti et tuhasahtel enam ilma resti kergitamata välja ei mahtunud.
Vasta

(29-04-2020, 20:00 PM)muska71Nõus Kirjutas:  
(29-04-2020, 08:01 AM)hundu615 Kirjutas:  
(28-04-2020, 20:30 PM)tõnn Kirjutas:  Tänapäevased ahjud on palju ilusamad, ökonoomsemad ja iga 3 aasta tagant saad omale uue mudeli osta kuna laed põlevad läbi.
Harvia ahi 10 asta juba 2x nädalas sauna.Ära põlevad tuharestid.
tuharest on kütja laiskus.põlemiseks vajalik õhk liigub koldesse läbi resti ja õhk jahutab resti.nüüd kui ei viitsita tuhka eemaldad a õigel ajal siis rest kuumusest paisubki ja sulabki üles.samamoodi on ka kaminates ja ahjudes.mul ka katlas põleti kohal korpuse kaitseks malm riba ja kuna jahutus puudub ja leek paitab siis paraku sulab ja laguneb,juba teine.esimene lõpuks pooleks krõmps.
Nõus.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

muska71 Kirjutas:tuharest on kütja laiskus.põlemiseks vajalik õhk liigub koldesse läbi resti ja õhk jahutab resti.nüüd kui ei viitsita tuhka eemaldad a õigel ajal siis rest kuumusest paisubki ja sulabki üles.
Eip, mul käib enne iga saunakütmist põllu tuhaga lupjamine kohustuslikus korras. Ära lagunevad ribisid ühendavad otsad ja järgi jäävad koldesse lahtised ribid.
Tsitaat:Mõni kütabki sauna nii, et tuhasahtel poolenisti väljas, kerisel veel korralik pikk ja jäme korsten taga ning ongi 3 tundi järjest selline leek all et vähemalt pool kerist punane. Saunas suudab 3 minutit korraga olla ja ise kiidab, kui hää. 

Keris peabki punane olema, vähemalt mu ahjul, muidu kivid kuumaks ei saa ja leili visates vaid susisevad aga vesi peab momentaalselt aurustuma kividelt, kivid ei tohi (silmaga nähtavalt) märjaks saada. Kolm sületäit puid läheb sauna kütmiseks ikka korraga ära, selle kogusega saan 5 päeva majas ahju kütta. Laval olen kah nii 5+ minutit ja siis välja ja kordan seda 6-7 korda.
Vasta

(28-04-2020, 20:30 PM)tõnn Kirjutas:  Tänapäevased ahjud on palju ilusamad, ökonoomsemad ja iga 3 aasta tagant saad omale uue mudeli osta kuna laed põlevad läbi.
kelle ahjud 3a-ga läbi põlevad?
ehk siis väldime faktide keelt kasutades "vanasti oli muru rohelisem"-dogmade teket.

Ma oma saunade kütmisel ei hellita, aga püsivad kõik:
- Härma - ilmselt nullindatest. Oli majas selle ostmisel ja paistab vana välja
- 20m3 Stoveman aastast 2010 (see kütab ka vett)
- 2016 Kastor

honkomees - saunad on erinevad, inimesed on erinevad. Pole ühest "nii on õige"-reeglit.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Saunakultuur või -kultuuritus on tegelikult üldse eraldi teema.
Pean silmas kõike seda, mis puudutab leili saamist ning leilis viibimist ja seda ka muidugi, et kes kuidas ja millega laval tegeleb.... Kas vihtleb, kuidas vihtleb või kössitab paar minutit omaette, joob õlut jne...
Vasta

Kui siin juba Harvia keristele teema läks siis kas kellelgi on kodus selline ahi nagu Harvia Legend 150?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

Kui jutt saunale läks siis ehitamise ajal enne 2000-t oli naabrimees maru leilis et miks ma leiliruumi ja lava nii väikese teen, külarahvas ei mahu sisse. Minu suurte silmade peale järgnes vastus et teised tahavad ka sauna....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne