Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Mulle sattus selline Stihl MS 180 C, mis läheb kuidagi vedrust käima- venitad-venitad starterinöörist vinna, siis pääseb kusagilt lahti ja saag  käibki. Rikastus maha ja hakka tööle. Lapski võib ta käima saada, sellepärast veidi kõrgemale riiulile garaazis pandud. Oma 72 aasta juures eelistan metsas tööd teha siiski veidi võimsama Stihl 023`ga.
Vasta

(12-11-2018, 14:15 PM)pannkook Kirjutas:  
(12-11-2018, 13:06 PM)tõnn Kirjutas:  Võta makita akusaag

Omale just võtsin. See ei ole paraku küttepuude tegemise riist....

Mina ostsin 3 aastat tagasi omale Oregoni iseterituva ketiga sae ja olen väga rahul! Kui on seinas elekter olemas, julgen soovitada küll! 
Küttepuuna pole jämedamat pidanud saagima aga selline metsakuiv saar vast pole ikkagi "kõige lihtsam kaigas" tükeldada Big Grin Aeglasem kui hea bensukas aga kuhu pensionäril kiiret? Samas toorest jõudu on mitme sae jagu. Lõikab ja ei lärma ülearu. 

[Pilt: saUQW9md-FDlFk8KnC26t2Vhg9BlzkL9kTGJaxrW...57-h938-no]
Vasta

Metsas elektrit pole, seda ei maksa pakkuda. Ise kasutan Makitat õue peal juba 10 a ja väga 5+
Küttepuud tuleb metsast enne koju saada, kui järkama saab hakata. Big Grin
Õigemini vanamees teeb kõik metsas ära, nii langetamise, kui jupitamise.... Rolleyes
Vasta

(12-11-2018, 16:22 PM)pannkook Kirjutas:  Metsas elektrit pole, seda ei maksa pakkuda. Ise kasutan Makitat õue peal juba 10 a ja väga 5+
Küttepuud tuleb metsast enne koju saada, kui järkama saab hakata. Big Grin
Õigemini vanamees teeb kõik metsas ära, nii langetamise, kui jupitamise.... Rolleyes
Ma olen viimasel ajal avastanud ennast üha enam mõttelt, et mingi väike invertergenekas väiketrakatsi/atv peal (see küttepuude metsast koju saamise teema Big Grin ) ja elektrisaag ei ole üldse paha kombo... eriti, kui peaks olema "vajadust" riigimetsast kütet varuda Big Grin Müra on ikka kordades vähem (parematel 64-69 dB), kui puhta bensusaega. Honda on arutult kallis aga mingi selline 34kg kaaluv alla 1K€ maksev teeb ka töö ära. Lahjema elektrisae toidab odavam asi Stokkerist ka ära. 
Ok, tegelikut tuleb sakslaste poole vaadata ja sealtkaudu omale töövahendeid valida/osta! Saksamaal on täiesti teine hinnatase kõige ja võtame kasvõi sellise genekatesti ja sealse võitja hinna Amazonist tellides... 
Odavam bensusaest kombo ei ole aga genekal on muidki häid omadusi metsas. Kasvõi valgus, mida praegusel ajal ikka väga napib. Ehk jutt, et metsas elektrit pole, ei päde. Kui tahta, siis on...  Cool
Vasta

(12-11-2018, 14:15 PM)pannkook Kirjutas:  
(12-11-2018, 13:06 PM)tõnn Kirjutas:  Võta makita akusaag

Omale just võtsin. See ei ole paraku küttepuude tegemise riist....

Ma ei tea - ahjukaigast on sigamugav tükeldada. Mul see: http://www.makserv.ee/toode/akukettsaag-...z-1-akuga/ Soetasin tõstuki korvist lõikamiseks ja on oma hinna juba tagasi teeninud. Ühe 4Ah akuga saab saagida nii kümmekond minutit järjepanu või tunnike saarevõra hekseldada tõstukikorvist. Viieampertunnine kestis veidi kauem.

1,5 Ah võtab küll jutule, aga ei pea kümmet lõigetki, kui kaitsesüsteem aku välja lülib.

Suurema puu söömiseks on Makservis siis "päris saag": http://www.makserv.ee/toode/akukettsaag-...03z-akuta/. Jättis käe vahel keerutades hea mulje. Kaldun arvama, et järgmisel aastal see mulle tekib. Kahe 5-ampertunnise akuga oli kenasti tasakaalus.

Aga 50+ kuubikuse lahustipõletaja vastu lõikejõudluses muidugi ei saa kumbki. Cool

Ainult, et sel nädalavahetusel ülemõõdulist saart menetledes oli ajaliselt kõige kauem käes just akusaag... Mitte seepärast, et oleks aeglane, vaid seepärast, et saare võra menetlus lihtsalt võtab aega. Rümba järkamine on kiire protseduur. Samas saepuru tootis ilmselt kõige rohkem huski vanake. Rolleyes

Paljudel saagidel on olemas kergstardiga mudelid, kus peabki vaid "vedru kerima". Tasub küsida.

Echo ei ole hea starterikäepidemega, vaid vastikult libe. Pealegi on igal mudelil oma disain, kus omad jamad. Muide hea ja kerge riist on küll.
Vasta

(12-11-2018, 18:02 PM)v6sa Kirjutas:  Paljudel saagidel on olemas kergstardiga mudelid, kus peabki vaid "vedru kerima". Tasub küsida.
Tea kas muruniidukile ka see tore lahendus on jõudnud? Mõtlen just klassikalist Strattonit, mis siiani igas teises peres on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

see vedru vinnastamisega starter on vist asendusena igale poole võimalik (teoorias) külge panna.
muruniidukitel on kindlalt olemas.
Vasta

(12-11-2018, 18:57 PM)diesel Kirjutas:  see vedru vinnastamisega starter on vist asendusena igale poole võimalik (teoorias) külge panna.
muruniidukitel on kindlalt olemas.

Kusagil ma justkui nägin sellist muruniidukit, mida sai vooluvõrgust 240V starteriga käima panna, ka selline vanuritele ja naistele mõeldud lahendus vist.
Vasta

(12-11-2018, 17:54 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(12-11-2018, 16:22 PM)pannkook Kirjutas:  Metsas elektrit pole, seda ei maksa pakkuda. Ise kasutan Makitat õue peal juba 10 a ja väga 5+
Küttepuud tuleb metsast enne koju saada, kui järkama saab hakata. Big Grin
Õigemini vanamees teeb kõik metsas ära, nii langetamise, kui jupitamise.... Rolleyes
Ma olen viimasel ajal avastanud ennast üha enam mõttelt, et mingi väike invertergenekas väiketrakatsi/atv peal (see küttepuude metsast koju saamise teema Big Grin ) ja elektrisaag ei ole üldse paha kombo... eriti, kui peaks olema "vajadust" riigimetsast kütet varuda Big Grin Müra on ikka kordades vähem (parematel 64-69 dB), kui puhta bensusaega. Honda on arutult kallis aga mingi selline 34kg kaaluv alla 1K€ maksev teeb ka töö ära. Lahjema elektrisae toidab odavam asi Stokkerist ka ära. 
Ok, tegelikut tuleb sakslaste poole vaadata ja sealtkaudu omale töövahendeid valida/osta! Saksamaal on täiesti teine hinnatase kõige ja võtame kasvõi sellise genekatesti ja sealse võitja hinna Amazonist tellides... 
Odavam bensusaest kombo ei ole aga genekal on muidki häid omadusi metsas. Kasvõi valgus, mida praegusel ajal ikka väga napib. Ehk jutt, et metsas elektrit pole, ei päde. Kui tahta, siis on...  Cool

Genekas siis ikka Aspeniga tööle eks!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

ma kodu lähedal metsas olen vahest elektrisaega jupitanud, aga juhtmega okstes on taidlemine ikka eriline piin Big Grin
Rääkige nüüd ikka bensumootoriga väikestetst saagidest midagi. Või pole kellelgi kogemust, seetõttu ei räägita?
Vasta

(12-11-2018, 21:35 PM)pannkook Kirjutas:  ...Rääkige nüüd ikka bensumootoriga väikestetst saagidest midagi...

Kunagi oli äial väike Mcculloc saag. Pole teda siis uurinud, aga usun nüüd, et praegune jutt on sellisest. 
Kena oli ühe käega puuvõrusid lõigata. Põrises nagu automudeli mootor. No kett käis ringi ning sai ka puid langetada ja järkida. See oli aga selline naljategemine rohkem. Metsamehe valik see kindlasti pole. Kui aga isa ei suuda suuremat talitseda, siis on kaks valikut. Isa jääb koju või ostetakse väiksem saag.
Vasta

esialgu proovime seda varianti, et ostame väiksema sae.
Kui on mõtet osta.
Seda üritangi teada saada. Big Grin
https://saemeister.ee/toode/stih-ms-170d/
See ka valikus
Vasta

(12-11-2018, 21:55 PM)pannkook Kirjutas:  esialgu proovime seda varianti, et ostame väiksema sae.
Kui on mõtet osta.
Seda üritangi teada saada. Big Grin
https://saemeister.ee/toode/stih-ms-170d/
See ka valikus

Valikus oleval pole üleskeeratavat starterit mainitud. See tundub olevat ju võtmeküsimus?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul Husqvarna 135. Kodukasutuses väga hea, teeb oma kütte ka ilusti ära. Kerge ja piisavalt võimas, muidugi pole mõeldud igapäevaseks leivateenimiseks. See toodetud Rootsis, mitte Hiinas, nagu mingi odavam husqu mudel. Enne oli mingi odav Partner, sellega väga võrrelda ei anna.
Vasta

no mul on pisem echo. muidu igati mõnus. aga teemasse ei sobi. see nime poolest kergkäivitus on pigem sümboolne asi. minu arusaamise järgi pole see isegi mingi automaatne sutsklapp vist. vinnastatavast vedrust rääkimata. käivitub viisakalt küll aga ikka nagu tavaline saag.
millisel meil müüdaval sael see üles keeramine on, seda ma kahjuks öelda ei mõista.
Vasta

Stihlil käib vedruga käivitusabi tähiste C-BE taha. Võiks leiduda mudelitel 181 ja 211.

211 on siiski päris saag oma 40 kuubikuga. 181 on pisike näks: http://aiataht.ee/mootorsaag-stihl-ms-18...#more-7932 Mul on väikeseks saeks selle väikeveli MS170 ja kiidan. Mugav pruukida ja lühikese latiga ulatub päris hästi, kui just meetriste nottide kallale ei roni.

Mitte segi ajada elastostardiga, mis on vaid vetruvam käivituskäepide.

Hsukil oleks nagu ka midagi olnud, aga las seda viitavad teised.

Muide, Makital on praegu pakkumises Dolmar PS-420SC, mis on küll vähe tummisem, kuid näpu otsas tundus üsna mõnus. Teoorias on samasugune vedruvõimendusega käivitus. http://www.makserv.ee/toode/ps-420sc/
Vasta

(12-11-2018, 20:00 PM)Raudpats Kirjutas:  
(12-11-2018, 18:57 PM)diesel Kirjutas:  see vedru vinnastamisega starter on vist asendusena igale poole võimalik (teoorias) külge panna.
muruniidukitel on kindlalt olemas.

Kusagil ma justkui nägin sellist muruniidukit, mida sai vooluvõrgust 240V starteriga käima panna, ka selline vanuritele ja naistele mõeldud lahendus vist.

Akukäivitusega mudelid on küll kataloogides, seinakäivitust ei ole märganud.

Üllataval kombel paistab BSvedrukäivitus olema väga ajalooline asi:
https://www.youtube.com/watch?v=OYgu4FUm8CM
Vasta

(12-11-2018, 22:23 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul Husqvarna 135.
...
Kerge ja piisavalt võimas, muidugi pole mõeldud igapäevaseks leivateenimiseks. 
...
Enne oli mingi odav Partner, sellega väga võrrelda ei anna.

P351SC? Wink

135 olen natuke võpsiku kalla proovinud - tüüpiline husk. Kõik toimib, miski otse närvidele ei käi, aga ikka haarab käsi meelsamini sakslase järgi...
Vasta

seinasärtsu abil käivutavaid asju on palju näiteks lumepuhurite hulgas.
sae puhul täiesti mõttetu idee.
Vasta

ksf! v6sa video kõrval leidsin kohe seukse:
https://youtu.be/L8k67qzNVio
küllap leiab saele ka. ja töntsiks jäänud tõmbekäega saab käima küll.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne