Ahju sisemise ukse keevitamine ja ekspluatatsiooni puutuv
(22-09-2017, 22:29 PM)klemm Kirjutas: Suured vs. Väiksed kivid.  ... põllukivi hunniku. Loogiline ju et see suur kogus hoiab sooja hommikuni. Ja hoidiski, kui lõpuks väiksed kivid panin.  Algul ikka suured, sellised 30-40 cm läbimõõduga( vahed ikka väikseid täis), mis ei läinud kuumaks. ...
No seda ma ise mõtlengi, aga motamees & co väidavad et olla parem vastupidi. No saunas peab ikka parajalt leili saama, isegi kui ahi kiiremini läbi põleb - see pole nii kallis uus panna kui toaahju ehitada.
Tsitaat:Mass on tähtis...õhk on saatanast massi vahel kui teemaks on sooja salvestamine kividesse. Mida vähem õhku kivide vahel pesitseb, seda kiiremini kuum kivisse saab. Pisikeste kivide vahel ei saa õhk ka nii kiiresti liikuma kui suurte vahel, seega jõuab rohkem energiat materjali sisse. Siit jõuame järgmise teemani, nimelt kivide vaheline ruum. Suurte kivide vahelise ruumi kinni panekuga saaks kivide soojuse salvestuskiirust oluliselt kasvatada, kuna õhk ei pääse seal enam liikuma. See kuidas see mõjutaks ahju materjali eluolu on juba teine teema. 
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne