Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(26-05-2015, 22:01 PM)fm25 Kirjutas:  Just teles oli reklaam, et vist kõige kõigem see Glint ikka bauohfist Big Grin  tea kas sellele varuosi ka kusgilt saada on, kui on siis ma paneks oma (no ütleme et on ka Glint aga teise sildiga) ka uuesti tööle Smile

Jah on küll varuosi , teine samasugune glint bauhofist.
Vasta

Ryobi nimelisest ka midagi teada on? Bauhausis oli midagi 140 raha vist.
Võis olla selline mudel:
http://de.ryobitools.eu/outdoor/chainsaw...cs5140b-2/
Vaja oleks koduseks harvaks tarbimiseks....
Vasta

harva tarbimiseks võta pigem mõni kõige pisem echo või macculloh, teeb sama kõvasti tööd nagu see unknown mark.  Mingeid robisid kiideti kuskil välismaa foorumis, kuid laideti samapalju ka maha. Sai uuritud kunagi kui oli tarvis akutrelli ja ketassaagi. 
Lisaks võib uurida häid pakumisi makita. dolmar või hitachi edasimüüjatelt, mõned näited-
 http://www.makserv.ee/toode/mootorsaag-m...5a-1-35kw/
http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/aiateh...52es35rc91
https://www.tooriistamaailm.ee/mootorsaa...chi-cs33eb
http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/j...s-2234-2-2
http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/h...-2-2-2-2-2
Vasta

Isegi kui saag on plaanis soetada harva tarbimiseks siis on kasulik vaadata enam vähem tuttavat kaubamärkki. Need tundmatu looma nahad hoiavad sul tahes tahtmata meeled ergud ja näpud õlised. Omal nahal kogetud. Olen paar tükki selliseid ostnud ja ei soovita. Ikka võtsin töö tegemiseks viimaks 25 aastat vana partneri kuurinurgast.Hiinlaste tehtud Hitachi koopia mõrvasingi sihilikult ära kuna suutis pidevalt "üllatada". 

Aquila captas non muscas.
Vasta

(08-06-2015, 21:49 PM)maisalup Kirjutas:  harva tarbimiseks võta pigem mõni kõige pisem echo
...
http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/aiateh...52es35rc91
...
Sai sihuke ämmamammale toodud. Üllatavalt asine näriline.

Meeldis: kerge, särtsakas, ketipingutis käib küljelt, käivitub hästi (erinevalt aiatehnika"ekspertide" videost sain mina vileuue sae käima kolmanda tõmbega Toungue ). Minu käes käivitub kahe näpuga tõmmates, ämmamamma siiski pidi korralikult saest kinni võtma. Aga oli peale esimest paagitäit siiski rahuloleva näoga.
Ei meeldinud: kangast õhupuhasti (ilmselt sobivalt niiskete pakaseilmadega jäätub ära), libedad ja plasthoidikuga paagikorgid, õlipaagi täitmisel kombikannust jääb käepide segama, ketipingutuse ajam ja tapp on plastist küljekaane küljes kahtlustäratavalt õblukesel viisil. Aga sai sõnad peale loetud, et enne pingutamist kontrollib lati ja tapi pesasolekut.

Paagikorgid on ühekäigulise keermega ja minul neid ei õnnestunudki valesse keermesse ajada. Korgitihendi vahetamien saab aga olema keeruline urgitsemine, kuna see on sügavas ja kitsas pesas. Tõenäoliselt ka mingi Jaapani standardi kohane eriprofiiliga rõngas.

Selle hinna eest on täitsa asine näriline. Mis natuke kõhedaks teeb, on võimalike varuosade saadavus ja vajadus keerulisematel juhtudel suhelda Stokkeri kliendipeedistusega... Loodetavasti ei saa me kunagi teada, kas lubatud viieaastane garantiiaeg ka tegelikkuses kehtib.
Vasta

Kuna ploomipuu lubas kohe kaela kukkuda, siis sai sama Echo 352 koju toodud. Ei viitsi marketite katsejänes ja tasuta kvaliteeditestija olla.
Esimese hooga.... noh, kuna senine kogemus piirdub naabrilt laenatud Al-koga (Alko'ga kah kokku puutunud muidugi) siis lõikab nigu loom ja palju villa ja vähe kisa, erinevalt alkost. Anti kaks potsikut õli (10 l segu tegemiseks) ja paar hambaviili kah kaasa ja valati kauba peale paagid täis siin Viimsi poolsaare edasimüüja poes.
Ühesõnaga, äss diil Smile
Vasta

Mul oma echo lõikab ka nigu loom, kui väiksed vahejuhtumid nagu mootori kotti jooksmine ja uue silinder/kolvi 2 kuune tulek jaapanist(tuli vist hobusega) kõrvale jätta siis mina olen ka rahul. Mootori kate võiks kuidagi kiiremini mugavamalt maha käia muud nagu polegi. Minul muidugi see 59,8cc ja see on tõesti nagu loom, ennem jääb plaat lühikeseks, aga jõust pole puudust. 
Kui seda stokkeri jama poleks olnud, siis oleksin mina ka 2 käega echo poolt, kuna hind siiski tava tarbijale soodsam ning garantii pikem.
Teeninduse kohapealt on parim olnud ikkagi makserv, kes suutis pakki ennem teele panna kui mina arve makstud sain, kuigi see kaup puudus laost ja tuli tellida. 
Mehaanikud keerasid lihtsalt laos olnud masinalt vajaliku jubina maha ja teele. Suured kummardused neile et nad mind kiirel tööajal ootama ei jätnud Wink  
husqude ja jonsudega on ka juppe mida pole ja tuleb tellida kuid tavalisemad on vist siiski olemas. 
Vasta

Ära hirmuta ksf maisalup Echoga ma ostsin omale selle tillukese trimmeri Echo srm-222es  vaevalt 22 kuupi töömahtu ja aasta on vastu pidanud. Suve jooksul tuleb talle nii 2,5 ha koost. Olen ääretult rahul.
Küsimus suurele ringile!!! McCulloch Titan 40 juppe vaja eriti siduri osa Ehk sul Talupoeg on oma varamus mingeid juppe McCullochi Titan 40le. Tartus saepoes taheti seda imelooma näha, et see rajakas käib veel Big Grin 

Veel pole maha löödud
Vasta

Ma arvan et minuga oli lihtsalt halb juhus ja saamatud stokkeri käpardid susserdasid midagi, sest tänapäeval pole normaalne, et mingi varuosa tuleb 2kuud tehasest kui lennukid senna ja tagasi liiguvad igapäev
Vasta

(11-06-2015, 18:54 PM)maisalup Kirjutas:  Ma arvan et minuga oli lihtsalt halb juhus ja saamatud stokkeri käpardid susserdasid midagi, sest tänapäeval pole normaalne, et mingi varuosa tuleb 2kuud tehasest kui lennukid senna ja tagasi liiguvad igapäev

Laoseis on paha asi ja Stokker üritab seda vältida. 

Kuna meile on teadmata kogu tarneahel siis võis konkreetselt sinu detailiga olla see lugu, et Euroopa kesklaos seda polnud ning pidigi reaalselt ootama kuni tehasest tuleb .

Lisaks tavalise tarne puhul(kui just klient pole nõus kiirtellimuse tasuga või garantii tingimustes pole ka varuosa saatmist lennukiga) siis oodatakse 1-2 nädalat või isegi kauem kuni saadakse tellimused kokku. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(11-06-2015, 19:30 PM)Gravity Kirjutas:  Lisaks tavalise tarne puhul(kui just klient pole nõus kiirtellimuse tasuga või garantii tingimustes pole ka varuosa saatmist lennukiga) siis oodatakse 1-2 nädalat või isegi kauem kuni saadakse tellimused kokku. 
Sinna võib kergesti lisanduda mitu nädalat Eestis tollilaos vedelemist, kuni keegi sellega tegeleda viitsib. Või saadab mõni tädike selle igaks juhuks tagasi, sest ta ei saa aru, mis asi seal karbi sees on. Kaelast ära, siis ei vastuta millegi eest! Omal nahal kõik see ära kogetud. Mina panin oma veebipoe lõpuks kinni, ei jaksanud enam tuuleveskitega võidelda.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Naljamehed!
Mul naabrimehel Paulil oli 250-ne inglise tsikkel eelmise EW-aegu ja sellel oli läinud läbi magneeto tekstoliidist hammasratas. Oli mõne päevaga Inglismaalt lennukiga kohale toodud. Vaat nii.
T.
Vasta

(11-06-2015, 18:54 PM)maisalup Kirjutas:  Ma arvan et minuga oli lihtsalt halb juhus ja saamatud stokkeri käpardid susserdasid midagi, sest tänapäeval pole normaalne, et mingi varuosa tuleb 2kuud tehasest kui lennukid senna ja tagasi liiguvad igapäev

Ok, ma siis valgustan veidi selle asja köögipoolt (ei tea stokkeri diilidest midagi, kuid üldiselt)
Miks mõnikord asjad kaua kaua-tulevad.....
Laev tuleb Aasiast Euroopasse ca 5-6 nädalat. Kuskile EU kesklattu, seal min nädal kauba laostamiseks ja veel nädal mingi UPS või DPD-ga Eestisse. EU ladu tellib laevatäie mitu korda aastas?
Juhul kui EU keskladu vms üldse eksisteerib.
Kui mitte siis läheb asi veel nutusemaks. Stokker aka kohalik maaletooja peab ise ennustama, transportima ja ladu pidama, mis baltikumi turu mahu (VS EU turu maht) juures on üsna keeruline. Kui täkke läheb, on olemas, kui ei vea ennustamisega....siis:

Reeglina tehased ei tooda varuosi lattu (mingi kuluosade varu ehk heal juhul on). Japsid eriti veel. Tellimus tuleb - läheb tööplaani ja kui aeg käes, potsatab liinilt maha. First In First Out. Ooteaeg tehasetellimusel.... paarist nädalast paari aastani (viimane oma kogemus, peale Fukushima tsunamit ja aatomijama....)
Pluss meretransport + ooteaeg tellimusest tellimuseni (mitu korda aastas tellitakse kaupa kaugelt maalt?....)

Miks lennukiga ei saa?
Teie saag maksab 200-500€, palju remont-kolvigrupp? (juhul, kui see üldse kuskil laos riiulis olemas on). Ma ei tea, aga nii u kilose paki lennutamine Jaapan(Aasia)-Eesti:
Hind=(ca100€ transa+ kauba hind+ x% tollimaks)x1,2 km +ca 30€ tollideklar ehk isegi kui varuosad tasuta min 150-160€....
Pange siia kauba hind juurde ....ja te ju ei taha seda maksta?
Tihti on odavam lihtsalt uus asi osta. Eriti odavama otsa asjadel....

 
Vasta

(11-06-2015, 19:53 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Naljamehed!
Mul naabrimehel Paulil oli 250-ne inglise tsikkel eelmise EW-aegu ja sellel oli läinud läbi magneeto tekstoliidist hammasratas. Oli mõne päevaga Inglismaalt lennukiga kohale toodud. Vaat nii.
T.

Inglismaa ja Jaapani vahel on pikk maa + veel inglismaa on öiroliit ka pealekauba.
Vasta

sihuke rape mul [Pilt: large_28646433_sCzr.jpg]

Veel pole maha löödud
Vasta

Aga kui ma andsin nädala aega ja siis ähvardasin kohtukaudu uue sae nõudmisega, siis peale seda oli enne tähtaja täitumist nagu lipsti korras, ennem seda muudkui ei tea ja ei tea...
Mul oli lihtsalt selleks õigus ja oleks õigus olnud juba seda nõuda peale esimest kuud, kuid tahtsin ka vastutulelik olla, kuid kui 2 kuud hakkas täis saama, siis viskas harja punaseks Cool
Vasta

(12-06-2015, 11:01 AM)Laurts Kirjutas:  ...
Jutud laevadest konteineritest jne pikast tarneajast on jama
...

Wohaa, rohud võtmata? Kiireks reageerimiseks vajaliku laovaru hoidmine on üks (kuid kaugeltki mitte põhiline!) kõrge esinduse tunnihinna põhjusi. Millegipärast klient seda aga ei hinda. Keskmine eestlane ju ei täna kohusetundliku töö eest, küll aga vingub häälekalt apsu puhul. Toungue

Samas on inimlikult vägagi mõistetav, et teadmatus vajaliku detaili tarneaja suhtes ajab istmikus olevat jääkained kergesti keema küll. Toungue

Võtame sellesinase viimatisoetatud Echo näiteks. Kui tõepoolest peaks kolb kärvama, siis kusagilt see kolb peab tulema. Kardetavasti ei ole Echol Euroopa laos nii odavale vidinale kolbi. Küll on see olemas tehase laos, kuna uusi ju tehakse.

Lennupostis tuleb see küll kohale kahe päevaga, aga ma ei taha maksta sae hinda selle teenuse eest.

Odavalt saabki aga läbi ülalkirjeldatud logistikaketi: tellimused kogutakse kokku, need pakitakse plaanilisse konteinerisse ja saadetakse ulpima parajasti lähtevalmis oleva paadiga. Kord Euroopa sadamasse kohalejõudnuna menetletakse üldjärjekorras jaotuslao riiulile, kust logistikaosakond selle siis müügiosakonna tellimuste alusel uuesti edasi saadab. Kõik see võtab üldjärjekorras seistes aega.

Ning kui mingi lüli vahelt käkib, lähebki minu õnnetu kolvisoov järgmise poolaasta konteineri nimekirja.
Vasta

ksf! laurts-i post vist vahepeal haihtunud? jäänud ainult fragment tsitaadist.

päriselus loomulikult liiguvad kaubanduslikud kogused merd mööda. ma proovisin põgusalt koogel-moogeldada aircargo veomahtusid aga ei leidnud piisavalt õigeid otsisõnu vist. igatahes tegelikult on kaubalennunduse mahud üllatavalt jämedad.
ükspäe kuskil poole silmaga nägin mingit juttu lõikelilledest. tavaline nässakas tulp, mille lillepoest igaüks viiekümne mündi eest osta võib, on tulnud kuskilt maakera teise serva päält paari päevaga seie ja seda koos mitme vahemaandumisega. võiks arvata, et sae kolb ja tulp võistlevad samas suurusjärgus nii mahu kui massi kategooriates. seega kolvi eest uue sae hinna küsimine on siiski paljuski kas logistikafirma alamõõdulisusest või asjaosaliste ahnusest tingitud.
no ja üksiküritajana ostsin tsink-plekk-pang maalt neli e27 pesaga led pirni koos saatmisega kokku jämedalt tosina meie raha eest ja kolmandal päeval käisin neil postkontoris järel. aravtavasti joppas kõigis transaahela etappides, aga igatahes pidi see karp seie tulema lennates. ja vähemasti mahult juba küll oluliselt ületab saekolbi.
Vasta

(12-06-2015, 12:02 PM)diesel Kirjutas:  ksf! laurts-i post vist vahepeal haihtunud? jäänud ainult fragment tsitaadist.

päriselus loomulikult liiguvad kaubanduslikud kogused merd mööda. ma proovisin põgusalt koogel-moogeldada aircargo veomahtusid aga ei leidnud piisavalt õigeid otsisõnu vist. igatahes tegelikult on kaubalennunduse mahud üllatavalt jämedad.
ükspäe kuskil poole silmaga nägin mingit juttu lõikelilledest. tavaline nässakas tulp, mille lillepoest igaüks viiekümne mündi eest osta võib, on tulnud kuskilt maakera teise serva päält paari päevaga seie ja seda koos mitme vahemaandumisega. võiks arvata, et sae kolb ja tulp võistlevad samas suurusjärgus nii mahu kui massi kategooriates. seega kolvi eest uue sae hinna küsimine on siiski paljuski kas logistikafirma alamõõdulisusest või asjaosaliste ahnusest tingitud.
no ja üksiküritajana ostsin tsink-plekk-pang maalt neli e27 pesaga led pirni koos saatmisega kokku jämedalt tosina meie raha eest ja kolmandal päeval käisin neil postkontoris järel. aravtavasti joppas kõigis transaahela etappides, aga igatahes pidi see karp seie tulema lennates. ja vähemasti mahult juba küll oluliselt ületab saekolbi.

Internet mäletab kõike, olge valvsad Toungue

Lennukargoga on säärane naljakas lugu, et vaba konteinerimahu (ja lennulogistikas ka kaalu) olemasolul võib sobival hetkel logistikassesaabunud tükk meretranspordi hinnaga ühe vahe kulgeda. Logistikud teavad seda paremini lahti seletada, kuid piltlikult saab uste sulgemise hetkel sisse visatud asja kommirahaga järgmisele lennuväljale lennutada, kuna Cargo-747 jaoks pole vahet, ons õhtutõusumass pool tonni siia- või sinnapoole.

Tasub meeles pidada, et kuigi sõnad loogika ja logistika kõlavad sarnaselt, pole need siiski sünonüümid, kui mängus on Suur Raha.
Vasta

(12-06-2015, 12:17 PM)v6sa Kirjutas:  Tasub meeles pidada, et kuigi sõnad loogika ja logistika kõlavad sarnaselt, pole need siiski sünonüümid
ten points!   Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne