MTZ metsaveoks kohandamine.
#41

Peaks mõneks ajaks jätkuma oleneb palju traktor tööd teeb .Ise proovitud ära erinevaid rootorpumpad erinevatest hinnaklassidest MTZile ka valtra -valmeti letilt üle 2a pole ükski pidanud pane vähemalt peale-tagasi vool3/4 ja mastile 1/2 siis ei küpseta nii ruttu läbi Täna enda oma proovitud 100% Mä harvendus saemehe tagant vedu pool kvartalit, pinnas kõva sortiment Mä paber Mä 4,3 palk 30 tm 20 l kütet
Vasta
#42

Aga see on juu super. Ma ikka teen ka selle triki ära.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#43

Panime ka 80 pumba Russile,käib küll aga Russi pumba ajam on natuke nõrk suurematele koormustele.Laagrid ja hammakad lihtsalt kuluva ära.See siis pumba originaal väljavõttest.Lõppude lõpuks hakkab russi aeg otsa saama.Praeguseks hetkeks on käru ees Valtra 8500,pole midagi võrrelda. Valtra lihtsalt sõidab vabalt sealt läbi kus russ ära kooles.Pole vaja isegi käru vedama panna.
Vasta
#44

(17-11-2013, 02:49 AM)uko Kirjutas:  Panime ka 80 pumba Russile,käib küll aga Russi pumba ajam on natuke nõrk suurematele koormustele.Laagrid ja hammakad lihtsalt kuluva ära.See siis pumba originaal väljavõttest.Lõppude lõpuks hakkab russi aeg otsa saama.Praeguseks hetkeks on käru ees Valtra 8500,pole midagi võrrelda. Valtra lihtsalt sõidab vabalt sealt läbi kus russ ära kooles.Pole vaja isegi käru vedama panna.

Eks sinnapoole olen ka mina teel. Vaikselt, aga kyll jõuan.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#45

(16-11-2013, 21:16 PM)MAKS 300 Kirjutas:  ...pane vähemalt peale-tagasi vool3/4 ja mastile 1/2 siis ei küpseta nii ruttu läbi...
Nomogrammid on veebis vabalt saadaval. 80liitrine pump lööb 1500 pöörde juures 120 liitrit minutis, töö ajal on ilmselt pöörded madalamal, aga sõites need ju ikka kerkivad. Jagajasse võiks ikka tolline liin minna, peamastile pigem 3/4" ja pealevool kahetolline. Tagasivool näiteks 1 1/2". Hüdraulikaga tegelevates töökoda-kauplustes on need samad nomogrammid olemas ja oskavad parajaid liine soovitada. See sõltub ka liini pikkusest. Pidades silmas komplekti pikaealisust tasub liinid väikese varuga dimensioonida.
Vasta
#46

(17-11-2013, 14:16 PM)KristjanT Kirjutas:  
(16-11-2013, 21:16 PM)MAKS 300 Kirjutas:  ...pane vähemalt peale-tagasi vool3/4 ja mastile 1/2 siis ei küpseta nii ruttu läbi...
Nomogrammid on veebis vabalt saadaval. 80liitrine pump lööb 1500 pöörde juures 120 liitrit minutis, töö ajal on ilmselt pöörded madalamal, aga sõites need ju ikka kerkivad. Jagajasse võiks ikka tolline liin minna, peamastile pigem 3/4" ja pealevool kahetolline. Tagasivool näiteks 1 1/2". Hüdraulikaga tegelevates töökoda-kauplustes on need samad nomogrammid olemas ja oskavad parajaid liine soovitada. See sõltub ka liini pikkusest. Pidades silmas komplekti pikaealisust tasub liinid väikese varuga dimensioonida.

Peale- ja tagasivool ongi 3/4 ja mastivoolikud peamiselt tulevadki 1/2. Aga üle selle tundub mulle juba, et pole sellel asjal suurt mõtet kuna jagajasse sisse lähebki juu max 3/4 ja suuremaks seda teha ei ole nagu väga võimalik.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#47

(17-11-2013, 16:29 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  Peale- ja tagasivool ongi 3/4 ja mastivoolikud peamiselt tulevadki 1/2. Aga üle selle tundub mulle juba, et pole sellel asjal suurt mõtet kuna jagajasse sisse lähebki juu max 3/4 ja suuremaks seda teha ei ole nagu väga võimalik.
Räägin ainult hea pärast ja enda kogemustest metsatraktori hüdraulikasüsteemi üles ehitamisel. Uuri natuke seda nomogrammi: http://www.ryco.com.au/index.php?id=196. 3/4" imiliin on selgelt liiga väike! See peaks olema üle kahe korra suurem. Kui pikk see on? Pealevool peab kindlasti suurem olema! Surveliin jagajasse häda pärast võib 3/4" olla, aga tolline oleks parem. See, et jagaja surveport kolmveerand on, ei mängi nii palju rolli. Siis on tal ainult üks pudelikael, mida sa natuke ka puurida saad. Mis jagaja see sinna üldse tuleb? Imiliini ja surveliini paraja suurusega säästad sa pumpa ja hoidud õli ülekuumenemisest! Õliradikat sa ju vist ei pane ja kui suur see paakki seal on? Ma olen kõik need asjad ise läbi elanud. Kõik oleneb ka jagajast, kui jagaja ei suuda seda kaheksakümnese pumba pakutavat õli vastu võtta, siis läheb see sul eriti suvel väga kuumaks ja pump ei kesta.
Vasta
#48

(17-11-2013, 20:27 PM)KristjanT Kirjutas:  
(17-11-2013, 16:29 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  Peale- ja tagasivool ongi 3/4 ja mastivoolikud peamiselt tulevadki 1/2. Aga üle selle tundub mulle juba, et pole sellel asjal suurt mõtet kuna jagajasse sisse lähebki juu max 3/4 ja suuremaks seda teha ei ole nagu väga võimalik.
Räägin ainult hea pärast ja enda kogemustest metsatraktori hüdraulikasüsteemi üles ehitamisel. Uuri natuke seda nomogrammi: http://www.ryco.com.au/index.php?id=196. 3/4" imiliin on selgelt liiga väike! See peaks olema üle kahe korra suurem. Kui pikk see on? Pealevool peab kindlasti suurem olema! Surveliin jagajasse häda pärast võib 3/4" olla, aga tolline oleks parem. See, et jagaja surveport kolmveerand on, ei mängi nii palju rolli. Siis on tal ainult üks pudelikael, mida sa natuke ka puurida saad. Mis jagaja see sinna üldse tuleb? Imiliini ja surveliini paraja suurusega säästad sa pumpa ja hoidud õli ülekuumenemisest! Õliradikat sa ju vist ei pane ja kui suur see paakki seal on? Ma olen kõik need asjad ise läbi elanud. Kõik oleneb ka jagajast, kui jagaja ei suuda seda kaheksakümnese pumba pakutavat õli vastu võtta, siis läheb see sul eriti suvel väga kuumaks ja pump ei kesta.

Mõistlik jutt. Sellega tegelen kui vahetan pumba ära...See juhtub peale esimest lanki.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#49

Peaaegu juba valmis...Nipet näpet teha.
[Pilt: 2uszgvl.jpg]
[Pilt: 1z35xe0.jpg]
[Pilt: rlavqf.jpg]
[Pilt: 10xsfwo.jpg]
[Pilt: 2w3x4m1.jpg]

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#50

[Pilt: 30xk6qo.jpg]
Selline siis...Esialgu vähemalt Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#51

Kas käru rattad ka veavad?
Vasta
#52

(02-12-2013, 21:53 PM)raivo45 Kirjutas:  Kas käru rattad ka veavad?

Veavad, aga loobun sellest kärust õigepea kuna tõsise töö tegemiseks see siiski ei ole. Tuleb ikka Kardaani veoga ja laiade rehvidega käru.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#53

Mis kärust saab? Paned müüki? Toungue
Vasta
#54

(04-12-2013, 15:09 PM)Tarki86 Kirjutas:  Mis kärust saab? Paned müüki? Toungue
Vaatan. Kas läheb müüki võ teen endale ´´õuenarri´´

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#55

Näita traktori haakeseadet ka.
Vasta
#56

(06-12-2013, 11:50 AM)v6sa Kirjutas:  Näita traktori haakeseadet ka.

Teen pildid kui uuesti metsa lähen. Eile paigaldasin 1000w geneka ja 6 led töötuld (60w) , Kui enne oli töötegemine nagu taskulambi valgel lugemine siis nyyd on asjalood ikka hoopis teised. Nagu suvel päevavalgel veaks ja silmad ei väsi yldse ära. Sattusin kohe hoogu ja hommikuks oli 150 tm väljas. Mootoril jõudu on ja Doni rehvid ronivad väga hästi. Algul oli aga tykk tegemist, et harjuda käruga mis tahab pidevalt iga kännu taha kinni jääda ja maa sisse vajuda (eelmisel traktoril oli Zili 131 baasil käru ja balloonrehvid) Aga lõpuks sain ka selle asja paika (tuleb lihtsalt rohkem pedaali vajutada).Eks teen tuledest ja konksust pildid kui metsa tagasi lähen.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#57

60w LED-töötuled võivad tõesti hästi valgustada, enda veoautol on 20w-sed ja needki teevad olemise normilt valgeks.
Vasta
#58

(06-12-2013, 18:22 PM)Janx Kirjutas:  60w LED-töötuled võivad tõesti hästi valgustada, enda veoautol on 20w-sed ja needki teevad olemise normilt valgeks.
Algselt oligi plaanis osta lahjemad, aga kuna sõber tegi lahjemate hinnaga mulle kallimad ledid siis saigi nii tehtud, et võtsin need kallimad. Kallimatel taga suured jahutusribad ka.
Keegi võiks panna mulle siia töötulede yhendamiseks mõne hea skeemi. Hetkel kipub kuumaks minema peajuhe.
Ja samuti igaksjuhuks yldse õige elektrisysteemi skeemi. Mitte MTZi oma vaid kus oleks siis aku, genekas ja tuled.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#59

(06-12-2013, 21:41 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  ...
Keegi võiks panna mulle siia töötulede yhendamiseks mõne hea skeemi. Hetkel kipub kuumaks minema peajuhe.
Ja samuti igaksjuhuks yldse õige elektrisysteemi skeemi. Mitte MTZi oma vaid kus oleks siis aku, genekas ja tuled.

?

Kas see oli nali? Säärasel russil pole ju mingit skeemi vaja.
Vasta
#60

Tahtsingi just küsida et ega sa ise vist seda russi valmis ei ehitanud...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne