Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Stihl hp super töötab ka minu kõigis saagides ja võsakates probleemidetta olenematta temperatuurist.
Vasta

Tänud trakside kohapealt harimast. Ülekuumenemise vastu on ilgelt hää mototehnika taastamis geel. Turul neid mitme erineva tootja omi. Parima minuarust Ukrainlaste oma. Üks vanarauast toodud muruniiduk, mis iga 10min tagant kuumaks läks ja välja suri niidab peale töötlemist teist suve. Üle  pole enam kuumenenud. Algul ise ka ei uskunud kuid nii on. Olen proovinud nii trimmerites kui saagides möikab  köigis ühtmoodi hästi. Oleks huvitav teada kas keegi veel teste teinud.
Vasta

(28-05-2018, 21:21 PM)Holdingu Mees Kirjutas:   Ülekuumenemise vastu on ilgelt hää mototehnika taastamis geel. Parim minuarust Ukrainlaste oma.
Kas jutt on Hado-st? Sellest on siin kirjutatud oioi kui palju...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Husqvarna XP õli kohta ei ütle midagi halba, saed käivad ja mürisevad kuis peavad aga see Makita õli punane on küll jama, ei soovita.

Veel pole maha löödud
Vasta

(28-05-2018, 22:45 PM)JaakH Kirjutas:  Husqvarna XP õli kohta ei ütle midagi halba, saed käivad ja mürisevad kuis peavad aga see Makita õli punane on küll jama, ei soovita.

Makita punast pole proovinud, kuid oregoni punasega ei tundnud küll mingist erinevust. Kuna lõikeinstrumendid makital oregoni oma, siis karta võib et õli ka oregonilt pärit on. Minu dolmarid igatahes ei pirtsutanud sellega ja omale meeldis selgelt eristatav punane värvus. Viimasel ajal on stihl õli kättesaadavam. Husqvarna õlid on kohalikud mehed eest ära ostnud kõik koguaeg kui poodi satun Big Grin
Vasta

Olen kuulnud, et Husqvarna õli kasutatakse diiselmootoriga autodes, et paremini määriks, mingi paarsada g. paagi kohta vms. Võrreldes paljude teiste õlidega pidi paremini ära põlema. Eks tal on peal kiri "Low smoke" ka ehk tekitab vähe suitsu.
Vasta

(28-05-2018, 23:07 PM)veix__ Kirjutas:  Olen kuulnud, et Husqvarna õli kasutatakse diiselmootoriga autodes,

Ma olen kuulnud, et emake Maa on lapik Big Grin
Selliseid andmeid ei saa usaldada ilma võrdlevaid andmeid sisaldava katseta. 300 000 km õliga ja ilma, uued mootorid, võrdne hooldus vahepeal ja siis demonteerimine. Detailide mõõtmine, luubiga uurimine jne. Kõik muu on pullikaka.
No hard feelings!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-05-2018, 23:07 PM)veix__ Kirjutas:  Olen kuulnud, et Husqvarna õli kasutatakse diiselmootoriga autodes, et paremini määriks, mingi paarsada g. paagi kohta vms. Võrreldes paljude teiste õlidega pidi paremini ära põlema. Eks tal on peal kiri "Low smoke" ka ehk tekitab vähe suitsu.

Olen pannud suvalist õli sekka ja kärab ka. Eriti äge oli mingi vedel hüdroõli.... ei tea mis marki aga põles hästi pooleks diiselküttega. Traktori peal sai katsetatud.
Seda õli kasutatakse siis kui küttepump kulunud ja madalatel pööretel ei tule enam pihustitest läbi. Omal proovitud ja toimib. Tegelikult oleks vaja lihtsalt pihustisurvet 5 atsi kaupa maha lasta ja süütenurka keerata vajadusel.
Vasta

(28-05-2018, 23:17 PM)Marko Kirjutas:  
(28-05-2018, 23:07 PM)veix__ Kirjutas:  Olen kuulnud, et Husqvarna õli kasutatakse diiselmootoriga autodes,

Ma olen kuulnud, et emake Maa on lapik Big Grin
Selliseid andmeid ei saa usaldada ilma võrdlevaid andmeid sisaldava katseta. 300 000 km õliga ja ilma, uued mootorid, võrdne hooldus vahepeal ja siis demonteerimine. Detailide mõõtmine, luubiga uurimine jne. Kõik muu on pullikaka.
No hard feelings!

Pannakse kütuse hulka, ei tehta seda mootori väiksema kulumise eesmärgil, vaid peamiselt kõrgsurvepumba jms mis kütusega kokku puutub ja kulub.
Lapiku Maa ja selle õliga on see vahe, et Maa lapiku kuju kohta olen kuulnud ka mõningaid vastuväiteid, aga keegi pole küll öelnud et see Husqvarna õli ei ole hea diiselkütusesse segamiseks. Rolleyes
Kulumise suhtes on kasu kindlasti ka täiesti suvalisest õlist, aga vahe on selles, et üks õli põleb puhtamalt ära ja ei tahma nii palju.
Vasta

(29-05-2018, 00:37 AM)veix__ Kirjutas:   pole küll öelnud et see Husqvarna õli ei ole hea diiselkütusesse segamiseks.

Ei kavatse vaielda. Kindlasti on õlisem kütus pumpadele parem. Kas see reklaamitu parim on, seda ei tea keegi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-05-2018, 23:07 PM)veix__ Kirjutas:  Olen kuulnud, et Husqvarna õli kasutatakse diiselmootoriga autodes, et paremini määriks, mingi paarsada g. paagi kohta vms. Võrreldes paljude teiste õlidega pidi paremini ära põlema. Eks tal on peal kiri "Low smoke" ka ehk tekitab vähe suitsu.

Näiteks Husqu õlid LS ehk "Low Smoke" ja XP on kaks täisesti erinevat õli. Isegi hinnavahe on peaaegu kahekordne
ja nagu maisalup väitis, et kohalikud mehed on kõik eest ära ostnud. See on õige jutt. Vahepeal oli XP turult kadunud ja kui uuesti välja ilmus siis mul tuttav näiteks ostis ka kohe kasti, et äkki kaob suveks jälle ära. Stihli õlid on hinnaklassilt kõik sinna LS-i kanti.
Kindlasti on XP-ga samaväärseid õlisid veel aga on vaja lihtsalt teada õlidest ja nende omadustest rohkem. Omal silmaring kitsas ja sissetallatud rada ainult silme ees.
Samas tahaks vastu vaielda nendele kes väidavad, et mõnede õlidega hakkavad saed puterdama ja ei käi ja mida veel ja samas mõnede õlidega käivad saed nagu kellevärk. Sellisel juhul peab ikka haruldaselt s....t õli olema. 

Kui esimesed Husqu saed eestimaale jõudsid siis meie metskonda tuli ka kahe vaguni paberipuu eest kaks 254 Husqut. Sel korral ei teatud spets õlidest midagi. Segasime 95 bensiini 1:20 kes diisli kes autooliga ja saed käisid nagu filmis ei puterdanud nad ei suvel ega talvel. Hiljem ilmus lagedale roheline Partneri seguõli ümarates liitristes potsikutes.Segamiseks bensiiniga 1:50. Müstika. Mõned ei usaldanud seda numbrit ja segati ikka 1.20 edasi. Suits aga sundis neid uskmatuid võtma kasutusele vahekorra 1:50. Kui spets õli polnud läks endiselt diisel või autool segu sisse ja asi käis. Katsu sa praegusel ajal sellist asja kellelegi rääkida. Saag jookseb juba enne käivitamist kokku.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(29-05-2018, 07:40 AM)Daff Kirjutas:  Kui spets õli polnud läks endiselt diisel või autool segu sisse ja asi käis. Katsu sa praegusel ajal sellist asja kellelegi rääkida. Saag jookseb juba enne käivitamist kokku.

Ma oma Husq'ile mingi aasta vist juba segan tavalise täissünt mootoriõliga kütust 1/50'le. No ei ole meeles poest kaasa haarata seda kahetaktilist. Ei suitse see üldse ja saag käib nigu Antsu viiul.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(29-05-2018, 07:40 AM)Daff Kirjutas:  [quote pid='452269' dateline='1527538056']

Samas tahaks vastu vaielda nendele kes väidavad, et mõnede õlidega hakkavad saed puterdama ja ei käi ja mida veel ja samas mõnede õlidega käivad saed nagu kellevärk. Sellisel juhul peab ikka haruldaselt s....t õli olema. 

Kui esimesed Husqu saed eestimaale jõudsid siis meie metskonda tuli ka kahe vaguni paberipuu eest kaks 254 Husqut. Sel korral ei teatud spets õlidest midagi. Segasime 95 bensiini 1:20 kes diisli kes autooliga ja saed käisid nagu filmis ei puterdanud nad ei suvel ega talvel. Hiljem ilmus lagedale roheline Partneri seguõli ümarates liitristes potsikutes.Segamiseks bensiiniga 1:50. Müstika. Mõned ei usaldanud seda numbrit ja segati ikka 1.20 edasi. Suits aga sundis neid uskmatuid võtma kasutusele vahekorra 1:50. Kui spets õli polnud läks endiselt diisel või autool segu sisse ja asi käis. Katsu sa praegusel ajal sellist asja kellelegi rääkida. Saag jookseb juba enne käivitamist kokku.

[/quote]

Üldiselt eks iga mees paneb paaki, mida tahab või jätab üldse panemata. Ma lihtsalt mainisin, et õli vahetamisest võib abi olla.

Ja ega karpa seadistus autooli ja korraliku õli puhul ju ikka sama pole.
Vasta

(30-05-2018, 11:29 AM)Envir Kirjutas:  Üldiselt eks iga mees paneb paaki, mida tahab või jätab üldse panemata. Ma lihtsalt mainisin, et õli vahetamisest võib abi olla.

Ja ega karpa seadistus autooli ja korraliku õli puhul ju ikka sama pole.

Sai siin nädalavahetusel pikem 2-taktilise test tehtud Big Grin Mootoriks legendaarne 2-pütane 86kuubikut SeaHorse4. Käis jutti 24+ tundi igasuguste bensudega. Alguses erinevate rotsa kaasa antud alkülaatide põhjadega (oli ka üks aspen2 põhi), mis olid teadmata vanusega. Siis 95+õli ja ka 98+õli. Kokku põletasime aga reedest pühapäevani läbi 50 liitrit. Paar korda sai igavusest (mis merel muud ikka teed kui "teadust") stopperiga aega võetud, et palju aega täispaagiga elik 1,5 liitriga saab (jaht 2,2 tonni, täielik  tuulevaikus). 
Nende vanade alkülaatidega sai kõige vähem aga vahe ei olnud suur, 5-7 minutit. 95 ja 98 1:50'le aga ajavahet ei olnud. Jämedalt tund paagiga. Tulevikus aga vist merel 98'la asendust pole ja ka seekord "tundus" sellega kõige paremini käivat. Sest merel võivad kogused olla mootorpaatidel suured ja alkülaat ikkagi natuke rohkem maksab. 

Aga HAISUS oli küll räige vahe! Midagi pole teha, alkülaadid a'la Aspen2 ei haise ja leviv lõhn on ka pigem talutav. Aga see muu "solk"bensiin erinevate lisanditega olgu kuitahes kalli õliga (kasutasime ikka kallist "marine"õli, et oleks kindel kojujõudmine) haiseb "kopsuvähi järgi". Merel MUID lõhnu pole, on vaid vingugaas, ja siis saad aru, millega metsas ninaall saagi ja seljataga võsakat toita!!! Tuulevaikuses ja taganttuules keerutab vingugaasi kokpitti ja siis on mittemürgisus ikka oluline, kuid rabelemist ju pole ja hapnikutarve olematu. Metsas hingad aga tööd tehes seda vingu otse suurtes mahtudes sõõrmetesse! 

Ehk: miks te tapate ennast vabatahtlikult igasuguste tundmatute solkidega??? Me kulutasime ju Stocki tagant toomisele 10 kankut, äsja ostsin aspenit omale 17euri 5 liitri eest. Isegi oleks me ostnud alkülaadid, oleks see summa olnud "olematud" 170-180 euri. Praegu läks bens+õli ~100 euri maksma, sest aspen on Rootsis odavam ja tavabena kallim kui Eestis. Aga see polnud minu otsustada seekord. Lihtsalt purjekal on hooajaline tarvilik bensukogus olematu. 
Aga mis ajaga lased metsas hobiks 50 liitrit läbi? Mina olen oma uue Hechtiga praguseks peaaegu 5 kankut elik 25 liitrit ära kulutanud või u.50euri rohkem, kui oleks tanklast 98't ostnud. Isegi, kui ma olen saaginud ainult 10 ruumi, teeb see "lisa"kuluks 5 euri ruumile. Reaalselt on äkki 20 juures elik ühe pudeliõlle jagu kulutad ruumile rohkem. Jätad õlle joomata ja hingad vähe puhtamat jama sisse - organism tänab! 

Mina teeks  ettepaneku: jätaks mürkide solkimise kirjeldamise automotos üldse ära ja propageeriks vähe puhtamat töökeskkonda METSAS tegutsemisel!!! Miskipärast ei käi keegi Lustisõidul enne isand Sirgi 2-taktilise DKW sumpaotsast "värsket Nõmme-Mustamäe männimetsa õhku" hingamas - miks peaks seda metsas tööd tehes tegema või seda normaalseks pidama? Kui jutt on aga tsiklitest-autodest, on jutt vähe teine. Siis on segu ja ka määrimisomadusteks solkimine paratamatus.
Vasta

(30-05-2018, 13:32 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina teeks  ettepaneku: jätaks mürkide solkimise kirjeldamise automotos üldse ära ja propageeriks vähe puhtamat töökeskkonda METSAS tegutsemisel!!! 

Ma teeks ettepaneku, jätaks lolluste propageerimise enda teada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(30-05-2018, 16:37 PM)viplala Kirjutas:  Ma teeks ettepaneku, jätaks lolluste propageerimise enda teada.

ja ma teeks ettepaneku, et sama käiks ka kommentaaride kohta.
Vasta

Aspeniga on küll hea tööd teha, vahet pole kas metsas mootorsaega, aias trimmeriga või muruniidukiga, ise kasutan neis kõigis seda kütust. Tavalise kodukasutuse korral ei ole kütusekulud ka nii suured, et üldse mõtleks selle peale kas tahaks tavabensiini põlemisgaase sisse hingata ja seda "lõhna" oma riietele.
Vasta

(30-05-2018, 16:37 PM)viplala Kirjutas:  
(30-05-2018, 13:32 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina teeks  ettepaneku: jätaks mürkide solkimise kirjeldamise automotos üldse ära ja propageeriks vähe puhtamat töökeskkonda METSAS tegutsemisel!!! 

Ma teeks ettepaneku, jätaks lolluste propageerimise enda teada.

Ehk selgitad minusugusele rumalale, kus see lollus siin oli?

Täiesti õige jutt ju.
Vasta

(30-05-2018, 20:36 PM)v6sa Kirjutas:  
(30-05-2018, 16:37 PM)viplala Kirjutas:  
(30-05-2018, 13:32 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Mina teeks  ettepaneku: jätaks mürkide solkimise kirjeldamise automotos üldse ära ja propageeriks vähe puhtamat töökeskkonda METSAS tegutsemisel!!! 

Ma teeks ettepaneku, jätaks lolluste propageerimise enda teada.

Ehk selgitad minusugusele rumalale, kus see lollus siin oli?

Täiesti õige jutt ju.

Et siis hakkame edaspidi kooris Aspenile kiidulaulu laulma ja killime eos kõik teised teemad. Või samas, miks üldse nii madalalt lennata. Teen ettepaneku edaspidi igasuguse mürkide propageerimise ära (ka Aspeni, sest see on puhas mürk, olenemata sellest kui hästi lõhnab) ja räägiks ainult kivikirvestest ja purjekatest.

Minu poolest pistke see Aspeni sumpsi ots endale suhu ja saagige tervislikult elu lõpuni. Las teised saevad millega nemad tahavad. Ustest ja akendest tuleb seda ''mina tean täpselt mis teile parem on ja kuidas te elama peate'' möla. Saage üle juba.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Jooge Värskat!

Ainult et pean kõiki kurvastama,plastik ka mürgine! Seega pole midagi teha,ei saa siin ökotada midagi.

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne