Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(09-04-2018, 21:08 PM)Tegelane5 Kirjutas:  .... Tekib ka küsimus miks ei peaks hiinlased varuosi teha oskama, eriti kui kloonid tulevad (väidetavalt) kenasti välja?
Muidugi oskavad nad varuosi teha, tõenäoliselt teevad samal liinil, kust tulevad needsamad originaalsed Stihlid jms. 
On teada fakt, et seoses tootmsie üleviimisega aasiapoolele on stihli ja husku kvaliteet ikka korralikult kukkunud. Ise valisin 18 a vana Stihli kõrvale uut saagi ostes Echo ja Dolmari vahel, otsustavaks sai sooduka hind. 
Muide, echo ja dolmari juppe pole hiina poodides silma jäänud või ma ei oska otsida?
Vasta

Väike vihje, et dolmari küljest on leitud ka made in china, lihtsalt see pole nii laialt levinud mark millega saaks teenida, mõni üksik hull on ainult kes saab aru, et peale huskvarna ja stihli on veel teisigi marke olemas. teiste markide müügi turg väike ja need eriti ei lagune ka
Vasta

(09-04-2018, 19:45 PM)diesel Kirjutas:  no odava hiinlase ja tsehhi hiinlase vastu küll ei saa, aga muidu on ikke väga mõnus.
Big Grin Big Grin Big Grin 
ECHO't näppisin ikka kolepikalt, ühe Sõbra Naine töötab seuhkses müügibutiigis läänepoolses väikelinnas...  Vaatad mis otsast tahes, on jah hea! Aga hind ei ole hea...
Kuigi Echo teeb päris ägedaid kampaaniaid oma toodetele, on nende hind tollest tšehhist ikkagi kolm-ja-rohkem korda kallim. Ja ongi väga konkreetne küsimus: on's Echo siis kolm korda parem, kolm korda kiirem, kolm korda ergonoomilise ja muidugi kolm korda ökonoomsem kõige selle kolmekordse "paremuse" juures jne??? Ainus asi, mis võib olla tõsi, on kolm korda kauem kestab enne prügimäele viskamist. 

Ma käisin reaalselt kõik asjad läbi (ka suvahiinlased!) ja katsusin kõiki oma käega. K.a. oleo-macid ja vanad tuliterad originaal-Stigad LoodusInvestis. Uued Stigad on ka juba 100% "hiinlased"! Ma panin KÕIK erivevate saagide parameetrid kaalukausile, tegin omaendale suisa exeli-tabeli ja mitte üksainsam parameeter ei kaalunud üles selle ostetud plastkastiga hiina-tsehhi hinda ja omadusi! Jah, ma leppisin teadmisega, et kui panna samade algparameetritega  Echo 4510 kõrvuti sama puud saagima, teeb 270 euri kallim asi töö võib-olla NATUKE kiiremini ära. Aga see 270 on täpselt see raha, mille eest saab TEISE korralikumat laadi metsatöö riista veel juurde. 
PS: hetkel tundub, on mingid metsafirmad pankrotti läinud või mis aga KB on häid profisaagide pakkumisi täis, mida varem pole  (kahjuks?) olnud. Selline Husq550XP laulab ikka koleilusti ja vaieldamatult teeks oma tööd efektiivsemalt aga isegi siis on hinnavahe 3,6 korda! 

Tegin äsja sama võrdluse-asja võsasaagidega. Jälle sama keiss: ma "mõistan" ilusat juttu (...mis võimaldab jõuliselt niita ka vana ja väga tihedat heina. 50% suurem väändemoment!), aga füüsikaga sinasõbrana mind see torque tööd tehes väga ei huvita! Töö tegemise võimet ja kiirust näitab võimsus Big Grin 
Ehk tegelikult on suur enamus müügijutust ja "paremusest" füüsikaline pullikaka! Lisalaagrid reduktoris või jämedam võll on reaalne füüsikaline paremus (ja kohe on hinnavahe mitmetes kordades!), lihtsalt kaubamärk ja tootjamaa seda ei ole, kui mootorit seal küljes pole. Nagu ma ütlesin: mind huvitab töö ÄRA TEGEMINE, mitte kõlavanimelise kaubamärgi edevuses nautlemine (Sinu puhul seda küll üldse ei "kahtlusta"). Ja kuskohas on võimsus olulisim, ongi tihe heintaimedega läbikasvanud rooväli...  Ja ma vist ikka võtan jälle selle riski, et asi võib mingi teatud "lühema" ajaga (üle 2 aasta elik garantiiaja) otsa saada.
Vasta

(10-04-2018, 11:07 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Ma käisin reaalselt kõik asjad läbi (ka suvahiinlased!) ja katsusin kõiki oma käega. K.a. oleo-macid ja vanad tuliterad originaal-Stigad LoodusInvestis. Uued Stigad on ka juba 100% "hiinlased"! Ma panin KÕIK erivevate saagide parameetrid kaalukausile, tegin omaendale suisa exeli-tabeli ja mitte üksainsam parameeter ei kaalunud üles selle ostetud plastkastiga hiina-tsehhi hinda ja omadusi! Jah, ma leppisin teadmisega, et kui panna samade algparameetritega  Echo 4510 kõrvuti sama puud saagima, teeb 270 euri kallim asi töö võib-olla NATUKE kiiremini ära.  ...

Eks ta otsimist tahab, ma sain sooduka ajal natuke võimsama selle profisae 350 euriga koos kohalesaatmisega, praegune hind on lingil. Seni olen ülirahul, käivitub heaste, võimsust jagub jne
Vasta

Täpselt sama siin.Ainult suurem latt tuli eraldi juurde osta.
Vasta

(10-04-2018, 11:07 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Selline Husq550XP laulab ikka koleilusti ja vaieldamatult teeks oma tööd efektiivsemalt aga isegi siis on hinnavahe 3,6 korda!

Ei no normaalne kuulutus, KETT TULEKS ÄRA TERITADA. Big Grin Big Grin Big Grin See nagu meenutaks mingi üsna P-s mootoriga vene tsikli müüki, kus on mainitud, et süüde vajaks reguleerimist. Mainitakse mingit väikest mõttetut asja, et varjata suut viga.
Vasta

(10-04-2018, 13:01 PM)honkomees Kirjutas:  Eks ta otsimist tahab, ma sain sooduka ajal natuke võimsama selle profisae 350 euriga koos kohalesaatmisega, praegune hind on lingil. Seni olen ülirahul, käivitub heaste, võimsust jagub jne

See on puhtalt "soola haavale" värk Big Grin Mingis kohas on see valulävi piir, kus hea ja odav omavahel kohad vahetavad.  Ja siis surgitakse pussiga veel natuke lisaks... Wink
Vasta

Huvitav milliseid saage "päris"profid peamiselt kasutavad? Need kes päevast päeva metsas müttavad.
Vasta

Aastaläbi brigaad teeb valgustust ja sanitaari mul sthil 170etega... Tuleb välja et põhikohaga metsamehed pole siiski profid vaid asjaarmastajad, kuna ei kasuta 700seeria huskut ega 23" latiga stihli.   Nö need profisaed jäägu neile kes käsitsi palgimetsa teevad, profid lõikavad suuremaid puid siiski harvesteriga ja peenema võsa siis vastavalt vajadusele, ise eelistan kõige väiksemat odavavat stihli, kestab ja ei maksa mitte midagi.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Profid lõikavad husqvarnaga ja kiruvad kui sitad need uued saed on. Massiliselt pidi otsitama taga 353 ja 357 mudeleid...
Vasta

(10-04-2018, 22:33 PM)veix__ Kirjutas:  Huvitav milliseid saage "päris"profid peamiselt kasutavad? Need kes päevast päeva metsas müttavad.

Neid päris-proffe samahästi enam polegi! Nagu ksf!Luik juba mainis, siis tehakse valgustust-sanitaari mingis mahus (seda teeme me kõik oma metsades hobi korras...) ja metsa lõigatakse tapamasinaga. Küll ma olen vaadanud, mis saed on profiidest arboristidel, kes tiheasustusaladel lõikavad. Aga ka siai on tänaseks jõudnud upitaja-harvester, mis siis suured puud jalapealt jupitab. 

Aga varsti ongi see aeg käes, kus jämedat puud lõikavadki vaid Inimesed oma kodudes ja pisemates erametsades hobiks! Muu Mets on varsti ära hävitatud, jääb vaid peenemapoolne lehtpuuvõsa, mille tarbeks ongi väike, odav ja lühikese latiga pool-profikas paras. A'la nagu Alwaro suvekodu õueala lõunapoolses küljes Päikest varjav mõttetult kasvav 60-aastane 20-meetrine kuuse"hekk", kus on u.30 puud juurelt läbimõõduga 50-70 cm, mõni ka meeter. Ja teist samapalju samavana "hekki" ka põhjaküljes, kus see ei sega ega krunti/maja sammalda/mädanda. Pluss need muud lehtpuud.  Seal on mõistetav pikem latt, suur kett ja omajagu mootorijõudu. Ja selleks ongi Tal täielik noname, mida ma eelmine aasta omal metsas testisin ja millest sai vist praegune suurem 100-eurone Clint. Täiesti pädev jämedat puud saagiv asi. 

Peenemaks tööks a'la arboristikaks ja peene puu tükeldamiseks sobivad need "pisikesed" ja suisa väga hästi. Siis on juba lollus osta mingit noname-saagi, kui hinnavahe on olematu! Siis "leiad" need puuduolevad 50raha ja astudki Echo-poodi sisse ja ostad hea ning õige asja! Ega siis vähegi saeks nimetatavad asjad maksavad ka 140-160eurorubla ja kõlavamate kõige viletsamad 170-190. See ongi totter, et väike-lahja ja suur-kange noname on samas hinnas! See on jäme 120 eurot +/- 25 siia-sinna. Ja see konkreetne Echo koos allahindluse ja lisaketiga on jälle samasse Exeli-tabelisse pannes konkurentsitult parima hinna/omaduste suhtega saag omasuguste seas ja nagu aru saan, siis koos Shindaiwa ja Dolmariga õiged Made in Japan asjad. Lihtsalt teised ei pääse hinnaga või omadustega selle konkreetse pakkumisega mitte kuidagi konkureerima. Võimusust, kaalu ja letihinda ei saa muuta, lati pikkust ja isegi ketti koos veotähikuga aga küll, mis teeb teised veel kallimaks! 4 kilo, 14 tolli latt, 1,31kW, lisakett ja 209 raha on ikka väga Tegija saag kergemaks pool-profi hobitööks. Makservi megasoodukas Dolmarile on küll odavam aga saag ei ole Echo'ga samaväärne: sitem täisamatööri üheneedi-tähikuga latt, juuspeen 1.1milli kett jne. +100 grammi kaalu, -2 kuubikut ja +0,06kW ei ole elutähtis vahe, küll uus veotähik + uus latt + 2 uut ketti ja siis on hinnad samad.
Vasta

Makservist saad tellida dolmarile täpselt sellise plaadi ja keti nagu tahad. Mina oma dolmariga andsin tellimuse kus plaat, kett ja õhufilter pandi selline nagu mina tahtsin ja tuli otse tehasest komplekteerituna nii nagu mina soovisin. Hind ei muutunud sellest. See on nagu auto ostmine, ise valid mida sul on vaja ja mida mitte, vähemalt dolmari puhul. Tellides läks aega 2 päeva ja saksast oli kohal. Echo ei saa vastu dolmarile Big Grin vibra ja muud jutud mida varemgi lahatud siin. See fekaal plaat on oregoni toode ja peab paremini vastu kui husq plaadid
Vasta

(30-01-2018, 18:20 PM)honkomees Kirjutas:  
(30-01-2018, 17:04 PM)viplala Kirjutas:  Sai võetud prooviks paar saeketti. Hind 3x odavam kui siin. Nüüd paar päeva nendega tööd teinud ja peaks mainima, et täitsa ok on. Vahet küll ei ole märgata mingite firma kettidega. Täitsa julgen soovitada.

https://www.aliexpress.com/item/15-64-Se...70417.html
Huvotav, kaua kestavad? Mul rullist tehtud ketid tükkisid poole kulumise pealt katkema, Stihli originaalidega seda ei juhtunud, viimase hamba mahakulumiseni kestsid.

Nüüd siis esimene kett otsas omadega, hambad nii miinimumi peale viilitud kui vähegi veel kannatas. Teine kett poole peal. Katki ei ole läinud ja üsna ok tundub olevat kõik. Täna saabusid veel kaks ketti pilukatelt ja kaks on tellimuses. Praeguse seisuga olen täitsa rahul nendega.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kui kaua vastu pidas? Aeg ilmselt ei ütle midagi, aga näiteks kui suur kütuse kogus läbi sai põletatud?
Vasta

(11-04-2018, 21:33 PM)veix__ Kirjutas:  Kui kaua vastu pidas? Aeg ilmselt ei ütle midagi, aga näiteks kui suur kütuse kogus läbi sai põletatud?

Pole aimugi. Enamus sellest ajast tooreste ja kuivanud kuuskede laasimine, metsa aluse risu ja toomingate võrsete saagimine, kändude maapinna pealt maha saagmine (eriti jõhker teritamine) natuke (30ruumi) ka kütte tegemist. Üsna halb töö saeketile. Tihti käis viil mitu korda päevas sae peal. Kändudega jamamisel ka paar korda ühe kännu saagimisel. Kaks korda sai viili ka vähe tugevamalt lükatud, kui kivi oli saanud või viltu hakkas vedama. Suuri puid ei saanudki lasta sellega. Aga eks suvaline teine kett oleks sellise tööga samuti omadega õhtal praeguseks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Seda keti katkemist tuleb ette ka parimates firmades. 3 Oregoni ketti järjest pilnasteks. Müüja kehitas selle peale vaid õlgu väites,et ju kehv partii, ikka juhtub. Ostsin sama firma ketid teisest linnast ja jäid pidama.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(11-04-2018, 22:17 PM)viplala Kirjutas:  
(11-04-2018, 21:33 PM)veix__ Kirjutas:  Kui kaua vastu pidas? Aeg ilmselt ei ütle midagi, aga näiteks kui suur kütuse kogus läbi sai põletatud?

Pole aimugi. Enamus sellest ajast tooreste ja kuivanud kuuskede laasimine, metsa aluse risu ja toomingate võrsete saagimine, kändude maapinna pealt maha saagmine (eriti jõhker teritamine) natuke (30ruumi) ka kütte tegemist. Üsna halb töö saeketile. 
Ainus kett, mis mul on pooleks läinud, läks täpselt sarnase töö käigus. Toomingas, erinevad haisvad võsapuud nagu paakspuu jms, magesõstar, kuivanud kadakas jne. Kõige hullem ongi toomigavõsa, sinna poolduski - aga oli ka suht lõpuni viilitud. Ja siis satub kunagine karjaaia sissekasvanud okastraat saeteele ette Big Grin Või puhastad vana kiviaeda ja sinna on aastal ~1935 ära pandud "igaks-juhuks-ähk-läheb-tarvis" mingit rauda (meite talus elas ennevanasti küla sepp...), mis tänaseks on toomiga tüvede vahele sisse kasvanud... Selliste asjade peale peavadki tegelikult ketid ju poolduma.  

Aga siit ka küsimus: kas keegi on seda kõvasulam-ketti sellises töös tarbinud??? Hinda natuke on, et niisama naljapärast osta. Aga kui kestab kolm korda kauem terav, siis ilusa puu tükeldamisel peaks ilmatuma aja kestma ilma nüsimiseta Big Grin Teine küsimus: kuda seda teritatakse?
Vasta

Kõvasulamkett on rohkem raua ja mullatööde jaoks. Tuim on. Ei saa teist nii vahedaks kui tavaketti ja lendab samamoodi pooleks kui tavaline aga ekstreemjuhtudeks võib ju olla naela otsas varuks. Mul tuttav arborizt ka kasutab seda aga kiidusõnad aina vähenevad. Mitu korda juba ühte ketti paiganud.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Käsitsi tavalise ketiviiliga teritamine tasub ära unustada, peab laskma teemantkäiaga teha. Olen lasknud teha, mingi u. 3-4 eur vist maksis.
Seisab teravana ikka oluliselt kauem kui tavakett ja juhuslik metalli või kivi vastu minek ei ole probleem, kannatab ka kändusid mulla seest võtta. Big Grin Kui nüriks läheb, siis läheb tasapisi. Ei ole nii, et ühe kännu saed ära ja tavakett on järsku nüri. Kõvasulamiga saab ikka pikalt veel lasta. Kui ainult korralikke palke ja oksi saagida, ei kujutagi ette kaua terva seisab. Pooleks võib loomulikult minna, ega siis terve kett otsast lõpuni kõvasulamist ei ole, hambad ainult.
On olemas ka mingid eriti karmid "rescue" ketid, hinnale tuleb veel võreldes kõvasulamiga 1 null juurde panna, nendega paraku kogemus puudub, aga pidavat kannatama peaaegu kõike saagida. Rolleyes
Vasta

Ma olen ka neid M-tähega kõvasulameid proovinud. Nii tavalist puudelõikust kui põlenud palkmaja jäänuseid. Veidi paremini peab tahma sees vastu kui tavaline, aga niikui naela saab, on ikkagi kutu. Palgilõikusel läheb umbes sama aja peale  tuimaks nagu tavakett, aga teritada on oluliselt raskem kui tavaketti. Ei tea, kus teda pruukida. Eks teravuse mõiste varieerub mehe lõikes ka tublisti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne