Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(21-09-2018, 16:53 PM)Walter Kirjutas:  Kas ketti annaks ka valetpidi peale panna? Big Grin

Olen kuulnud, et on pandud küll. Kes natuke asja tunneb, peaks muidugi kohe veast aru saama, aga natuke asjatundmatum ehk ei saa.
Vasta

(21-09-2018, 22:38 PM)veix__ Kirjutas:  Olen kuulnud, et on pandud küll. Kes natuke asja tunneb, peaks muidugi kohe veast aru saama, aga natuke asjatundmatum ehk ei saa.

Olen alles hiljuti pannud keti tagurpidi peale nii et ei saanud arugi kuidas see juhtus. Lobisesin samal ajal sõbraga telefonis ja ära see tuli. Korra aastas ikka juhtub. Big Grin
Vasta

(21-09-2018, 23:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(21-09-2018, 22:38 PM)veix__ Kirjutas:  Olen kuulnud, et on pandud küll. Kes natuke asja tunneb, peaks muidugi kohe veast aru saama, aga natuke asjatundmatum ehk ei saa.

Olen alles hiljuti pannud keti tagurpidi peale nii et ei saanud arugi kuidas see juhtus. Lobisesin samal ajal sõbraga telefonis ja ära see tuli. Korra aastas ikka juhtub. Big Grin

Ma nühkisin sarnases olukorras ükskord saehambad jõhkralt tervavaks. Plää, plaää, plaää kõigiga ja muidu oli kõik ok, aga poole keti peal vaatasin, et raisk, hamba tagumine külg ju  Big Grin . Siis vaatasin küll piinlikult tiba ringi, et ega kaaslased ei näinud ja sügasin kukalt tükk aega.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Endal pole veel sellist asja päris juhtunud. Korra olen hakanud panema tagurpidi, kuid poole peal sain asjale pihta
Vasta

kasutatud mootoriõlist keti määrdena veel ...
Ainult kord elus olen õlipumpa vahetanud, sael mis teadmata aja vana õliga ketti määrinud.

See, et latt pasunas ja tähik logises oli muidugi juhus.


Vasta

Vana õli, mis mul saele keti määrimiseks läheb, on alati olnud kas bensiinimootorist või käigukastist. Diiselmootorist tulev koledus on eraldi seifis luku taga, et rändama ei läheks Smile
Õli seisab suures tünnis ja kanistrisse kallamisel lehtrile kalts peale panna lisab operatsioonile mõned sekundid. Setitamisega ei pea ka eraldi tegeleda, see protsess on mul täielikult automatiseeritud.
Mis koonerdamine või reostamine? See on roheline mõtlemine ju.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(22-09-2018, 10:16 AM)Marko Kirjutas:  Mis koonerdamine või reostamine? See on roheline mõtlemine ju.

Õli valikul võiks ikka arvestada et see lendab kõik ju loodusesse laiali - kasvõi niipaljukest rohelist meelelaadi.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(22-09-2018, 06:39 AM)maisalup Kirjutas:  Endal pole veel sellist asja päris juhtunud. Korra olen hakanud panema tagurpidi, kuid poole peal sain asjale pihta

Olen näinud kinnijooksnud saagi kett valepidi peal,ei tea kas tüüp oli sigalakku täis või laksu all,võimalik et ka mõni lumehelbekeste põlvkonna esindaja kes kunagi midagi valesti ei tee
Vasta

(21-09-2018, 22:38 PM)veix__ Kirjutas:  
(21-09-2018, 16:53 PM)Walter Kirjutas:  Kas ketti annaks ka valetpidi peale panna? Big Grin

Olen kuulnud, et on pandud küll. Kes natuke asja tunneb, peaks muidugi kohe veast aru saama, aga natuke asjatundmatum ehk ei saa.

Kulunud keti, lati ja tähikuga - vabalt. Nagu mainiti - lobised kellegiga või kiikad silmanurgast bikiinides maasikapeenart rohivat kaasat ja korras - vormistatud.

Uue keti ja saega ei taha jooksma hakata pingutamiselWink
Vasta

(22-09-2018, 10:16 AM)Marko Kirjutas:  ....
Mis koonerdamine või reostamine? See on roheline mõtlemine ju.

Sinu vaatenurgast jah. Kardetavasti ei nõustu Sinuga need pisilased, kes saelt lennanud õlitilkadega pihta saavad. Aga nende arvamust me ju ei küsi Toungue
Vasta

(25-09-2018, 12:15 PM)v6sa Kirjutas:  Sinu vaatenurgast jah. Kardetavasti ei nõustu Sinuga need pisilased, kes saelt lennanud õlitilkadega pihta saavad. Aga nende arvamust me ju ei küsi Toungue

Ma ei käi metsas tööl. Neile sitikatele, kes mu puiduplatsil õlitilgaga pihta saavad, on see hoiatuseks, et järgmine etapp on ahi Smile
Reostusest veel - jätsin kord ühe auto garaaži ees talvel käima, et sulaks natuke enne sissesõitmist. Poole tunni pärast vaatama minnes oli auto nina all 3 - 4 meetrise läbimõõduga punane õliring. Mis siis ikka, lumepudrust ei korista eriti midagi, jäi nii. Kevadel läks see ala koos ümbritsevaga samal ajal ja sama kiiresti roheliseks....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Keegi trimmerile head jõhvi oskab soovitada? Oleks vaja peenikest võsa ja tihedat heina lasta.
Vaarikad on vist jõhvi jaoks liig?
Vasta

(25-09-2018, 14:02 PM)Mihkus Kirjutas:  Keegi trimmerile head jõhvi oskab soovitada? Oleks vaja peenikest võsa ja tihedat heina lasta.
Vaarikad on vist jõhvi jaoks liig?

Ainult kolmnurk. Ei tee mitte üks jõhv sellisele materjalile suurt midagi - vaevad iseennast ja tapad masinat! Mul on selle sümbioos: tiheda alusrohuga roostik ehk pügatuna loopealne rannakarjamaa Big Grin 
Jõhv on ikka puhtalt kultuur-rohu jaoks ja erinevate servade puhastamiseks, kuhu rauaga ei taha ligi minna. Kolmnurgaga muutubki trimmer mootorvikatiks, millega heinamaal loogu lasta.
Vasta

(25-09-2018, 12:25 PM)Marko Kirjutas:   Poole tunni pärast vaatama minnes oli auto nina all 3 - 4 meetrise läbimõõduga punane õliring. Mis siis ikka, lumepudrust ei korista eriti midagi, jäi nii. Kevadel läks see ala koos ümbritsevaga samal ajal ja sama kiiresti roheliseks....

"Maa seest oled sa võetud ja maa sisse pead sa ka minema"  MOTT.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(25-09-2018, 15:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(25-09-2018, 14:02 PM)Mihkus Kirjutas:  Keegi trimmerile head jõhvi oskab soovitada? Oleks vaja peenikest võsa ja tihedat heina lasta.
Vaarikad on vist jõhvi jaoks liig?

Ainult kolmnurk. Ei tee mitte üks jõhv sellisele materjalile suurt midagi - vaevad iseennast ja tapad masinat! Mul on selle sümbioos: tiheda alusrohuga roostik ehk pügatuna loopealne rannakarjamaa Big Grin 
Jõhv on ikka puhtalt kultuur-rohu jaoks ja erinevate servade puhastamiseks, kuhu rauaga ei taha ligi minna. Kolmnurgaga muutubki trimmer mootorvikatiks, millega heinamaal loogu lasta.

Oregon Duoline. Mehkast saab. Võtab ilusti kõik puisema varrega heinad ka ära.
Vasta

(25-09-2018, 16:01 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(25-09-2018, 15:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(25-09-2018, 14:02 PM)Mihkus Kirjutas:  Keegi trimmerile head jõhvi oskab soovitada? Oleks vaja peenikest võsa ja tihedat heina lasta.
Vaarikad on vist jõhvi jaoks liig?

Oregon Duoline. Mehkast saab. Võtab ilusti kõik puisema varrega heinad ka ära.
Duoline jah on kõikse efektiivsem jõhvidest mis mulle ette on jäänud, saab nt Tartu Saemeistrist jm hästivarustet poodidest.
Vasta

(25-09-2018, 16:23 PM)honkomees Kirjutas:  
(25-09-2018, 16:01 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(25-09-2018, 15:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(25-09-2018, 14:02 PM)Mihkus Kirjutas:  Keegi trimmerile head jõhvi oskab soovitada? Oleks vaja peenikest võsa ja tihedat heina lasta.
Vaarikad on vist jõhvi jaoks liig?

Oregon Duoline. Mehkast saab. Võtab ilusti kõik puisema varrega heinad ka ära.
Duoline jah on kõikse efektiivsem jõhvidest mis mulle ette on jäänud, saab nt Tartu Saemeistrist jm hästivarustet poodidest.
Trimmipea "häda" on füüsika - ei ole massi! Eks proovi piitsaga aiapost maasse taguda Big Grin  

Kui rääkida ikka reaalselt tihedast rohust, kus sees siis ka puitunud varred või üldse võsa, ei ole raudterale vastast. Tamiili headus tuleb välja kergema materjali ja keeruliste kohtade tegemisel. See suvi suisa testisin iseenda mereääre tee peal Sõbra kange Echo ja hea tamiiliga vs kolmnurk. Ma iga aasta korra-kaks teen teeservad meetri laiemaks et kõrred (märg ja puugid!) kõndijani ei ulatuks. Jah, lõikab küll aga aega ja iseenda energiat kulutab liiga palju! Väga kiiresti läks kolmnurk külge ja edasi oli asi lõbus. Sujuva pika kaarega niidad loogu ilma igasuguse pingutuseta. 
Aastaid niitmata kultuurheinamaal polnud vahet, seal pole puitunud jama sees. Aga kuiv pilliroog ja noor võsa tahab ikka rasket rauda saada.
Vasta

ma koduõuel järkan, siis kasutan poslamaslast tehtud ketiõli.
Metsas olen kasutanud odavamat, suvalist ketiõli. Rolleyes
Vasta

Mul üks 350mm teras kolmnurk on, see aga kole raske, trimmer ei tee teist häält ka, niida või metsa. Jõhviga ainult see hea, et pea on kerge ja rapsib kõik peeneks... Viimati lasin 2ha metsvaarikaid ja kassitappu 4mm stihl ümarjõhviga, ei kulunud teda eriti. Pea on echol palju massiivsem kui teistel mida näinud olen ja heina niidab väga hästi... Ainult et väsitab ja võtab kole palju aega selline metsa kasvanud urruauk.

Ilmselt peab ikka kolmikuga edasi mäurama kuigi viitsimist pole. Poleks seal nii palju kive...

Ketiõli jutule lisaks... Vana mootoriõli on ju igast mürgist sodi täis, teiseks on ta happeline. Kuuma ilmaga saed siis latt saab korralikult valu, sest vana õli ei nakku enam eriti hästi. Ketiõli on selles mõttes parem, ei määri saagi ka.
Latti siniseks pole kummagiga lasta suutnud, võibolla nina otsatähiku juurest, kust latt kõige enam kulub, laasides eriti.
Vasta

"Rõõm" kuulda jutte vana mootoriõli kasutamise kohta ketiõlina. Vähemalt saab teada kelle käest saagi ei ostaks... võibolla igaks juhuks ka mingit muud tehnikat mitte kui juba suhtumine on selline, et tehnikaga ei pea ringi käima nii nagu ette nähtud on. Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne