Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

üks Stihl on ülearu - Stihl Ms 280 C hind 160.-

Veel pole maha löödud
Vasta

Mul ideeliselt üks MS260 üle. Kokku töötanud 15-20H . 

Korteris elades pole nagu põhjust alles hoida. Vaadates hindasid siis kuskil 250-270 eurot tahaks saada kuna igati tipp topp korras. Ketriteritus komplekti annaks ka kaasa.

----

MS261 kohta. Ennem ei saagi teada kui füüsiliselt kohtunud pole. 

Samas võin sulle ühe hea soovituse anda. Ainult väga väheid kui üldse Stihl MS261 , 271  müüdi perioodil kui Stokkeri lõpetas Stihliga tegevuse ning Farron võttis üle. Seega küsi müüja käest seeria numbrit. Ketipiduri peal on kleeps. Selle numbri järgi saad vähemalt teada natukene ajalugu(kas on ametlikult Eestis müüdud , garantii , varastatud? jne) . Maaletooja(Farron) loodetavasti jagab seda infot. 

Lisaks on korpusel kuskil summutiümbruses SN ka sisse graveeritud kui "kleeps peaks kadunud olema". 

Ja 100% iga saag on seeria numbri alusel lattu võetud ning edasi müüdud. Need pole mingid mutrid , mis tulevad kaalu järgi. 

Ilmselgelt kui müüja hakkab hämama  on mingi seljanka sellega Smile

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Tere!
Mingi aeg tagasi otsustasin,et panen müüki mingi osa oma saagide kollektsioonist,sest see koosneb enamjaolt poolikutest asjadest ja osad vähelevinud mudelid mida mul ei ole lootust juppidest kokku korjata. Aga,nii mõnelegi saeomanikule võivad need  olla abiks oma sae kordategemisel. Seega:

http://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=75493732&_src=desktop

http://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=75493836&_src=desktop

http://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=75627256&_src=desktop

http://osta-ee.postimees.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=75675770&_src=desktop

Viimane saag.... on küll õnneks levinud asi aga alles on sellest tõesti riismed....

T.
Vasta

kolin oma saejutuga tööriistateemast siia.

soetasin el kettsae (selline nimi on mu meelest el riistade levides natuke õigem, kui seni levinud "mootorsaag" Wink ) ära. Võtsin 2kW Makita ehk harju keskmisest natuke asisema. Võimsust pole ju sellistel asjadel kunagi üleliia ja mulle meeldib selle Makita UC3551A kuju - ei ole eraldi väljaturritavat el mootorit.
selle sae nn tehasekonf on: 3/8"-52 tähik + latt, latipikkus 35cm (14"), hammas 1,3mm (nõrgemad mudelid on tehasest 1,1mm).

point on aga sae ketimajanduse ühitamine mu Stihli bensusaega - see on mul nn kodukasutaja mõnede aastate tagune high-end mudel - MS250: 0.325"-56 1,6mm 35cm (14")

latikinnitused on saagidel ühilduvad, Makitale aga 0.325mm tähikut ei pakuta. Küll saab aga Stihlile panna 3/8" tähiku, niiet ma ei soeta enam Stihlile praeguses mõõdus kette - kui latt uuendust nõuab, vahetan selle + tähiku 3/8" peale ning saangi saed ühisele (1,6mm) ketile. Muidugi kui keegi peaks tahtma oma Stihli 0.325 peale ajada, saaks naturaalmajanduslikult minuga asju vahetada - on <100h tööd teinud tähik + tehaselatt ja 4-5 ketti (paar neist ei oma enam eriti teritusreservi) Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Kas elektri ja bensiinisae 14 tollised ketid on ühepikkused?  Kuidas latipikkust mõõdetakse- kas saest väljaulatuva osa pikkust tollides? Küsin sellepärast, et kunagi võrdlesin sama plaaniga neid kette ja polnud nagu ühepikkused. Siis veel Stihli ketil on õli tähikuni viimiseks mingi täiustus, mida Makital pole.
Vasta

(10-03-2016, 17:00 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas elektri ja bensiinisae 14 tollised ketid on ühepikkused?  Kuidas latipikkust mõõdetakse- kas saest väljaulatuva osa pikkust tollides? Küsin sellepärast, et kunagi võrdlesin sama plaaniga neid kette ja polnud nagu ühepikkused. Siis veel Stihli ketil on õli tähikuni viimiseks mingi täiustus, mida Makital pole.

Partneri elektrisael igatahes oli täiesti tavaline 14" latt, mida sai Dolmari mootorsaega vahetatud vajadusel.

Stihl aga armastab erineda...
Vasta

Delfis nupuke teemal : "Mida ma kettsaega tegema hakkan":

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/tar...d=73900677
Vasta

tõin hiljuti majja hitachi sae. tuntud nimedega võrreldes ikka üksjagu meeldivama hinnaga.
tegin metsa, kuni minevaaastane valmis segu otsa sai. siis tõin kohalikust jaamast kannutäie bensiinilaadset toodet ja see rsk enam pruukida ei sünni. või häda korral tuulise ilmaga. lebra on jube ja tahab tappa. no täna siis tegin südame kõvaks ja ostsin aspen kahte. paagitäie sain saetud. sumpsi võiks vist nuusutada küll. muidu ka töötab igati viisakalt, aga miskit ikka lonkab ka. üleminek tühikäigult tööpööretele tahab meelitamist. kipub välja surema, peab nö. pumpama pöörded üles ja siis puu kallale asuma.
ons kellelgi kogemusi aspeniga, kas peaks kuidagi karpat regullima või miskit muud ette võtma?
Vasta

Lasen isegi aspeniga pea kõikides kahetaktilistes mootorites, mootorsaed, trimmerid ja vahest isegi käivitusmootoris. Timmida pole vaja bensiini pärast, sul uus saag, sel peab vähe karpast peale keerama et üldse käima hakkaks, suht tavaline teema. Peale kümmet paagitäit üldiselt võiks saagidel pöörded peale timmida ja kütet rohkem anda.

Soomes olen ostnud tavalaliselt Neste kahetaktilise valmis õli, samuti alkülaatbensiin ning mootorid käivad väga puhtalt.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(10-03-2016, 21:03 PM)diesel Kirjutas:  tõin hiljuti majja hitachi sae. tuntud nimedega võrreldes ikka üksjagu meeldivama hinnaga.
tegin metsa, kuni minevaaastane valmis segu otsa sai. siis tõin kohalikust jaamast kannutäie bensiinilaadset toodet ja see rsk enam pruukida ei sünni. või häda korral tuulise ilmaga. lebra on jube ja tahab tappa. no täna siis tegin südame kõvaks ja ostsin aspen kahte. paagitäie sain saetud. sumpsi võiks vist nuusutada küll. muidu ka töötab igati viisakalt, aga miskit ikka lonkab ka. üleminek tühikäigult tööpööretele tahab meelitamist. kipub välja surema, peab nö. pumpama pöörded üles ja siis puu kallale asuma.
ons kellelgi kogemusi aspeniga, kas peaks kuidagi karpat regullima või miskit muud ette võtma?

Otsi karburaatori pealt L kruvi ülesse ja keera lahti poole 1/4 pööret umbes. Vaata kas läheb paremaks. 

Pole veel täheldanud seadistamise vajadust spetsbens vs tavaline. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Huvitav tõesti,et kui tanklast benssu võtad ja mootorsaagi topid,on hais hirmus. Kas nüüd olen mina vanemaks ja nõrgemaks jäänud.....või on see bensiin tõesti ilge mürk. Süda läheb pahaks....pikalt ei kannata toimetada. Varem nagu ei täheldanud...
Vasta

Tere!
Sihuke asi,et saag tahab peaaegu välja surra,viimasel hetkel hakkad tuuritama,siis lööb keti tagurpidi käima.
On keegi sihukese asjaga kokku puutund?

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta

(10-03-2016, 23:40 PM)woozh Kirjutas:  Tere!
Sihuke asi,et saag tahab peaaegu välja surra,viimasel hetkel hakkad tuuritama,siis lööb keti tagurpidi käima.
On keegi sihukese asjaga kokku puutund?

Ma küll ei kujuta ette, kuidas õnnestuks tabada õiget hetke selle olematu kolvikäiguga mootori tagurpidi käimaajamiseks, aga päris võimatuks ma seda ei peaks. Kahetaktiline suudab käia ka tagurpidi. Kui uuemad elektronsüüted nüüd mingi nipiga seda ära ei tunne ja ohutuse mõttes sädet andmast loobuvad...

Mis puudutab tanklakütuseid, siis olematu mahuga mootorid on üsna tundlikud "standardikohase" kütuse tegeliku koostise suhtes. Meenutan siinkohal hammaste kriginal toda õnnetut päeva, kui sai Alexela "bensiinist" Dolmari võsakale kütust tehtud, mis lõppkokkuvõtteks tappis süütepooli ja kolm küünalt (teistel saagidel läks ainult küünal loojakarja).  Elik isand Dieselil on valida, kas lahkab karburaatorit kohe, puhumaks minema seal tekkinud kollid või loodab Kvaliteetkütuse (ja seda ilma irooniata!) puhastavale mõjule. Uue sae puhul väike järelreguleerimine on ootuspärane, kui seda tehtud ei ole.

Minu kogemus ütleb, et uus või lihtsalt heas korras vana saag ei vaja sättimist solgilt kütusele üle minnes, aga hõredad poolsurnud isendid nõuavad küll tähelepanu ja kruvikeerajat.
Vasta

Kui tagurpidi tahab käima minna vaata hooratta kiil üle Toungue .
Vasta

No saag ise ei ole teab mis firmakas.
Bauhofist ostetud clint(tuttuus) Enne seda jama oli lõiganud vast 3paaki.

No niipalju kui kruvist sai tühikäiku reguleerida,reguleerisin.
Alguses töötab ilusti (paari paagi jagu) Siis viskab tuurid jälle ülesse,keerad tuurid maha,jälle natuke aega,siis pole tühikäiku... 

Müüa küttepuid jõgevamaa/tartumaa
Vasta

(27-12-2015, 21:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(27-12-2015, 19:00 PM)Veskioja Kirjutas:  Nüüd oles hää,kui vähemalt lähima 3 a.jooksul,seda teemat ei torgiks  Smile
Miks? 
Tegelikult põnev teema ja on  

 Nii esialgse,küll väheste tihumeetrite järgi otsustades,on see Shindaiwa igati tipptopp aparaat.Käivitumisega pole siia maani olnud mitte mingeid tõrkeid,pm.esimesest tõmbest käivitub,vahest harva vbl.kolmest,mitte enam,vahet pole,kas külm või soe.Ainuke asi mis vbl.vähe häirib ja seda ei teagi väga täpselt diagnoosida,vibratsiooni oleks justkui rohkem,kui Jonseredil,millel on vedrudel puksid.Peale päeva saega vehkimist,ei taha sõrmed väga otseks ennast tõmmata ja kudagi surisevad fastikult.Aga see vbl.ka lihtsalt mingi anomaalia. Smile
Vasta

(10-03-2016, 17:00 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas elektri ja bensiinisae 14 tollised ketid on ühepikkused?  Kuidas latipikkust mõõdetakse- kas saest väljaulatuva osa pikkust tollides? Küsin sellepärast, et kunagi võrdlesin sama plaaniga neid kette ja polnud nagu ühepikkused.
mõõdetakse jah väljaulatuvat osa ja kuna toll ja cm on üksüheses seoses, ei pea ilmtingimata tollides mõõtma Wink

mu ülal väljatoodud numbrites sisaldus ka keti "tähikunuutide arv" (mõlemad on 14" latid): 3/8" (Makita) puhul 52, 0.325" (Stihl) puhul 56.

kettide parameetrid 1,1mm, 1,3mm ja 1,6mm (kohati ka 1,5mm) on keti "jämedus". Otseselt küll veopoole oma, aga eks hambapool käib sellega käsikäes (kes teab, see parandab Wink ) - vähemalt mulle tundub oma 1,3mm ja 1,6mm kogemustest, et värskelt teritatud kettide puhul on 1,6mm poolt tekitatav saepuru / laast jämedam ning kett püsib kauem terav.

hea ülevaade ketiparameetritest:
http://www.ereplacementparts.com/article...Types.html

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Aitäh viite eest.  Kõige parem tehniline oleks mulle vene keeles, eesti käib ka kuid inglist ainult sõnastikuga saab näpuga järge ajades.
Vasta

 Keti pikkust loeatakse ikka hammaste arvuga, mis konkreetsele saele sobib.
Mul on siin üks nn. saelaadne toode: Partner 351. Cool Sellele istub täpselt Stihli latt. Selle klausliga, et kui see latt panna Stihli külge, läheb peale 50 hambaga kett. Partneri küljes aga 52 hambaga kett.
Mitu tolli see latt nüüd on, ei teagi peast.
Vasta

(11-03-2016, 20:41 PM)tcumen Kirjutas:   Keti pikkust loeatakse ikka hammaste arvuga, mis konkreetsele saele sobib.
Mul on siin üks nn. saelaadne toode: Partner 351. Cool Sellele istub täpselt Stihli latt. Selle klausliga, et kui see latt panna Stihli külge, läheb peale 50 hambaga kett. Partneri küljes aga 52 hambaga kett.
Mitu tolli see latt nüüd on, ei teagi peast.

Mul 351 kodus ja sellel 14 tolli kett. 13 ja 15 tollist sellele kommejandile panna ei anna kuna veotähik ka teine, muidugi 14 tollisel ketil samuti samm teine kui normaalsetel kettidel. Uurinud pole, kas on olemas selliseid tähikuid millega saaks ketivalikut muuta.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne