Ise ei söö aga teisele ka ei anna (ei müü).
#61

(17-10-2013, 19:07 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(16-10-2013, 21:35 PM)dad Kirjutas:  Vaatan, et siin kõvad mehed teiste "pasalasu" arvustama, et nagu endine klubi Unic esimees, kes rääkis kuidas ikka seda ja toda vaja teha ning säilitada, olles ise KÕIK (peale ühe pasa) maha müünud, räägib kuidas kõik peaks tema moodi tegema ...
Ülbitsema olete "mehed" aga kui neid "pasaladusid" poleks, siis ei saaks ka midagi sellist juhtuda.
Tehke järgi ... või makske kinni!

Dad.

Vaata dääd, tundes Sind, siis maha olen müünud ühe auto ja ei saa öelda, et Ryblik oleks selle kuidagi vanametalli viinud. Valiandi teema panin, nüüd panen ka Mosse oma. Videot ple küll panna ja see polegi oluline, aga tore on saada selliseid meile ja pilte vaadata:

Vaata Priit, sa räägid siin hetkel umber neljast ning jätad targu rääkimata volvost ja saabist, ühte sa promosid kõvasti ja teist lubasid mitmele tegeasele.

Pealegi on sinul veel "patte" hinge peal aga ilmselt ei taha sa neid kõiki välja lobiseda ... ning suurusjärkude vahe on meil ju ka, sinu Kolhidad lähevad ehk "mõttetu utiili" kategooriasse ja sedagi tinglikult ja peaasjalikult seetõttu, et sa ei ole võimeline ise paljusid asju tegema ... meil garaažis läheb viimasel ajal väga väike osa masinast utiili ja seda põhjusel, et enamus kasutatakse uuesti ära ning ära visata ei olegi suurt midagi, isegi plastikust läheb suurem osa taaskasutusse.

Dad.
Vasta
#62

(17-10-2013, 20:12 PM)MAZ Kirjutas:  Ma kaldun arvama,et aasta kümneid, defitsiidis elamine võib ka inimeste ajumolekulide töös, tekitada vale ühendusi, mis tõttu kaldutakse kolikorjamise poole.

Minu seisukoht on,et kui inimesed ise ei suuda oma mõtte ja käitumismalle muuta, siis jätkub kõik vana viisi edasi.

Selline periood on ajaloos olnud korduvalt viimasel paarisajal aastal, nii kaalukausid ühele, kui teisele poole serva. Viimane suurem "äraviskamiste" laine oli möödunud sajandi 60.-datel ehk siis Hruštšjovi ajal, ka siis läks väga arvestatavalt ennesõja tehnikat utiili, meenutage küladese rajatud sööklaid ja poode ... no need, mis tänaseks enamuses kinni ja lagunenud ... ning uued traktorid ja põllutöömasinad, elu tundus paremaks minevat kuni 80.-date Brežnevi stagnatsioonini, siis hakati jälle kõike varuks hoidma.

Täna oleme kaalukausi teises servas, kõike tuleb ruttu toota ja tarbida, mis aga odava nafta lõppemisega ilmselt varsti kaalukausi vastasserva viskab. Juba minu vanavanaisa ennustas, et kunagi saabub aeg, kus isegi poolik hobuseraud korjatakse teepealt üles, sest raud saab kallis olema. Raud juba on kallis, õuedelt tahetakse viimanegi ära viia, suurettevõtted on juba tühjad, Dvigatelist varemed, Levada omadega pees, ainukesena Bermanid punnitavad vastu...

Dad.
Vasta
#63

Tavaliselt annab säärane varude olemas olu eelised, kriisi olukordades ja aegadel,kus mitte miskit pole saada või on selle asja saamine mitte jõukohane. Nagu Dad ütles ajad on muutlikud ja eks varsti näeme selle kaalukausi teist otsa.


Vasta
#64

Vanaraua kokkuostupunktides on märgata juba mingisuguseid muutusi.....plekihunnikud on mäekõrgused aga paksemat kraami vähevõitu. Mida aeg edasi,seda suuremaks need kilukarbimäed muutuvad. Ja arvan,et näeme ka ära,kui ainult kilekotiga mehed äraandmise järjekorras seisavad...
Aga arvan ka seda,et mingi aja pärast hakkavad kokkuostufirmade asjamehed ukselt-uksele käima ja lepinguid sõlmima,et kindlalt sinu vana pesumassinat ja telekaloksi saada..
Vasta
#65

Väike statistika Eesti metalliekspordist... ja juurde tuleb lisada, et utiili hind oli maailamturul kõrgeim 2008 ja peale seda langes ning hetkel on ca 50-60% kõrghetkest, ei viitsi täpset statistikat välja otsida ... las mõni teine ka siputab.

Selle aasta esimese poolaasta numbreid veel avaldatud ei ole, küll aga on "peega" tunda, et asi kisub jamaks ... suurobjekid lõpetatakse see aasta ära ja järgmiseks aastaks suuri objekte ei planeerita, st ühtlasi ei jää ka midagi üle, mis omakorda luba eeldad järgmisel aastal väga huvitavaid kampaaniaid järjekordses "ajupesus", et viimanegi raud kätte saada.

Dad.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#66

Ma tuletaks siiski meelde teema pealkirja: Ise ei söö aga teisele ka ei anna (ei müü).

Seda esiteks. Ehk tegu seltskonanga, kes vana- ja niisama tehnikafoorumi kontekstis istub mini kola otsas, ise midagi ei restaureeri aga mitte ühte asja ka ära ei müü ega kingi. Samas on see üldiselt täiesti tähtsusetu teema, onju?

Aga laiendame seda sama teema pealkirja millegi muu peale (näiteks äsja lõppenud Kodutunde saategi kontekstis). On "keegi", kellel on "midagi" üle. Mööblit, materjale, sööki, aega, raha - midaiganes - ja samas on veel "keegi", kes küsib seda üle olevat nässvärki veel "kellegi" jaoks, et see saaks natukenegi inimväärsemalt elada. Kuna pealkirjas on sees sõna "söö" ehk toit/toitumine, siis sedasorti inimesed pigem lasevad naabrilastel nälga surra aga oma üle olevaid kartuleid neile ka ei anna. Lasevad ära mädaneda, et siis ise suure vaevaga need suvel kompostihunnikusse viia. Kuigi "keegi" pakkus isegi raha...

Kas ka nüüd peaksin/peaksime selliseid inimesi, nende "käitumist" ja nende väärastunud iseloomu kiitma??? Ja mis vahet on mädaneva kartulikuhja otsas istujal ja tüüpilisel vanarauapasa "kogujal" teema pealkirja ja äsjase näite kontekstis?? Mitte midagi.
Vasta
#67

(17-10-2013, 22:26 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ma tuletaks siiski meelde teema pealkirja: Ise ei söö aga teisele ka ei anna (ei müü).

Seda esiteks. Ehk tegu seltskonanga, kes vana- ja niisama tehnikafoorumi kontekstis istub mini kola otsas, ise midagi ei restaureeri aga mitte ühte asja ka ära ei müü ega kingi. Samas on see üldiselt täiesti tähtsusetu teema, onju?

Aga laiendame seda sama teema pealkirja millegi muu peale (näiteks äsja lõppenud Kodutunde saategi kontekstis). On "keegi", kellel on "midagi" üle. Mööblit, materjale, sööki, aega, raha - midaiganes - ja samas on veel "keegi", kes küsib seda üle olevat nässvärki veel "kellegi" jaoks, et see saaks natukenegi inimväärsemalt elada. Kuna pealkirjas on sees sõna "söö" ehk toit/toitumine, siis sedasorti inimesed pigem lasevad naabrilastel nälga surra aga oma üle olevaid kartuleid neile ka ei anna. Lasevad ära mädaneda, et siis ise suure vaevaga need suvel kompostihunnikusse viia. Kuigi "keegi" pakkus isegi raha...

Kas ka nüüd peaksin/peaksime selliseid inimesi, nende "käitumist" ja nende väärastunud iseloomu kiitma??? Ja mis vahet on mädaneva kartulikuhja otsas istujal ja tüüpilisel vanarauapasa "kogujal" teema pealkirja ja äsjase näite kontekstis?? Mitte midagi.

Vahe on selles, et rauda sa ei söö, küll aga kartuleid, raud mädaneb küll aga tema realiseerimisaeg on oluliselt pikem, tegelikult realiseerimistähtaeg puudub ja teda on raske varastada (erinevalt kartulitest). Ühtlasi on naabri lastest näha, kui kõht tühi on aga raua vajadust nii välja ei paista, küll aga paistab välja demagoogiline suhtumine ja selle ohjeldamatu publitseerimine interneeduse vahendusel.

Jutt puhtast hoovist jms on suht ilus aga, mis peale selle saasta sinu juurest ära viimisega edasi tehakse ei puutu nagu asjasse. Kõige ilmekam näide antud teemas on näiteks naftapuurtornid: Lähis-Idas "musta kulla" riikides toimuvat ei kajasta keegi ja see polegi nagu meie asi, peaasi et meil siin "pasaladu" kirjatsurade silma ei riiva, kui aga Mehhiko lahes BP torn põhja läks, kus siis olid kõik kohad kisa täis ... ehk siis nagu üks õlibisnises olev tegelane eraviisilises vestluse nentis "seni kuni fekaal oma õues ei haise on kõik hästi"

Dad.
Vasta
#68

Huvitav,et selline asi nagu "pasaladu" olemas on.... Kellele pasaladu,kellele materjal!
Viimasel ajal olen märganud,et plekihunnikusse visatakse ka puhast vaske ja alumiiniumit. Seda nähes tekib mõte,et mõistus on inimesed hetkeks unustanud? Sest mõni samm eemal asub kaal,kuhu saaks visata värvilise metalli.....ja saaks vähemalt neli korda rohkem. Ma järeldan sellest asjast hetke olukorra,et paljud ei tee erinevatel metallidel vahet!
Vasta
#69

(17-10-2013, 20:12 PM)MAZ Kirjutas:  Ma kaldun arvama,et aasta kümneid, defitsiidis elamine võib ka inimeste ajumolekulide töös, tekitada vale ühendusi, mis tõttu kaldutakse kolikorjamise poole.
Põhjusmõtteliselt õige, olen seda ise näinud ja omal nahal tundnud. Minu kadunud vanamees oli andunud rämpsukorjaja. Mida vanemaks, seda hullemaks... Elasime oma kodus hiire elu. Rolleyes Ülearuse sodi äravedu võttis mul 3 aastat, siis hakkas midagi looma. Aga mitte sellest ei tahtnud ma täna...
Teine äärmus on need, kes kuulutavad - kui sul mingit asja aasta jooksul vaja pole läinud, viska kohe minema!
No kena on. Kes saab omale sellist elustiili lubada, andku minna! Mina olen hakanud mõtlema niimoodi - kui ma selle asja minema viskan ja mul seda mingi hetk ikkagi vaja läheb, kas ma jõuan selle paugust uue osta? Või kiiresti laenata? Ja kui läheb, kas ma mäletan, et mul see asi alles on? Ja kas ma selle mõistliku aja jooksul ka ÜLES LEIAN?
Kui need küsimused ära on vastatud, on otsustamine lihtsam.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#70

Vanatehnikaharrastus algab mingi liikuri (või osa) leidmisest- hankimisest.Tuleks hakata kohe seda restaureerima, kuid mis saab siis, kui see valmis? Tahaks ju veel midagi taastada, kuid kas siis leian veel midagi nii sobivat ja hea hinnaga, nagu Kustil naaberkülas on? Kahtlane! Ja selle asemel, et esimene masin taastada, otsitakse aga juurde tehnikat, mida nö. mustadel päevadel taastada! Ning veel kuhjaga varuosi ja veel igasugust kola, mis kindlasti kasulikku äri võimaldab ajada...
Ja nii seda väärtkraami kogutakse. Et see ka taastada kunagi jõutakse, on iseküsimus.
Kolleegid ja palatikaaslased! Kuni restaureeritud ja roostes raua hunnikud on teie tallis enamvähem võrdsed ja naine ka mõnikord üritusel kaasas käib, on veel asi korras.
Selleks, et asi korda saada, tasub võibolla roostes raua hunnikut vähendada, et saadud tulu panna korralikuma töökoja rajamisse ja allesjäänud raua taastamisse. Või ma eksin?

Tervitab Veteran.
Vasta
#71

(18-10-2013, 09:47 AM)Veteran Kirjutas:  Vanatehnikaharrastus algab mingi liikuri (või osa) leidmisest- hankimisest.Tuleks hakata kohe seda restaureerima, kuid mis saab siis, kui see valmis? Tahaks ju veel midagi taastada, kuid kas siis leian veel midagi nii sobivat ja hea hinnaga, nagu Kustil naaberkülas on? Kahtlane! Ja selle asemel, et esimene masin taastada, otsitakse aga juurde tehnikat, mida nö. mustadel päevadel taastada! Ning veel kuhjaga varuosi ja veel igasugust kola, mis kindlasti kasulikku äri võimaldab ajada...
Ja nii seda väärtkraami kogutakse. Et see ka taastada kunagi jõutakse, on iseküsimus.
Kolleegid ja palatikaaslased! Kuni restaureeritud ja roostes raua hunnikud on teie tallis enamvähem võrdsed ja naine ka mõnikord üritusel kaasas käib, on veel asi korras.
Selleks, et asi korda saada, tasub võibolla roostes raua hunnikut vähendada, et saadud tulu panna korralikuma töökoja rajamisse ja allesjäänud raua taastamisse. Või ma eksin?
5+ Sain vihjest aru...Big Grin
Vasta
#72

lgp. sotsio- ja psühholoogid, keskonnateadlased ja elustiiliõpetajad ning lobamokad!
"brobleem ja varjant" on hoopis selles, et keegi ei taha osta! uut teemat ei hakka sellest tegema.
Mis puutub koli ja rämpsu kogumisse, siis see on obsesiiv-kompulsiivne häire, kuulub psühiaatria valdkonda ja meditsiin on võimeline selle vastu võitlemisel mõningat edu saavutama, ilmselt tugevate kemikaalide ja elektrilöökide abil.
Hea ja kurja sõnaga ning igasuguste foorumiteemadega võib mõjutada ainult kõige nõrgemaid indiviide ja lühiajaliselt.
Ja kui nimekaim Priit arvab, et on saanud nägijaks ja tervenenud, siis ta lihtsalt peatab ennast nagu kaine alkohoolik!
Lõpetuseks pakun, et "asjad" tuleb inimestelt ära võtta, jätta mingi mõistlik kogus vastavate spetsifikatsioonide ja mõõdikute järgi, näiteks Mutreid M3- 4 tk, neist 3,5 sammuga 2 tk, M4 - ka 4 tk, M5 ainult elektriala isikutele ... x tk jne...
Kas äravõetud asjad riigistada või jagada puudust kannatavele elanikkonnale, ei oskagi öelda.
Koli kogumise asemel suunata see ebakindel kontingent rahvatantsu ringidesse ja pasunakooridesse või kohalikesse aiandus-mesindusseltsidesse tegeliku sõnniku kallale...
Ma ei mäletagi, kas meil siin ikka oli teema "foorum läheb mölaks kätte" vms, vist ikkagi oli ka siin nagu igas korralikus foorumis, paraku ei ole enam ammu keegi sinna miskit lõbusat lisanud, vist on hilja ka juba! Sad
Vasta
#73

Ei ole siin hilja midagist!
See mõte,nagu lgp. kass pakkus,et asjad tuleb ära võtta,on ikka vale küll!
Kujutage ette olukorda,kui teie õuele tulevad võõrad onud ja kukuvad kõike võtma. Terve pere vaatab siis nutuse näoga,kui ametnikud nokivad kastides ja loevad polte-mutreid üle. Ja kõigepealt korjavad nad ära just eriti läikivad ja uuemad asjad..... olete juba vast isegi märganud,et kui midagi laadal müüa,siis parem kraam võetakse kohe rõõmuga? Ja siis maha jäetakse roostetanud kruvid...ja needki logisevad..Big Grin Ja edasi. Kui siis spetsialistid kõik läbi nuhkinud on ja enam rohkem koormasse ei mahu,lubavad uuesti tulla.Wink Ja kujutage ette,et nii iga päev,sest ometigi tuleb haigeid inimesi aidata ja vara eemaldada....kui kõige põhjus. Ja iga kord tulevad uued näod,kes eelmiste tegemistest midagi ei tea ja hakkavad otsast jälle pihta..... tahavad tõsiselt haigeid aidata...Big Grin Nende poolt lausa suur vastatulek.
Nii sõber kass asjad ei käi! Tegelt tuleb asi hoopis humaansemalt ette võtta! Kiviaeg ju ammu möödas! Koguja-haige,nimetame viisakuse pärast edaspidi "Patsient"......tuleb ise nii kaugele viia,et ta vabatahtlikult loobuks oma kolast. Tuleb luua vastavad tingimused,et asi võimalikult lihtsaks teha,sest see on ju igati inimlik,eksole ju! Ja taevale tänu,jumal on siiski olemas! ---on märgata,et riigi ja ärimeeste poolt on tehtud juba esimesi ponnistusi..Wink
1. Loodi Munitsipaalpolitsei ,ja olid vist ka mingid teised sellid,kes käisid linnades mööda tänavaid ja kui kellegil õues mingit kola vedeles,anti ka tungivalt märku....ja lahke sõnaga aidati teeots kätte....
2.Igasugused Keskonnainspektorid,no need ka on teinud hoiatusi õlist nõretavatele rauakolakate omanikele,no pisike trahvike ikka abiks....Wink
3.Rauakokkuostjad on ka üksteise võidu üritanud rauahinnad nii suureks ajada,kui üldse võimalik,et inimene ikka kõik vabatahtlikult neile tooks... On ka tehtud pisikesi katseid,hinnakõikumistega...Big Grin Abiks ikka!

Ja kui nüüd ka kõik kolavihkajad kaasa aitaksid,saaks platsi puhtaks ja patsient saaks muude inimestele omaste tegevustega tegeleda. Nagu näiteks looduse nautimine,jalutuskäigud metsas,suvitamine,mere ääres oma kassiga jalutamine jm. sellised toredad ettevõtmised tuleksid aina kasuks...Wink
Vasta
#74

(18-10-2013, 13:11 PM)kass Kirjutas:  Lõpetuseks pakun, et "asjad" tuleb inimestelt ära võtta, jätta mingi mõistlik kogus vastavate spetsifikatsioonide ja mõõdikute järgi, näiteks Mutreid M3- 4 tk, neist 3,5 sammuga 2 tk, M4 - ka 4 tk, M5 ainult elektriala isikutele ... x tk jne...
Kas äravõetud asjad riigistada või jagada puudust kannatavele elanikkonnale, ei oskagi öelda.
Koli kogumise asemel suunata see ebakindel kontingent rahvatantsu ringidesse ja pasunakooridesse või kohalikesse aiandus-mesindusseltsidesse tegeliku sõnniku kallale...
10 punkti ja näritud näts! Siit saaks juba täitsa valimisplatvormi! Natuke hiljaks ainult jäänud, selleks pühapäevaks enam kandideerida ei jõua. Toungue

(18-10-2013, 14:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kujutage ette olukorda,kui teie õuele tulevad võõrad onud ja kukuvad kõike võtma. Terve pere vaatab siis nutuse näoga,kui ametnikud nokivad kastides ja loevad polte-mutreid üle. Ja kõigepealt korjavad nad ära just eriti läikivad ja uuemad asjad.....
See on nagu anekdoodis, kus metsarahval hakati mune lõikama, igalt üks ära. Aga enne lõigati ja siis loeti... Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#75

(18-10-2013, 14:20 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ei ole siin hilja midagist!
See mõte,nagu lgp. kass pakkus,et asjad tuleb ära võtta,on ikka vale küll!
Kujutage ette olukorda,kui teie õuele tulevad võõrad onud ja kukuvad kõike võtma. Terve pere vaatab siis nutuse näoga,kui ametnikud nokivad kastides ja loevad polte-mutreid üle. Ja kõigepealt korjavad nad ära just eriti läikivad ja uuemad asjad..... olete juba vast isegi märganud,et kui midagi laadal müüa,siis parem kraam võetakse kohe rõõmuga? Ja siis maha jäetakse roostetanud kruvid...ja needki logisevad..Big Grin Ja edasi. Kui siis spetsialistid kõik läbi nuhkinud on ja enam rohkem koormasse ei mahu,lubavad uuesti tulla.Wink Ja kujutage ette,et nii iga päev,sest ometigi tuleb haigeid inimesi aidata ja vara eemaldada....kui kõige põhjus. Ja iga kord tulevad uued näod,kes eelmiste tegemistest midagi ei tea ja hakkavad otsast jälle pihta..... tahavad tõsiselt haigeid aidata...Big Grin Nende poolt lausa suur vastatulek.
Nii sõber kass asjad ei käi! Tegelt tuleb asi hoopis humaansemalt ette võtta! Kiviaeg ju ammu möödas! Koguja-haige,nimetame viisakuse pärast edaspidi "Patsient"......tuleb ise nii kaugele viia,et ta vabatahtlikult loobuks oma kolast. Tuleb luua vastavad tingimused,et asi võimalikult lihtsaks teha,sest see on ju igati inimlik,eksole ju! Ja taevale tänu,jumal on siiski olemas! ---on märgata,et riigi ja ärimeeste poolt on tehtud juba esimesi ponnistusi..Wink
1. Loodi Munitsipaalpolitsei ,ja olid vist ka mingid teised sellid,kes käisid linnades mööda tänavaid ja kui kellegil õues mingit kola vedeles,anti ka tungivalt märku....ja lahke sõnaga aidati teeots kätte....
2.Igasugused Keskonnainspektorid,no need ka on teinud hoiatusi õlist nõretavatele rauakolakate omanikele,no pisike trahvike ikka abiks....Wink
3.Rauakokkuostjad on ka üksteise võidu üritanud rauahinnad nii suureks ajada,kui üldse võimalik,et inimene ikka kõik vabatahtlikult neile tooks... On ka tehtud pisikesi katseid,hinnakõikumistega...Big Grin Abiks ikka!

Ja kui nüüd ka kõik kolavihkajad kaasa aitaksid,saaks platsi puhtaks ja patsient saaks muude inimestele omaste tegevustega tegeleda. Nagu näiteks looduse nautimine,jalutuskäigud metsas,suvitamine,mere ääres oma kassiga jalutamine jm. sellised toredad ettevõtmised tuleksid aina kasuks...Wink
Sellele loetelule tuleb veel lisada meie tublid romulaomanikud, kes teevad koostööd ennastsalgavate riigiametnikega. Ja selle nimel, et romulasse toodaks ainult vabrikukorras liikureid, mida saaks täiesti uute pähe maha müüa. Igaüks, kes oma liikuri nii saaniks sõidab, et sel osi tuleb vahetada või, hoidku taevas, mõne endale tarviliku jupi enne romulasseviimist maha krudib, tuleb viivitamatult kurjategijaks kuulutada ning karmilt kõigi vahenditega karistada.
Vasta
#76

Suvel traktoristi(RS 09), talvel majandi treialiga juhtus nii:" Kõrra tulli suguselts kokku- Kusti, nüüd teeme ühe koristuse!" Ma teadsin seda ette, lasin üte asuniku ära ja vajje minema. Oma poig oli sohvris, ei ütelnu ka kuhu vedas. Ainult kombaini tüki jäeti. Ää naisterahva ratta raam olli, selle andsive pikapääle tagasi. Aga huvitavat-kasulikku korjama hakkas juba karjapoisina: "Läksin Kõppu veskile. Sõda oli just üle käinud. Napsi mäel põlenud soomusautosid, kila-kola laiali. Sain põõsa alt hea teki, Eesti lipu panin tagasi. Varsi tuli meile endine valgekaartlane Valge Jaan(eestitatud nimi), kes suure häda sunnil mõnikord ka tööd tegi. Muidu elatas end vale-kaardimänguga ära. Kutsus meid poisikesi Napsi mäele "soomust tegema". Mina muidugi teadsin mis kus on. Sel aal ei näinud üttegi inimest kusagil. Kõik hoidsid varju, ollid peidun. Traati, padruneid ja "treipingi vunkratas" seljas, tuli üle Pale jõe tagasi tulla. Sain kuhjategemise redeli, viskasin selle üle jõe. Viimane ots läts purrus, mea sehen, vesi rinnuni. Vette jäi vähe asju. Kuuse Albert oli vanem mees, pahandas mu "treipingi vunkratta " üle- tahad meid kõiki õhku lasta või? Kudaki lastigi si lahti(tankimiin), küünil sein mahan, sepikojal ka külg ära... Iga asjaga oli tal oma lugu. Näiteks kolmelise padrunitaskuga: Talusse tuli punt sõdureid, eesti mehi iki - Poiss, anna oma riided meile, me ei tee sulle midagi. Sa ei pea andma, aga riided siia!. Püssi ja padrunivöö olid karjaaia väravasse jätnud. Üits mees laskis sellega hiljem oma käe puruks- padrun või kuul oli rauas ehen. Jah, RS 09`t oli tal lahtivõetuna mitme traktori jagu, siis ennesõjaaegne Harley D, igasugu omatehtud masinavärke. Oli. Ja iseehitajad said temaga alati kaupa teha.
Vasta
#77

Mõnele ikka ei anna rahu, mida teised oma asjadega teevad või ei tee.
Sai aastaid tagasi hakatud isemoodi tsiklit ehitama, pandud foorumitesse piltegi üles, siis jäi asi seisma erinevatel põhjustel 70% valmiduses. Tuli siis ka kaks pakkumist ära müüa, ühele sai ilusti ära seletatud, et kavatsen selle kunagi lõpuni ehitada ja kui tahab sarnast, siis saab samade meistrimeeste käest, kes mind aitasid, abi nii raami keevitamise, kui ka mootori aiste vahele saamisega jne. Tuli viisakas ja info eest tänav vastus, innustas koguni mitte loobuma lõpuni ehitamisest.

Teine "ostja" aga oli müügimehest idioot kuubis, jälitas mind meilitsi pakkumisega ratas loovutada alguses vanaraua ja siis võileva hinnaga, leides vigu nii konstruktsioonis, kui ka teostuses. Ei suutnud ma viisakalt kuidagi selgeks teha, et erinevalt poest ei ole mina kohustatud temaga mingeid tehinguid tegema ja üldse pole paslik võõrast vara nõnda pealetükkivalt himustada, kui juba kindel ei öeldud. Pidi siis vaat et sidesõnu kasutades nõudma selle suhtlemise lõpetamist, isegi see ei aidanud - tehti "viimane ja päris helde pakkumine, arvestades seda, et kõik tuleb ringi teha".

Teine näide veel tüübist, kes tuli ostma kaubikut ja sai Kuu peale kurke müüma saadetud, kuna keset ostu-müügilepingu allkirjastamist arvas äkki siiralt, et võiks kauba peale hoovi pealt kaasa võtta pea kõik, mis meeldib ja kaubikusse mahub, muidu polevat mõtet masinat osta sellise hinnaga.

Head inimesed, eraomand on puutumatu ja iga mees teeb oma asjadega seda, mida heaks arvab, mind riivab täiega selliste tüüpide peremehelik suhtumine veel ostmata asjadesse, sestap olen lihtsalt hakanud juba telefoni teel vesteldes ära ütlema inimestele, kelle kõnepruuk või asjaajamise stiil mulle vastumeelt tundub. Igal asjal võib ju oma hind olla, aga seda ainult väärika asjaamise korral.
Vasta
#78

(19-10-2013, 02:12 AM)Daniil Kirjutas:  Head inimesed, eraomand on puutumatu ja iga mees teeb oma asjadega seda, mida heaks arvab, ....
Hea Daniil, .. ega ikka ei ole küll puutumatu ja ega ikke ei tee ka mis heaks arvad....näiteks ei tee sa enam oma isiklikust vanast autost murumasinat, sest pead selle ilusti komplektselt romulasse viima, vait olema ja edasi teenima .. Big Grin .. niipalju siis eraomandist ,,
Vasta
#79

(19-10-2013, 08:42 AM)maitus Kirjutas:  
(19-10-2013, 02:12 AM)Daniil Kirjutas:  Head inimesed, eraomand on puutumatu ja iga mees teeb oma asjadega seda, mida heaks arvab, ....
Hea Daniil, .. ega ikka ei ole küll puutumatu ja ega ikke ei tee ka mis heaks arvad....näiteks ei tee sa enam oma isiklikust vanast autost murumasinat, sest pead selle ilusti komplektselt romulasse viima, vait olema ja edasi teenima .. Big Grin .. niipalju siis eraomandist ,,

Ka romula võib ju öelda, et ei taha sellist autot osta kui murumasinast tulu saamine kaheldav on, see on täitsa arusaadav ja Kuusakoski variant jääb ju ikka alles. Või on asjad juba nii hullud, et vanarauaks müüa ei tohi ?
Vasta
#80

(19-10-2013, 08:42 AM)maitus Kirjutas:  
(19-10-2013, 02:12 AM)Daniil Kirjutas:  Head inimesed, eraomand on puutumatu ja iga mees teeb oma asjadega seda, mida heaks arvab, ....
Hea Daniil, .. ega ikka ei ole küll puutumatu ja ega ikke ei tee ka mis heaks arvad....näiteks ei tee sa enam oma isiklikust vanast autost murumasinat, sest pead selle ilusti komplektselt romulasse viima, vait olema ja edasi teenima .. Big Grin .. niipalju siis eraomandist ,,

Selline mõte siis- rahvale ja riigile kahjulikke seadusi tuleb eirata kodanikuna....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne