MTZ metsaveoks kohandamine.

See belarussi JVV ei kannata üldse mingit kriitikat .Siin ikka need russid mis hommikust õhtuni lautades söödamikserite ees on nendel ikka igaasta remonditakse neid jõuvõtu võlli osa.
Vasta

(15-12-2013, 18:25 PM)Saaressepa talu Kirjutas:  See belarussi JVV ei kannata üldse mingit kriitikat .Siin ikka need russid mis hommikust õhtuni lautades söödamikserite ees on nendel ikka igaasta remonditakse neid jõuvõtu võlli osa.


Mitu njuutonit need söödamiksrid nõuavad ja kuidas neid käima vägistatakse? Olen vahetanud ka mitmeid 100 hj lääne traka pto sidureid mis ära LÕHUTUD.
Bellal teeb asja nõrgemaks ka reguleerimine. Kui tihti seisundit kontrollitakse? Enne kui jälle tühjaks lastud.
Vasta

(15-12-2013, 18:12 PM)hillar2 Kirjutas:  Siin oli kuulda metsameeste muret, et vedava käruga JVV lindid ei kesta. Üks teooria oli see, et lääne õlid ei sobi russi käigukasti ja valati uuesti tep-15 sinna käigukasti peale mida pidid paremini kestma.

Samas JVV tahab head reguleerimist, millele mina pihta ei ole saanud, selleks on poe juures olemas mehed kelle peab traktorisse aitama ja siis ta kakub seda kangi ja hõikab kas keerata esimest või tagumist.

Selle vastu arvatavasti kasutan jäigalt kinni keeratud lülitussüsteemi ja lasen sellele võllile millele lindid peale lähevad keevitusega jooned peale...

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

kuna täna lahkus meie hulgast masinal survelaager ja on teisigi asju mis mind häirivad siis läheb traktor ka tagasi kuuri alla...Võtan uuesti pulkadeks ja vahetan ära siduri ja kuna sain turbomootorile väga hea pakkumise siis arvatavasti läheb vahetusse ka mootor

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(15-12-2013, 21:01 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  kuna täna lahkus meie hulgast masinal survelaager ja on teisigi asju mis mind häirivad siis läheb traktor ka tagasi kuuri alla...Võtan uuesti pulkadeks ja vahetan ära siduri ja kuna sain turbomootorile väga hea pakkumise siis arvatavasti läheb vahetusse ka mootor

Kamazi laager on parema kestvusega ja ei nõua väga suurt ehitamist.
Vasta

Jaa,olen näinud kui mingi polt oli sööda purustajas valtside vahele visatud.No peale pikka seismist angaaris.Pandi 80 le järgi ja prooviti käima lasta,no kuidagi ei tahtnud minna.Kuni russ keeras kardaani risti puruks,siis arvati et miskit on ikka valesti.Ei ta nii nõrk ole midagi.Kinni keevitada ei tasu,on hea purunemis vastane kaitse.
Vasta

Neid JVV linte on ka erinevaid (vähemalt kvaliteedi osas). Meenub juhus kui 820-l neid vahetati. Esimese sats oli selliseid linte, mis küll kuhugi ei kõlvanud. Teadjamehed tõid uue komplekti ja reguleering käis raudkangi abil, mis oli läbi kardaaniristi aetud ja toetus aisadele. Senikaua keerati linte vaikselt peale kui kangi kõveraks keeras ja traktori välja suretas Big Grin
Vasta

(16-12-2013, 22:04 PM)umm Kirjutas:  
(16-12-2013, 00:11 AM)uko Kirjutas:  Jaa,olen näinud kui mingi polt oli sööda purustajas valtside vahele visatud.No peale pikka seismist angaaris.Pandi 80 le järgi ja prooviti käima lasta,no kuidagi ei tahtnud minna.Kuni russ keeras kardaani risti puruks,siis arvati et miskit on ikka valesti.Ei ta nii nõrk ole midagi.Kinni keevitada ei tasu,on hea purunemis vastane kaitse.
See rist oli ära minestanud pikast seismisest.

Riste on endalgi lennanud...

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Nomaitea,kui veel russiga sai metsa veetud siis minu 100 tavaliseks tehtud traktori suretas käru korralikul kinnijäämisel välja.Ei tahtnud seal midagi eriti libiseda ega järgi anda.Puruks ka midagi ei läinud,võib olla oli tolleaegne materjal parem.
Vasta

(17-12-2013, 09:34 AM)uko Kirjutas:  Nomaitea,kui veel russiga sai metsa veetud siis minu 100 tavaliseks tehtud traktori suretas käru korralikul kinnijäämisel välja.Ei tahtnud seal midagi eriti libiseda ega järgi anda.Puruks ka midagi ei läinud,võib olla oli tolleaegne materjal parem.
Materjalid on tõesti halvemaks läinud. Eelmisele kärule ostsin neli tutikat kaarkummi ja kahel tõmbas metsas mustri kohe ribadeks...Siis sai muretsetud yhe mehe käest kellel seisis kaks balloooni juba aastakymneid need ja noo vahe oli ikka arvestatav,,,

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Tänapäeval venemaal enam et toodeta masinaid töö tegemiseks. Senna on jõudnud ka see kapitalism- teeme kiiresti ja odavalt, kvaliteet pole tähtis, kvantiteet oluline...
Sünkroonvedu ei tea kommenteerida, kas sel ka 2kiirust või ainult üks mis tuleb tagasillalt.(oli vist 1ratta pöörde kohta 3jvv pööret?)
Vasta

(17-12-2013, 17:17 PM)maisalup Kirjutas:  Tänapäeval venemaal enam et toodeta masinaid töö tegemiseks. Senna on jõudnud ka see kapitalism- teeme kiiresti ja odavalt, kvaliteet pole tähtis, kvantiteet oluline...
Sünkroonvedu ei tea kommenteerida, kas sel ka 2kiirust või ainult üks mis tuleb tagasillalt.(oli vist 1ratta pöörde kohta 3jvv pööret?)
JVV käib sünkroonis rataste liikumisega. Tegelikult on nii, et Venemaalt ja Valgevenest tuleb head kraami küll, aga just Hiina invasioon on see mis on kvaliteedi ikka maru alla viinud. Enamus MTZi juppe toodetud juu Hiinas. Õnneks on veel kaupmehi kes shita ei müü...Üks neist on Võrus poodi omav venelane. Ta saab oma jupid otse tehasest. Ja Hiina kaupa sisse ei võtagi. Maaritsas on legendaarsed russi remontijad kes ka kasutavad ainult Vene varuosi ja teavad juba täpselt mis on hea ja mis jama. Kui ikka vaja head siis pöördun nende poole.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

https://www.facebook.com/pages/Metsamasi...3177748282
Kui on Fbs metsamasinate huvilisi siis võib Like panna Wink

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(18-12-2013, 01:22 AM)Jaanus9112 Kirjutas:  https://www.facebook.com/pages/Metsamasi...3177748282
Kui on Fbs metsamasinate huvilisi siis võib Like panna Wink

Ok leht, aga pakun puusalt et piltide kasutamiseks pole paljudel juhtudel luba küsitud... Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(18-12-2013, 21:21 PM)mlsluik Kirjutas:  
(18-12-2013, 01:22 AM)Jaanus9112 Kirjutas:  https://www.facebook.com/pages/Metsamasi...3177748282
Kui on Fbs metsamasinate huvilisi siis võib Like panna Wink

Ok leht, aga pakun puusalt et piltide kasutamiseks pole paljudel juhtudel luba küsitud... Rolleyes

Ehk ei teki probleeme...Kui tekib siis ehk oskan ära neile seletada,et kõik headel eesmärkidel pigem Smile
JA kuna on tegemist avatud grupiga ja selget asutajat ngu ei olegi siis ehk ei viitsi keegi mõne pildi pärast mulle halba kavandada...Igatahes...
Teemasse tagasi tulles...Hommikul võtan siiski siduri ka masinal lahti ja yhe käise otsatihend ka vaja vahetada...Käruehitus on jõudnud sinnamaale, et raam on saanud kokku keevitatud ja nyyd ootab tuvenduslappe jne...Kuna tel jamab ja ei lae pilte teha siis ootan aeaga kua saan järjekordsed pildid siia postitada Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(15-12-2013, 21:01 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  kuna täna lahkus meie hulgast masinal survelaager ja on teisigi asju mis mind häirivad siis läheb traktor ka tagasi kuuri alla...Võtan uuesti pulkadeks ja vahetan ära siduri ja kuna sain turbomootorile väga hea pakkumise siis arvatavasti läheb vahetusse ka mootor

Ehita, kuidas ehitad, russist väljavedajat ikka ei tee. Jääb kerge töö riistaks...

Aga kõrvalt kaeda on maru huvitavCool
Vasta

Mõtlesin siin kiirelt Jõuluvanale luuletuse välja. Ehk kellelgi veel vaja...

Jõulueel üks metsamasin
tundis, et tal tervis kasin.
Palki enam tõsta ei taha
muidu murdub mast veel maha.
Sõidab kiirelt langilt ära,
et ei oleks metsas kära.
Uuel aastal uue hooga
hakkab palgivirna looma.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(19-12-2013, 16:08 PM)v6sa Kirjutas:  [quote='Jaanus9112' pid='327945' dateline='1387130508']
Ehita, kuidas ehitad, russist väljavedajat ikka ei tee. Jääb kerge töö riistaks...


Ega see, minu arvates, õige metsategu olegi kui käru tõmmata allpool maapinda. Nagu viimselajal eesti kombeks. Aga maapeal liikudes peaks russ küll metsa kõlbama. Eks sinna maaalla minnakse masinaga ikka sellest, et metsadel pole peremehi vaid seadusjärgsed omanikud.
Vasta

Aga vahest on vaja tõmmata ka maa all.Russiga see hea eelis,viskad kaks oksa rööpasse ja saad terve päeva jälle vedada.Suurega ei vea enam midagi,kui maa alla peab minema siis ka läheb.
Vasta

(24-12-2013, 23:17 PM)umm Kirjutas:  Ei ole vaja, vaid luuakse vajadus. Kui metsal on peremees siis ta ei roni maa alla. Kui oled teenusepakkuja või metsaärikas siis muidu ei teeni, selles konkurentsis, kui igas poosis läbi ei vea. Igaljuhul, minu silmis, väga inetu on see mis meie eestimaal toimub.

Inetu on see et inimesed nii väikse silmaringiga on... Isegi enda ninaette ei näe. Muidugi oleks vahva mööda põhjamaade kivist pinda metsa vedada, veel parem mööda lõuna kruusaseid mägiteid toimetada... aga meil juba on siin kord selline pind mis kehvemal aastaajal isegi parti ei kanna. Mina isiklikult olen metsa teinud peamiselt rabas, kui mitte öelda et puhta soos. Järgmiseks talveks puid tahan, ehitusmaterjali tahan sammuti, mets ootab juba ammu kuid vastavat ilma ei tule... Seega tuleb leppida rööbastega. Eelmine aasta oli küll mõnusalt lund aga maa oli ikka alt sula, keegi ei maksa sulle tee ehitamise eest nagu venemaal, kus 1500tihumeetri peale läheb 1000tm tee ehitamiseks ja ülejäänud 500 tuuakse metsast välja... Sad

Suvel käin ikka metsalust silumas et hiljem ilus vaadata oleks... Tahad ilma rööpasteta ja segikeeramata metsaalust siis tuleb seljas puud välja tassida.
Hiljem noorendik läheb nagunii kõigepealt juurimisele, siis olen silunud ka vanad rööpad ja juba 4-5a pärast on silmal täiesti ilus vaadata kasvavat metsa.

Häid pühi ja võtame rahulikult, teiste mets ja teiste inimeste elu jäägu ikka neile endile.

Kui miski ei meeldi tuleb käed taskust välja võtta ja ise paremini teha, kui elu eestis ei meeldi siis tuleb siit nah(/=%ui tõmmata, pole mõtet elada maal kus olukord nii halb ja inimesed nii rumalad.

Mulle eestis meeldib, seltskond on siin lahe(loe kirju), president on meil tegija, võimalusi on tohutult ja maa ise on ilus. Poliitika mind ei koti, seega midagi negatiivset nagu kohe välja tuua ei oskagi....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne