MTZ metsaveoks kohandamine.

Miks sellist kardaani vahepukki ei kasuta nagu tagasilla veoga autodel?
Vasta

(07-03-2014, 01:02 AM)Marko Kirjutas:  Üksiku kuullaagri väändele vastupanuvõime on paariga või kaherealisega võrreldes kümneid (pigem sadu) kordi viletsam. Oled sa näinud kreissaagi, millel on ühel pool laagripukki ketas ja teisel pool rihmaseib? Nii oleks ju palju lihtsam teha Smile

Okei, aga mul juu mõlemas otsas midagi...Yhes otsas on võll laagril mis läheb orginaalpumba auku ja teises otsas õlipump...See keskel rohkem nagu tugipunkt...Mul endal ei ole kogemusi, aga vaatasin ühe mehe pealt kellele ma selle mõtte kunagi andsin ja tal oli ka üks pukk vahel..Oli küll jämedamale kardaanile mõeldud, aga siiski toimis asi...

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(07-03-2014, 01:08 AM)huvi5 Kirjutas:  Miks sellist kardaani vahepukki ei kasuta nagu tagasilla veoga autodel?

Just! Mine vaata mõne klassiku alla ja saad aru, milles erinevus on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(07-03-2014, 01:16 AM)Marko Kirjutas:  
(07-03-2014, 01:08 AM)huvi5 Kirjutas:  Miks sellist kardaani vahepukki ei kasuta nagu tagasilla veoga autodel?

Just! Mine vaata mõne klassiku alla ja saad aru, milles erinevus on.
Sain aru milles on probleem...Homme hakkan lahendust otsima....

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Aga proovi ikka nii ka ära,tahaks näha kangesti kuda see kaadervärk läbi kabiini põranda tuleb.Wink
Vasta

Seal seda pikkust pole ju niipalju, et üldse vahepukki vaja oleks.
Pikk kardaan teha kummaski otsas liigend ja olemas.
Praegustest juppidest saab ka muidugi lihtsa vaevaga teha kui panna laager kummagi flantsi peale ja selle võlliga keerata kokku.
Vasta

enda omal samasugugune pukk vahel ,vedanud sellega pea pool aastat mingeid probleeme siiani pole traktor iga päev metsas . mingeid topelt laagreid sinna vaja pole .Peamine jama on ,et pukk ja pump olieksid omavahel tsentris siis kõik ok . kaugel käru ehitus on?
Vasta

(09-03-2014, 22:06 PM)MAKS 300 Kirjutas:  enda omal samasugugune pukk vahel
...

Küsimus pole pukis, vaid selles olevas laagris. Kui seal on samatelgsust tagav kaherealine kuullaager või pikkade rullidega rull-laager, polegi muret. Ka üherealine kuullaager suudab väikesi jõude taluda.

Mida paremini on tehtud kardaanid ja mida väiksem telgedevaheline nurk, seda vähem laagrile koormust tuleb.
Vasta

(07-03-2014, 18:42 PM)2715 Kirjutas:  Seal seda pikkust pole ju niipalju, et üldse vahepukki vaja oleks.
Pikk kardaan teha kummaski otsas liigend ja olemas.
Praegustest juppidest saab ka muidugi lihtsa vaevaga teha kui panna laager kummagi flantsi peale ja selle võlliga keerata kokku.

Käigukasti kaas jääb ette

(07-03-2014, 08:17 AM)uko Kirjutas:  Aga proovi ikka nii ka ära,tahaks näha kangesti kuda see kaadervärk läbi kabiini põranda tuleb.Wink

Õel

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

No mis õel.Ma saan aru, olete kanged masina ehitajad seal,teil jäi täpsustamatta kuidas kardaani ristid tulevad. Mõlemale poole pukki või ainult ühele poole?Sellest ka sõltub kas kaadervärk läheb lendu või mitte.
Vasta

(10-03-2014, 20:35 PM)uko Kirjutas:  No mis õel.Ma saan aru, olete kanged masina ehitajad seal,teil jäi täpsustamatta kuidas kardaani ristid tulevad. Mõlemale poole pukki või ainult ühele poole?Sellest ka sõltub kas kaadervärk läheb lendu või mitte.

Ikka mõlemale poole. Ei mõelnud seda õelat väga paha pärast...Eks ma ka alles õpin...Iga päev midagi uut...

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Ahah,ja nüüd ma küsingi et mis vägi neid kardaane ühel liinil hoiab kui pukis on joodik laager?
Vasta

Kuna enamus ajast pean metsas viibima siis saab vabal ajal vähekene ainult teha...
Hüdropumba asemele siis selline vidin (kahe laagriga)
[Pilt: 2rcao0m.jpg]
[Pilt: ev8lk8.jpg]
Ja igaksjuhuks panin vahepukiks kaks laagripukki siis
[Pilt: 33ur046.jpg]
[Pilt: hx0vfs.jpg]
Kardaan ühele poole selline
[Pilt: 303l3r4.jpg]
Ja uue paagi ehitus siis
[Pilt: 11w3req.jpg]
[Pilt: flzo5g.jpg]
Ja saigi auk sisse
[Pilt: 68x0dc.jpg]
Pealevoolu auk
[Pilt: zjbait.jpg]
Vana kütuse valamise auk sai ka kinni
Ja uus paika
[Pilt: vrewao.jpg]
[Pilt: 2mzf8xt.jpg]
[Pilt: 24azy1e.jpg]
Paak paigas
[Pilt: ric2mf.jpg]
Paagi kinnitused
[Pilt: 2chakbq.jpg]
[Pilt: 6f77lj.jpg]
Tagasivoolu auk
[Pilt: afapgz.jpg]
Paagile alus
[Pilt: 1zpsn79.jpg]
[Pilt: 350quq8.jpg]

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

Ma siin vahepeal küsin,et kas selline paagi kinnitus mitte vibratsiooniga ennast lahti ei murra?Üle vitsad ehk etemad? Muidu super töö on mees ära teinud! Edasi...
Vasta

(11-03-2014, 22:36 PM)sepik Kirjutas:  Ma siin vahepeal küsin,et kas selline paagi kinnitus mitte vibratsiooniga ennast lahti ei murra?Üle vitsad ehk etemad? Muidu super töö on mees ära teinud! Edasi...

Vana paak oli yldse kinni keevitatud...Ma ei usu, et lahti murrab kuna keevitus sai tugev ja mul on usku sellesse Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

kas seda ei karda kui vintsi tross või konks saba annab ja karmauhti paaki lendab? aga muidu hea lahendus.
Vasta

Usuga pole siin mingit tegemist,keevituse kõrvalt läheb katki.Vibratsjoonil on kõva jõud.Sellist paagi kinnitust näen esimest korda.Isegi venelane pani vitsaga.
Vasta

(11-03-2014, 23:57 PM)margopyks Kirjutas:  Usuga pole siin mingit tegemist,keevituse kõrvalt läheb katki.Vibratsjoonil on kõva jõud.Sellist paagi kinnitust näen esimest korda.Isegi venelane pani vitsaga.
Mitte ainult venelane.
Vasta

(11-03-2014, 23:57 PM)margopyks Kirjutas:  Usuga pole siin mingit tegemist,keevituse kõrvalt läheb katki.Vibratsjoonil on kõva jõud.Sellist paagi kinnitust näen esimest korda.Isegi venelane pani vitsaga.

Noo vaatame

(12-03-2014, 02:53 AM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(11-03-2014, 23:57 PM)margopyks Kirjutas:  Usuga pole siin mingit tegemist,keevituse kõrvalt läheb katki.Vibratsjoonil on kõva jõud.Sellist paagi kinnitust näen esimest korda.Isegi venelane pani vitsaga.

Noo vaatame, eelmisel masinal pidas kolm aastat nii.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta

(11-03-2014, 22:40 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  ...
Ma ei usu, et lahti murrab kuna keevitus sai tugev ja mul on usku sellesse Smile

Usk on oluline.

Keevitus peab kindlasti. Mõra tekib keevituse kõrvale paagiseina.

Kui vints enne paaki auku ei tee või metsas ronides nina lössi ei sõida. On jäänbud silma, et sel traktoril ikka juhtub sääraseid ekstsesse...Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne