erki T-150K
#1
Tutvustan rahvale ka oma tegemistest t-150ne kallal.

Oli vist jaanuar või veebruar 2013 kui sai päästetud vanarauasurmast t-150k, masin oli töödanud arvatavasti terve oma ea männiku karjääris lund lükates ja transporttöid tehes.masin oli viimased 5 aastat seisnud .
sai masin koju toodud ,teadmata kas masin yldse toimib või ei ,vähemalt väideti et ennem seismajäämist 5 a tagasi sõitis.
esimene asi kodus oli käivitusmootori vahetus sest vana oli kinni roostetanud.käivitusmootor läks käima ja paar suure mootori pööret ja masin käivitus yllatavalt hästi pärast seismist, kuid käigukastis polnud õlisurvet ,õliviga ei olnud sest õli ei olnud Toungue ,sai siis õli sisse ja uuesti käima pandud surved olid olemas kuid sidur ei toiminud yldse nii nagu peab, käigu sisse saamiseks tuli ragistada mitukümmend sekundit.kuid masin liikus .sai regullitud igasuguseid asju kuid ei tulemust mitte kuskil.kuid sai mõned korrad isegi lund lükata.kuid käigud ei tahtnud välja tulla kuna sidur vedas kaasa.

läks paar kuud mööda ja siis sai lõpuks mootor maha võetud,sealt sai leitud ka viga miks sidur ei toiminud,siduri ketaste vaheplaat oli miskil põhjusel pooleks läinud.sai korralikumad jupid külge ,survelaager vahetatud,mõraline sidurikoda sai vahetatud ka korralikuma vastu ,uus pumpade võll ostetud,ja igasugusi pisidetaile vahetatud.
vahepeal sai ka igasugusi polte pingutatud ja vahetatud. rattareduktori alumised poldid olid saha raskuse all purunenud ja sai ka need kallid mustad poldid muretsetud. katkist poltide väljasaamiseks kulus terve päev.
siis lõpuks sai mootor uuesti peale ja masin liikus lõpuks nii nagu ta peab.
Traktor sai siis peale ka uue värvikihi ja korrastatud el.süsteemi.
Suvel sai parandatud ka käigukasti õlileke,poole aastaga oli kadunud 10l õli käigukastist.käigukasti põhjas olid suured praod mida oli kunagi parandatud kuid oli hakanud uuesti lekkima. vahetasin ka lekkiva turbo korralikuma vastu.
Nüüd hiljuti sai tehtud 150-le starter mis on vähe pikem jutt.
Ärge kirjavigasi tähele pange.

remondiaeg     mootor     pärast remonti    

värvimisel     starter    
t-150k     uus iste    
Vasta
#2
Teemat just konkreetse masina kohta olen juba ammu oodanud. Pidin Mazi mootoriga isendist siia teema tegema, aga sinnapaika see jäigi Big Grin.
Aga palju edu ja jõudu selle elukaga! Smile
Almost Again
Vasta
#3
Veel tegimisi ootavaid töid
Hankida kuskilt 24v generaator-hetkel tuleb laadida neid akulaadijaga eraldi. kuid probleemi pole kuna starterit ajavad ringi 2x 180ampertunnist akut.

Hankida korralik dosaatorrool-originaalrool liiga suur ja raske.
Vasta
#4
(18-09-2013, 01:47 AM)nomad3334 Kirjutas: ...
Hankida korralik dosaatorrool-originaalrool liiga suur ja raske.

Päntal ongi ju hüdrorool... Kas süsteem on ikka korras?

Iseenesest tubli töö - üks loom jälle elupäevi juurde saanud.

Starterilahendus on leidlik. Mille starter? Palju diiselmootorile käivitamisel pöördeid sisse aetakse?
Vasta
#5
Müts maha tegija ees. Smile

Olgugi,et T-150K pole just ideaalne traktor ja kohati on tal, tõsiseid puudujääke. Mistõttu mõnede kodanike silmis on tegu vaid vanametalliga. Rääkimata legendidest,mis ringlevad seoses selle traktori sünnilooga.
Igatahes on hea meel tõdeda,et Eestis on ka nii nagu Saksamaal, hakanud T-150K juba omaette väärtuseks muutuma.

Mulle isiklikult, meeldib vanema ninaga T-150K rohkem.Nagu see siin:
[Pilt: 391%2520T-150K%2520Tartumaa%2520Sangla%25201986.jpg]
Aga selle projekti kontekstis pole vahet,sest meeldimine või mitte meeldimine on maitse küsimus.
Konkreetne Elva EPT T-150K on kahjuks tänaseks juba ammu sulatusahju läinud. Säilinud on vaid tehniline pass koos talongidega.Sad

Nõo kandis tegutseb ka aktiivselt 2x T-150K. Üks on MAZi V6 mootoriga ja see tegi veel hiljuti tööd.

Vasta
#6
Starterist niipalju et kasutasin mtz-i 4,5kw reduktoriga starterit,mille pendiksi treisin maha ja keevitasin sinna peale käivitusmootori väntvõlli hammasratta ja sobitasin selle vaheplaadi abil käivitusmootori alumise hammasrattaga.ehitus üsnagi lihtne starteril pöördeid 5500 rpm ,käivitusmootoril originaalis miski 4500 max, niiet ajab mootorit kiiremini ringi kui käivitusmootor.käivitamisel tuleb vb suure mootori pöördeid 200 ära.
suvel käivitub poolest pöördest talvel saab veel näha kudjas toimib.
Vasta
#7
(18-09-2013, 12:14 PM)nomad3334 Kirjutas: ...
käivitamisel tuleb vb suure mootori pöördeid 200 ära.
suvel käivitub poolest pöördest talvel saab veel näha kudjas toimib.

200 on piisav, kui mootor on mineja.

Ning kohe kindlasti ei ole vaja 180 Ah akuparki. Kuigi, ega varu liiga teeWink
Vasta
#8
Minu naabrimehel Otepää vallas on vähemalt 2 töötavat T-150K-d. Üks on punase ja teine rohelise värviga. Teeb nendega põhiliselt erinevaid transporttäid, ka sadultreilerite vedu. Doonoriks oli ka kolmas masin minuteada aiaveeres olemas.
Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
http://www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#9
Kui see saladus pole,kus lugupeetud teemaalgataja oma traktoriga ringi liigub? Ei huvita täpne asukoht.

Vasta
#10
Meil aetakse sellisega talvel teed puhtaks, midagi halba pole öelda. Kraavist pisut raskem välja saada, aga siiani on alati välja tulnud Smile


Vasta
#11
Lapsepõlvest mäletan et kui lasteaias käisin veel siis üks T-150 käis teid talvel lahti lükkamas sealToungue Ise enam pole näinud neid liikvel, kui võimalik siis omaks ise siukest masinatToungue
Vasta
#12
Seda konkreetset masinat millest Manks video lisas olen ise ka kraavis näinud Big Grin
Vasta
#13
(18-09-2013, 13:04 PM)MAZ Kirjutas: Kui see saladus pole,kus lugupeetud teemaalgataja oma traktoriga ringi liigub? Ei huvita täpne asukoht.
Asun harjumaal kuusalu ligidal.vägapalju ringi masin ei liigu ,seisab rohkem kuuri kõrval kuna dokumente hetkel pole.Masin sai hangitud sellepärast et päästa vanarauast ja endal ka hea õppida masina ehitust ligemalt,üldiselt meeldib nokitseda sellise tehnika kallal.
Vasta
#14
Rooliga on jah niimoodi, et seda võib ühe näpuga ka keerata kui kõik toimib. Enda masinal panin selle suure baranka asemel Mazda sportrooli ja endiselt saab ühe näpuga keerata. Mis natuke häirib, on kohati järsk reageerimine, ei tea on see ainult minu aparaadi viga või käibki see niimoodi.
Vasta
#15
kõva töö on ära tehtud, au ja kiitus minupoolt ! Smile
Vasta
#16
Ise võtsin samamoodi taastada ühe mtz80 ja tean, kuipalju sinna töötunde ja energiat kulub. Tubli töö.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#17üks video käivitamisest.

    starterist veel yks pilt
Vasta
#18
Kuidas on T150K uute varuosadega. Keegi rääkis, et viimasel ajal on T-40 ja 150 tulnud palju müüki, sest uusi varuosasid pole saada.
Vasta
#19
varuosasi liigub kyll,türil agromarketis juppe igasugusi ,igaltpoolt võimalik tellida ka .
Vasta
#20
Tallinnas AKK-i poes on ka võimalik juppe osta.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne