Projekt, Jumz 6 AL

190.- ei anta vist momendil ja sealt läheb ka transa maha.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(20-01-2014, 23:58 PM)pen.skar Kirjutas:  Jum`l on nagu PE 08 küljes olnud (kabiini tagaseina järgi). Kokkuostu hind hakkab kindlasti langema, kui masin koormas... Ksf Matuu- sidurikojast pooleks.

Tervet masinad sealt vist ei saaks...Ma arvan et kui mul oleks võsas siuke, siis ma müüks varuosadeks, teeniks isegi ehk rohkemat kui vanaraua hinnast.
Vasta

Paar pilti niisama siis Wink

Jumzil mõttes et peaks värvitöödega hakkama pihta, leidus veel kopa jäänuseid mul, ja too käru ongi mis ma korda teha sooviks, vanuseks tal oma 35 eluaastat sildi järgiWink Vaja asjad maha võtta, ja roostest puhtaks nühkida ning mingi värviga üle tõmmata. Panin tähele et tal vist piduri süsteem õhuga... tea kuda jumziga olla kui raske koormaga käru taga tal.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           
Vasta

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h...5781_n.jpg
Laadse ilma piduriteta käruga ja russiga olen vedanud kandilisi suuri põhupakke põllul kokku. 20tk ka peal olnud. Kaaluvad nad kusagil 700kg ikka. Russ väga minna ei jõudnud, aga töö sai tehtud, ühepoole pidur ainult võttis, aga sai hakkama.

See nelja tonnise kandevõimega haagis peaks nohu olema, kuid tõsi, libedal pole käru enda raskust pidurdavatel ratastel, niiet võib kääri minna. Mõistliku kasutamise puhul saab muidugi pidama.
Vasta

(27-01-2014, 01:43 AM)huvi5 Kirjutas:  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h...5781_n.jpg
Laadse ilma piduriteta käruga ja russiga olen vedanud kandilisi suuri põhupakke põllul kokku. 20tk ka peal olnud. Kaaluvad nad kusagil 700kg ikka. Russ väga minna ei jõudnud, aga töö sai tehtud, ühepoole pidur ainult võttis, aga sai hakkama.

See nelja tonnise kandevõimega haagis peaks nohu olema, kuid tõsi, libedal pole käru enda raskust pidurdavatel ratastel, niiet võib kääri minna. Mõistliku kasutamise puhul saab muidugi pidama.

Sellel eest sild pöörab kah veel, sellel mingid lukustust pole? Vedrustuse peab vist lahti ära tegema kuna päris roostes nad ikka, ehk leidub kodus mingeid mida kasutada kui vajaWink
Vasta

Kui keegi ära murdnud pole siis ees vasakus nurgas peaks kärul lukustuseks sõrm olema. Vedrupakke pole vast mõtet lahti kakkuda, peale esimest sõitu hakkavad pakid ise liikuma... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(27-01-2014, 01:43 AM)huvi5 Kirjutas:  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h...5781_n.jpg
Laadse ilma piduriteta käruga ja russiga olen vedanud kandilisi suuri põhupakke põllul kokku. 20tk ka peal olnud. Kaaluvad nad kusagil 700kg ikka. Russ väga minna ei jõudnud, aga töö sai tehtud, ühepoole pidur ainult võttis, aga sai hakkama.

See nelja tonnise kandevõimega haagis peaks nohu olema, kuid tõsi, libedal pole käru enda raskust pidurdavatel ratastel, niiet võib kääri minna. Mõistliku kasutamise puhul saab muidugi pidama.

Ma kahandaks su haagisel olnud koorma kaalu märgatavalt Big Grin
kuiv heina-põhu pall kaalub kuni 300 mitte 700 kg, märg hein pakis olnud 500kg, 700kg kaalub lutserni silopall, mis vett täis.... niisiis oli koorma kaal sul 6 tonni mitte 14
Vasta

(27-01-2014, 09:14 AM)mlsluik Kirjutas:  Kui keegi ära murdnud pole siis ees vasakus nurgas peaks kärul lukustuseks sõrm olema. Vedrupakke pole vast mõtet lahti kakkuda, peale esimest sõitu hakkavad pakid ise liikuma... Wink

Selge pilt, siis ainult käin korra vb mingi traatharjaga üle lihtsalt et suuremast raua purust lahti saaks, ülejäänud mõtlesin et lammutan nii palju lahti kui võimalik/vaja ja puhtaks ning mingi värviga üle. Kasutusel oli ta kunagi siin sõnniku vedamiseks üldse Wink
Vasta

(27-01-2014, 10:48 AM)Matuu Kirjutas:  
(27-01-2014, 09:14 AM)mlsluik Kirjutas:  Kui keegi ära murdnud pole siis ees vasakus nurgas peaks kärul lukustuseks sõrm olema. Vedrupakke pole vast mõtet lahti kakkuda, peale esimest sõitu hakkavad pakid ise liikuma... Wink

Selge pilt, siis ainult käin korra vb mingi traatharjaga üle lihtsalt et suuremast raua purust lahti saaks, ülejäänud mõtlesin et lammutan nii palju lahti kui võimalik/vaja ja puhtaks ning mingi värviga üle. Kasutusel oli ta kunagi siin sõnniku vedamiseks üldse Wink

Seepärast ta nii korraliku roostega kaetud ongi.

Kas sul Jumzil ei olnud algul kopp küljes? Või on mul lihtsalt valesti meeles...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(27-01-2014, 09:26 AM)maisalup Kirjutas:  
(27-01-2014, 01:43 AM)huvi5 Kirjutas:  ...
kandilisi suuri põhupakke põllul kokku. 20tk ka peal olnud. Kaaluvad nad kusagil 700kg ikka.
...

Ma kahandaks su haagisel olnud koorma kaalu märgatavalt Big Grin
kuiv heina-põhu pall kaalub kuni 300 mitte 700 kg, märg hein pakis olnud 500kg, 700kg kaalub lutserni silopall, mis vett täis.... niisiis oli koorma kaal sul 6 tonni mitte 14

Rullid jah.
Kandiline pakk võib olla (sõltuvalt mõõtudest) oluliselt raskem. Samas 14 t 4-tonnisele kärule laadida näitab vaid juhmi taset (juhiks ei saa säärast ajuhiiglast nimetada).

Vedrupakkidega on aega tegelda siis, kui esimesed pooldunud lehed silma hakkavad. Vaata tähelepaneklikult üle raami keevisliited - need annavad vägivallale esmalt järgi.

Pidamasaamine sõltub pidurite ja teepinna olukorrast. Hääs korras piduritega JUMZ käib sellest kuuest tonnist (tühimass 1700+ kg) kenasti üle. Kopp parandab ühelt poolt haardumist kuid teiselt poolt lisab massi... Eks ettevaatlik peab olema.
Vasta

(27-01-2014, 10:51 AM)saarrand Kirjutas:  
(27-01-2014, 10:48 AM)Matuu Kirjutas:  
(27-01-2014, 09:14 AM)mlsluik Kirjutas:  Kui keegi ära murdnud pole siis ees vasakus nurgas peaks kärul lukustuseks sõrm olema. Vedrupakke pole vast mõtet lahti kakkuda, peale esimest sõitu hakkavad pakid ise liikuma... Wink

Selge pilt, siis ainult käin korra vb mingi traatharjaga üle lihtsalt et suuremast raua purust lahti saaks, ülejäänud mõtlesin et lammutan nii palju lahti kui võimalik/vaja ja puhtaks ning mingi värviga üle. Kasutusel oli ta kunagi siin sõnniku vedamiseks üldse Wink

Seepärast ta nii korraliku roostega kaetud ongi.

Kas sul Jumzil ei olnud algul kopp küljes? Või on mul lihtsalt valesti meeles...

Algselt oli küljes, aga võeti ära kuna taheti vist nagu aru sain asju vedada ja pandi jjv sisse. Raam lõigati käsitsi maha keskelt, kopa osa on ammu vanarauas mu teadaRolleyes
Vasta

(27-01-2014, 13:10 PM)Matuu Kirjutas:  
(27-01-2014, 10:51 AM)saarrand Kirjutas:  
(27-01-2014, 10:48 AM)Matuu Kirjutas:  
(27-01-2014, 09:14 AM)mlsluik Kirjutas:  Kui keegi ära murdnud pole siis ees vasakus nurgas peaks kärul lukustuseks sõrm olema. Vedrupakke pole vast mõtet lahti kakkuda, peale esimest sõitu hakkavad pakid ise liikuma... Wink

Selge pilt, siis ainult käin korra vb mingi traatharjaga üle lihtsalt et suuremast raua purust lahti saaks, ülejäänud mõtlesin et lammutan nii palju lahti kui võimalik/vaja ja puhtaks ning mingi värviga üle. Kasutusel oli ta kunagi siin sõnniku vedamiseks üldse Wink

Seepärast ta nii korraliku roostega kaetud ongi.

Kas sul Jumzil ei olnud algul kopp küljes? Või on mul lihtsalt valesti meeles...

Algselt oli küljes, aga võeti ära kuna taheti vist nagu aru sain asju vedada ja pandi jjv sisse. Raam lõigati käsitsi maha keskelt, kopa osa on ammu vanarauas mu teadaRolleyes

Sel juhul, mis sa sellest ülejäänud pudist seal traktori küljes hoiad. Viska need kopa ja saha jubinad minema, endal parem toimetada ja masina ka vähe kergem.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Vahel oli mõte et kui vajadust, saab saha kah ette tehtud, siis hea kui asi peal kohe, aga kui otseselt vajadust pole siis võiks eest ära võta. kahe otsaga asi nüüd WinkWink
Vasta

Tee mis teed aga ära käppasid utiili viska, need võtaks metalli hinnaga omale. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(27-01-2014, 18:50 PM)mlsluik Kirjutas:  Tee mis teed aga ära käppasid utiili viska, need võtaks metalli hinnaga omale. Wink

Hehe Wink Mul vahepeal käis mõte et äkki annab neid kusagil mul kasutada Big Grin
Vasta

Mis kopast endast sai? Piltidel vaid poolik alusraam koos käppadega.

Kiirus pole oluline läbivus on põhiline !
Vasta

(27-01-2014, 22:53 PM)tehnikahuviline Kirjutas:  Mis kopast endast sai? Piltidel vaid poolik alusraam koos käppadega.

Kopp ise reisinud kunagi arvatavasti vanarauda ära, raami eesmine ots veel masina küljes, see osa kuhu said saha kah kinnitada.
Vasta

(27-01-2014, 11:20 AM)v6sa Kirjutas:  Samas 14 t 4-tonnisele kärule laadida näitab vaid juhmi taset (juhiks ei saa säärast ajuhiiglast nimetada).

Juttu ei olnud neljatonnise käru ülekoormamisest rohkem kui kolmekordselt. See on muidgi idiootsus.

Minu jutt käis samalaadse haagise kohta, millele oli ka viide.
Ja põllu piirides on veetud nii enne mind kui veetakse ka peale mind 20 kaupa, liikluses osaledes 15kaupa, et oleks ohutum ja koorem paremini püsiks. Ja ega neid pakke vähe pole. Paar tuhat ikka hooaja jooksul.
Vasta

(20-01-2014, 23:43 PM)pen.skar Kirjutas:  Talveks peaks rahu olema, aga ei. Üks mammi helistas, et tule appi- mehest jäänud pooleksmurtud Jumz vaja võsast välja tirida. Siis Kuusakoskil hea peale tõsta, 190 .-€ tonn.

See jumz on soolo või kopaga?

Kiirus pole oluline läbivus on põhiline !
Vasta

PE 08 endalgi olemas. Huvi ekskavaatori vastu.
PE 08

Kiirus pole oluline läbivus on põhiline !
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne